S. Vainiūno meno mokykloje – išaugusių ir tebeaugančiųjų koncertas

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-02-25
Peržiūrėta
513
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

T.Girininkui, atlikusiam A.Raudonikio dainą „Kur balti keliai“, pritarė meno mokyklos liaudies instrumentų ansamblis.
T.Girininkui, atlikusiam A.Raudonikio dainą „Kur balti keliai“, pritarė meno mokyklos liaudies instrumentų ansamblis.

Lietuvos valstybės atkūrimo dieną į Gintaro muziejaus Židinio menę susirinkę palangiškiai ir miesto svečiai, tarp kurių buvo ir Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas, ūkio ministrė Birutė Vėsaitė, Seimo narys Pranas Žeimys bei S. Vainiūno meno mokyklą baigę miesto meras Šarūnas Vaitkus bei Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė, turėjo išskirtinę progą išgirsti, kaip muzikuoja kelios Palangos muzikos mokyklą baigusių atlikėjų bei joje tebesimokančių būsimųjų muzikantų kartos. Beje, augantiems talentams atsiskleisti padeda taip pat šią mokyklą baigę ir grįžę į ją mokytojai.

Plojimai augantiems talentams
„Mano Tėvynė – tai mamos šypsena, galvą glostanti tėvo ranka, netyčia ištryškusi senelės ašara, išmintingi senelio žodžiai. Ir mano mokykla, – prabilo koncerto sumanytoja ir jo vedėja, Kultūros centro renginių režisierė Aušra Latonienė. – Šiandien, Vasario 16-ąją, šioje sakralioje Palangos vietoje susimąstyti ir pamąstyti, kas mums yra Tėvynė, visus jus sukvietė Stasio Vainiūno meno mokyklos auklėtiniai. Vieni – jau seniai ją baigę ir patys muzikuojantys įvairiuose Lietuvos kolektyvuose, kiti – grįžę ir mokantys muzikos augančią kartą. Ir tie, kurie dar tik mokosi“.
Po jaunųjų S. Vainiūno namo mokyklos auklėtinių ir visų vos į Židinio ir greta esančią menes tilpusių žiūrovų sugiedotos Tautiškos giesmės, koncertą pradėjo tarptautinių konkursų laureatas, jau baigęs pagrindinį meno mokyklos kursą ir, mokytojai N. Daukšienei vadovaujant tęsiantis mokslus antrojoje išplėstinio ugdymo klasėje akordeonistas Algirdas Benetis, užbūręs klausytojus nepriekaištingai atliktu N. Rimskio Korsakovo „Kamanės skrydžiu“.
Jaunųjų talentų pasirodymą tęsė ketvirtokė pianistė Saulė Pučinskaitė (mokytoja G. Zadonskaja), grojusi S. Vainiūno „Žiogą“, ir M. Petrenko „Valsą“ atlikęs penktokas birbynininkas Dominykas Čepys, kurį moko septintosios S. Vainiūno meno mokyklos laidos absolventas mokytojas Jurgis Žalimas. Kitas šio mokytojo ugdytinis – šeštokas birbynininkas Nerijus Putrius koncerte grojo V. A. Mocarto „Vokiečių šokį“.
Vienuoliktosios laidos absolventas mokytojas Vincas Paulauskas akomponavo penktokei smuikininkei Brigitai Ivanauskaitei, atlikusiai B. Dvariono „Barkarolę“ ir duetu su savo mokytoja S. Čilinskaite griežusiai J. M. Leklero sonatos pirmąją dalį „Allegro“. Smuikininkų pasirodymą tęsė šeštokė Aušrinė Rukšėnaitė, kurią moko ketvirtosios laidos absolventė mokytoja Liucija Gadeikytė, o mėgstantys fortepijonu atliekamas kompozicijas turėjo progą pasidžiaugti septintokės Augustės Vaičiūnaitės (mokytoja D. Staškūnienė) ir šeštokės Ivetos Danieliūtės (mokytojos R. Daukšienė ir S. Rumianceva) dueto atliktu „Pasadobliu“.
Pačių nuoširdžiausių plojimų sulaukė jauniausi to vakaro atlikėjai: antrokė pianistė Milda Daukšaitė, kurią groti moko 23 laidos absolventė Rasa Daukšienė, ir pirmokas saksofonistas Arnas Kleiva (mokytojas R. Žilius), itin temperamentingai sugroję melodiją „Kai šventieji žengia į dangų“.

Aplodismentai absolventams
Ovacijomis pasitikta 25-osios laidos absolventė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dainavimo katedros dėstytoja, pianistės solistės bei pianistės koncertmeisterės magistrės laipsnius turinti Audronė Juozauskaitė, akomponuojanti tokiems grandams, kaip maestro V. Noreika, E. Kaniava, I. Milkevičiūtė, V. Juozapaitis, V. Prudnikovas. Savo pasirodymą ji pradėjo E. Granados pjese „Mergaitė ir lakštingala“, ir vėliau dar ne kartą grįžo prie instrumento kaip koncertmeisterė akomponuoti kitiems atlikėjams. Pirmas jų – Lietuvos kariuomenės orkestre grojantis instrumentinio ansamblio „Vilniaus klarnetai“ įkūrėjas, mokytojo Liudo Siručio auklėtinis, 30-osios laidos absolventas klarnetistas Edvardas Kuleševičius, kartu su A. Juozauskaite atlikęs Piazzolos „Užsimiršimą“.
Koncertmeisterė akompanavo ir Kauno valstybinio muzikinio teatro solistui Tadui Girininkui. Tiesa, jis nespėjo baigti S. Vainiūno meno mokyklos, tačiau gimė Palangoje ir, kaip buvo pajuokauta, solo bosu jau dainavo kurorto lopšelyje-darželyje. Aplodismentai lydėjo T. Girininko atliktus V. Barkausko „Tris satyrinius paveikslėlius“, S. Šimkaus harmonizuotą lietuvių liaudies dainą „Mergužėle brangi“, Leporello ariją iš V. A. Mocarto operos „Don Žuanas“, A. Rubinšteino „Rytietišką svajonę“, Farlafo rondo iš M. Glinkos operos „Ruslanas ir Liudmila“.
Dar vienam praėjusių metų „Auksinio scenos kryžiaus“ nominanto T. Girininko atliktam M. Glinkos kūriniui – romansui „Abejonės“ – akomponavo ne tik A. Juozauskaitė, bet ir E. Kuleševičius.
Trečiasis šio koncerto palangiškių duetas – nuo pirmųjų klasių I-ojoje vidurinėje mokykloje bei muzikos mokykloje kartu mokęsi, vėliau kartu studijavę S. Šimkaus konservatorijoje bei Muzikos ir teatro akademijoje A. Juozauskaitė ir smuikininkas Dainius Sušinskis. Šiuo metu 25-osios laidos absolventas, šviesios atminties mokytojo Vytauto Striko buvęs mokinys groja Lietuvos valstybiniame simfoniniame orkestre. Duetas atliko B. Dvariono elegiją „Prie ežerėlio“. Po paskutinių natų menėje tvyrojusi pauzė buvo iškalbingesnė už vėliau nugriaudėjusias ovacijas.
Aplodismentų negailėta ir po paskutiniojo kūrinio – T. Girininkui, atlikusiam A. Raudonikio „Kur balti keliai“, pritarė mokytojų I. Pumputytės ir J. Žalimo vadovaujamas liaudies instrumentų ansamblis.

Padėkos išaugusiems, augantiems ir juos auginantiems
Po koncerto besiskirstanti publika negailėjo gerų žodžių visiems: ir tiems, kas grojo bei dainavo, ir tiems, kas juos mokė ar moko. Ir tiems, kas sumanė tokį neįprasto „formato“ koncertą.
„Žinot, aš kažkada pati susimąsčiau: kas man yra valstybė, kas man yra Tėvynė, kada pradėjau formuotis kaip asmenybė ir kas man tame kalyje padėjo. Nemeluoju pasakiusi, kad labai daug kas susiję su mokykla. Taip besinagrinėjant ir beanalizuojant kilo mintis, kad būtų gražu valstybinės šventės proga surengti koncertą, kuriame dalyvautų ne vien dabar mūsų meno mokykloje besimokantys vaikai, kurių yra išties labai labai gabių, bet kad prie jų prisijungtų ir tie, kurie kažkada šią mokyklą baigė“, – paklausta, kaip kilęs sumanymas surengti kelių kartų S. Vainiūno mokyklos moksleivių koncertą sakė A. Latonienė.
Ji paminėjo, jog pirmoji, į kurią kreipėsi, buvo pianistė ir koncertmeisterė A. Juozauskaitė. Buvusi S.Vainiūno meno mokyklos mokinė labai apsidžiaugusi. Ir sakiusi, jog iniciatyva – puiki, nes laikas nuo laiko patys absolventai pagalvojantys, jog mokykla juos pamiršo. O čia buvusi puiki proga pamuzikuoti Palangoje, susitikti su buvusiais mokytojais bei moksladraugiais.
Kad buvusiems mokslo draugams smagu susitikti, matėsi koncerto metu. Buvusiems absolventams gėles nešė jų bičiuliai, meras Š. Vaitkus po pirmojo sugroto kūrinio glėbesčiavo E. Kuleševičių.
Savo buvusiems mokiniams gėlių įteikė ir juos solfedžio bei muzikos literatūros mokiusi mokytoja Kostancija Strikienė. O buvę ir esami moksleiviai nuoširdžiai dėkojo savo buvusiems ir esamiems mokytojams.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Mieli palangiškiai ir šventojiškiai, Vasario 16-oji – ypatinga diena mūsų šalies istorijoje. Ji simbolizuoja tautos stiprybę, ryžtą ir vienybę bei kasmet mums primena, kad brangiausias tautos turtas yra laisvė. Nuoširdžiai sveikinu jus Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga. Švęskime Vasario 16-ąją su džiugesiu širdyse, puoselėkime...


Moksleivių klubas persikėlė į pradinę mokyklą

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 02 | Rubrika: Miestas

Palangos moksleivių klubas naujuosius mokslo metus pasitinka su naujove – nuo rugsėjo šį įstaiga savo veiklą tęs ir neformaliojo švietimo veiklas vykdys kitose patalpose – įsikurs Pradinėje mokykloje (Virbališkės takas 4).Posėdžiavusi Palangos miesto savivaldybės taryba apsisprendė Moksleivių klubui panaudos pagrindais laikinai perduoti dalį atsilaisvinusių...


Tomas Julius Žulkus – Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys, Statybos ir miesto ūkio komiteto pirmininkas bei Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Palangos skyriaus narys įsitikinęs, jog šie metai bus labai darbingi. „Šiuos metus drąsiai galima vadinti iššūkių Palangai metais – pradėta įgyvendinti daug ambicingų projektų...


Lietuvos valstybės atkūrimo dieną į Gintaro muziejaus Židinio menę susirinkę palangiškiai ir miesto svečiai, tarp kurių buvo ir Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas, ūkio ministrė Birutė Vėsaitė, Seimo narys Pranas Žeimys bei S. Vainiūno meno mokyklą baigę miesto meras Šarūnas Vaitkus bei Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė, turėjo išskirtinę progą...


Jubiliejų švenčiančiai mokytojai K. Strikienei – miesto vadovų sveikinimai

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 01 14 | Rubrika: Miestas

Ilgametė S. Vainiūno meno mokyklos darbuotoja, mokytoja K. Strikienė penktadienį sulaukė išskirtinio dėmesio – meno mokykloje pasibaigus koncertui, skirtam Sausio 13-ajai paminėti, 80 metų jubiliejų švenčiančią pedagogę garbios sukakties proga pasveikino miesto meras Šarūnas Vaitkus ir Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė.


Kodėl jauni mokytojai neina dirbti į mokyklą?

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012 12 03 | Rubrika: Miestas

Toks klausimas kartais kyla rugsėjo pirmąją stebint mokytojus, kuriems mokiniai neša gėles. Su visa pagarba Palangos pedagogams – jaunų veidų jų tarpe nėra labai daug. Kodėl jauni mokytojai neina dirbti į mokyklą?


„Kai mokaisi, daugelis laukia tos dienos, kada baigsis visi vargai mokykloje. Tačiau kai ateina toji diena, visiems sunku su ja atsisveikinti. Tai sukelia nostalgiją ir gilius prisiminimus“, – kalbėjo prieš metus mokyklą baigusi Agnesa Kenešytė.


Tokius žodžius galima išgirsti iš beveik trisdešimties kurorto moksleivių, kuriems, vargu, ar kitais metais pavyks pradėti krimsti mokslus Palangos senojoje gimnazijoje.   Pasijuto išmesti už borto Susirūpinę tėvai su raštais ir prašymais varsto savivaldybės duris, bando kalbėtis su miesto valdžia. Ir šią savaitę kelios...


Mieste pasklidusios kalbos, jog valdžia planuoja uždaryti Pradinę mokyklą, sukėlė nerimą ne tik vaikų tėveliams, bet ir visai kurorto švietimo bendruomenei.


Praėjusį trečiadienį lopšelyje-darželyje „Nykštukas“ įvykusi Mini konferencija „Išeinu į mokyklą“ suteikė galimybę priešmokyklinių grupių vaikų tėveliams išrinkti tinkamiausią mokyklą savo atžaloms. Į ją susirinkę trijų mokyklų atstovai pristatė savo mokymo įstaigas, tikėdamiesi, kad rugsėjo mėnesį jų mokinių gretas papildys ir patys mažiausieji.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius