Savivaldos žilagalvį veteraną pakeis guvus, bet nepatyręs jauniklis?

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-03-21
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Savivaldos žilagalvį veteraną pakeis guvus, bet nepatyręs jauniklis?

Naujosios Tarybos koalicijos partneriams šią savaitę toliau „šlifuojant“ savo rinkimines programas, nesnaudė ir liberalsąjūdiečiai – šį trečiadienį, surengę partijos skyriaus Tarybos posėdį, į anksčiau su koalicijos partneriais sutartą savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo postą, daugelio nuostabai, rekomendavo ne savivaldos darbo žilagalvį veteraną, dabartinį administracijos direktoriaus pavaduotoją Bronių Martinkų, o iki šiol nė vieno savivaldos darbo riešuto neperkrimtusį, ilgai užsienyje gyvenusį, Palangos aerouoste vadybininku dirbantį Emigijų Lukošių. Jis, beje, partijos rinkiminiame sąraše buvo septintas, o po reitingavimo liko tik devintas.

 

„Rekomendacija“ nenustebino

B. Martinkus sunkiai rinko žodžius, atsakydamas į „Palangos tilto“ žurnalisto klausimus dėl tokios bendrapartiečių „rekomendacijos“. „Atvirai pasakius, tokia rekomendacija manęs nenustebino. Dar yra daug laiko, gali būti visko...Tarybos nuomonė nereiškia, kad tokia nuomonė yra viso partijos skyriaus. Be to, direktorius pirmajame Tarybos posėdyje teikia pavaduotojo, su kuriuo nori ir gali dirbti, kandidatūrą. Tad reikia sulaukti ir kitų koalicijos partnerių pritarimo tokiam liberalų sąjūdžio siūlymui“, - sakė B. Martinkus.

Jis jau 12 metų dirba miesto savivaldoje: po Nepriklausomybės atkūrimo dirbo pirmos miesto Tarybos pirmininku, vėliau – mero patarėju, administratoriumi, dabar – direktoriaus pavaduotoju.

Apie tokią liberalsąjūdiečių „rekomendaciją“ jis išgirdęs ne iš paties skyriaus pirmininko T. Žulkaus, o iš bendrapartiečių.

Apie skyriaus į savivaldybės direktoriaus pavaduotojo kėdę siūlomą E. Lukošių B. Martinkus negalėjo daug pasakyti. „Girdėjau, kad jis ilgai gyvenęs užsienyje, kad žaidęs krepšinį už „Naglį“ – „Adakrį“. Aišku, kad žmogus apie savivaldą daug nežino“,  -sakė B. Martinkus.

 

Nuomonės gali keistis

Palangos liberalsąjūdiečių pirmininkas T. Žulkus atkreipė dėmesį, kad Taryba tik „rekomendavo“ E. Lukošių.

„Sunku pasakyti, kodėl Tarybos nariai balsavo už jį. Sunku pasakyti, kas – B. Martinkus ar E. Lukošius – tinkamesnis būtų užimti pavaduotojo pareigas. Be abejo, Emigijus su B. Martinkumi patirtimi negali lygintis, bet jaunatviškas entuziazmas taip pat turi daug žavesio“, - sakė T. Žulkus. Kitų argumentų dėl tokio pasirinkimo skyriaus vedlys negalėjo nurodyti.

„Aš asmeniškai balsuodamas susilaikiau“, - prisipažino. T. Žulkus. Septyni Tarybos nariai balsavo, kad E. Lukošius būtų siūlomas į direktoriaus pavaduotojus, du-prieš, vienas (T. Žulkus-aut.) susilaikė.

E. Lukošiaus kandidatūrą T. Žulkus ketina siūlyti ir kitą savaitę toliau vyksiančioms koalicijos partnerių deryboms.

„Gal jie pasakys,  kad mūsų siūloma kandidatūra jiems yra nelabai tinkama. Dar neaišku, kas užims administracijos direktoriaus postą. Ar naujasis direktorius norės dirbti su tokiu pavaduotoju? Tai irgi neaišku. Tad mūsų rekomendacija dėl savivaldybės direktoriaus pavaduotojo kandidatūros dar gali keistis“, - sakė „Palangos tiltui“ T. Žulkus. Jis pripažino, kad B. Martinkui dėl darbo savivaldybės administracijoje neturįs jokių priekaištų.

Šią savaitę, trečiadienį, koalicijos partneriai tęsė derybas dėl programų. Kaip pažymėjo T. Žulkus, pavyko lengvai susitarti dėl daugumos programinių nuostatų. „Iškilo tik nedidelių nuomonių skirtumų. Pavyzdžiui, dėl konservatorių pasiūlymo uždrausti prekybą alkoholiu J. Basanavičiaus gatvėje po vidurnakčio. Nusprendėme, kad šio klausimo svarstymą atidėsime kitam derybiniam etapui“,  -sakė T. Žulkus.

 

Pasiryžęs dirbti

Kurorto konservatorių lyderis, koalicijos partnerių sutarimu, be „penkių minučių“ naujasis Palangos meras Š. Vaitkus nesiėmė vertinti E. Lukošiaus kandidatūros tinkamumo į direktoriaus pavaduotojo postą. „Tai, koalicijos partnerių sutarimu, spręs visi penkiolika koalicijos sutartį pasirašę Tarybos nariai. Negaliu kol kas nieko komentuoti dėl jūsų minimos kandidatūros į minėtą postą“, - sakė Š. Vaitkus.

E. Lukošius sakė, kad jam „nebuvo netikėtas“ toks bendrapartiečių sprendimas. Paklaustas dėl reikiamos kvalifikacijos tokioms pareigoms, aerouosto vadybininkas sakė, kad ji „ateina su laiku“. „Manau, kad būčiau kompetentingas užimti tokias pareigas“,  - sakė buvęs krepšininkas.

Jis yra baigęs Lietuvos Kūno Kultūros Akademiją, Amerikoje, Oklahomos Universitete, įgijęs Verslo valdybos bakalaurą ir Finansų valdymo magistrą. Krepšinį, prieš ateidamas į „Naglį“ –„Adakrį“ žaidė už Kauno „Atletą“ ir Oklahomos Universitetą.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gerbiami Palangos miesto savivaldybės darbuotojai, tarybos nariai, seniūne, seniūnaičiai, visuomeninių organizacijų lyderiai ir visi miesto gyventojai, nuoširdžiai sveikinu Jus su Vietos savivaldos diena. Tai svarbi bendruomenės šventė, kadangi tik nuo mūsų visų priklauso, kokią savivaldą sukursime ir koks bus mūsų kurortas ateityje. Visiems linkiu daug naujų...


Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos pareigas eis Violeta Staskonienė – šią kandidatūrą patvirtino praėjusią savaitę (gegužės 30 d.) posėdžiavusi Palangos miesto savivaldybės taryba. V. Staskonienė direktoriaus pavaduotojos pareigas ėjo ir praėjusią, 8-ojo šaukimo Savivaldybės tarybos kadenciją. Vilniaus inžineriniame statybos institute...


Iki kitų savivaldos ir merų rinkimų beliko vos geras pusmetis, o viešojoje erdvėje – visiškas štilis. Nei kandidatai į merus reiškiasi, nei politinės partijos miesto gyvenimo klausimais pasisako, nei visuomeniniai rinkimų komitetai buriasi.


Praėjusį penktadienį įvykusiame miesto savivaldybės Tarybos posėdyje buvo vienintelis klausimas- dėl savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojo paskyrimo.


Artėja pirmasis naujos kadencijos savivaldybės tarybos posėdis, kuris įvyks balandžio 14 dieną 9 valandą Kurhauzo salėje. Pirmąjame posėdyje, kaip numato Vietos savivaldos įstatymas, meras Tarybai teiks ateinančius ketverius metus dirbsiančio mero pavaduotojo ir savivaldybės administracijos direktoriaus kandidatūras.


Švenčiant Lietuvos vietos savivaldos dieną, praėjusį penktadienį įvertintos ir apdovanotos didžiausią pažangą atskirose srityse padariusios savivaldybės bei apdovanoti žmonės, prisidėję, kad vietos savivalda taptų stipresnė, efektyvesnė ir artimesnė kiekvienam gyventojui. Pernai laimėjusi „Auksinę krivūlę“ švietimo srityje, šiemet Palanga liko be...


Praėjusį trečiadienį Jaunimo darbo centre į Palangos mokinių savivaldų forumą susirinkusios kelios dešimtys aktyvių kurorto moksleivių visą popietę aktyviai dirbo įvairiose grupėse, išklausė Palangos mokinių savivaldų informavimo centro (MSIC) laikinojo pirmininko Žygimanto Mitkaus pristatytą Lietuvos moksleivių sąjungos Palangos skyriaus metinę ataskaitą bei išsirinko...


Šią savaitę Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) paskelbė, kad Palangos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, liberalsąjūdietis Bronius Martinkus pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas. Jo bendražygiai partijoje B. Martinkaus likimą nusprendė jau rugsėjo mėnesio pabaigoje, VTEK dar nepaskelbus sprendimo...


Naujosios Tarybos koalicijos partneriams šią savaitę toliau „šlifuojant“ savo rinkimines programas, nesnaudė ir liberalsąjūdiečiai – šį trečiadienį, surengę partijos skyriaus Tarybos posėdį, į anksčiau su koalicijos partneriais sutartą savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo postą, daugelio nuostabai, rekomendavo ne savivaldos darbo žilagalvį veteraną, dabartinį...


Palangos miesto savivaldybės tarybos valdančioji dauguma, pareiškusi nepasitikėjimą savo koalicijos partneriu vicemeru Edmundu Krasausku bei atstatydinus jį iš pareigų, patyrė nuostolių. Praėjusią savaitę pasirašyta nauja partijų koalicinė sutartis, kurioje dabar yra devyni liberalcentristai, dvi partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovės, vienas miesto Tarybos narys, deleguotas Liberalų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas