Rudens sukeltas džiaugsmas

Rasa GEDVILAITĖ, 2009-10-10
Peržiūrėta
67
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Visą praėjusią savaitę lopšelyje-darželyje „Nykštukas“ vyko rudens šventė skambiu pavadinimu „Rudenėlio takais“. Šios šventės metu buvo siekiama mažuosius išmokyti pamatyti rudens grožį ir jo paliktas dovanas, iš kurių gimsta meno kūriniai. Vaikai uoliai nešė, ką rado juos supančioje aplinkoje, ir lipdė įvairiausias jiems galvon šovusias būtybes.

 

Penktadienį planuota didžioji, visus paruoštus darbelius aprėpsianti šventė neįvyko dėl prastų oro sąlygų, tačiau lopšelis-darželis dėl to mažiau spalvotas netapo. Koridoriuose, grupėse ir darželio aplinkoje iš visų pusių pasitinka svečius vyraujantis ruduo. Darželio-lopšelio direktorė ir auklėtojos kartu su vaikais ruošė ypatingus projektus, kurie džiugina šiuo metu žvelgiant pro langą. Kiemelyje kiekviena grupė demonstravo savo kūrybinius gabumus ir paliko vis dar žalioje žolėje savo kūrinius. Ten ėmė ropoti voras, sušvito saulutės, sužydėjo neįprastos gėlės. Viskas buvo daroma iš to, ką vaikai rado būtent savo darželio aplinkoje. O tai buvo nukritę obuoliai, kaštonai, nulūžusios šakelės ar raudonuojantys šermukšniai. Viskas pravertė, lipdant tobulus meno kūrinius.

Auklėtojos supažindino vaikus su gamtos teikiamais privalumais, nuolat primindamos, kad reikia saugoti gamtą ir ją mylėti. O surengta „Pyrago diena“ atnešė daug džiaugsmo mažiesiems, nes jie buvo vaišinami obuolių pyragu. Kiekviena grupė sulaukė rudeniškai pasipuošusių šeimininkių su garuojančiais pyragais rankose. Greitai įsiminę, kas gaminama iš obuolių, netrukus jie išvardino visą eilę gardžiausių valgių. Auklėtojos patvirtino, kad šitaip mažieji išmoko per praėjusią savaitę daug medžių pavadinimų, o auklėtojos Birutės Šiaulienės mažieji netgi gavo naudingą pamoką apie liną.

Naudą pajuto mažieji ir lavindami savo pirštukus. Mat sudžiovinę sėklas jie lipdė margus paveikslėlius, kuriuos pasak auklėtojos Onutės Šleiniuvienės, pamatę tėveliai pavadino „mandalomis“. Auklėtoja pastebėjo, kad iš tokių darbelių atsispindi ir vaiko charakteris. Vieni moliūgų, saulėgrąžų sėklas lipdė kantriai ir kūrybiškai, o kiti pritrūkę šių savybių užbaigė darbą greit ir be didesnio galvosūkio.

Vaikams tai paliko neišdildomų prisiminimų. Jie su džiaugsmu dalinosi patirtais nuotykiais, kurių ši savaitė nepagailėjo. Jie skaičiavo surinktas gėrybes, laukė, kol prasikals kaštonai, puošė savo grupes ir netgi save, džiaugdamiesi jau greitai pasibaigsiančiu rudeniu. Prie šios gražios šventės prisidėjo ir tėveliai, kurie papuošė „Brazdukų“ grupę originaliomis spalvotomis rudeniškomis puokštėmis.

Ši lopšelio-darželio direktorės Birutos Mazrimienės inicijuota rudens paminėjimo šventė susilaukė didelio mažylių pritarimo. Visą savaitę šurmuliavę, šventišką nuotaiką skleidę vaikai dar bėgios „rudenėlio takais“, tad džiugi atmosfera darželio greitu laiku neapleis. Apie tai dar ilgai bylos darželio kieme likę rudens palytėti kūrinėliai.  

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Trečiadienį, vasario 12 d., visą dieną Palangos žiemišką ramybę drumstė po kurortą zujantis automobilis, per garsiakalbį – beje, „apvilktą“ keista žalia brezentine medžiaga – reklamavęs tadien vakare Palangos senojoje gimnazijoje turėjusį įvykti „Gintarinės šalies cirko“ pasirodymą su apmokytais gyvūnais.


Aktyviausias ir smalsiausias pajūrio jaunimas bei vaikai rudens pabaigtuves ir visą gruodžio mėnesį praleido turiningai, dalyvaudami verslo ir lyderystės akademijos „In corpore“ organizuotame projekte „Kuriu ir dalinuosi“, kurio metu atskleidė savo kūrybinius gebėjimus, mokėsi bendrauti, žaidė, šoko ir ruošė dovanas brangiausiems žmonėms.


Gegužės 5 dieną nuo pat ryto Palangos lopšelyje-darželyje „Žilvinas“ vyravo sportinė nuotaika. Sirgaliai dalijosi pasigamintais plakatais, o mažieji krepšininkai ruošėsi tradicinėms varžyboms „Kylančios žvaigždutės“, skirtoms Lietuvos krepšinio 95-mečiui paminėti.


Pirmą kartą Palangoje, „Ramybės“ galerijoje šeštadienį pristatytas net šešis mėnesius vyksiantis projektas „ Profesionalaus taikomojo meno kolekcija: baldų dizainas, drabužių dizainas, juvelyrika, keramika, odos dizainas, stiklas, tekstilė “ .


Rytoj visa Palanga susiburs vieno kilometro ilgio J. Basanavičiaus gatvėje – kurortas minės tradicinę, jau šeštąją Tūkstančio stalų šventę „Palangos stalas 2013“. Jos metu dalyviai ir svečiai turės progą ne tik pabendrauti tarpusavyje bei įvertinti kaimynų stalus, bet ir pasimėgauti visą dieną vyksiančiais kurorto meno kolektyvų pasirodymais.


Ištuštėjusi Palanga ir prasidėję rudeniški orai sumažino turistų srautą kurorte – tai pripažįsta ir įvairių Palangos viešbučių bei vilų savininkai. Tiesa, dalis jų vis dar sulaukia nemažai svečių iš užsienio ir poilsiautojų stygiumi nesiskundžia. Mūsų tautiečiai, turintys pinigėlių, atsideda atostogoms rudeniui, tačiau tik porai dienų. Jei vasarą...


„Tūkstančio stalų“ šventė, šeštadienį vykusi Palangoje, paskelbė oficialią kurorto sezono pabaigą ir rudens renginių maratono pradžią. Ši šventė yra skiriama ir tarptautinei turizmo dienai, kuri yra minima rugsėjo  27 -ąją.


„Nykštuko“ vaikai įteikė dovanas Žemei

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 03 20 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį lopšelyje-darželyje „Nykštukas“ nenuilstamai čiauškėjo būrys įvairiausių paukštelių, pranašaujančių atėjusį pavasarį. Mažieji „nykštukiečiai“ šiltai atšventė pasaulinę Žemės dieną. Trykšdami neblėstančia energija mažieji traukė linksmas daineles, šoko, medžius papuošė inkilais bei pasotino žemelę, užkasdami joje duonos riekelę, tikėdamiesi, kad ji bus dosni.


Vaikų bibliotekoje klegėjo dvi grupės džiaugsmingai nusiteikusių vaikų, atkeliavusių iš „Nykštuko“ ir „Žilvino“ darželių. Čia surengta „Nykštuko“ auklėtinių paroda, skirta pasidžiaugti besibaigiančiu rudeniu. Ilgai demonstravę savo darbelius darželyje, vaikai juos perkėlė ir į visiems vaikams pažįstamą aplinką – jų biblioteką.


Rudens sukeltas džiaugsmas

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 10 10 | Rubrika: Kultūra

Visą praėjusią savaitę lopšelyje-darželyje „Nykštukas“ vyko rudens šventė skambiu pavadinimu „Rudenėlio takais“. Šios šventės metu buvo siekiama mažuosius išmokyti pamatyti rudens grožį ir jo paliktas dovanas, iš kurių gimsta meno kūriniai. Vaikai uoliai nešė, ką rado juos supančioje aplinkoje, ir lipdė įvairiausias jiems galvon šovusias būtybes.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas