Šalies turtingiausių Lietuvos žmonių 25-uke – ir palangiškis R. Karpavičius

www.ve.lt, 2013-05-13
Peržiūrėta
1908
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šalies turtingiausių Lietuvos žmonių 25-uke – ir palangiškis R. Karpavičius

Turtingiausiu lietuviu sąrašo sudarytojai tituluoja Saulių Karosą, užsiimantį bankininkyste, medicina ir naftos verslu. Jo turtas vertinamas 3,8 mlrd. litų. Antras sąraše – vienas iš mažmeninės prekybos lyderio Baltijos šalyse „Maxima LT“ akcininkų Nerijus Numavičius (3,2 mlrd. litų). Trečia vieta skirta vaistų ir chemijos pramonės bei nekilnojamojo turto verslu užsiimančiam Dmitrijui Buriakui. Ketvirtoji – koncerno „Achemos grupė“, uostamiestyje valdančio AB Klaipėdos jūrų krovinių kompaniją (KLASCO), Klaipėdos keleivių ir krovinių terminalą bei Krovinių terminalą, didžiausia akcininkė Lidija Lubienė, kurios turtas įvertintas milijardu litų.
Pirmasis klaipėdietis šiame sąraše – 24 vietoje esantis Raimondas Karpavičius (UAB „Karpis“, „Marijampolės pieno konservai“). Jo turtas vertinamas 230 mln. litų. 36 vieta skirta „Dujotekanos“ vadovui Rimandui Stoniui (200 mln. litų), 46 – buvusiam LKAB „Klaipėdos Smeltė“ savininkui Martinui Gusiatinui (160 mln. litų), 53 – „Vakarų medienos grupės“ prezidentui Sigitui Paulauskui (120 mln. litų), 57 – „Hidrostatybos“ vadovui Jonui Dumašiui (115 mln. litų), 62 – „Agrovet“ vadovui Augenijui Gudžiūnui (100 mln. litų), 95 – Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos „Bega“ generaliniam direktoriui Aloyzui Kuzmarskiui (35 mln. litų).
Turtingiausiųjų sąrašas antrus metus iš eilės neteko bankininko – pernai dėl „Snoro“ bankroto jo sudarytojams teko išbraukti Raimondą Baranauską, o šiemet tarp turtingiausiųjų neliko vietos Ūkio banko šeimininkui Vladimirui Romanovui.
Kitas praėjusių metų praradimas – „Hermis Capital“ bankrotas. Dar visai neseniai valdžiusios žiniasklaidos verslą, šaldytuvų ir elektronikos įmones bei vieną didžiausių Lietuvos naftos gavybos ir žvalgybos bendrovių akcininkai pasitraukė, o į „Lime Investments“ pervadinta bendrovė murkdosi bankroto reikaluose.
Turtingiausiųjų sąraše vietos šiemet atsirado ir krepšininkui Žydrūnui Ilgauskui. Vasaros pabaigoje skelbta, jog per savo karjeros NBA metus JAV gyvenantis krepšininkas iš kontraktų su komandomis uždirbo apie 350 mln. litų neatskaičius mokesčių.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pirmąjį 2023 metų mėnesį toliau stebimas spartus aviacijos atsigavimas – Kauno ir Palangos oro uostuose rezultatai jau nuo metų pradžios viršijo priešpandeminius rodiklius. 


Įvairių rūšių krovinių savininkai labai dažnai užduoda sau klausimą, kaip apsaugoti savo prekes nuo sugadinimo ar net praradimo?


Daugiausiai krovinių aptarnavo Vilniaus oro uostas – 3 663,8 tonų (20 proc. daugiau nei pernai). Kauno oro uoste aptarnauta 802,3 tonų (4 proc. daugiau), Palangos – 0,9 tonų (30 proc. daugiau).


Į mūsų kurortą atvykstantys svečiai miesto biudžetą kasmet papildo lėšomis, kurios skiriamos tam, kad Palanga taptų gražesnė, patrauklesnė, o jos vardas kuo garsiau skambėtų Lietuvoje ir už jos ribų. Per tris vasaros mėnesius surinkta kiek per pusę milijono litų vadinamojo „pagalvės“ mokesčio, o „ratuoti“ poilsiautojai nuo gegužės 15 iki rugsėjo 15 sumokėjo per...


Įveikus visas kliūtis, penktadienį Palangoje buvo duotas startas naujos miesto autobusų stoties ir prekybos centro statyboms. Investuotojas UAB „Palanga properties“ ir darbų rangovas „Vikstata“ pažadėjo, kad kompleksas iškils metų pabaigoje – planuojama, lapkritį. Į projektą bus investuota per 15 milijonų litų. Statybos darbų pradžios ceremonijoje...


Turtingiausiu lietuviu sąrašo sudarytojai tituluoja Saulių Karosą, užsiimantį bankininkyste, medicina ir naftos verslu. Jo turtas vertinamas 3,8 mlrd. litų. Antras sąraše – vienas iš mažmeninės prekybos lyderio Baltijos šalyse „Maxima LT“ akcininkų Nerijus Numavičius (3,2 mlrd. litų). Trečia vieta skirta vaistų ir chemijos pramonės bei...


Finansų ministerijos parengtame 2012-ųjų metų Privatizavimo fondo (PF) lėšų dalies paskirstymo projekte, kuris turėjo būti pateiktas Vyriausybei praėjusį pirmadienį, nebuvo numatytas finansavimas Palangos kurhauzo restauracijai, nors 700 tūkstančių litų Vyriausybė tam buvo pažadėjusi. Apie nemalonų netikėtumą meras Šarūnas Vaitkus sužinojo  praėjusį penktadienį...


Ką daryti, jei turi tik 100 litų ir neturi kur Palangoje prisiglausti, tik kuriame nors kurorto viešbutyje? Ar 100 litų Palangos viešbučiams yra daug ar mažai? Sezono metu, ko gero, daugelis viešbučių tik niekinamai numotų ranka į tokius pinigus. Į redakciją paskambinęs laikraščio skaitytojas papasakojo, kaip Palangos turizmo informacijos centre rugsėjo pabaigoje...


Miesto politikai pritarė projektui leisti rekonstruoti Palangos miesto socialinių paslaugų tarnybos patalpas. Už europinius pinigus bus renovuota per 400 kv.m patalpų, esančių miesto ligoninėje.  Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos dydis siekia  per 1 mln.108 tūkst.litų. Palangos miesto savivaldybė turi prisidėti ne mažiau kaip 15 proc., t.y apie 196 tūkst.litų.


Šiemet Savivaldybės biudžete miestelėnų sveikatinimo programai finansuoti numatyta skirti 857,8 tūkst. litų. Svarstant biudžeto projektą, programą pristačiusi Savivaldybės gydytoja Lina Riaubaitė teigė, kad numatomi finansavimo šaltiniai bus Savivaldybės biudžeto lėšos – 258 tūkst. litų,  Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios lėšos – 69,9 tūkst. litų, Visuomenės sveikatos rėmimo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas