Savivaldybė pasiryžusi išguiti ydingą viešų apklausų praktiką

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-08-28
Peržiūrėta
8
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Savivaldybė pasiryžusi išguiti ydingą viešų apklausų praktiką

Iki šiol, paskelbus viešą apklausą savivaldybės paslaugoms teikti, tereikia, kaip numato įstatymas, apklausti vos tris įmones. Regis, buvusi savivaldybės administracija tokia įstatymo spraga neretai piktnaudžiaudavo – nesivargino ieškoti daugiau kaip trijų galimų paslaugų tiekėjų. Įprastai, apklausose iki šiol būdavo sulaukiama dažniausiai tų pačių trijų įmonių pasiūlymų, atveriant žalią šviesą galimai neskaidriems sandoriams.

 

„Man tokia praktika, vos pradėjus dirbti savivaldybėje, pasirodė labai ydinga, todėl, pasitarę su administracijos direktore, nusprendėme, kad, vardan skaidrumo ir mažesnių kainų, reikia apklausti daugiau nei tris, kaip numato įstatymas, įmones“, - pabrėžė miesto meras Šarūnas Vaitkus.

Miesto vadovas teigė, kad, jo žiniomis, parenkamos įmonės neretai būdavo dukterinės – siūlydavo maksimaliai didžiausią kainą be konkurencijos.

Ydingos praktikos atsisakymas ir parinkimas daugiau įmonių, meras įsitikinęs, leis sutaupyti tūkstančius litų.

Nors vasara – atostogų metas, bet savivaldybės darbai nesustojo – vyksta viešieji pirkimai įvairiems darbams atlikti.

Š. Vaitkus informavo, kad pasibaigusiame viešųjų pirkimų konkurse, parengti Nemirsetos kempingo techniniam projektui, dalyvavo trys įmonės.

„UAB „Hidrostatyba“ pasiūlė mažiausią kainą – 78,4 tūkstančius litų. Jeigu jos pateikti dokumentai Viešųjų pirkimų komisijai pasirodys tinkami, ji bus paskelbta konkurso nugalėtoja“, - sakė meras.

Atplėšti viešųjų pirkimų komisijai pateikti vokai ir vykdant Kęstučio gatvės atkarpos nuo Vytauto gatvės iki Meilės alėjos rekonstrukcijai atlikti. Pirminiais duomenimis, laimėtoja tapo UAB „Klaipėdos keliai“, pasiūlę darbus atlikti už 2,7 milijonų litų. Šio projekto numatyta sąmata buvo 3,5 milijono litų.

Konkursą, pakeisti langus ir duris lopšelyje-darželyje „Žilvinas“, laimėjo UAB „Magirnis“ , pasiūliusi atlikti darbus už 224 tūkstančius 668 litų, nors sąmata buvo 340 tūkstančių litų.

Tarybai dar pavasarį patvirtinus gatvių sąrašą, kurių renovacijai buvo skirti pinigai iš Valstybinės Kelių direkcijos, darbai kai kuriose jų jau eina į pabaigą ar yra pačiame įkarštyje.

Šių eilučių autorius, pasivažinėjęs po miestą su meru Š. Vaitkumi, stebėjo, kaip yra klojama nauja asfalto danga Medvalakio gatvėje, kaip klojamos trinkelės ir įrengiamos mašinų stovėjimo vietos išplatėjusioje Taikos gatvėje.

„Bus galima pastatyti 140 automobilių Taikos gatvėje, kai pasibaigs jos rekonstrukcija. Atsiras daugiau laisvų vietų namų kiemuose, bus saugesni aplink esančių darželių vaikai – jų tėvai galės pastatyti automobilius jiems skirtose vietose, nereikės sustoti gatvėje“, - džiaugėsi darbais miesto vadovas.

Taip pat yra tvarkomi ir daugiabučių kiemai minėtoje gatvėje – po darbų mašinų stovėjimo aikštelės taps didesnės.

Danga bus pakeista ir Sodų gatvėje, taip pat gatvės atkarpoje nuo Medvalakio gatvės iki Klaipėdos plento.

Š. Vaitkus pasakojo sulaukęs gerų žinių iš Ūkio ministerijos Vasaros estradai: „Vienas iš viceministrų pranešė, kad atsirado galimybė finansuoti estrados renovaciją iš turizmo infrastruktūrai skirto finansavimo“, - sakė jis.

Paskelbtame tarptautiniame konkurse estrados techniniam projektui parengti, sakė meras, norą dalyvauti parodė net Didžiosios Britanijos, taip pat Latvijos įmonės.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuvos respublikiniai būsto valdymo ir priežiūros rūmai kreipėsi į šalies Konkurencijos tarybą prašydami pradėti tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės veiksmų. Daugiabučių gyvenamųjų namų butų ir kitų patalpų bendrojo naudojimo objektų valdytojus vienijančiai organizacijai kilo pagrįstų įtarimų, kad kurorto savivaldybė galimai proteguoja savo valdomos įmonės „Palangos...


Kodėl, anot Tarybos politinei daugumai oponuojančios Elenos Kuznecovos, savivaldybėje jau dirba net trys viešųjų ryšių specialistai? Diskusija apie tai ir kvietimas visiems palangiškiams teikti pasiūlymus dėl savivaldybės 2018-ųjų metų biudžeto buvo bene pagrindiniai vakar įvykusio Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdžio akcentai.


Šiais metais Palangos miesto savivaldybė rūpindamasi žmonių saugumu skyrė lėšų ir nupirko 18 autonominių dūmų detektorių su ilgo veikimo – 10 metų laikotarpio maitinimo elementais. Detektoriai yra naudojami gyvenamojo sektoriaus patalpose. Tai būtinas įrenginys kiekvieno piliečio namuose. Dauguma gaisrų kyla naktimis, žmogui miegant. Dūmų detektorius sureaguoja net ir...


Kas gali „vartoti“ viešą savivaldybės informaciją?

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2016 01 28 | Rubrika: Savaitės komentaras

Ką daryti visuomeniškai aktyviam Palangos gyventojui, kuris pageidauja žinoti, ką planuoja daryti jo išrinkta miesto valdžia, kokius ruošiasi priimti sprendimus, kaip vienu ar kitu klausimu diskutuoja politikai, ar jie gina miestiečių interesus?


Artėja pirmasis naujos kadencijos savivaldybės tarybos posėdis, kuris įvyks balandžio 14 dieną 9 valandą Kurhauzo salėje. Pirmąjame posėdyje, kaip numato Vietos savivaldos įstatymas, meras Tarybai teiks ateinančius ketverius metus dirbsiančio mero pavaduotojo ir savivaldybės administracijos direktoriaus kandidatūras.


Prieš keletą dienų prasidėję 2014-ieji metai atnešė nemažai naujovių. Viena jų – nuo sausio pirmosios įsigaliojo naujas Teritorijų planavimo įstatymas. Kokios naujovės, kokie priimti pakeitimai bus patys aktualiausi žmonėms, norintiems ką nors statyti mūsų mieste ir žengsiantiems pirmuosius žingsnius link tų norų įgyvendinimo – pradėsiantiems rengti savo sklypo...


Kažin ar kurorte yra kita ūkinė sritis, kuri sukeltų daugiau miestiečių purkštavimų ir politikavimo kas – geriau, o kas – blogiau negu miesto daugiabučių administravimas. Vasara yra įkarštis tokią prievolę atliekančioms įmonėms, bet prasukus pro UAB „Palangos butų ūkis“ ir savivaldybės bendrovės UAB „Palangos komunalinis ūkis“ administruojamus...


Vartotojų pasitenkinimas ilgą laiką buvo svarbus tik privačiam sektoriui, tačiau visuomenės poreikiai tapo svarbūs ir viešųjų paslaugų sektoriui. Žmonės nori žinoti, kur ir kaip panaudojami jų sumokėti pinigai, kaip nustatomi paslaugų gyventojams tarifai. Mūsų kurorte viešąsias paslaugas teikia penkios uždarosios akcinės bendrovės: „Palangos šiluma“...


  Trečiadienį kelininkų poilsio namai priešais miesto savivaldybę tapo miesto savivaldybės nuosavybe. Pastato perdavimo sutartį pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ir valstybinės įmonės „Klaipėdos regiono keliai“ direktorius Petras Kaučikas. Tikimasi, kad savivaldybės jėgomis parengus pastato renovacijos projektą ir...


Iki šiol, paskelbus viešą apklausą savivaldybės paslaugoms teikti, tereikia, kaip numato įstatymas, apklausti vos tris įmones. Regis, buvusi savivaldybės administracija tokia įstatymo spraga neretai piktnaudžiaudavo – nesivargino ieškoti daugiau kaip trijų galimų paslaugų tiekėjų. Įprastai, apklausose iki šiol būdavo sulaukiama dažniausiai tų pačių trijų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas