Skritulskas kritiškas Vyriausybės pozicijai PVM lengvatos atžvilgiu: mokesčių politika turi būti nustatoma metams, o ne mėnesiams

Palangos tiltas, 2022-11-22
Peržiūrėta
725
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Mindaugas Skritulskas / E. Blaževič/LRT nuotr.
Mindaugas Skritulskas / E. Blaževič/LRT nuotr.

Seimo narys Mindaugas Skritulskas teigia, kad nors palaiko Vyriausybės poziciją daugelyje klausimų, tačiau jos pozicijai dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatinio 9 proc. tarifo maitinimo sektoriui pritarti negali. Pasak jo, Vyriausybės planas, teikti lengvatas tik pusei metų nebūtų tvarus ir turėtų neigiamą poveikį ekonomikai.

„Aš esu nuoseklus ir iš esmės mano pozicija sutampa su Vyriausybės pozicija. Tik tais skirtumas tas, kad aš linkęs manyti, kad mokesčių politika turi būti tvari ir turi būti nustatoma ne mėnesiams, bet metams, bent jau, tam kad verslas galėtų planuoti savo veiklą, prognozuoti pajamas“, – Eltai teigė M. Skritulskas.

„Galiausiai tai padės išgelbėti darbo vietas, o tai reiškia, kad papildomi gyventojų pajamų mokesčiai, mažiau bus bedarbių, kas reikalauja pašalpų ir kompensacijų įvairių socialinių“, – pridūrė jis.

Seimo narys tvirtina, kad jaučiasi neįtikintas argumentų, kodėl lengvatos turėtų būti teikiamos vos pusės metų laikotarpiui.

„Sutikime, kad argumentai, neva tai yra nuolaida teikiama „McDonalds‘am“ ar kitam tokiam maistui, nėra visiškai pagrįstas argumentas, nes tada kyla pagrįstas klausimas, kodėl gi vis dėlto mes teikiame pusei metų, jeigu toks ydingas šis siūlymas yra. Kertasi su tam tikra logika sakyčiau“, – komentavo parlamentaras.

ELTA primena, kad antradienį Seimas nusprendė, kad 9 proc. PVM lengvata maitinimo įstaigoms būtų pratęsta metams, o ne iki 2023 m. liepos, kaip siūlė Vyriausybė.

Tokiam Laisvės frakcijos narių Vytauto Mitalo, Ievos Pakarklytės ir Mariaus Matijošaičio siūlymui pritarė 70, prieš balsavo 38, o susilaikė 23 Seimo nariai. Iš valdančiųjų tam pritarė konservatoriai Mykolas Majauskas, M. Skirtulskas, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Andrius Bagdonas ir devyni Laisvės frakcijos nariai.

Parlamentas taip pat pritarė, kad neribotam laikui toks PVM tarifas būtų taikomas apgyvendinimo paslaugų įmonėms, meno ir kultūros įstaigų lankymui, spausdintoms ir elektroninėms knygoms.

LRT.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Seimo narys Mindaugas Skritulskas teigia, kad nors palaiko Vyriausybės poziciją daugelyje klausimų, tačiau jos pozicijai dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatinio 9 proc. tarifo maitinimo sektoriui pritarti negali.


Kasmet Lietuvoje nustatoma apie 1 500 naujų storosios žarnos vėžio atvejų – daugiau nei 60 proc. jų aptinkami jau pažengusiose stadijose, kai vėžys yra beveik neišgydomas. 


Nuo karantino metu galiojančių draudimų vykdyti veiklą nukentėjusiems kurorto verslininkams tiesiama pagalbos ranka – Savivaldybės tarybos sprendimu, nustatytus kriterijus atitinkantiems verslo subjektams bus taikomos mokesčių lengvatos.


Šiandien, penktadienį, gruodžio 4 d.,Palangos miesto savivaldybės Tarybos narė, kurorto socialdemokratų lyderė Svetlana Grigorian švenčia savo 30-etį. Ji – viena iš jauniausių miesto politikų kada nors dirbusių miesto Taryboje. S. Grigorian atsakė į laikraščio „Palangos tiltas“ klausimus.


Klaipėdos apygardos teismas praėjusį penktadienį, birželio 30 dieną, išnagrinėjęs apeliacinius skundus dėl netinkamai laikomos Kurhauzo dalies paėmimo valstybės nuosavybėn, atlyginimo priteisimo ir žalos atlyginimo, pakeitė Palangos apylinkės teismo sprendimą ir nutarė išlikusią medinę pastato dalį, priklausančią pastato bendrasavininkui Gediminui Jackai, perduoti valstybės...


Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai ragina gyventojus, Šventojoje be leidimų pasistačiusius prekybos bei kitus laikinuosius įrenginius, juos išsigabenti iki metų pabaigos. Nesuskubus to padaryti savininkams, nelegalūs įrenginiai bus nukeldinti stebint antstoliui.


Jeigu Palangoje statėte namą – ar ruošiatės tai daryti, – ir prireikė techninio projekto, sklypo detaliojo plano, o gal geodezinių, kitokio projektavimo ar topografijos darbų, galbūt jau teko praverti UAB „Vakarų regiono projektai“ įkūrėjo ir direktoriaus Rimvydo Grikšo duris.


„Palanga – miestas kurortas, išsiskiriantis iš kitų miestų savo sezoniškumu. Tai turi įtakos ir mokesčių mokėtojų veiklai, ir biudžeto pajamų surinkimui“, – teigia Klaipėdos AVMI Mokestinių prievolių departamento Rajonų ir miestų mokesčių mokėtojų skyriaus Palangos poskyrio vedėja Elena Kuznecova.


Vakar Klaipėdos miesto apylinkės teismas priėmė nutartį dėl Palangos miesto savivaldybės Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjo Svajūno Bradūno, kuriam įtarimai dėl galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi siekiant asmeninės naudos perkvalifikuoti į įtarimus dėl galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir kyšio paėmimo. Valdininkas trims mėnesiams nušalinamas...


„Ar geras šokis turi būti panašus į jūros šėlsmą? Labai jau poetiškai pasakyta. Šokis turi būti visoks“, – nusišypsojo sužinojęs pagrindinę mūsų pokalbio temą tarptautinės kategorijos teisėjas, Lietuvos sportinių šokių federacijos viceprezidentas, Palangos moksleivių klubo sportinių šokių kolektyvo vadovas Paulius...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius