Saulėlydžio komisija „Baltijos“ neišgąsdino

Aistas MENDEIKA, 2009-04-01
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Neseniai LR Vyriausybės išplatintame pranešime spaudai teigiama, jog, Saulėlydžio komisijai pasiūlius, nuspręsta nebefinansuoti valstybės biudžeto lėšomis valstybės įmonės poilsio namų „Baltija“.

Poilsio namų „Baltija“ direktorius Jonas Juchnevičius „Palangos tiltui“ teigė, kad ši valstybės įmonė niekada ir nebuvo finansuojama iš valstybės biudžeto. „Baltija“ valdo viešbutį „Auska“, kuris pagal Vyriausybės nutarimą kasmet ūkiniam išlaikymui gaudavo 1 mln. litų, o šiemet – 883 tūkst. Dėl išskirtinio statuso „Auska“ nėra viešbučių rinkos dalyvis. Šiam viešbučiui taikoma atskira buhalterinė apskaita, o valstybės skiriamos lėšos neįtraukiamos į visos įmonės pajamas ir išlaidas.

Be to, anot J.Juchnevičiaus, iki šiol gautų kasmetinių lėšų visiškai padengti išlaidas „Auskos“ išlaikymui nepakakdavo. Poilsio namams „Baltija“ iš savo gaunamo pelno tekdavo dengti viešbučio patiriamus nuostolius. Praėjusiais metais tai sudarė 179 tūkst. litų, o 2007-aisiais – net 236 tūkst. litų.

2007-aisiais buvo pradėta prieš keliolika metų įsteigto Reabilitacijos centro renovacija, kainuosianti 15-20 mln. litų. Šiemet iš valstybės biudžeto darbams buvo skirta 1 mln. litų investicija. „Tikėjomės už šiuos pinigus sutvarkyti Reabilitacijos centro stogą, padaryti kitus darbus“, - sakė J.Juchnevičius.

Pasak poilsio namų „Baltija“ direktoriaus J.Juchnevičiaus, nebegautos iš valstybės biudžeto lėšos, kurios turėjo būti skirto viešbučiui „Auska“, įtakos įmonei beveik neturės. Teks tik daugiau iš „Baltijos“ biudžeto skirti lėšų viešbučio ūkiniams reikalams.

Direktorius taip pat tikisi, kad neteks stabdyti Reabilitacijos centro renovacijos. „Kasmet per 60 proc. pajamų įmonė skiria Reabilitacijos centrui modernizuoti., nes reabilitacinis gydymas yra svarbi veiklos sritis, kuriai nuo pat įmonės įkūrimo buvo teikiamas išskirtinis dėmesys“, - sakė J.Juchnevičius.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius primena miesto gyventojams vieno svarbiausių kiekvienos suverenios valstybės atributų – valstybės vėliavos – iškėlimo tvarką. Valstybės vėliava – oficialus Lietuvos valstybės simbolis. Valstybinės vėliavos naudojimą reglamentuoja įstatymas.


Klaipėdos apygardos teismas praėjusį penktadienį, birželio 30 dieną, išnagrinėjęs apeliacinius skundus dėl netinkamai laikomos Kurhauzo dalies paėmimo valstybės nuosavybėn, atlyginimo priteisimo ir žalos atlyginimo, pakeitė Palangos apylinkės teismo sprendimą ir nutarė išlikusią medinę pastato dalį, priklausančią pastato bendrasavininkui Gediminui Jackai, perduoti valstybės...


Teroristinės „Islamo valstybės“ pareiškimas praėjusią savaitę, kad jos priešų sąraše yra ir Lietuva, ne vieną gerokai išgąsdino, nors valstybės Saugumo departamentas ramina, kad jokių ženklų, kad islamistai planuotų kokius nors teroro aktus Lietuvoje, nėra. Vis tik kalbintos Palangos tarnybos pripažįsta, kad, atsiradus pavojui, būtų tinkamai...


Į kovą su nelegaliais nameliais žadantys kilti mero Šarūno Vaitkaus nurodymu ir Šventosios seniūnijos bendruomenės iniciatyva sukurtos darbo grupės mediniams poilsio nameliams Šventojoje suskaičiuoti bei aiškintis, kurie iš jų stovi neteisėtai, nariai turėtų sukrusti: prasidėjus pavasariui šiame kurortiniame miestelyje atbunda ne tik gamta. Atkuto...


Buvęs ministras sulaukė politinės karjeros saulėlydžio  1

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2012 03 22 | Rubrika: Savaitės komentaras

Beveik prieš dvylika metų prasidėjęs Palangos liberalcentristo Raimundo Palaičio svaiginantis skrydis į Lietuvos politikos olimpą, panašu, kad baigėsi skaudžiu kritimu.


Kol Tarybos opozicijos „garsiakalbis“, partijos „Tvarka ir teisingumas“ narys Aleksandras Jokūbauskas per Tarybos posėdžius rėkia vis garsiau, kitas „tvarkietis“ Gediminas Valinevičius jau nekart balsavo kaip valdančioji koalicija.


Paveldosaugininkai pagrasino kurhauzą perimti valstybės nuosavybėn

Dalia JURGAITYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 11 17 | Rubrika: Miestas

Ar gali atsitikti taip, kad valstybėje, savo Konstitucijoje įtvirtinančioje nuosavybės neliečiamumą ir apsaugą, yrantis kurhauzas galėtų būti paimtas valstybės nuosavybėn? Būtent apie tai įspėjo pastarosiomis dienomis  valstybės saugomo kultūros vertybės  kurhauzo bendrasavininkius Palangos miesto savivaldybę ir Jackų šeimą pasiekęs Kultūros paveldo departamento prie Kultūros...


Vietoj saulėlydžio – vėjo jėgainės

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 05 09 | Rubrika: Miestas

Šią savaitę Palangos miesto savivaldybę pasiekė Klaipėdos universiteto Baltijos pajūrio aplinkos tyrimų ir planavimo instituto paruošta „Vėjo energijos parkų įrengimo Baltijos jūros Lietuvos EZ ir teritoriniuose vandenyse“ poveikio aplinkai vertinimo (PAV) ataskaita, kurią užsakė  UAB „Baltic Energy Group“. Pagal ją netolimoje ateityje į kurortą atvykę poilsiautojai, žiūrėdami nuo...


Neseniai LR Vyriausybės išplatintame pranešime spaudai teigiama, jog, Saulėlydžio komisijai pasiūlius, nuspręsta nebefinansuoti valstybės biudžeto lėšomis valstybės įmonės poilsio namų „Baltija“.


Paminėta valstybės atkūrimo diena

„Palangos tilto“ informacija, 2009 02 18 | Rubrika: Miestas

Užvakar palangiškiai paminėjo Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas