STEAM edukacinės erdvės atidarymas Palangos lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“

Palangos tiltas, 2022-04-22
Peržiūrėta
833
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ingos Galdikienės nuotr.
Ingos Galdikienės nuotr.

Džiugi žinia Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ bendruomenei: balandžio 21 d. atidaryta nauja STEAM edukacinė erdvė, prie jau veikiančios „Žiniukų“ laboratorijos. Priešmokyklinės grupės „Spalviukai“ vaikai, vadovaujami mokytojų Vandos Tarvydienės ir Ingos Galdikienės, būgnų garsais atvėrė naujosios edukacinės erdvės duris, o tyrinėtojas Galvasukys pristatė svečiams ką vaikai galės veikti ir kuo užsiimti šioje naujoje edukacinėje erdvėje. Svečiai stebėjosi veiklų įvairove – STEAM siena, kurioje vaikai konstravo inžinerinius, architektūrinius statinius, knygų su papildyta realybe skaitymu, naudojant mobilų telefoną, vienaragių konstravimą, žemėlapių piešimą, robotų gamybą, gėlių ornamentų darymą iš magnetukų ir grupės knygos „Gerkuleso istorija“ rašymu kompiuteryje.

„Tai nauja žaidimų ir žinių erdvė, skirta įstaigos ugdytiniams, kur bus galima žaisti, bendradarbiaujant tyrinėti, skaityti knygas su papildyta realybe, konstruoti, tyrinėti, lavinti savo meninius, skaitmeninio raštingumo gebėjimus. Džiaugiuosi, kad naujoje STEAM edukacinėje erdvėje vaikai galės atrasti naujus tobulėjimo būdus ir formas ir, kad mokytojai turės galimybę ugdomąjį procesą organizuoti netradicinėje aplinkoje“,- kalbėjo lopšelio-darželio direktorė Jolanta Rimkienė pristatydama svečiams naujos edukacinės erdvės galimybes.

STEAM ugdymui įstaigoje sukurtos jau dvi edukacinės erdvės – laboratorija ir STEAM edukacinė erdvė. Šis ugdymas išlaisvina vaikus, skatina jų kūrybiškumą, žadina vaikų smalsumą tirti aplinką, kelia ugdytiniams naujus iššūkius. Tradicinė veikla grupėje keičiama į konstravimo, eksperimentų ir tyrimų užsiėmimus laboratorijoje, STEAM edukacinėje erdvėje ar lauke.

STEAM edukacinės erdvės parodo kaip teorines žinias galima pritaikyti sprendžiant realias problemas siejant su patyrimu. Šiuolaikinis vaikas turi būti mokomas spręsti gyvenimiškas problemas, ugdytis šiuolaikiniam gyvenimui aktualias kompetencijas tyrinėjant, eksperimentuojant, atrandant ir išrandant, kuriant ir bendraujant. Analizuojant STEAM ugdymo kontekstą išskiriamos keturios sritys, o lopšelyje-darželyje įgyvendinamos ugdymo programos apima 18 sričių vaikų kompetencijų, gebėjimų ugdymui. Apjungus visas sritis bus siekiama kompleksiškai taikyti ugdymo modelius ir užtikrinti veiklų tęstinumą visuminio ugdymo procese. 

 

Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aurelija Jazbutienė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Džiugi žinia Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ bendruomenei: balandžio 21 d. atidaryta nauja STEAM edukacinė erdvė, prie jau veikiančios „Žiniukų“ laboratorijos.


 Vaikų sveikatos ugdymas  Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“  yra prioritetinė veiklos sritis.Tuo tikslu lopšelio-darželio mokytojos Inga Rupšienė, Marytė Mikėnienė ir Alma Matelienė  kartu su bendruomene, kitų ikimokyklinio ugdymo įstaigų mokytojais, įgyvendina saviraiškos, prevencinės, sveikatos ir sporto projektą „Vaikystė gamtoje“. Projektas pradėtas vykdyti...


Lopšelyje-darželyje ,,Nykštukas‘‘ gegužės 10-14 dienomis vyko tradicinė sveikatos, sporto ir gerų emocijų šventė. Mažieji mūsų ugdytiniai yra smalsūs, aktyvūs ir linksmi, todėl su didžiuliu entuziazmu įsitraukė į įvairias sveikatingumo veiklas. Kiekviena grupė sportavo, žaidė ir linksminosi savo aikštelėse, kurias buvo pasipuošę vėliavėlėmis...


Augantis visuomenės ekologinis sąmoningumas lemia didėjantį dėmesį aplinkosaugai, atsakingesniam vartojimui ir atliekų perdirbimui. Kartu ryškėja ir ekologinio vaikų švietimo svarba. Ekspertų teigimu, tvaresnės vaikų gyvensenos įpročius svarbu ugdyti nuo mažų dienų – tik tuomet jie užaugs sąmoningais ir savo aplinka besirūpinančiais piliečiais. Juk vaiko pasaulio pažinimas...


Vienas reikšmingiausių būdų susipažinti su naujovėmis, plėsti asmenines, profesines ir dalykines kompetencijas yra dalijimasis metodine ir praktine darbo patirtimi. Palangos lopšelis-darželis „Gintarėlis“ nuo 1982 metų žengia sveikos gyvensenos keliu, todėl ypatingas dėmesys skiriamas vaikų sveikatos stiprinimui ir saugojimui. Mokykloje sudarytos sąlygos vaiko...


Gegužės 5 dieną nuo pat ryto Palangos lopšelyje-darželyje „Žilvinas“ vyravo sportinė nuotaika. Sirgaliai dalijosi pasigamintais plakatais, o mažieji krepšininkai ruošėsi tradicinėms varžyboms „Kylančios žvaigždutės“, skirtoms Lietuvos krepšinio 95-mečiui paminėti.


Lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ bendruomenė aktyviai įsijungė į Europos judumo savaitę. Rugsėjo 16 dienos ryte vaikai, pedagogai, darbuotojai, tėveliai susirinko į bendrą rytinę mankštą. Direktorė Rūta Regina Lukaitienė paskelbė Europos judumo savaitės pradžią ir palinkėjo visiems kuo daugiau judėti, būti geros nuotaikos. Mankštą nuotaikingai pravedė auklėtoja...


Vaikučiai birželio pabaigoje šventė įsimintinas Jonines darželio pievoje. O liepos 12 d. rytą,visi visi, maži ir dideli, sugužėjo į kiemą kartu su auklėtojomis dalyvauti spektaklyje-pramogoje „Katės Murkės pasaka“.


Metodinė diena „Pedagoginės inovacijos“ lopšelyje-darželyje „Nykštukas“

Birutė Marija REMEIKIENĖ Lopšelio-darželio „Nykštukas“ direktorės pavaduotoja ugdymui, 2013 02 28 | Rubrika: Miestas

Vasario 21 d. į lopšelį-darželį „Nykštukas“ sugužėjo pedagogės iš visų ikimokyklinių įstaigų. Atvyko ir ilgamečiai socialiniai partneriai iš Klaipėdos darželio-mokyklos „Nykštukas“.


Vaikų galvelėse nuolat knibžda įvairiausios mintys: kokios spalvos būna sniegas? Ar jis toks pats baltas, kaip popierius? Kodėl jis šaltas ir tirpsta?


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius