Savaitgalį visi keliai ves į Palangą – po metų pertraukos sugrįžta viena laukiamiausių švenčių

Palangos tiltas, 2022-02-11
Peržiūrėta
2049
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Savaitgalį visi keliai ves į Palangą – po metų pertraukos sugrįžta viena laukiamiausių švenčių

Savaitgalį visi keliai ves į Palangą – po metų pertraukos sugrįžta viena laukiamiausių švenčių „Palangos stinta“. Vasario 11–13 dienomis kurorte bus galima ne tik pasimėgauti agurkais kvepiančiomis stintomis, bet ir dalyvauti gausybėje renginių.

Nors orai pastaruoju metu žvejų nelepino ir stintų laimikiai nėra dideli, šventės organizatorius Stintų ordino kancleris Nerijus Stasiulis neabejoja, kad šių žuvelių devynioliktą kartą rengiamoje šventėje nepritrūks.

„Per tiek metų, kiek rengiama šventė, tiek žvejai, tiek restoranai išmoko gudrybių, padedančių tinkamai pasirengti šiai šventei. Kita vertus, yra buvę, kad likus vos kelioms dienoms iki šventės žvejams pavykdavo prigaudyti tiek stintų, kad užtekdavo visiems šventės dalyviams“, – kalbėjo N.Stasiulis. 

Pasak jo, „Palangos stinta“ – žvejiškos kultūros festivalis, tad šventėje galima pasimėgauti ne tik stintomis, bet ir įvairiai paruoštomis kitomis žuvimis. 

Žuvų perdirbėjai kasmet pa- siūlo strimelių, skumbrių, žiobrių, šamų, silkių ir įvairiausių kitų žuvų, net austrių ar sraigių, tad ši šventė jau seniai yra virtusi kulinariniu žuvies, ne tik stintų, festivaliu.

Ir žvejyba, ir griliai 

Per dvi dešimtis metų susiformavo keletas tradicinių renginių, be kurių „Palangos stinta“ nebeįsivaizduojama. 

J.Basanavičiaus gatvė virsta savotiška žuvų muge, kurioje viešojo maitinimo įstaigos, Palangos restoranai ar kavinės patiekia čia pat, vietoje, keptų stintų ar kitų žuvų patiekalų.

Šeštadienį šventė tradiciškai prasidės stintų meškeriojimo nuo jūros tilto varžybomis. Į jas iš anksto užsiregistravo komandos iš visos Lietuvos, tarp jų yra ir užsieniečių.

„Nors tai stintų meškeriojimo varžybos, skaičiuojamos ir kitos pagautos žuvys. Bet vertinant rezultatus gramas stintų įvertinamas 10 balų, o kitos žuvies – tik vienetu. Tad kartais tie, kurie sugavo kelis kilogramus plekšnių, pralaimi tiems, kurie sumeškeriojo kelias dideles stintas“, – pasakojo šventės organizatorius.

Šeštadienį taip pat vyks tradicinis žuvies grilio čempionatas, kuriame susirungs šefų komandos, turinčios užduotį pagaminti vieną patiekalą iš stintų ir kitą pasirinktinai. Šiame čempionate kasmet atsiranda naujų patiekalų iš stintų receptų. 

Šventėje laukia ne tik gurmaniška puota – tradiciškai į ją atvyksta tautodailininkai su savo dirbiniais. Vytauto gatvėje išsirikiuos geriausi gintarinių, molinių, medinių ir kitokių dirbinių meistrai, savo gaminius siūlys ir kulinarinio paveldo puoselėtojai. 

„Stengėmės sukviesti geriausius ir orientuotis ne į dalyvių skaičių, o į jų produkcijos vertę“, – pabrėžė N.Stasiulis.

Pristatys virtuvės paveldą 

Centrinėje miesto aikštėje bus demonstruojami Lietuvos regionų amatai. „Šiemet kartu su visa šalimi norime paminėti Sūduvos prijungimo prie Lietuvos 600 metų jubiliejų ir karaimų atvykimo į Lietuvą 625-ąsias metines. 

Tad čia bus pristatomas karaimų kulinarinis ir kultūrinis paveldas, vyks edukacijos, įvairios varžytuvės“, – pasakojo šventės organizatorius.

Aikštėje prie restauruoto kurhauzo įsikurs Vaikų kiemas. Čia visą šeštadienį bus siūlomos pramogos mažiesiems – senoviniai tautiniai žaidimai, speciali muzikinė edukacinė programa. 

Duoklė bus atiduota ir žemaitiškai kultūrai – J.Basanavičiaus g. 44 veiks Kastinio kiemas, kuriame ne tik bus galima paragauti šio išskirtinio žemaitiško patiekalo, bet ir sužinoti jo gaminimo subtilybes.

J.Basanavičiaus gatvės ir Birutės alėjos sankryžoje veiks Rusnės kiemas. Jame bus pristatoma Rusnės žvejų kultūra – verdama žuvienė, skambės šio krašto žvejų dainos. 

Dainos visas tris dienas skambės ir Jūratės ir Kastyčio skvere. Penktadienį vakare koncertą rengia Palangos jaunieji talentai – Kristupas Kerulis ir grupė „Kabinetas 303“, šeštadienį čia koncertuos Žilvinas Žvagulis su Irena Starošaite, o sekmadienį, Valentino dienos išvakarėse, meilės romansais širdis virpins Deivydas Bastys ir Romas Dambrauskas. 

Šventėje „Palangos stinta“ puoselėjama nauja tradicija – jau antrą kartą bus sudegintas šventės simbolis – Didžioji stinta.

Sankirtoje – medinė stinta 

Tautodailininko Lino Žulkaus išdrožta didžiulė medinė stinta šeštadienį 11 val. papuoš Vytauto ir Jūratės gatvių sankirtą. 

Čia visą dieną šventės dalyviai galės užrašyti savo linkėjimus, o 17 val. Didžioji stinta pradės savo kelionę per šventės teritoriją – Vytauto ir J.Basanavičiaus gatve – iki jūros tilto. Čia 18 val. užrašyti linkėjimai bus įtvirtinti ugnimi. 

„Visi šventės „Palangos stinta“ renginiai vyksta lauke, yra nekomerciniai ir nemokami. Tad įspėjame šventės lankytojus patogiai ir šiltai apsirengti, nes paprastai tenka ilgai būti lauke ir daug vaikščioti.

Kaip sakome, ši šventė – didelės vaikštynės. Jaučiame, kad ir žmonės labai pasiilgę socialinio gyvenimo, tad tikimės, kad „Palangos stinta“ bus puiki proga įsikrauti gerų emocijų, paragauti vietoje paruoštų patiekalų, pasiklausyti dainų, įsitraukti į kultūrinę programą ir smagiai praleisti laiką“, – į šventę pakvietė N.Stasiulis.

lrytas.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kovo 11-oji yra ir visuomet išliks nenumaldomo tautos ryžto, susitelkimo bei kilnių idėjų simbolis.  Tebūna Kovo 11-oji džiugi ir viltinga, skatinanti džiaugtis mūsų šalies pasiekimais bei didžiuotis savo Valstybe.  Te kiekvienam iš mūsų Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena suteikia optimizmo bei naujų jėgų kurti savo miesto ir šalies gerovę. Su meile kurkime ateities...


„Ar mėgstate stintas? Nesvarbu, kokia – kepta marinuota, rūkyta ar paruošta kitais būdais, bet  skaniausia stinta yra būtent Palangoje. Kodėl?“ – retoriškai klausia Palangos meras Šarūnas Vaitkus ir vienas iš Stintų šventės Palangoje organizatorių, Nerijus Stasiulis.  


Penktadienį, gruodžio 1 d., 18 val. Palangoje prasidės magiška šventė – kalėdinės eglės įžiebimas. Šiemet joje svečiuosis patys grafai Tiškevičiai, netrūks šokių, dainų, šviesų ir, žinoma, geros nuotaikos.


Kartu su atbundančia gamta į kiekvienus namus pasibeldžia viena iš gražiausių pavasario švenčių – šv. Velykos.


Savaitgalį visi keliai ves į Palangą – po metų pertraukos sugrįžta viena laukiamiausių švenčių „Palangos stinta“. Vasario 11–13 dienomis kurorte bus galima ne tik pasimėgauti agurkais kvepiančiomis stintomis, bet ir dalyvauti gausybėje renginių.


Lietuvos rusų dramos teatro (LRDT) spektaklis „Dėdė Vania” po metų pertraukos iš sostinės atvyksta į Palangos kurortą. Rugpjūčio 20 ir 21 d. vienos dalies imersinis spektaklis rusų kalba pagal Antono Čechovo pjesę bus rodomas Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje (Vytauto g. 23a, Palanga).


Kaip informavo "Palangos tiltą" Klaipėdos apskr. VPK Komunikacijos vedėja Andromeda Grauslienė, Palangoje  praėjusį savaitgalį vėl buvo išskirta papildomų pajėgų. Per ilgąjį savaitgalį Palangos kurorte buvo surašyti 143 protokolai už KET pažeidimus, o už administracinių nusižengimų kodekso (ANK) 45 str. pažeidimą dėl karantino nesilaikymo surašytas tik 1...


Palangoje, pradedančioje aktyvųjį kurortinį sezoną, renginys veja renginį – jau rytoj pasimėgauti gintariniu lietumi pakvies Gintarinis savaitgalis, o pajudėti ragins asociacijos „Sportas visiems“ organizuojamas to paties pavadinimo festivalis. O štai kitą savaitgalį, gegužės 31 d. – birželio 2 d., į Palangą pakvies Kurorto šventė „Myliu...


Nuo alinančio karščio iki pliaupiančio lietaus, nuo įspūdingų lenkimų iki skausmingų avarijų... Šiais metais, jau dvyliktose „Omnitel 1000 km” lenktynėse netrūko nieko. Visų lenktynių metu nuolat keičiantis pirmaujančiai komandai, pergalę sugebėjo išplėšti greičiausiai nuvažiavęs 334 ratus  „Neiluva – Martin Sport“ komandos...


Didžiausių metų švenčių laukimo pradžią Palanga paskelbė įžiebdama ne vieną šventinę eglę miesto centre, o net keliolika kalėdinių eglučių kurorto šerdyje – J. Basanavičiaus gatvėje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius