STENDINĖ PARODA ANT JŪROS TILTO „PALANGOS GINTARO MUZIEJUI – 60“

Palangos tiltas, 2023-03-17
Peržiūrėta
709
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

STENDINĖ PARODA ANT JŪROS TILTO „PALANGOS GINTARO MUZIEJUI – 60“

Balandžio 3 d., pirmadienį, 15 val. ant jūros tilto atidaroma Palangos gintaro muziejus  parengta stendinė paroda.

1963 metais Palangos Tiškevičių rūmuose įkurtas Gintaro muziejus švenčia 60 metų sukaktį. Palangos miesto savivaldybės finansuota stendinė paroda balandžio 3 dieną pradeda jubiliejinių metų renginių ciklą. Lauko stendai stovės ant jūros tilto turėklų, o vaizdai ir trumpi tekstai lietuvių bei anglų kalbomis, aktualizuojantys grafų Tiškevičių paveldą ir susiejantys jį su įvairiapusiška šios kultūros institucijos veikla, atskleis Palangos gintaro muziejaus kismą per visą muziejaus gyvavimo laikotarpį. 

Pirmąją nuolatinę ekspoziciją 1963 m. sukūrė tuometis Lietuvos dailės muziejaus direktorius Pranas Gudynas kartu su pavaduotoju Romualdu Budriu, moksliniu bendradarbiu Stasiu Pinkumi, dailininku restauratoriumi Juozu Petruliu ir architektu Juliumi Masalskiu. Ekspozicija, kurią sudarė skyriai „Gintaro istorija“ ir „Lietuva ir gintaras“, užėmė 96 kv. m plotą, joje buvo rodomi 478 eksponatai. 

Per 60 metų muziejus išaugo į svarbią daugiafunkcinę kultūros instituciją, kuri nuo savo gyvavimo pradžios sulaukė daugiau nei 9,5 mln. lankytojų, o rinkiniuose sukaupė virš 30 tūkst. eksponatų. Eksponuojama daugiau nei 5 tūkst. objektų. Unikalūs gintaro gabalai vertinami ne tik dėl įspūdingo jų dydžio (pats didžiausias – vadinamasis „Saulės akmuo“ – sveria 3 524 g), bet ir dėl formų, spalvų niuansų, gintaro paviršiuje esančių atspaudų. Visa tai – neįkainojama mokslinė medžiaga, liudijanti apie gintaro susidarymo metu Žemėje vyravusias klimato sąlygas, florą ir fauną. Inkliuzų kolekcija – viena iš didžiausių ir moksliniu požiūriu vertingiausių pasaulyje (iš viso apie 15 tūkstančių objektų). Vitrinose pristatomi patys įdomiausi gintaro inkliuzų pavyzdžiai, tarp jų ir vienas rečiausių pasaulyje eksponatų – driežas (lot. lacertidae). Unikalūs archeologinio rinkinio eksponatai atspindi Baltijos jūros pakrantėse gyvenusių žmonių pasaulėžiūrą ir gintaro panaudojimą nuo seniausių laikų. Muziejaus vertybės liudija ir apie XVI–XVII a. gintaro apdirbėjų meistriškumą, supažindina su XIXa. pab.- XXa. pr. Palangos gintaro dirbtuvių gaminiais Pristatoma ir XIX a. pab. gintaro apdirbimui naudota įranga. Daug vietos skirta XX a. II p. gintaro meistrų bei profesionalių dailininkų kūrybai. Pateikiama visa gintaro papuošalų paletė – nuo serijinių XX a. 6–8 dešimtmečio dirbinių iki žinomų autorių XX a. pab.–XXI a. pr. sukurtų autorinių darbų. Ekspoziciją pagyvina interaktyvūs elementai.

Parodą lydi ekskursinė-edukacinė programa, orientuota į įvairias amžiaus grupes, ypač akcentuojant veiklas neįgaliesiems.

 

Paroda veiks iki 2023 m. rugsėjo 30 d.

Parodos kuratorės: dr. Sigita Bagužaitė-Talačkienė, Regina Makauskienė

 

Tel. informacijai: (+ 370 460 53501, +370 460 30313)

Registracija į edukacines veiklas: +370 460 30314

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Balandžio 3 d., pirmadienį, 15 val. ant jūros tilto atidaroma Palangos gintaro muziejus  parengta stendinė paroda.


Neringa Poškutė-Jukumienė Lietuvos šiuolaikinėje juvelyrikoje užima unikalią poziciją: ji nesusikoncentruoja į kūnui skirtus objektus ar tuo labiau nekuria papuošalų, o fiksuoja procesus.


Birželio 10 d., penktadienį, 16 val. Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus (LNDM) Palangos gintaro muziejuje atidaroma garsaus prancūzų menininko Pierreʼo Huygheʼo vieno kūrinio paroda „Atkūrimas“.


Sausio 28 d., penktadienį, 16 val. Palangos gintaro muziejuje (Vytauto g. 17) atidaroma juvelyrės Karinos Kazlauskaitės paroda „Organiniai žaidimai. Juvelyrika ir objektai“. Tai devintoji autorės solo paroda, kurioje stebinantys juvelyriniai kūriniai iš neįprastų organinių medžiagų prabils apie žmogaus ir gamtos, gyvūnijos pasaulio ryšius ir bendrabūvį.


Gegužės 18 d., Tarptautinę muziejų dieną, Palangos gintaro muziejuje atidaroma metalo menininkės Vitos Pukštaitės-Bružės personalinė paroda – juvelyrinė instaliacija „Po saule“, kurioje eksponuojami specialiai šiai parodai sukurti naujausi autorės darbai – metalo meno bei autorinės juvelyrikos objektai iš gintaro, emalio, vario, sidabro, geležies...


Lietuvos dailės muziejaus padalinio Palangos gintaro muziejaus viena iš strateginių programų – "Gintaro dizaino tradicijų aktualizavimas". Tęstinis projektas, pradėtas Felikso Daukanto retrospektyvos paroda, pristatė Kazimiero Simanonio ir Petro Balčiaus juvelyriką bei metalo plastiką.


„Palangos tilto“ iniciatyva ieškoti idėjų Palangai, kad kurortas būtų dar gyvesnis ir įdomesnis, pasiekė kulminaciją: redakcija praėjusį antradienį į „Palangos tilto“ kavaryčio diskusijų naujojo partnerio „Fotokava“ to paties pavadinimo kavinę sukvietė net 14 veiklių, žinomų palangiškių, kurie, mėgaudamiesi skania kava, sutelkė smegenis...


Rytoj, šeštadienį, Palangos J. Basanavičiaus gatvėje bei paplūdimyje prie jūros tilto, prapliups gintaro lietus – didžiausias šalies kurortas jau septintą kartą kviečia į Gintarinio savaitgalio šventę bei 3-ąjį Lietuvos gintaro rinkimo čempionatą. Kaip ir kasmet, gintaro lietumi pramogautojus džiugins jūrų dievas Bangpatys, kuris vidurdienį savo kelionę...


Šeštadienį, pro simboliškai prie naujojo įėjimo į Gintaro muziejų Tiškevičių rūmus projektavusio vokiečių architekto Franco Heinricho Švechteno suprojektuotą, bet tik dabar, praėjus daugiau nei šimtui metų, pastatytą ir lygiai 17 val. įžiebtą žibintą Lietuvos dailės muziejaus direktorius, Palangos miesto garbės pilietis Romualdas Budrys kvietė...


Palangos gintaro muziejus šį šeštadienį švenčia 50 metų jubiliejų

LDM Ryšių su visuomene centro inf., 2013 08 01 | Rubrika: Kultūra

Lietuvos dailės muziejus rugpjūčio 3 d., šeštadienį, 17 val. kviečia į Palangos gintaro muziejaus 50 metų jubiliejaus renginius Palangoje (Vytauto g. 17): simbolinį žibinto prie naujojo Gintaro muziejaus įėjimo įžiebimą, susitikimą su Gintaro muziejaus kūrėjais ir puoselėtojais rūmų Didžiajame salone, parodos „Palangos gintaro muziejui – 50“ atidarymą rūmų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas