Reido metu paplūdimyje drausminti keturkojų šeimininkai

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016-07-07
Peržiūrėta
1444
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Reido metu paplūdimyje drausminti keturkojų šeimininkai

Ankstyvą vieną praėjusios savaitės rytmetį Palangos miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius kartu su kurorto gelbėtojų vadu Jonu Pirožniku organizavo reidą paplūdimyje, jo metu buvo įspėjami taisyklių pažeidėjai, vis dar nežinantys ar apsimetantys, kad nežino, jog į paplūdimius su šunimis – draudžiama.

Paplūdimiuose su šunimis nepageidaujamas nė vienas
Viešosios tvarkos skyriaus sanitarijos inspektorė Alina Uktverytė ir vyriausiasis specialistas Karolis Gailius pasakojo, kad kurorto gyventojai itin dažnai skundžiasi dėl nedrausmingų palangiškių, kurie paplūdimiuose vedžioja šunis. Ir visai nesvarbu, kad ekskrementai surenkami – taisyklės draudžia vestis gyvūnus į paplūdimio zoną. „Kopos jau nepriklauso paplūdimio zonai, tad ten, nors ir nepatartina, bet nedraudžiama ateiti su augintiniu. O štai ten, kur poilsiautojai ir patys gyventojai deginasi, maudosi ir kitaip pramogauja – griežtai draudžiama“, – pasakojo sanitarijos inspektorė.
Būtent dėl šios priežasties specialistai organizuoja dažnus reidus, kurie vyksta ankstyvais rytais, vėlai vakare, savaitgaliais. „Ir iš tiesų sutinkame daug nedrausmingų augintinių šeimininkų, kurie sumano net išsimaudyti kartu jūroje“, – kalbėjo A. Uktverytė.
Pasak specialistės, dažniausiai šunys paplūdimiuose vedžiojami ten, kur daugiausiai žmonių: prie tilto, ties parko zona, ties viešbučiu „Medūza“. Sanitarijos inspektorė aiškino, kad Savivaldybėje jau rengiamas projektas, kuriame numatyta įrengti paplūdimio ir maudyklės zoną, kur poilsiautojai ir miesto gyventojai galėtų lankytis kartu su augintiniais.
Šįkart reidas vyko įprastą darbo dienos rytą. Patikrinimą vykdyti padėjo gelbėtojų vadas, kuris sakėsi dažnai pastebintis paplūdimyje žmones, atsivedančius keturkojus. „Tikrai ateina. Nesakau, kad jie piktybiniai. Paaiškiname, kad su šuniukais į paplūdimius negalime, perspėjame žmogų. Niekas iškart nebaudžia“, – kalbėjo J. Pirožnikas.
Gelbėtojas pasakojo, kad kasryt matantis jau etatiniu pramintą vyriškį, kuris ateina su vokiečių aviganiu: „Šis žmogus buvo įspėtas ne kartą, tačiau, panašu, kad jau reikėtų rimtesnės nuobaudos“. Tačiau patikrinimo metu, deja, jo sutikti nepavyko.

Už taisyklių pažeidimą – iki 116 eurų bauda
Kartu su Viešosios tvarkos skyriaus specialistais sėdome į J. Pirožniko vairuojamą džipą ir pajūriu nuo gelbėjimo stoties pasileidome ieškoti šeimininkų, vedžiojančių savo keturkojus augintinius baltu paplūdimio smėliu. Tą rytą, regis, palangiškius išgąsdino gana vėjuotas oras, nes sutikome vos du Palangos gyventojus. Paklausus specialistės, o gal pagaliau pavyko gyventojus išauklėti, ši pažvelgė su šypsena: „Nemanau, dar yra kur stengtis. Vasarą vykdome reidus dažnai, tad pastebime, kad geresni orai dažniau atveja į paplūdimius kartu su augintiniais. Matyt šįkart koją pasivaikščiojimams pakišo ryto dargana“.
Pirmasis taisyklių pažeidėjas buvo sutiktas paplūdimyje ties Birutės parko riba. Vyriškis išsigando, bandė teisintis, kad visada viską susirenka ir šuns paplūdimy nepaleidžia, tačiau vyriausiasis specialistas K. Gailius aiškino, kad tokios jau taisyklės: „Negalima su šunimis eiti į paplūdimius, kad ir kaip tvarkingai jį vedžiotumėte“.
Palangiškiui buvo surašytas protokolas, kuriame nurodyta, kad gyventojas bus kviečiamas į Savivaldybę. Vyriškis paklusniai pasakė ir savo duomenis, ir gyvenamąją vietą, tačiau, pasak sanitarijos inspektorės, pasitaiko visokių: „Oi, labai daug „erelių“ sutinkame, kurie drasko akis, piktybiškai nesako nei savo vardo, nei pavardės. Tokiu atveju tenka kviesti policijos pareigūnus“. Klausėme, kas laukia šio išsigandusio vyriškio. „Protokolas pildomas bet kokiu atveju, tačiau pirmą kartą taikomas tik įspėjimas. Jei žmogus nutveriamas antrą kartą, jau taikomos išties nemenkos baudos pažeidus 110 straipsnio pirmą dalį – nuo 109 iki 116 eurų“, – paaiškino specialistai. Tačiau piktybiniams, kurie nepripažįsta, kad pažeidė taisykles, kartais tenka skirti baudą ir pirmą kartą.

Taisyklės visiems vienodos
Dar vienas palangiškis sutiktas greta paplūdimio, jo gana nemažo ūgio augintinis buvo palaidas, nors šeimininkas rankose nešėsi pavadėlį. „Aš į paplūdimį tikrai nėjau, o čia paleidau šunį, kad galėtų atsigerti vandens“, – teisinosi vyras. Kada Viešosios tvarkos skyriaus specialistai paprašė pateikti asmens dokumentą, vyriškis sakėsi jo neturįs, ir atsisakė pateikti savo duomenis. „Pone, nejau dabar teks bartis ir kviesti policiją, juk galime ir gražiuoju“, – kalbėjo geranoriškai nusiteikęs vyr. specialistas K. Gailius.
Tačiau vyras buvo gana piktokas ir kaltino specialistus kabinėjimusi prie niekniekių: „Žinot ką aš jums pasakysiu – neturit jūs ką veikti, kabinėjatės ir nervinate seną žmogų“. Sanitarijos inspektorė gražiuoju bandė paaiškinti, kad palaidą šunį viešoje vietoje vedžioti draudžiama: „Taisyklės visiems vienodos – ir pagyvenusiam, ir jaunam, tad ir jūs ne išimtis“. Galiausiai vyriškis trumpam atlyžo ir greitakalbe išbėrė savo vardą ir pavardę.
Kartu reidą vykdęs gelbėtojų vadas J. Pirožnikas pasakojo, kad pasitaiko ir juokingų atvejų, kai žmonės bando gintis, kad tai ne jų šuo: „Mes neturime teisės rašyti jokių protokolų, galime tik įspėti. Tad yra tekę sutikti bėgiojančių poilsiautojų, kurie sakosi, kad šuo ne jų, nežinia, ko jis bėga šalia“. Pasitaiko ir itin piktybinių, kurie reaguoja į įspėjimus labai aršiai. Tada jau pasipila ir necenzūriniai žodžiai, visko būna.

Vykdo reidus ir patys gelbėtojai
J. Pirožnikas pasakojo, kad kartu su policijos pareigūnais ar maisto ir veterinarijos specialistais taip pat dažnai organizuojantys prevencinius reidus: „Nedrausmingai plaukioja su vandens motociklais, plaukioja jūroje su pripučiamais čiužiniais, girtauja – visko čia pas mus būna“.
Gelbėtojų vadas pasakojo, kad vis dažniau pagauna nelegaliai pardavinėjančius iš valtelių žuvį: „Kadangi pareigūnai žuvį konfiskuoja, tai pardavėjai įsigudrina valtyje turėti vos kelias dėžes, o paskui krante švilpteli ir greituoju būdu asortimentas papildomas“. Šiems pažeidėjams, jo manymu, taikomos per menkos baudos: „O kur jie bijos, kai baudžia vos 12 eurų bauda“. Taip pat tikrinami ir jaunuoliai, pardavinėjantys maisto gaminius paplūdimiuose. „Dažnai jie neturi leidimų prekiauti ar leidimo dirbti su maistu, tad, kad ir kaip nesinori, tenka bausti ir jaunimėlį“, – kalbėjo J. Pirožnikas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Trečiadienį, sausio 19-ąją, Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas informavo, jog Palangos paplūdimyje aptiktas mirusios moters kūnas.


Pirmadienį, rugsėjo 13 d., Palangoje, paplūdimyje, rastas moters lavonas.


Palangos paplūdimyje, ties Būtingės terminalu, tiesiai į jūrą driekiasi senas, surūdijęs vamzdis. Vietiniams gyventojams sovietmetį menantis įrenginys jau tiek pažįstamas, kad niekas nebesistebi, bet poilsiautojus ši baidyklė trikdo, rašo Lauryna Vireliūnaitė, 15min.lt žurnalistė. Vamzdžio savininkė jo nenaudoja, bet demontuoti neketina, nes tai ne tik brangu – jo gali...


Ankstyvą vieną praėjusios savaitės rytmetį Palangos miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius kartu su kurorto gelbėtojų vadu Jonu Pirožniku organizavo reidą paplūdimyje, jo metu buvo įspėjami taisyklių pažeidėjai, vis dar nežinantys ar apsimetantys, kad nežino, jog į paplūdimius su šunimis – draudžiama.


Ilgąjį „mindauginių“ savaitgalį Palangos miesto svečius bei poilsiautojus svilino saulė, tad nenuostabu, kad paplūdimyje žmonių buvo gausiau nei silkių statinėje. Bėda, kad jų dalis pažeidinėjo miesto nustatytas viešosios tvarkos taisykles, kurių, beje, keli tuzinai. Palangos miesto savivaldybės paplūdimių ir jų maudyklų įrengimo bei eksploatavimo ir saugaus elgesio...


Šalia šeimininko Palangoje bėgantis keturkojis augintinis – dažnas vaizdas. Jei esate vienas iš tokių gyvūnų augintojų, paklauskite savęs, ar tikrai viską žinote apie viešąją tvarką, kuri galioja Palangos mieste?


Palangos komunalininkai baigia įrengti medinę aikštelę paplūdimyje, kurioje grožėtis jūra bei vasaros saulėlydžiais bus patogu neįgaliesiems. Ties Birutės parku, netoli poilsio namų „Palangos žuvėdra“ esančiame paplūdimyje žmonėms su negalia pritaikyti ir privažiavimai prie jūros – nutiesti patogūs mediniai takai per kopas, kopose įrengta apžvalgos aikštelė...


Jau kitą savaitę Palangos miesto savivaldybės Architektūros ir teritorijų planavimo bei Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) specialistai, pasitelkę Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojus, rimtai imsis daryti tvarką dar iš tarybinių laikų Šventosios paveldėtame ir vis naujais laikinaisiais statiniais apaugančiame medinių poilsio namelių ūkyje. Taip sutarta trečiadienį pas...


Palangoje gali būti keblu išsinuomoti viešbutį ar nors kambarėlį pas močiutę vasarą, tačiau ne sezono metu, kai viskas apmiršta, siekis išnuomoti ištuštėjusį butą dažną palangiškį varo į neviltį – pasiūla nuomotis butą yra didelė, o paklausos tam beveik nėra. Kaip palangiškiai verčiasi per galvą ieškodami nuomininkų, kuriuos žiemą galima suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų? Ar atsiranda...


Nelegalių stovyklaviečių šeimininkai įspėti

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 06 19 | Rubrika: Miestas

Kaip informavo Palangos miesto savivaldybės Ekonominės plėtros skyriaus vyresnioji specialistė Inga Juozapaitienė, vakar sanitarijos, aplinkosaugos, architektūros specialistai, pasitelkę į pagalbą policijos pareigūnus, lankėsi Kunigiškėse, Ošupio take, kur įkurtos nelegalios stovyklavietės. Pasak specialistės, septyni tokių stovyklų, kuriose jau pastatytos palapinės, savininkai informuoti...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius