Seime paminėjo Nepriklausomybės Akto signataro A. V. Ulbos 75-ąsias gimimo metines

Palangos m. savivaldybės informacija, 2014-03-27
Seime paminėjo Nepriklausomybės Akto signataro A. V. Ulbos 75-ąsias gimimo metines

Palangos miesto atstovai – Seimo narys Pranas Žeimys, miesto mero pavaduotojas Saulius Simė ir Savivaldybės tarybos narys Albinas Stankus Seime paminėjo Nepriklausomybės Akto signataro, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo deputato Algimanto Vinco Ulbos 75-ąsias gimimo metines.

Minėjime įžanginį žodį tarė Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė, kalbas sakė Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo deputatas, Nepriklausomybės Akto signataras Liudvikas Narcizas Rasimas-Rasimavičius, Seimo narys P. Žeimys. Renginyje taip pat dalyvavo A. V. Ulbos artimieji, Nepriklausomybės Akto signatarai, kiti svečiai.

A. V. Ulbos atminimas pagerbtas ne tik Seimo posėdžio metu – Parlamento galerijoje atidaryta paroda, skirta Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro 75-osioms gimimo metinėms paminėti. Parodoje apžvelgiamas A. V. Ulbos gyvenimas, eksponuojamos fotografijos iš Seimo archyvo, Lietuvos centrinio valstybės archyvo fondų, A. V. Ulbos asmeninio šeimos archyvo, Nepriklausomybės Akto signataro Leono Milčiaus asmeninio archyvo.

Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras A. V. Ulba gimė 1939 m. kovo 10 d. Kaune. Vaikystės ir jaunytės metus praleido Žemaičių Kalvarijoje. Aukščiausiojoje Taryboje-Atkuriamajame Seime A. V. Ulba dirbo Agrarinėje komisijoje. „Po 1992 m. visam laikui vėl sugrįžęs į jam gerai pažįstamą Vakarų Lietuvą, A. V. Ulba atrado naują politinės veiklos sritį – savivaldą. 1993-1995 m. ėjo Palangos mero pareigas bei tris kadencijas – 1995-2003 m. dirbo Palangos miesto taryboje. Paskutiniais gyvenimo metais buvo aktyvus Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubo narys, šio klubo renginių dalyvis. Palaikė glaudžius ryšius su Žemaičių Kalvarija, jos mokyklos bendruomene, kur dažnai lankėsi ir viešėjo“, – kviesdama tylos minute pagerbti šviesų signataro A. V. Ulbos atminimą sakė L. Graužinienė.

Seimo narys P. Žeimys pabrėžė, kad A. V. Ulba džiaugėsi tuo, jog Lietuvos istorija ir jį iškėlusieji darbo kolektyvai bei Priekulės 65-osios rinkimų apygardos rinkėjai suteikė galimybę kartu su kitais 123-ais Lietuvos Aukščiausios Tarybos-Atkuriamojo Seimo deputatais atkurti Lietuvos nepriklausomybę. „Tai jis padarė neabejodamas ir vertindamas mūsų tautos ėjimą nepriklausomybės link. A. V. Ulba visada ir nuolat sakydavo: „Būti signataru, ir dar iš Palangos – didelė garbė“, – kalbėjo Seimo narys.

L. N. Rasimas-Rasimavičius sakė, kad A. V. Ulba gerai suprato, jog painus darbo reglamentavimas gali būti bet kokio grupinio darbo pabaiga, kaip kad atsitiko su Aukščiausiąja Taryba. „Todėl vėliau, kur bedirbtų – žemės ūkyje ar savivaldybėse, visada siekė, kad jo ar kitų darbą reglamentuojantieji dokumentai būtų aiškūs ir savo formaliais reikalavimais netrukdytų suprasti ar siekti esmės. Būdamas žemės ūkio specialistas ir matydamas, kas darosi su žemės grąžinimu savininkams – kaltino ne kolūkių griūtį, kaip kiti, bet tuos, kurie tokia painia padėtimi pasinaudojo. Buvo žemės ūkio bendrovių šalininkas“, – teigė L. N. Rasimas-Rasimavičius.

Nepriklausomybės Akto signatarų klubo prezidentės, Nepriklausomybės Akto signatarės Birutės Valionytės nuomone, A. V. Ulba buvo tikras lietuvis, tikras žemaitis, tikras žemės vaikas, visom šiom prasmėm suteikiant tiesioginę sampratą. „Algimantas buvo tas žmogus, kuris niekada nekėlė savo interesų aukščiau valstybės ir tautos. Jam tai buvo tie idealai ir jis jautė, ir suprato savo pareigą dirbti tėvynei“, – sakė B. Valionytė, įteikdama signataro artimiesiems atminimo ženklą.

Jūsų komentaras:

Pagerbimas 2014-03-29 12:11 (. / IP: 86.100.63.40)
-"Ne viskas miršta, ką mirtis paliečia, ATMINIMAS lieka gyvas amžinai"...

Taip pat skaitykite

Minime jau 26-tąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines. Nemažai pasiekta per šiuos metus: esame laisvi, tvirtėjame ekonomiškai ir galime sau leisti daugiau,tačiau ne vienas garbingas „Palangos tilto“ kalbinamas palangiškis dūsavo ir apie praradimus, kurie, jų nuomone, atėjo su Kovo 11-ąja. Nepriklausomybę jau praradome? Mokslininkas, buvęs...


Šeštadienį Klaipėdoje, Skulptūrų parke, minint Lietuvos šaulių sąjungos Vakarų (jūros) 3-iosios rinktinės 92-ąsias įkūrimo metines, aidėjo Tautiška giesmė bei buvo priimtos naujų šaulių priesaikos ir jaunųjų šaulių iškilmingi pasižadėjimai.


Į Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-ojo jubiliejaus renginius kovo vienuoliktąją įsijungė ir Šventoji.


Palanga šventė Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-metį

"Palangos tilto" informacija, 2015 03 12 | Rubrika: Miestas

Palangoje bei Šventojoje trečiadienį iškilmingai paminėtos dvidešimt penktosios Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo metinės.


Šv. Mišios Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje, iškilminga eisena, šlamančios vėliavos, gėlės, į dangų kylantys balandžiai bei patriotinės dainos prie paminklų J. Basanavičiui ir generolui J. Žemaičiui ir šventiškas koncertas Kurhauzo salėje, kurio metu, galima sakyti, gimė jaunas Palangos kultūros centro kolektyvas –...


Palangos miesto atstovai – Seimo narys Pranas Žeimys, miesto mero pavaduotojas Saulius Simė ir Savivaldybės tarybos narys Albinas Stankus Seime paminėjo Nepriklausomybės Akto signataro, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo deputato Algimanto Vinco Ulbos 75-ąsias gimimo metines.


Paminėtos prelato Jurgio Galdiko 130-osios gimimo metinės

„Palangos tilto” informacija, 2013 07 01 | Rubrika: Miestas

Praėjusį šeštadienį, Šventojoje buvo paminėtos prelato Jurgio Galdiko (1883-1963) 130-osios gimimo metinės.


Minint 1991 metų sausio 13 dienos sovietinės agresijos ir nepavykusio perversmo 21-ąsias metines, kalbiname Kovo 11-osios akto signatarą, Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios tarybos deputatą, buvusį Palangos miesto merą Algimantą Vincą Ulbą.   Laisvės gynėjų dienos liudininko atmintyje tebegyvi prisiminimai apie tuos metus, kuomet visa Lietuva ruošėsi atstatyti...


Trečiadienio popietę miesto valdžios vyrai ir Palangos bendruomenė paminėjo lietuvių tautos patriarcho, daktaro Jono Basanavičiaus 160-ąsias gimimo metines. Skambant miesto kultūros centro vyrų ansamblio „Naglis“ dainoms, miesto meras Šarūnas Vaitkus bei vicemeras Saulius Simė pagerbė patriarcho atminimą padėdami puokštę gėlių, miestelėnai uždegė žvakutės....


Paminėjo Durbės mūšio metines

Jurgita Vanagė, Palangos savivaldybės mero patarėja, 2011 07 15 | Rubrika: Miestas

Trečiadienį Palangos Žemaičių draugijos nariai bei miesto Savivaldybės vadovai paminėjo Durbės mūšio metines. Ta proga prie Savivaldybės suplevėsavo žemaičių vėliava.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas