Sveika, sveika, sveika Diena

Gediminas GRIŠKEVIČIUS, 2009-01-21
Peržiūrėta
117
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Kol sveiki esame, visi teisingus patarimus duodame ligoniams“
Lotyniška sentencija

Juokingos visos tos mūsų godžios kalbelės apie visokias ekonomines krizes, apie tai, kad mus supa „vien vagys“, apie politikus „klounus“, bloga linkinčius pavyzduolius kaimynus, nutylint savojo EGO ir jo dramblį praaugančius apetitus...
„Mūsų akys už pilvą didesnės“, - sakydavo senoji močiutė.
„Dievas mums davė viską, tik nepasakė, kada GANA“, - iš kartos į kartą keliauja nesenstantis išmintingas posakis.
Stebint kai kuriuos daiktų „vergus“, taip ir norėtųsi paklausti, keliems gy – ve – ni – mams jie norėtų prisitaupyti, nes daug kam „maža, maža, maža“: skuba, bėga, lekia, skrenda, kombinuoja, velka, valgo, ryja, kramto, kaip žiurkės buvusio kolūkio sandėlio grūdus, kol viskuo persisotinusios, žiūrėk, amžiams „užsnūsta“ ties ta susivogtąja grūdų krūvele...
„nenusiminkim, ir Palangoje kapinės jau tikrai plečiamos,“- galim kai ką „ataušinti“ satyriko šypsniu, čia pat primenant mintį, jog skaudžiausiai ir dažniausiai verkia... juokdariai.
Bet faktai – akivaizdūs. Mes, daug kuo prisisotinę. Daiktais ir maistu. „Stresjadra“, - tik pažiūrėkim, kiek maisto produktų kilogramų vienu metu prisikrauna į prekybos centrų Palangoje „karnelius“ jau ne tik vasarotojai, bet ir palangiškiai. Kramtom ir kramtom, kavele ir brenduku užsigerdami: šokolado kampą, sausainį, „čipsus“, sūrio kamputį, čia pat – „laškės“, lašinių bryzą, o po šitokių priešpiečių einam kolektyviai SOČIAI... pietauti. Pavakariukais jau žvalgomės Ranigastro ar Raniberlo. Kad skrandyje neišsišieptų penkličio didumo „stresopa“.
Persivalgymas, nesaikingumas, ėjimas prieš gamtos gimstant pasiūlytąją harmoniją mus greitai nubaudžia, nes „išderina“, kaip fortepijonus, ir „psichotoną“, ir visas kitas organizmo „ekosistemas“ įveda į nerimastingą chaosą. Tada tampame farmacininkų „verslo partneriais“, kurie ligotesniųjų, į savo organizmo signalus dėmesio nekreipiančių „erelių“ tik ir laukia, kaip palangiškės moterys vasarą būsto nuomotojų ties Valtariške ar Nemirseta. Jau šešias dešimtis su kaupu metelių gyvendama tarp medikių – šviesios atminties mamos, žmonos, dukros, - aš sąžiningai liudiju, kad mylinčią, besišypsančią, energingą diena garantuoja tik SVEIKATA. Sveika gyvensena. Vertybė yra tik vaistininkių, gydytojų šypsena iki vaistų. Kuo rečiau šiemet ir visada linkėčiau visiems „draugauti“ su medikais.
Menkas lobis yra net žvyro krūvos dydžio aukso luitas. Man asmeniškai smagiau tempti į kiemą dar vieną „pusbernį“ akmenį ir daryti čia „Naująjį Mosėdį“, nes juk tai ir yra laimė – pakelti naštą, mėgautis savo jėga, puošti darželiu vietą, kurioje gyveni ir šitaip jausti net ir žiemą spalvingą gyvenimą.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Dvi ryškias sentencijas apie savijautą yra palikęs šviesios pagarbos, fanatiškai talentingas Palangos-Anaičių apylinkių augintinis, pirmasis dabar vertinamo menininkų sambūrio „Mostas“ prezidentas Edvardas Žiba.


Kėliausi kone kas valandą: skalavau gerklę druskos tirpalu, gėriau karštą vandenį su citrina. Kas kartą prabusdavau išmušta prakaito – reiškia, organizmas kovoja su liga. Ir tai teikė vilčių, kad mano rytas išauš geresnis, nei užsibaigė mano vakaras. Nors ir nebuvo matyti, jutau, kad prasideda nauja diena. JIS buvo suplanavęs eiti fotografuoti...


Blogą nuotaiką, stresą ar nerimą, ypač tamsiuoju metų laiku, kai Palanga ištuštėja, dėl įvairių priežasčių patiriame turbūt kiekvienas. Bet, kaip teigė „Palangos tilto“ kavaryčio diskusijoje dalyvavusios geros nuotaikos specialistės, neišsprendžiamų problemų dažniausiai nėra. Svarbu yra išmokti valdyti stresą ir patirti kuo mažiau neigiamų emocijų.


Bėglė moksleivė atsirado gyva ir sveika

Kotryna REKAŠIŪTĖ, 2015 09 17 | Rubrika: Miestas

Rugsėjo 12 dieną žinia apie nepilnametės palangiškės, „Baltijos“ pagrindinės mokyklos moksleivės Dangiros Miežinskaitės pasėjo nerimą tarp palangiškių. Penkiolikmetė ant kojų sukėlė ne tik policijos pareigūnus, bet ir mokyklos bendruomenę.


Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos fizikos mokytojai Saulei Paulikienei, neseniai besistažavusiai Šveicarijoje, Ženevoje įsikūrusiame Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijoje (CERN), iki šiol nedyla patirti įspūdžiai – juk apsilankyta mokslo įstaigoje, visame pasaulyje žinomoje dėl to, kad centro mokslininkai daugiau kaip po pusę amžiaus trukusių...


Valstybės šventės išvakarėse – apie politiką, politikus ir jaunimo problemas

Tatjana STANKEVIČIENĖ, Lina KUNICKIENĖ, 2013 03 07 | Rubrika: Miestas

Vakar Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos 7d klasės mokiniai su savo auklėtoja Tatjana Stankevičiene ir socialine pedagoge Lina Kunickiene lankėsi Palangos savivaldybėje, kur susitiko su miesto tarybos nariu Eimučiu Židanavičiumi.


Mano gyvenimo būdas ėmė keistis dar paauglystėje, užklupus sunkioms, senatvinėms ligoms. Tai buvo reumatoidinio pobūdžio sąnarių artritas, skrandžio bei viso žarnyno susirgimai, nuolatos atsinaujinanti mažakraujystė, silpnumas ir t.t.


Anot gydytojų, kas antra mirties priežastis Lietuvoje – širdies ligos. Pagal mirčių nuo širdies ir kraujagyslių ligų skaičių jau ne vienerius metus pirmaujame tarp kitų Europos šalių. Statistika bauginanti, tačiau ji tokia dėl to, kad pas mus pernelyg daug žmonių vargina per aukštas kraujospūdis, per didelis cholesterolio ir gliukozės kiekis kraujyje. Deja...


Lik sveika, mokykla!

Gina KUBILIŪTĖ, 2012 05 28 | Rubrika: Miestas

Šypsenos, dainos, šokiai, ovacijos, sveikinimai – tokiomis nuotaikomis nuvilnijo paskutinis skambutis kurorte. Nors prieš akis dar egzaminų maratonas, tačiau Palangos senojoje gimnazijoje tarp gerai nusiteikusio jaunimo netrūko klegesio.


Sveika, sveika, sveika Diena

Gediminas GRIŠKEVIČIUS, 2009 01 21 | Rubrika: Kultūra

Juokingos visos tos mūsų godžios kalbelės apie visokias ekonomines krizes, apie tai, kad mus supa „vien vagys“, apie politikus „klounus“, bloga linkinčius pavyzduolius kaimynus, nutylint savojo EGO ir jo dramblį praaugančius apetitus...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius