Su televizijos žvaigždėmis sukosi ir „Palangos vėtrungės“ šokėjai

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-10-12
Peržiūrėta
1975
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šeštadienį, tiesioginio eterio metu, per šokių projektą „Šok su manimi“ pasirodė ir visus itin maloniai nustebino V.Jurgučio pagrindinės mokyklos jaunųjų palangiškių šokėjų grupė „Palangos vėtrungė“. Aktyvūs šokėjai dažnai savo pasirodymais geba sužavėti susirinkusius žiūrovus ir pavergti komisijos narius, tad nelieka prastai įvertinti. Šįkart juos įvertino ir televizijos prodiuseriai, nusprendę savo prodiusuojamą projektą papuošti palangiškių pasirodymu.

 

Su sparnais

Trenerių Birutės Gikarienės ir Girėno Lekio vadovaujama šokių grupė savo pasirodymais nuspalvina įvairius renginius, tad jie mielai laukiami dažnose Palangos šventėse, o ir kituose Lietuvos kampeliuose. „Grupės šokėjai – labai entuziastingi, jiems tereikia suteikti progą, jog atsirastų sparnai. Kūrybingumo jiems netrūksta, patys šoka, dėsto savo mintis, pasirodo kitiems“, - apie savo mokinius kalbėjo B.Gikarienė. Drauge sprendžiantys apie artėjančių pasirodymų niuansus šokėjai su vadovais kalbėjo ir pirmadienio vakarą. Nors, kaip pasakojo trenerė, vaikai grįžo iš Vilniaus labai pavargę, tačiau šypsenos iš lūpų nedingo.

 

Nenuslėptas jaudulys

„Mus rekomendavo projekto prodiuseriams, todėl gavom kvietimą pasirodyti tiesioginio eterio metu“, - savo sėkmės paslaptį išdavė B.Gikarienė. Žinoma, patiems vaikams ši išvyka paliko didžiulį įspūdį, nors, niekas nepaneigtų, jog įtampos neišvengta. „Jaudinosi tiek vaikai, tiek ir aš pati“, - patvirtino trenerė.

 

Kuriami personažai

Tiek žinomų veidų, nuolat matomų televizijos ekranuose, pakerėjo atvykusiuosius palangiškius. „Visiems buvo daug džiaugsmo pabendrauti su D.Montvydu, D.Meškausku ir kitais, ir parašų prisirinko. Įsivaizduokit, vienoje kėdėje grimuoja O.Kolobovaitę, o kitoje – juos pačius, jiems tai buvo didžiulė šventė“, - pasidalino išgyventomis akimirkomis B.Gikarienė.

Pasak jos, žymieji atlikėjai nustebino savo paprastumu, kurio iš jų retas tesitiki. „Patikėkit, jie tokie paprasti, labai maloniai bendraujantys, mielai priėmė visus vaikus, kartais gatvėje vaikščiojantys žmonės būna sunkiau prienami nei jie“, - papasakojo trenerė, patvirtinusi, jog daugelis mums iš televizijos ekranų besišypsančių ar rimta mina bežvelgiančių žmonių po tomis grimasomis slepia visai kitus veidus. Palangiškiams teko patirti, jog tai – visai kitokie žmonės, kuriems tenka tiesiog prieš kameras vaidinti. „Išėję į sceną jie užsideda kaukes, ima vaidinti jų kuriamus personažus, pavyzdžiui, J.Smoriginas – visiškai kitoks realybėje“, - atskleidė B.Gikarienė. Žinoma, makiažas žymiąsias moteris pakeičia, tačiau kaip paminėjo šokių kolektyvo viena iš trenerių, J.Jurkutė neveltui buvo išrinkta gražiausia Lietuvos mergina – ji be makiažo dar gražesnė.

 

„Verdantis“ gyvenimas

Patekę tarsi į kitą pasaulį palangiškiai džiaugėsi kiekviena ten išgyventa akimirka. Pasirodę projekto pradžioje ir pabaigoje, jie turėjo laiko pasižvalgyti po užkulisius. Nors galėjo šokius stebėti ir iš salės, tačiau tam visos galimybės buvo suteiktos ir užkulisiuose – ten visą situaciją „nušvietė“ televizorius. „Salėje buvo ne taip įdomu, kaip užkulisiuose, juk ten galėjom matyti visus skubančius, besiruošiančius, susijaudinusius – tiesiog labai natūralius“, - apie „verdantį“ gyvenimą užsiminė B.Gikarienė.

 

Sekundės tikslumu

Kadangi viskas vyksta tiesiogiai, būtina pasiruošti pasirodymams be menkiausių nesklandumų. Nuovargis po gausių repeticijų nuo pat ryto jautėsi, tačiau patirtos jaudinančios akimirkos sugebėjo įveikti ir tai. Įvairaus amžiaus jaunieji šokėjai pasirodė scenoje, pranešdami apie save ir savo gabumus. „Privalėjom pasirodymo pradžioje įtraukti ir vedėjus – J.Jurkutę su V.Šapranausku. Bandėm įkomponuoti šokį su lazdom, tačiau nelabai gavosi, vėliau planus teko keisti. Profesionalai yra profesionalai – jiems nesunkiai pavyksta viskas, ko imasi“, - pastebėjimais pasidalino trenerė. Pasak jos, viskas vyksta sekundės tikslumu, o visas vakaro siužetas surežisuotas – visi pokalbiai negimsta savaime.

 

Siūlo bendradarbiauti

„Esam dėkingi už šią galimybę vaikų tėveliams, kurie rėmė kelionę, juk viskas buvo vykdoma iš savo lėšų, kelionė tolima, o už pasirodymą niekas nemokėjo – užtat save pareklamavom“, - kitokios pusės niuansus atskleidė trenerė. Kaip pasidžiaugė entuziastingoji moteris, juos kviečia bendradarbiauti ir toliau, rengti kalėdinį vakarą, tačiau taip toli žvelgti dar baiminamasi. „Viskas atsiremia į pinigėlius, juk kainuoja kelionės, rūbeliai...“, - atskleidė trenerė.

Dar vieną puikų įvertinimą gavę šokėjai neabejotinai sieks vis geresnių rezultatų, nustebinsiančių dar ne vieną. Jau praėjusį šeštadienį pusė kurorto žmonių tarp daugybės įžymių žmonių ieškojo ir savųjų jaunųjų žvaigždučių veidelių, tad ateitis su nelauktais netikėtumais dar laukia.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šiemet sukaks 600 metų, kai rugsėjo 27 d. buvo pasirašyta Melno taikos sutartis. Palangos miesto savivaldybė ketina šią sutartį įprasminti ir kurorte.


Visos šeimos laisvalaikiui skirtą vaizdo transliacijų ir televizijos internete paslaugą „GO3” šiuo metu galima įsigyti itin palankiomis sąlygomis.


,,Jūrės” šokėjai sukosi tradicinėje Jūros šventėje

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 03 | Rubrika: Jūros vaikai

Paskutinį liepos savaitgalį Klaipėdoje nuvilnijo kasmetinė Jūros šventė, kupina daugybės kultūrinių, pramoginių ir sporto renginių. Savo indėlį į šią tradicinę šventę įnešė ir Palangos TAU senjorų šokių kolektyvas ,,Jūrė”, vadovaujamas Janinos Serapinienės.


Jau aštuntus metus skaičiuojanti Palangos ir Vokietijos Bergeno, Riugeno salos administracinio centro, partnerystė pastaraisias metais buvo pakylėta į naują lygmenį – abu miestai partneriai vis dažniau keičiasi delegacijomis, vis dažnesnės tampa vienų pas kitus moksleivių išvykos.


Palydovinė televizija, net ir atsirandant vis daugiau išmanių televizijos transliacijos būdų, vis dar išlieka populiaria galimybe matyti tiek lietuviškus, tiek užsienietiškus kanalus. Mažesnėse gyvenvietėse gyvenantiems asmenims tai dažnai tampa vieninteliu pasirinkimu ir nors interneto galimybės labai plečiasi (kartu su juo ir internetinės televizijos), visgi...


Didžiųjų metų švenčių išvakarėse jau penktąjį kartą Palangos moksleivių klubo liaudiškų šokių būrelio, vadovaujamo choreografės Janinos Serapinienės ir koncertmeisterio Rimo Tranausko, vaikučiai savo tėveliams dovanojo atvirą pamoką, kurios metu parodė, ko išmokę.


Šeštadienį, tiesioginio eterio metu, per šokių projektą „Šok su manimi“ pasirodė ir visus itin maloniai nustebino V.Jurgučio pagrindinės mokyklos jaunųjų palangiškių šokėjų grupė „Palangos vėtrungė“. Aktyvūs šokėjai dažnai savo pasirodymais geba sužavėti susirinkusius žiūrovus ir pavergti komisijos narius, tad nelieka prastai įvertinti. Šįkart juos įvertino ir televizijos prodiuseriai...


Palangos šokėjai pasaulio jaunių čempionate – šešti

„Palangos tilto“ informacija, 2010 10 12 | Rubrika: Miestas

Praėjusį savaitgalį palangiškiai šokėjai Goda Zajauskaitė ir Sergejus Skripčenko, treniruojami Pauliaus ir Daivos Sangavičių, dalyvavo Pasaulio jaunių (iki 16 metų) dešimties sportinių šokių čempionate. Moldovos sostinėje vykęs čempionatas atskleidė puikų palangiškių pasirengimą, o jų pastangos nebuvo bevaisės – jie pateko į finalą ir užėmė šeštąją vietą.


Palangiškiai šokėjai iškovojo bronzą

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 05 05 | Rubrika: Kultūra

Balandžio pabaigoje Šiauliuose vykusiame tarptautiniame šokių festivalyje „Pavasarinis šokių šėlsmas 2009“, skirtame pasaulinei šokių dienai paminėti, Palangos šokių studijos „Svivelis“  senjorų pora iškovojo bronzą. Šiame šokių festivalyje dalyvavo 60 porų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Didžiosios Britanijos. Festivalis atviras visiems šokių stiliams, o įvardytas šėlsmu...


Palangiškiai šokėjai vėl džiaugiasi laurais

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 02 24 | Rubrika: Kultūra

„Jokių burtų lazdelių, tik rimtas ir atsakingas darbas“, - sakė Paulius Sangavičius, auginantis ne pirmą šokėjų kartą Palangoje, o pastaruoju metu su savo auklėtiniais bedžiūgaujantis dėl vieno po kito pažirusių įspūdingų laimėjimų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius