Ryškiaspalvis „Mosto“ „Karnavalas“ pakvietė švęsti

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-12-22
Peržiūrėta
189
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Mosto“ dailininkai pakvietė į „Karnavalą“.
„Mosto“ dailininkai pakvietė į „Karnavalą“.

Penktadienio vakarą į Palangos miesto savivaldybės biblioteką rinkosi šventiškai nusiteikę kūrybinės grupės „Mostas“ gerbėjai iš Palangos ir ne tik jos. Kūrybiškieji dailininkai artėjančias didžiąsias metų šventes pakvietė pasitikti žaismingu „Karnavalu“ – taip šįkart pavadinta tradicinė „Mosto“ paroda.

Pabuvo karnavalo dalyviais
„Iš prancūzų kalbos kilęs žodis „karnavalas“ reiškia liaudies šventę su eitynėmis, pokštais, šokiais bei vaidinimais, – į susirinkusiuosius prakalbo „Mosto“ vadovas, dailininkas Juozas Griušys. – Kadangi dabar Adventas, didelių linksmybių su šokiais nebus. Tačiau kviečiame visus kartu su mumis pabūti šio „Karnavalo“ dalyviais“.
Pasak J. Griušio, tradiciškai metų pabaigoje mostiečiai Gražina Oškinytė-Eimanavičienė, Reda Ščerbakovienė, Ieva Litvaitytė, Rasa Užpelkytė, Dovilė Oškinytė, Eglė Lipinskaitė, Romas Paulikas ir pats J. Griušys lyg ir atsiskaito su savo kūrybos gerbėjais, pristatydami jiems naujausius savo sukurtuosius darbus.
„Čia jūs matote tai, ką mes savo dirbtuvėse kūrėme pastarosiomis dienomis ir savaitėmis. Prieš jus – šešiolika mūsų kūrinių, kuriuos vienija tema „Karnavalas“. Kaip mes ją matome, kokie mes su kaukėmis ir be jų, kokie mūsų veidai čia ir dabar – jūs matote“, – pristatė dailininkai.

Ir auksas, ir sidabras
Karnavalas žvelgė ne tik iš darbų. Karnavališkai pasidabinę buvo ir patys dailininkai: kas persikūnijo į ateinančių metų personažą – ožkytę, kas pasidabinę egzotiškais aprėdais ar galvos apdangalais, kas – tiesiog šventiškais akcentais nuotaikingai pristatė savo darbus.
„Seniai norėjau išmėginti aukso, sidabro, bronzos spalvas, bet, matyt, tam dar nebuvo atėjęs laikas, – sakė R. Ščerbakovienė. – „Karnavalas“ leido tai padaryti. Galbūt auksas, sidabras ir bronza kiek sentimentaloka, tačiau sentimentai juk nieko blogo. Jie leidžia prisiminti ir pažvelgti į tai, kas buvo gero, ko mes ilgimės. Ir labai norėtume, kad grįžtų“.
Dailininkė pridūrė, jog dienos šviesoje trys jos darbai visai kitaip „sužaidžia“, tad verta juos pamatyti ne tik elektros apšviestus.
Pasak J. Griušio, grafikė G. Oškinytė-Eimanavičienė šįkart savo darbais – juodu ir baltu rūbais –švelniai provokuoja žiūrovą.
„Mano darbai ne ką tik gimę. Vienas sukurtas dar 2010-aisiais, kitas – šiemet. Jie buvo kurti kaip atspaudai grafikos technikai, o čia eksponuoju ne atspaudus, o pačias „klišes“ – tai ir man pačiai nauja, ir žiūrovas gali pamatyti pirminį kūrinio variantą“, – pasakojo dailininkė.

Kaukės, kaukės...
„Man žodis karnavalas – ar tai būtų Venecijos, ar Užgavėnių karnavalas – asocijuojasi su kauke, – prisipažino I. Litvaitytė. – Kaukėti personažai – lyg beveidžiai, nepasakysi, kokia nuotaika už kaukės slepiasi, bet viskas susilieja į paties karnavalo šėlsmą“.
„Medinė ožkytė – Arlekinas“ – taip pavadintą darbą pasidabinusi ateinančių metų simbolio – ožkytės – rageliais ir varpeliu pristatė dailininkė D. Oškinytė, pajuokavusi, jog tikisi, kad per laiką lietuvių kalbos žodyne žodis „ožkytė“ bus rašomas su raide „š“ – kaip jos pavardėje.
„Sunkoka buvo šį raguotą personažą – žalią medinę ožką – atitempti į karnavalą. Nors ir pasipuošusi auksu bei sidabru, skambaliukais ir Arlekino kepure, ji vis tiek liūdnoka“, – sakė dailininkė.
Atvirom spalvom sau „paišdykauti“ leidusios prisipažino E. Lipinskaitė ir R. Užpelkytė. Ant šilko darbus „Dvikova“ ir „Jūsų didenybe“ nutapiusi E. Lipinskaitė sakė, jog karnavalas jai asocijuojasi su atviru veiksmu po uždaromis kaukėmis – šio veiksmo pagautos figūros įrėmintos šilke. R. Užpelkytė, savo darbuose išbandžiusi naują techniką ir eksperimentavusi dekupažu, prisipažino anksčiau bijojusi „atvirų“ spalvų. O karnavalas su jo kaukėmis – puiki proga šias spalvas „prisijaukinti“.

Karnavalo šėlsmas
Klasikine technika, reikalaujančia daugiau atidumo, o ir ilgesnio kūrybos proceso, kol dažai išdžius, – aliejumi ant drobės – paveikslus tapantis J. Griušys prisipažino, jog jo darbai „Undinė“ ir „Angeliškas vaidmuo“ pradėti kurti anksčiau. O kai jau apsispręsta dėl parodos temos, jis darbus kiek „pritempęs“.
„Undinė“ – lyg ir karnavalinis kostiumas. Gal jos figūra čia formuojasi, gal baigia subyrėti – koks čia virsmas iš jūros putos ir pats nežinau. O „Angeliškas vaidmuo“ tiesiog puikiai tiko šiai parodai, ypač po to, kai uždėjau jam kaukę. Kaukė nėra retas motyvas mano darbuose, kaip ir dažnai sutinkamas mėnulis – čia jo delčios, o gal jaunaties formą turi angelo sparnai. Dar vienas dažnas motyvas, esantis šiame kūrinyje – tulpės. Tulpė – mano mėgstamiausia gėlė. Turiu minčių net visą „tulpinę“ parodą surengti“, – paatviravo J. Griušys.
Net tris darbus ir tik per dvylika dienų parodai nutapė R. Paulikas.
„Norėjau pailsėti nuo rimtų darbų. Kas žino mano kūrybą, žino ir tai, kad kartais aš mėgstu nuklysti į abstrakcijas. Po jubiliejinės savo parodos norėjosi ko nors linksmo, norėjosi pačiam pasidžiaugti – kiek gali būti tų juodų debesų... Žaidžiau spalvomis, nors ir figūrų čia yra. Ieškojau to, ko neranda kiti – o žiūrovas tegul dabar galvoja: radau-neradau ir ką radau“, – intrigavo tapytojas R. Paulikas.
Po dailininkų prisistatymo žiūrovai dar ilgai grožėjosi ryškiaspalviu „Karnavalu“ ir džiaugėsi, kad tokį tamsų ir ūkanotą vakarą turėjo galimybę pasinerti į „Mosto“ dailininkų karnavalo šėlsmą.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Tradiciškai jau šešioliktąjį kartą pristatyta kūrybinės grupės „Mostas“ kalėdinių atviručių paroda, kurią kuria menininkai, skatinantys nepamiršti rašytų ranka atvirukų – daug šiltesnių ir nuoširdesnių. Šiemet jų pateikta 130.


Palangos meras Šarūnas Vaitkus pirmadienį Vilniuje prasidėjusio Lietuvos Respublikos ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos posėdžio metu pasaulio lietuvių bendruomenę pakvietė apsilankyti Palangoje bei kituose šalies kurortuose ir kurortinėse vietovėse. Pristatydamas viešnagės Lietuvoje galimybes, visų Lietuvos kurortų ir kurortinių vietovių infrastruktūrą bei...


Ketvirtadienį, Nepriklausomybės aikštėje jau plazdant Lietuvos, Palangos ir Šventosios vėliavoms, miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje atidaryta grafikės, Palangos herbo kūrėjos Gražinos Oškinytės Eimanavičienės paroda „Piliakalniai“. Sveikindamas tautiniu Klaipėdos krašto kostiumu pasidabinusią dailininkę bibliotekos direktorius Kęstutis...


Antradienį duris gyventojams atvėrė naujasis Palangos miesto savivaldybės administracijos pastatas, įsikūręs Vytauto g. 112. Į šia proga surengtą renginį susirinkę palangiškiai buvo pakviesti užsukti į naująją Savivaldybę bei pasižvalgyti po atnaujintas patalpas.


Penktadienio vakarą į Palangos miesto savivaldybės biblioteką rinkosi šventiškai nusiteikę kūrybinės grupės „Mostas“ gerbėjai iš Palangos ir ne tik jos. Kūrybiškieji dailininkai artėjančias didžiąsias metų šventes pakvietė pasitikti žaismingu „Karnavalu“ – taip šįkart pavadinta tradicinė „Mosto“ paroda....


Skambutis vėl pakvietė į mokyklas  1

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 09 02 | Rubrika: Miestas

„O mes vaikai, o mes – pasaulis“, – nepaisydami už lango žliaugte žliaugiančio rudens lietaus šiltoje, jaukioje gėlėmis ir šypsenomis pražydusioje Šventosios pagrindinės mokyklos salėje – kaip, ko gero, visose Palangos ir ne tik Palangos mokyklose – pirmosios naujų mokslo metų dienos proga dainavo tiek moksleiviai, tiek mokytojai...


Penktadienio vakarą žmonių pilnoje kurorto Viešosios bibliotekos salėje skambėjo komentarai: „Kaip gražu!“, „Ir iš kur tiek išmonės?“, „Kaip norėtųsi užsikloti tokiais patalais...“. Taip palangiškiai įvertino penkerių gyvavimo metų jubiliejų šventusio „Šilko klubo“ parodą „Šilko...


Praėjusį penktadienį mažieji lopšelio-darželio „Gintarėlis“ auklėtiniai V.Jurgučio pagrindinės mokyklos aktų salėje tradiciškai atsisveikino su savo darželiu. Smagiai nusiteikę vaikai padovanojo šventę susirinkusiems tėveliams ir svečiams. Šįkart pakvietė į nuotykių ieškojusį laivą „Gintarėlis“ su laivo kapitone – darželio direktore Ilona Milkonte priešaky, jame tilpo visi kūrybingieji...


Palangos lopšelis-darželis „Gintarėlis“ jau suskaičiavo 30 metų, o tai paminėjo itin šventiškai pasipuošę, apsupti gausybės svečių, nuotaiką skaidrino ir savo talentus demonstravo darželio auklėtiniai, turėję progą būti drauge šios gražios progos metu.


Į svečius pakvietė „Vasaros skaitykla“

Aistas MENDEIKA, 2009 06 11 | Rubrika: Miestas

Praėjusį pirmadienį net dvejomis parodomis palangiškius bei kurorto svečius į savo sezono atidarymą pakvietė atsinaujinusi, pagražėjusi Palangos „Vasaros skaitykla“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius