Šeima atostogas užsienyje iškeitė į Lietuvos pajūrį: pasidalino savo įspūdžiais

Palangos tiltas, 2022-06-17
Peržiūrėta
1099
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lrytas.lt nuotr.
Lrytas.lt nuotr.

Beveik kiekvieną vasarą tenka skaityti pasipiktinimo straipsnius, kuriuose liejama kritika mūsų pajūriui. Daugiausia kliūna Palangai dėl poilsiautojų kultūros ir Nidai dėl neadekvačių kainų. Neseniai pas jus perskaičiau tekstą, kaip šeimai apkarto ir nepasisekė keliauti į Turkiją su kūdikiu. Tai štai, mes taip pat turėjome nemalonių patirčių.

Lietuvos pajūryje su vaikais atostogaujame jau ne vieną vasarą ir galiu pasakyti, kad ir čia galima surasti pačių įvairiausių pramogų ir užsiėmimų.

Galbūt apie jas kiti ir žino, o galbūt dar ne. Mes atradome kelias vietas ir nusprendėme pasidalinti savo įspūdžiais bei papasakoti, kiek tokios pramogos kainuoja. 

Taigi, viena tokių vietų, kuri ilgam įkrovė teigiamų emocijų, tai Jūrų muziejus ir delfinariumas. Nors šis malonumas (jei eina visa šeima), nėra pigus. 

Bilietus į jūrų muziejų vaikams teko pirkti po 6 eurus, mums su vyru po 12 eurų. Bilietai į delfinų pasirodymus kainuoja vaikams po 9 eurus, suaugusiems – po 14 eurų. Pastebėjom, kad kai kurie tėvai, norėdami sutaupyti, likdavo laukti lauke arba vaiką lydėdavo tik vienas iš tėvų.

Šią pramogą pabrangina dar ir tai, kad į Smiltynę tenka keltis keltu (suaugusiam bilietas kainuoja 1,30 euro, vaikui perpus pigiau) ir nuo kelto dar eiti (arba dar už papildomą kainą važiuoti traukinuku, bet juo nevažiavome, tad kainos nežinau) gerą kelio gabalą iki muziejaus. 

Aišku, į Smiltynę galima keltis ir automobiliu, bet tuomet pramogos išlaidos dar išauga. Mes kėlėmės automobiliu už 18,30 euro. Bet vieną kartą gyvenime tokį reginį tikrai pamatyti verta. Mes Jūrų muziejuje su vaikais buvome jau du kartus. 

Aišku, ekspozicijos kartojasi, tad jau ne taip domina, bet užtat nuo pingvinų, ruonių, jūrų liūto akvariumų neįmanoma atsitraukti. Išvykai reikėtų skirti apie 2-3 valandas bei pasirūpinti maistu, nes Smiltynėje netoli muziejaus esnti kavinė dažniausiai būna perpildyta.

Dar vienas būdas iš arčiau stebėti ir pažinti laukinius gyvūnus, tai netoli Klaipėdos įsikūręs zoologijos sodas (apie 10 km nuo Klaipėdos).

Ši vieta labai patiko vaikams, bet man asmeniškai narvuose uždaryti gyvūnai kelia liūdesį. Mano nuomone, galėtų būti geresnės tokių laukinių gyvūnų gyvenimo sąlygos.

Šis minizoo išgarsėjo tuo, kad čia galima pamatyti baltuosius tigrus, kurie yra vieni rečiausių Baltijos šalyje, o su mažaisiais tigriukais už papildomą mokestį įmanoma netgi nusifotografuoti.

Išties, pamatėme per šimtą įvairių rūšių gyvūnų ir paukščių, kuriuos išvysti ir išgirsti riaumojančius, bliaunančius, mekenančius, čirpiančius gyvai, ne per televizorių, vaikams buvo didelė atrakcija. Buvo tikrai įdomi pažintis su mūsų planetos gyventojais, užsitęsusi kelias valandas. Apsilankymas suaugusiems kainuoja 12 eurų, vaikams 5–8 eurai (priklausomai nuo amžiaus).

Dar vienai įdomiai vietai netoli pajūrio – Radailiuose (apie 10 km nuo Klaipėdos) esančiam dinozaurų parkui – rekomenduotume skirti ne kelias valandas, o visą dieną. Mes buvome apie 4 valandas, nors juokėmės, kad jei jėgos neapleistų, tai išbandyti ir apeiti visas ten siūlomas pramogas reikėtų ir visos savaitės.

Prieš tai buvome ten gal prieš penkerius metus, tai parkas per tą laiką gerokai išsiplėtė. Dvaro teritorijoje riaumoja ne tik daugiau nei pusšimtis dinozaurų. Čia gyvena ir kelios lamos, ožkytės, užsiveisęs visas triušių kaimas. Parke taip pat galima paplaukioti laiveliais, pačiaužyti nuo kalno su vasaros rogutėmis.

Vyresnėliui itin patiko šaudytis sėdint elektriniame automobilyje, 9D kinoteatras, mažyliui siusti babutų parke ir sutpis karuselėje. 

O kur dar karstynės medžiuose, klaidžiojimai veidrodžių labirintu, nykštukų miestelis, traukinukas, apversto namelio magija. Visko net neišvardinsim, nes visko net nespėjom aplankyti. Pramogų išties daug bet kokio amžiaus vaikams. Bilietas į dinozaurų parką su apverstu namu suaugusiems kainuoja 22 eurus, vaikams po 18 eurų.

Negaliu nepaminėti ir neišdildomų patirčių padovanojusios pramoga pajūryje – pamokos su banglente. Tiek Klaipėdoje, tiek Palangoje, tiek Šventojoje galima užsisakyti pamoką (ar visą kursą) su treneriu Baltijos jūroje. 

Žinoma, išbandyti pasigauti pirmąją bangą reikia drąsos. Mūsų šeimai tai buvo kol kas drąsiausia pramoga (grupinė pamoka asmeniui kainuoja 30–40 eurų. Privati nuo 70 eurų). Pramogą apsunkina išankstinės registracijos, rezervacijos ir iš anksto rezervuotas laikas. Tad spontaniškai papramogauti nepavyks. Pramogos smagumas, bent man asmeniškai, taip pat priklauso ir nuo oro sąlygų. 

Todėl čiuožti su banglente Baltijos jūroje porąkart pabandėme tik mes su vyresnėliu (pramogą skirtingos mokyklos siūlo nuo 7–12 metų, tad mūsų mažyliui dar ne laikas, o vyras nedrįso). Papasakoti, ką reiškia pabandyti pirmąkart atsistoti ant banglentės, būtų beprasmiška.

Galiu pasakyti tik tiek, kad tikrai daugiau gaudžiau ne bangas, bet vandens gurkšnius. Tai sunki ir sekinanti pramoga. Tačiau nepaisant to, dėl adrenalino ir gerų emocijų bent pirmą ir paskutinį kartą išbandyti tikrai verta. Nuo tada visai kitaip pradėjau žiūrėti į jūrą ir bangas. Sūnus gailėjosi, kad gyvena ne prie jūros ir negali banglente pasiiplaukioti dažniau.

Kretingoje (apie 13 km nuo Palangos) esantis grafo Tiškevičiaus dvaras bei įspūdingų rūmų Žiemos sodas – buvusi oranžerija (mes lankėmės pernai, kai žiemossodas su jame esančiu įspūdingu, augaluose paskendusiu restoranu tuomet dar veikė, dabar žiemos sodą, deja, kuriam laikui uždarė rekonstrukcijai). 

Tačiau ši vieta visai šeimai vis tiek paliko neišdildomą įspūdį. Kretingos dvaras, paverstas muziejumi, ne vienintelis traukos centras miestelyje. 

Išties verta pasivaikščioti ir po patį parką, pasigrožėti sodu, vandens telkiniais, aplankyti išlikusius unikalius dvaro statinius. 

Vienas jų – buvęs vandens malūnas, 1878 perdarytas į pirmąją Lietuvoje hidroelektrinę. Tarpukariu čia veikė grafų įkurtas aliejaus fabrikas ir saldaininė. Dvaro saldaininė, beje, veikia iki šiol.

Čia galima įsigyti unikalių tautinio paveldo sertifikuotų, rankų darbo saldainių, pagamintų pagal ano meto receptus. 

Pavyzdžiui, juodojo šokolado su šoninės gabaliukais ir obuoliais – būtent taip, sako, mėgdavo šokoladą užkąsti dvaro didikas Tiškevičius. Įėjimas suaugusiems į muziejų kainavo 5 eurus, vaikams – po 1,20 euro.

Aišku, kai kurios mūsų išbandytos pramogos nėra pigios. Apskritai, poilsiauti Lietuvos pajūryje nėra pigu. Jei dar pridėsime ir nakvynės, kavinių kainas, biudžetas keturių asmenų šeimai tikrai išsipučia. Tačiau dėl koronaviruso prieš porą metų atsisakę atostogų užsienyje ir pasirinkę poilsį prie Baltijos jūros, nepasigailėjome. Čia taip pat atradome labai daug mus maloniai nustebinusių vietų.  

Ši subjektyvi autoriaus nuomonė nebūtinai sutampa su redakcijos: už skaitytojo turinį lrytas.lt neatsako.

Lrytas.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Beveik kiekvieną vasarą tenka skaityti pasipiktinimo straipsnius, kuriuose liejama kritika mūsų pajūriui. 


„Sveikinu visas  šeimas su Tarptautine šeimos diena. Šeima – tai didžiausia vertybė, kurią būtina puoselėti ir branginti kiekvieną dieną. Mylėkime  ir būkime laimingi,“ – sekmadienį, gegužės 15 d., Palangos meras Šarūnas Vaitkus pasveikino savo Facebook paskyroje.


Daugeliui puikiai žinoma, kad sportas yra atsakymas į daug klausimų: „Skundiesi sveikata?“ – sportas. „Nerandi mėgstamos ir produktyvios veiklos?“ – sportas. „Nori pagražinti figūrą?“ – sportas. Įdomu, ar nuo ankstyvo amžiaus ir kiek vėliau pradėjusiųjų sportuoti žmonių pasaulėžiūra skiriasi? Į šį klausimą savo atsakymus pateikė...


Valdžia visais varpais skalambija, kad gyvenimas Lietuvoje gerėja, kad skurdo lygis mažėja, atlyginimai auga, pensijos taip pat. Tai turėtų būti gera žinia emigrantams: grįžkite į savo tėvynę ir džiaukitės pagerėjusiu gyvenimu. Bet ne visi emigrantai tiki gerais valdžios ketinimais ir pažadais. Pakanka sugrįžti trumpų atostogų ir savo akimis pamatyti kuo kvėpuoja tėvynainiai.


Praėjusį savaitgalį Palangos ekipa sužaidė dvi rungtynes prieš „Jonavos sporto klubą“. Abejos rungtynės buvo įtemptos ir vyko taškas į tašką. Abi komandos pasidalino po pergalę, o rungtynes laimėjo išvykoje rungtyniavusi ekipa.


Penktadienį, balandžio 22-ąją, Palangoje, Gintaro muziejuje, įvyko didelis visų teisėsaugos institucijų ir kurortų atstovų pasitarimas dėl viešosios tvarkos, žmonių saugumo ir eismo priežiūros užtikrinimo 2016 m. kurortinio sezono metu. Tai jau 11-asis prieš vasarą organizuotas pasitarimas, kuriame planuojamas institucijų darbas ne tik Palangoje, Pajūrio krašte, bet ir...


Šiuo metu nemažai daliai moksleivių yra iškilusi sudėtinga apsisprendimo dilema: kur rinktis studijas – Lietuvoje ar užsienyje? Ir kur užtarnautas diplomas reikš daugiau?


Vasara – galimybė moksleiviams užsidirbti pinigų ir bent kuriam laikui nulipti tėvams nuo sprando. Kai kurie renkasi gerai apmokamą darbą užsienyje, kiti – „patriotinį“ darbą už grašius, tačiau tėvynėje Lietuvoje. Užsidirbti savo pinigų yra puikus noras. Kaip sekasi tokį norą įgyvendinti vasaros atostogų metu miesto moksleiviams?


Nors dauguma kavinių, restoranų ar barų šiais metais „numušė“ kainas, kad tik sulauktų daugiau klientų, tačiau nemaža dalis poilsiaujančiųjų Palangoje valgė namuose. „Žmonės nueina į „Maximą“, nusiperka maisto produktų ir gamina maistą namuose. Ypač lietuviai pamėgo prekybos centrus šią vasarą, kavinės ir restoranai liko antroje vietoje“, - pasakojo armėnų restorano „Alka“ Palangoje...


Net ir pliaupiantis lietus nesutrukdė žmonėms praėjusį sekmadienį išsirikiavus laukti eilėje prie  Pramogų ir poilsio komplekso HBH „Juozo alus“, mat tądien ten svečiavosi stipriausias pasaulio žmogus Žydrūnas Savickas. Ten jis pristatė biografinę knygą „Žydrūnas Savickas – žmogus iš geležies“, kurią parašė Andrius Guginis. Stipriausias...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius