Susitikimas su muziejininke, istorike Jolanta Klietkute „Trys moterys, įsiliejusios į Palangos istoriją“

Palangos tiltas, 2022-10-27
Peržiūrėta
4463
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Susitikimas su muziejininke, istorike Jolanta Klietkute „Trys moterys, įsiliejusios į Palangos istoriją“

LNM padalinys Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus viloje „Ramybė“ tęsia rudens sezono renginių ciklą ir lapkričio 3 d. (ketvirtadienį), 17.30 val. kviečia į kelionę po XIX – XX amžių sandūros Palangą. Šioje kelionėje gidėmis bus trys moterys, kurių gyvenimai ir kūryba nepaprastai stipriai susieti ir įtakoti XIX ir XX amžių sandūros Palangos atmosferos. Palanga, jos šurmulys, poilsiautojų įvairovė, renginiai, pajūrio smėlis, smaragdinės jūros bangos įaugo į jų gyvenimus ir formavo asmenybes. Savo ruožtu šios moterys garsino Palangą kiekviena pagal savo galimybes. Renginio metu su trijų asmenybių kūryba klausytojus supažindins Kretingos muziejaus muziejininkė, istorikė Jolanta Klietkutė.

Paulina Mongirdaitė (1865–1924) – pirmoji Lietuvoje moteris fotografė, pirmoji Palangos fotografė, įkūrusi meninės fotografijos paviljoną kurorte. Jos dėka mes galime išvysti XIX – XX amžių sandūros Palangos vaizdus. Ji nepaprastai daug keliavo fotografuodama Palangą, jos apylinkių gyventojus, pajūrį bei poilsiautojus. Jos sugebėjimus įvertino grafai Tiškevičiai, kvietę fotografuoti šeimos narius, užsakę parengti Palangos vaizdų albumą. P. Mongirdaitė tarsi to laikmečio ambasadorė, kurios atvirukai žinią apie Palangos kurortą nešė į tolimiausius pasaulio kampelius.

Eleonora Bucevičienė (1885–1955) – dramaturgė, poetė, publicistė. Meistriškai išmanė Palangos bei Žemaitijos istoriją nuo seniausių laikų, labai gerai pažinojo gamtą, pajūrio žmonių, žvejų darbus, dainas, gyvenimo būdą – pajūrio gyvenimas buvo persunkęs visą jos esybę. 1914 m. Varšuvoje leidžiamame savaitraštyje „Ziemia“ (Žemė) penkiuose numeriuose paskelbė didelės apimties kraštotyrinio pobūdžio tekstą apie Palangą. Eleonoros eilėraščiai, esė, straipsniai buvo publikuoti Lietuvos, Lenkijos ar net Kinijos spaudoje. 

Janina Vrotnovska (1892–1976) – anūkėms palikusi kelis prisiminimų sąsiuvinius, kuriuose nepaprastai vaizdingai pasakojama apie Palangą, kurorto gyvenimą, senelių namus, pažįstamus asmenis ir mylimą tetą fotografę Polę Mongirdaitę. Janinos dėka XX a. pradžios Palanga, įvykiai, žmonės iškyla nepaprastai gyvai.

Laukia kupinas neįtikėtinos kūrybos šedevrų bei atradimų apie Palangos kurorto istoriją vakaras. Maloniai kviečiame registruotis ir dalyvauti!

 

Kada? 2022 m. lapkričio 3 d., 17.30 val.

Kur? Viloje „Ramybė“ (Vytauto g. 54, Palanga)

Kiek? Nemokamai

Kas dar? Vietų skaičiaus ribotas, prašome registruotis el. paštu [email protected] 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kovo 24 d. (penktadieniį) 17 val. Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje – naujos I. Gudauskienės knygos „Biblijos vyrai ir moterys kryžkelėse“ pristatymas. 


LNM padalinys Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus viloje „Ramybė“ tęsia rudens sezono renginių ciklą ir lapkričio 3 d. (ketvirtadienį), 17.30 val. kviečia į kelionę po XIX – XX amžių sandūros Palangą. 


Palangoje esanti Bangų g. stebina ne vieną pėsčiąjį ar dviratininką – čia stovi net trys skirtingi ženklai, žymintys pėsčiųjų ir dviračių eismą. 


Jei paklaustume, kas labiau mėgsta apsipirkti, moterys ar vyrai, tai, atsakymo tikrai nereikėtų ilgai ieškoti – daugelis sakytų kad ši veikla labiau patinka moterims ir taip atsakiusieji neabejotinai būtų teisūs. Dar daugiau, kai kalbame apie apsipirkimą internetu, čia taip pat lyderiauja dailiosios lyties atstovės. Taigi, belieka tik sužinoti, kokius pirkinius jos įsigyja...


Bibliotekoje vyko susitikimas su Rūta Oginskaite

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 26 | Rubrika: Kultūra

Rugsėjo 19 d. Palangos viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su rašytoja Rūta Oginskaite, knygos „Gib a kuk. Žvilgtelėk“ autore. Gib a kuk – žydiškas posakis, reiškiantis „Žvilgtelėk“. Jauki ir asmeniška teatro ir kino kritikės Rūtos Oginskaitės šeštoji knyga – tai dvylika žvilgsnių į Grigorijaus Kanovičiaus...


Ketvirtadienį, gegužės 24 dieną, Palangos baseine įvyko neeilinis renginys – Palangos miesto baseinas kartu su Lietuvos plaukimo federacija ketvirtadienį kurorto moksleivius pakvietė į baseine vykusį renginį „Olimpinės paslaptys“. Čia mokinių laukė susitikimas su vienais iš geriausių Lietuvos plaukikų – Danu Rapšiu, Andriumi Šidlausku bei Deividu...


Praėjusį penktadienį dvi valandas vykęs pirmasis susitikimas su „Litesko“ atstovais Palangos miesto savivaldybės derybininkus – vicemerą Rimantą Antaną Mikalkėną ar UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktorių Artūrą Mažrimą – nuteikė viltingai: „Susidarė stiprus įspūdis, kad „Litesko“ gerai suvokia, jog pasibaigus sutarčiai su miestu...


Konstitucijos žinias pasitikrino trys palangiškiai

"Palangos tilto" informacija, 2012 10 04 | Rubrika: Miestas

Vakar Palangos viešojoje bibliotekoje vykusiame pirmajame Konstitucijos egzamino etape pagrindinio šalies įstatymo žinias pasitikrino trys palangiškiai. Į trisdešimties klausimų testą atsakinėjo teisinį išsilavinimą turintis Laurynas Juzėnas bei specialių žinių neturinčios Monika Lukšienė bei Gražina Grigaliūnienė.


Klaipėdoje atsirasiantis naujas Moterų krizių centras, padės nukentėjusioms nuo smurto, prekybos žmonėmis ir prostitucijos moterims. Į centrą galės kreiptis ne tik Klaipėdos, bet ir Palangos bei Kretingos moterys. Klaipėdos miesto savivaldybė, siekdama pasinaudoti  2007 – 2013 m. ES struktūrinių fondų parama, tikisi tokį centrą įsteigti jau kitąmet.


Įvyko susitikimas-diskusija „2011-Pasauliniai veterinarijos metai“

Palangos miesto VMVT Vyriausioji veterinarijos gydytoja-inspektorė Marija Valauskienė, 2011 05 05 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės administracijos švietimo skyriaus salėje, pažymint 250-ąsias veterinarijos profesijos metines, vyko susitikimas-diskusija „2011-Pasauliniai veterinarijos metai“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius