Senojoje gimnazijoje vyravo olimpinė dvasia

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-04-23
Peržiūrėta
2161
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos senojoje gimnazijoje balandžio 22-23 dienomis buvo ypatingai juntama olimpinė dvasia – susirinko gausus būrys vykdomo projekto „Vaikų ir jaunimo olimpinis ugdymas šalies mokyklose“ dalyvių, skaičiusių savo parengtus pranešimus, diskutavusių itin aktualiomis temomis ir drauge pasidalinusių savo sukaupta patirtimi. Nuo 2006 metų Senojoje gimnazijoje vykdomas projektas susilaukė aktyvaus dalyvių būrio, kuriems net dvi dienas trukęs seminaras neprailgo.

 

Garbingų žmonių sveikinimai

Ketvirtadienio rytą prasidėjęs seminaras „Projekto 2009 metų veiklos ataskaita ir olimpinio ugdymo programos įgyvendinimo patirtis Palangos senojoje gimnazijoje“ sulaukė daug ne tik pedagogų, panorusių išgirsti naudingos informacijos, bet ir gimnazistų, save realizuojančių sporte. Seminarą pradėjo sveikinimu Senosios gimnazijos direktorius Algirdas Karačionka, o po jo savo pranešimą skaitė Lietuvos olimpinės akademijos prezidentas Povilas Karoblis, su įkvėpimu pristatydamas Europos vaikų ir jaunimo olimpinio ugdymo prioritetus ir problemas, nepamiršdamas priminti, iš kur gimė olimpinė dvasia ir kas buvo jos pirmieji puoselėtojai. Projekto dalyvius entuziastingai pasveikino Barselonos olimpinių žaidynių dalyvis Zigmantas Gudauskas, paskatinęs niekuomet nenuleisti rankų siekiant savo tikslo, kaip pavyzdį jis įvardijo savo laimėjimus. Lietuvos pavyzdžių pateikė ir P.Karoblis, paskatindamas sekti jų pasiektais laimėjimais ir didžiuliu ryžtu. Su 2009 metų vaikų ir jaunimo olimpinio ugdymo veiklos ataskaita supažindino Lietuvos gimnastikos federacijos prezidentas Algimantas Gudiškis.

 

Pasidalinta naudinga informacija

Savo pranešimus pristatė ir gimnazistai Eglė Želnytė, Roberta Žaromskytė bei Aistis Mikalauskas. E.Želnytė supažindino su olimpinio sąjūdžio Palangos senojoje gimnazijoje faktais ir komentarais, o R.Žaromskytė ir A.Mikalauskas perskaitė pranešimą „Lituanistinė veikla ir olimpinė dvasia“, kurią parengti padėjo Senosios gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja-metodininkė Aušra Šeštokienė. Seminare dalyvavo ir daugiau atvykusių svečių – savo pranešimus skaitė Klaipėdos universiteto kūno kultūros katedros vedėja Eugenija Adaškevičienė, asistentė Asta Budreikaitė, taip pat Kretingos M.Daujoto vidurinės mokyklos mokytoja Aldona Bruzdeilinienė, Palangos mokyklos-darželio „Pasaka“ pradinių klasių mokytoja-metodininkė Nijolė Viršilienė bei V.Jurgučio pagrindinės mokyklos mokytoja Tatjana Stankevičienė. Pranešimą apie olimpinės dvasios puoselėjimą Palangoje perskaitė Palangos sporto centro direktorius Romaldas Kazlauskas. Ypatingai nudžiugino pedagogo, sporto veikėjo Jono Varkulevičiaus apsilankymas, kuris dalyvavęs įvairiose imtynių varžybose ir ne kartą nugalėjęs bei išleidęs ne vieną knygą, turėjo galimybę pasidalinti savo spalvinga patirtimi. Senosios gimnazijos kūno kultūros mokytojas-metodininkas Ramūnas Dzimidas atskleidė šiuolaikišką požiūrį į jaunimo sveikatingumo ir olimpizmo lavinimą. Projekto koordinatorė, Lietuvos olimpinės akademijos narė, Senosios gimnazijos kūno kultūros mokytoja-ekspertė Dalia Rakauskienė supažindino su Palangos krepšinio istorija tuoj po masinio sveikatingumo renginio „Aerobikos ir krepšinio fiesta“, kuriame netrūko smagių pasirodymų, suteikusių malonių potyrių.

 

Puikūs įspūdžiai ir apdovanojimai

Penktadienį priešpiet seminaras baigėsi, palikęs neišdildomų įspūdžių visiems dalyviams. Projekto koordinatorė D.Rakauskienė itin džiaugėsi tokiu aktyvumu, pripažinusi, kad iki šiol nei tiek dalyvių, kurių šiemet buvo 78, nei tokios jų pademonstruotos kantrybės nebuvo. Negailėjo pagyrų ir susirinkusieji, teigę, jog ypatingai svarbu padėti vaikams lavintis, pradedant nuo šeimos, pasitempiant mokytojams, kad vaikai gautų visokeriopą naudą ir žinotų, ko sieks ateityje. Pasidžiaugę šiuo susirinkimu, dalyviai iš seminaro tuščiomis neišvyko. P.Karoblis bei D.Rakauskienė apdovanojo juos šį seminarą priminsiančiomis knygomis apie Palangos kultūrines vertybes bei įteikė pažymėjimus visiems dalyviams. A.Gudiškis pabaigė seminarą su aiškia vizija apie tolimesnį bendradarbiavimą, ugdant jaunuosius olimpiečius ne tik Palangoje, bet ir visoje Lietuvoje, palinkėdamas tai daryti nuosekliai ir drąsiai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Praėjusį ketvirtadienį Palangos senojoje gimnazijoje 118 abiturientų nuskambėjo paskutinis skambutis. 


"Sniego gniūžtės“ veikla Palangos senojoje gimnazijoje

"Palangos tilto" redakcija, 2020 02 14 | Rubrika: Jūros vaikai

Sausio 17-19 dienomis Palangos senojoje gimnazijoje vyko Lietuvos jaunimo sąjungos „Žingsnis“ organizuojama prevencinė programa „Sniego gniūžtė“ (SG).


Kovo 8-9 dienomis Palangos senojoje gimnazijoje vyko Lietuvos mokinių prancūzų kalbos olimpiada ir konkursas. Olimpiadoje dalyvavo III ir IV gimnazinių klasių mokiniai, o konkurse „Je parle français et toi?“ – 7 klasių prancūzakalbiai. Visi 72 mokiniai į šalies etapą pateko sėkmingai įveikę II-ąjį (rajoninį) turą – atlikę rašymo bei kalbėjimo...


Tinklinio turnyras Palangos senojoje gimnazijoje

"Palangos tilto" informacija, 2019 02 26 | Rubrika: Sportas

Tinklinio turnyras „Geltona, žalia, raudona”, skirtas Vasario 16-ajai paminėti, vyko Palangos senojoje gimnazijoje. Tapo tradicija, jog sportinius renginius, kuriuose telkiama Palangos miesto bendruomenė, organizuoja patys gimnazistai – grupė „Sportas netrukdo mokslui, mokslas netrukdo sportui”. Jaunuoliai nori draugauti, sportuoti, būti matomais ir veikliais.


Karjeros diena Palangos senojoje gimnazijoje

"Palangos tilto" informacija, 2019 02 10 | Rubrika: Jūros vaikai

Kokią ugdomosios veiklos kryptį rinktis III gimnazijos klasėje? Kokią profesiją ar veiklą pasirinkti baigus mokyklą? Tai klausimai, kurie dažnai kyla I-II ir III-IV klasių gimnazistams. Būtent sausio mėnesio 24 dieną Palangos senojoje gimnazijoje vykę Karjeros dienos renginiai ne tik pateikė gimnazistams informacijos apie įvairias profesijas, bet ir paskatino pirmiausia pažinti save ir...


Palangos senojoje gimnazijoje „siautė“ matematikos ,,bacila“ – vyko tradicinė matematikos savaitė. Ji prasidėjo gimnazistų viešnage Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijoje, kur vyko respublikinė konferencija ,,Matematika už lango”. Joje IID klasės mokinys Dovydas Žemaitaitis (mokytoja Aušra Ševeliova) skaitė pranešimą...


Palangos senojoje gimnazijoje vyko Karjeros ir verslumo ugdymo diena. Ugdymo karjerai konsultantės Jūratės Vaišvilės ir direktoriaus pavaduotojos ugdymui Jolitos Vaičiulienės iniciatyva mokiniai buvo pakviesti klausyti motyvacinių ir informacinių paskaitų, turėjo galimybę pateikti klausimus ir konsultuotis asmeniškai.


Palangos senojoje gimnazijoje lankėsi Lietuvos Respublikos Seimo narys Paulius Saudargas, Rytų Europos studijų centro analitikas Linas Kojala ir Seimo nario P. Saudargo padėjėja-sekretorė Eglė Švabauskienė. Visi jie dalyvavo ekspedicijoje „Karlagas 15“, skirtoje 70-osioms lietuvių tremties į Kazachstaną metinėms paminėti.


Palangos senojoje gimnazijoje sklandė Laisvės dvasia

Dalia RAKAUSKIENĖ Palangos senosios gimnazijos mokytoja, 2013 03 14 | Rubrika: O man ne dzin

Kovo 11-oji Palangos senojoje gimnazijoje pažymima netradiciškai. Jau devinti metai gimnazistai ir kūno kultūros mokytojai organizuoja sveikatingumo žygį-krosą „Palangos senoji gimnazija – Prezidento ąžuolas”.


Senojoje gimnazijoje vyravo olimpinė dvasia

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 04 23 | Rubrika: Miestas

Palangos senojoje gimnazijoje balandžio 22-23 dienomis buvo ypatingai juntama olimpinė dvasia – susirinko gausus būrys vykdomo projekto „Vaikų ir jaunimo olimpinis ugdymas šalies mokyklose“ dalyvių, skaičiusių savo parengtus pranešimus, diskutavusių itin aktualiomis temomis ir drauge pasidalinusių savo sukaupta patirtimi. Nuo 2006 metų Senojoje gimnazijoje vykdomas projektas susilaukė...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius