Susitikimas su menininke iš Ukrainos Natalija Didenko

Palangos tiltas, 2022-08-03
Peržiūrėta
538
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Susitikimas su menininke iš Ukrainos Natalija Didenko

Rugpjūčio 6 d. (šeštadienį) 14 val. ukrainietė dailininkė, parodos „Karinis albumas“ autorė Natalija Didenko kviečia į susitikimą Palangos viešojoje bibliotekoje ( parodų salė, III a.) Natalija – dailininkė grafikė, karpinių meistrė. Gyveno ir dirbo Kijeve. Rusijai pradėjus karą Ukrainoje, evakuavosi į Lietuvą. Mūsų mieste - Palangoje ji tęsia kūrybinę veiklą. 

Susitikimo metu autorė papasakos apie grafikos parodos „Karo albumas“ koncepciją. Lankytojų lauks siurprizas: pažintis su karpinių technika, kurios ištakos slypi liaudies kūryboje, tačiau ji originaliai pritaikoma ir šiuolaikiniame mene. Vytinanka – siluetų išpjaustymo peiliu arba iškarpymo žirklėmis iš balto arba spalvoto popieriaus technika. Pagal technologines popieriaus iškarpų ypatybes jos būna trafaretinės (vaizdas plyšiuose), siluetinės, vienkartinės (iš vieno popieriaus lapo) ir sudėtingos (aplikacijos iš kelių lapų). Iškerpamas ažūrinis siluetas, po karpiniu dedamas kontrastinis – juodas arba baltas – fonas. Karpyti reikia labai atidžiai ir susikaupus, nes iškirpto fragmento nebegalima ištaisyti.

„Kasdien kuriu vis naujus savo „Karo albumo“  darbus, kuriuose ir šio karo refleksijos, ir taikaus gyvenimo prisiminimai, ir filosofiniai pamąstymai apie gyvenimo iššūkius...“ – pasakoja autorė.

„Karo albume“ ypatingai svarbi meilės, grožio, santykių tarp vyro ir moters tema – amžinos vertybės, be kurių neįmanomas pats gyvenimas.

Kontaktinis telefonas +370 683 70385 Natalija Didenko

facebook.com/nata.didenko/

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Visus neabejingus savo krašto istorijai ir jo žmonių likimams kviečiame rugpjūčio 25 d. (ketvirtadienį) 17 val. į Palangos viešąją biblioteką. 


Rugpjūčio 6 d. (šeštadienį) 14 val. ukrainietė dailininkė, parodos „Karinis albumas“ autorė Natalija Didenko kviečia į susitikimą Palangos viešojoje bibliotekoje.


Gegužės 14 d.(šeštadienį) 12.00 val. maloniai kviečiame į susitikimą su filosofu, poliglotu, afrikanistu, poetu ir keliautoju Gediminu Degėsiu Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Vytauto g. 61, Palanga).


Š. m. kovo 23 d., trečiadienį, nuo 14 val. iki 16 val. kviečiame visus mokytojus į Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejų (adresu Vytauto g. 23 a, Palanga) kartu padiskutuoti, kaip vaikų motyvaciją pažinti bei norą mokytis keičia muziejų ar kitų kultūros institucijų erdvės ir edukaciniai užsiėmimai.  


Birželio 17 d. pripažintas Lietuvos menininkas Petras Repšys kartu su ilgamete jo kūrybos tyrinėtoja, menotyrininke prof. dr.(hp) Giedre Jankevičiūte kviečia į vasarišką pasimatymą Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje.


Bibliotekoje vyko susitikimas su Rūta Oginskaite

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 26 | Rubrika: Kultūra

Rugsėjo 19 d. Palangos viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su rašytoja Rūta Oginskaite, knygos „Gib a kuk. Žvilgtelėk“ autore. Gib a kuk – žydiškas posakis, reiškiantis „Žvilgtelėk“. Jauki ir asmeniška teatro ir kino kritikės Rūtos Oginskaitės šeštoji knyga – tai dvylika žvilgsnių į Grigorijaus Kanovičiaus...


Ketvirtadienį, gegužės 24 dieną, Palangos baseine įvyko neeilinis renginys – Palangos miesto baseinas kartu su Lietuvos plaukimo federacija ketvirtadienį kurorto moksleivius pakvietė į baseine vykusį renginį „Olimpinės paslaptys“. Čia mokinių laukė susitikimas su vienais iš geriausių Lietuvos plaukikų – Danu Rapšiu, Andriumi Šidlausku bei Deividu...


Praėjusį penktadienį dvi valandas vykęs pirmasis susitikimas su „Litesko“ atstovais Palangos miesto savivaldybės derybininkus – vicemerą Rimantą Antaną Mikalkėną ar UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktorių Artūrą Mažrimą – nuteikė viltingai: „Susidarė stiprus įspūdis, kad „Litesko“ gerai suvokia, jog pasibaigus sutarčiai su miestu...


Palangoje įvyks aukšto lygio tarptautinis susitikimas?

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 07 29 | Rubrika: Miestas

Praėjusį ketvirtadienį Palangoje lankėsi bei su miesto meru Š. Vaitkumi susitiko Seimo kancleris J. Milerius bei Seimo kanceliarijos Bendrųjų reikalų departamento Paslaugų ir materialiojo aprūpinimo skyriaus vedėjas A. Milkevičius. Susitikimo metu buvo aptartos galimybės Palangoje 2014 m. rugpjūtį rengti Baltijos ir Šiaurės šalių Parlamentų Pirmininkų susitikimą.


Įvyko susitikimas-diskusija „2011-Pasauliniai veterinarijos metai“

Palangos miesto VMVT Vyriausioji veterinarijos gydytoja-inspektorė Marija Valauskienė, 2011 05 05 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės administracijos švietimo skyriaus salėje, pažymint 250-ąsias veterinarijos profesijos metines, vyko susitikimas-diskusija „2011-Pasauliniai veterinarijos metai“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius