Šią savaitę Palangoje pradedama 80-mečių ir vyresnių asmenų vakcinacija, didinamos testavimo apimtys

"Palangos tilto" informacija, 2021-02-23
Peržiūrėta
509
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šią savaitę Palangoje pradedama 80-mečių ir vyresnių asmenų vakcinacija, didinamos testavimo apimtys

Šią savaitę, ketvirtadienį, Palangoje nuo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcinuoti planuojama pradėti 80 metų amžiaus ir vyresnius senjorus. Gyventojams, norintiems pasiskiepyti nuo COVID-19 ligos, patiems į asmens sveikatos priežiūros įstaigą kreiptis nereikia - jie sulauks atsakingo specialisto telefono skambučio.

Miesto asmens sveikatos priežiūros įstaigos jau atliko šiai amžiaus grupei priklausančių gyventojų apklausą, ar jie nori skiepytis. Taip pat šiomis dienomis asmens sveikatos priežiūros įstaigos tikslina planuojamos vakcinacijos grafikus bei laikus.

Palangoje nuo COVID-19 ligos viena arba dviem vakcinomis jau paskiepyta 740 prioritetinėms grupėms priklausančių gyventojų (socialinių įstaigų darbuotojai bei globotiniai, ikimokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogai, asmens sveikatos priežiūros įstaigos ir kt.).

Visuomenės sveikatos centro specialistai pastebi, jog sergamumo COVID-19 liga tendencijos Palangoje teigiamos: lapkričio – sausio mėnesiais per parą kurorte būdavo fiksuojama 10-20 naujų koronaviruso infekcijos atvejų, o pastaruoju metu – 1-3 susirgimai, savaitės susirgimų vidurkis – 2 atvejai.

Palangoje didinamos ir testavimo nuo COVID-19 ligos apimtys – pirmadienį vykusiame Savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje apsispręsta PGR testais patikrinti pageidaujančius miesto gyventojus – aptarnaujančių įmonių bei tarnybų darbuotojus, turinčius tiesioginį (nuolatinį ar laikiną) kontaktą su kitais asmenimis (ne kolektyvo nariais), taip pat – šių darbuotojų šeimos narius. Profilaktiškai nemokamai atlikti COVID-19 testą galės tiesiogiai su klientais bendraujantys bendrovių „Palangos šilumos tinklai“, „Palangos komunalinis ūkis“, „Palangos vandenys“, Palangos miesto viešosios bibliotekos darbuotojai, policijos, Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai, taip pat – tiesiogiai su klientais bendraujantys Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus bei Socialinės rūpybos skyriaus specialistai ir jų šeimos nariai, socialinių įstaigų darbuotojų šeimos nariai.

Atsižvelgiant į Palangos Mobilaus punkto užimtumą, planuojama, kad kasdien (išskyrus savaitgaliais) testus galėtų atlikti apie 20 tiesioginį kontaktą su klientais turinčių įstaigų darbuotojų.

Palangos miesto sav. info

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šią savaitę, ketvirtadienį, Palangoje nuo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcinuoti planuojama pradėti 80 metų amžiaus ir vyresnius senjorus. Gyventojams, norintiems pasiskiepyti nuo COVID-19 ligos, patiems į asmens sveikatos priežiūros įstaigą kreiptis nereikia - jie sulauks atsakingo specialisto telefono skambučio. Miesto asmens sveikatos priežiūros įstaigos jau atliko...


Lietuvos oro uostai praneša, kad turto nuomos konkursą koronaviruso testavimo paslaugoms teikti išnuomojamuose plotuose laimėjo medicinos laboratorinių tyrimų bendrovė „Rezus.lt“. Planuojama, kad jau vasario pabaigoje įvairaus tipo koronaviruso testavimas vyks greta Vilniaus oro uosto, balandį paslaugos bus pradėtos teikti greta Kauno bei Palangos oro uostų.  


Ketvirtadienį trijų medicinos įstaigų – Palangos asmens sveikatos priežiūros centro, S. Kulikauskienės bendrosios praktikos gydytojo centro bei klinikos „Ave Medica“ – specialistai nuo COVID-19 pradėjo skiepyti Operacijų vadovo sprendimu numatytoms prioritetinėms grupėms priklausančius kurorto gyventojus bei darbuotojus. Pirmuoju etapu Palangą pasiekusios vakcinos...


Palanga – ne tik turistų ir saule vasarą besidžiaugiančių miestelėnų rojus. Miestelyje yra apie 40 asmenų, kuriems yra paskirta viešųjų darbų ir laisvės apribojimo bausmės, baudžiamojo poveikio (išskyrus turto konfiskavimą, išplėstinį turto konfiskavimą ir įmokas į nukentėjusiųjų nuo nusikaltimo asmenų fondą) ir auklėjamojo poveikio priemonės. Apie tai...


Kaip pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, per praėjusį savaitgalį Palangoje koronavirusas buvo nustatytas 13 asmenų. „Kovidas“ buvo nustatytas lopšelio ir darželio „Nykštukas“ darbuotojui, Palangos globos namų globotiniui; dviejų įmonių darbuotojams, net 8 asmenų užsikrėtimo aplinkybės kol kas nežinomos. Dabar Palangos globos namuose...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Minint Europos judumo savaitę Palangos miesto visuomenės sveikatos biuras kviečia pasimėgauti ne tik ėjimu, bet ir meditacija su gongo garsais vandenyje – aktyviausieji turės galimybę spalio 5 d. Palangos baseine vyksiančiame renginyje apsilankyti nemokamai.  


Pačioje miesto širdyje, Maironio gatvėje, jau šiandien užvirs darbai – pradedama šios gatvės rekonstrukcija. Gatvę visiškai atnaujinti planuojama baigti per 2018 metus.


Palangoje prasideda ilgai laukta biokuro katilinės Klaipėdos pl. 63 statyba. Remiantis kitų savivaldybių patirtimi, naujajai biokuro katilinei pradėjus veikti, kurorto gyventojai turėtų netrukti pajusti teigiamus šildymo kainų pokyčius.


Šventojoje esanti Jūros gatvė jau netrukus pradės keisti savo veidą – antradienį pasirašyta šios gatvės rekonstrukcijos darbų sutartis su UAB „Žemkasa“. Atnaujinimo darbai gali prasidėti jau liepos mėnesį.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius