Sveiko maisto šventė Palangoje mokys rinkti natūralų maistą

Palangos tiltas, 2013-09-02
Peržiūrėta
2048
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Dainius Kepenis
Dainius Kepenis

Susidomėjimas sveika gyvensena ir mityba Lietuvoje vis labiau populiarėja. Tačiau ne visi turi galimybę viską užsiauginti ar pasigaminti patys ir tikriausiai ne vienas apsilankęs parduotuvėje užduoda sau klausimą „tai ką gi valgyti, kad būtų sveika ir skanu ne tik man, bet ir mano vaikui?“. Atsižvelgiant į tai, šiemet sveiko maisto šventė bus skiriama patiems mažiausiems ir jų artimiesiems. Sveiko maisto šventė „Idėjos vaikų stalui“ šiemet vyks Palangoje rugsėjo 20-22 d.

Kaip kilo šventės
pavadinimas?

Idėja šventės pavadinimui kilo neatsitiktinai. Rugsėjo mėnuo, pagal „Sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos rūmų“ prezidento prof. Algimanto Kirkučio ir rūmų narių suskirstymą Sveikatingumo metais, yra skirtas vaikų ir mokinių sveikatinimui.
„Formuojant sveikos gyvensenos įpročius, svarbu nuo pat mažens ugdyti supratimą apie sveiką ir subalansuotą mitybą. Didžiausią įtaką vaiko gyvensenai darantys asmenys – tėvai ir artimieji – turėtų atkreipti ypatingą dėmesį į augančių vaikų mitybą ir būti jiems pavyzdžiu, – samprotavo Lietuvos sveikuolių sąjungos viceprezidentas Dainius Kepenis. – Sulaukiame nemažai laiškų, kuriuose žmonės klausia, iš kur gauti sveikų ir ekologiškų produktų, ar visada mokama kaina atitinka produkto vertę? Ar tikrai produktai, ant kurių etikečių puikuojasi užrašas „be konservantų“, yra maistingi ir saugūs jiems vartoti, o ypač – vaikams? Neturėdami pakankamai žinių ir sveikos mitybos įpročių, gražioms pakuotėms bei spalvingoms reklamoms ypač neatsparūs vaikai. Retas vaikas vietoje spalvoto saldainio rinktųsi „sugraužti“ daržovę ar vaisių“.
Šiuolaikiniame industriniame pasaulyje milijonai žmonių mano, kad natūralus maistas neskanus, nepraktiškas ir lengvai gali būti pakeistas industriniu, konservuotu ar net genetiškai modifikuotu. Deja, jau šiandien žmonija už tai moka didžiule kainą. Gyvas, termiškai neapdorotas maistas – taip  šiandien įvardins savo mitybos principus daugelis pasaulio sveikuolių.
Todėl šiemet į šventę „Idėjos vaikų stalui“ kviečiami visi, besidomintys sveika mityba ir norintys pasisemti žinių, idėjų ir patarimų, kaip padaryti vaikų stalą ne tik gražų, skanų, bet ir sveiką.

Kuo ypatinga šių metų šventė?

Antrus metus iš eilės sveiko maisto šventė rengiama kartu su didžiausia Palangos rudens švente „Palangos stalas 2013“, kuri vyks rugsėjo 21 d. Taip pat šių metų šventė – tai tarsi startas rugsėjo 28 d. Vilniuje vykstančiai Ann Wigmore gyvo maisto konferencijai.
Sveiko maisto šventė vyks tris dienas ir ji tradiciškai prasidės penktadienio konferencija, kurios tema „Ar įmanoma sveikai užaugti Lietuvoje?“.
Šeštadienį J. Basanavičiaus gatvės gale, prie Palangos tilto, vyks gražiausia šventės dalis: teminių, degustacinių ir šeimininkių šeimininkės stalų konkursai. Vakare visų dalyvių lauks nugalėtojų apdovanojimo vakaras ir vakaronė.
Sekmadienį bus praktinis seminaras-degustacija „Natūralus būdas išlikti sveikam pagal Ann Wigmore“, kurio metu ragausime šviežių, termiškai neapdorotų patiekalų, sužinosime, kokią naudą mums teikia gyvas, termiškai neapdorotas maistas.
Kaip ir kasmet, taip ir šiemet tradicija jau tapusi visų Lietuvos sveikuolių sąjungos rengiamų švenčių dalis – rytinės mankštos ir maudynės jūroje bet kokiu oru. Tad ir šiais metais kiekvienas norintis Palangos svečias galės prisijungti ir pajusti kiek daug energijos ir džiaugsmo tai suteikia.
Šventės metu taip pat vyks leidinių, arbatžolių, prieskonių, ekologiškų ir sveikų produktų mugė.

Kas gali dalyvauti
šventėje?

Dalyvauti šventėje galima ir kaip svečiui, ir kaip dalyviui. Dalyvauti konkursuose kviečiami  renginių organizatoriai, maitinimo paslaugas teikiančios įmonės, visuomeninės ir verslo įmonės, sveikos gyvensenos klubai, mokyklų, darželių kolektyvai ir visi kiti, populiarinantys sveiką gyvenimo būdą, ieškantys idėjų sveikai mitybai bei besidomintys sveika gyvensena. O svečiais gali būti visi, kam ši tema yra artima, kas nori daugiau išmokti ir sužinoti apie sveiko maisto patiekalų gamybą.

Specialus sertifikatas
kavinėms ir restoranams

Nuo 2011 m. Lietuvos sveikuolių sąjunga konkursų nugalėtojams – kavinėms  ir restoranams – išduoda specialų sertifikatą, liudijantį apie patiekalų atitikimą sveikos mitybos taisyklėms. Pernai tokį sertifikatą gilių šokoladui gavo Kaune esanti kavinė „Saulėja“. Sertifikatas – tai ne tik maitinimo įstaigų skatinimas plėsti meniu vegetarams, bet ir ženklas sveikai gyvenančiam žmogui, užėjusiam pavalgyti, kad kavinės šeimininkams svarbus kiekvienas klientas.

Justė NAUJOKAITYTĖ
Lietuvos sveikuolių sąjungos projektų vadovė

Jūsų komentaras:

O, 2013-09-03 05:50 (. / IP: 86.100.60.112)
Ačiū, kad nors apie vieną renginį pranešta iš anksto ! (nes šiaip, dažniausiai parašoma jau įvykus...)

Taip pat skaitykite

Nuo metų pradžios įsigaliojo tvarka, pagal kurią Klaipėdos regiono taip pat ir Palangos miesto gyventojams turi būti sudarytos sąlygos atskirai rūšiuoti biologines bei maisto atliekas.


Lietuvoje jau keletą metų vis labiau populiarėja Amerikoje sukurta šventė „Baby shower“, mūsų šalyje žinoma kaip vaikelio sutikimo šventė.


Didžioji pavasario šventė – šv. Velykos – gamtos atbudimo, pavasario džiaugsmo ir linksmybių šventė, o vienas iš reikšmingiausių šios šventės simbolių – kiaušinis, simbolizuojantis gyvybės atsiradimą. Šv. Velykoms skirti renginiai kurorte jau prasidėjo ir tęsis iki pat Prisikėlimo šventės. Kokie yra nauji šių metų šv. Velykų švenčių akcentai? 


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Vakar Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Palangos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba organizavo pasitarimą su Palangos miesto savivaldybės administracijos švietimo skyriaus, ikimokyklinių įstaigų ir mokyklų atsakingais darbuotojais, savivaldybės vyr. gydytoja, visuomenės sveikatos priežiūros specialistais ir aptarė maisto tvarkymo reikalavimų vykdymo aktualijas...


Visiems bent kiek mąstantiems žmonėms būdinga tausoti, puoselėti medžius, krūmus, želdinius ir visa kas gyva mūsų nuodėmingoje žemelėje. Man, kaip ir daugeliui palangiškių, malonu, kad miestas yra gražinamas, puoselėjami žalieji plotai. Malonu, kad priešingai nei kai kuriuose netgi greta esančiuose miestuose, mūsų kurorte stengiamasi medžius genėti, menkaverčius šalinti...


Šį savaitgalį, rugsėjo 20-22 d., Lietuvos sveikuolių sąjunga rengia jau 22-ąją sveiko maisto šventę Palangoje. Šių metų šventės tema – „IDĖJOS VAIKŲ STALUI“. Ši tema pasirinkta neatsitiktinai. Formuojant sveikos gyvensenos įpročius, svarbu nuo pat mažens ugdyti supratimą apie sveiką ir subalansuotą mitybą. Tačiau dažnai iškyla...


Susidomėjimas sveika gyvensena ir mityba Lietuvoje vis labiau populiarėja. Tačiau ne visi turi galimybę viską užsiauginti ar pasigaminti patys ir tikriausiai ne vienas apsilankęs parduotuvėje užduoda sau klausimą „tai ką gi valgyti, kad būtų sveika ir skanu ne tik man, bet ir mano vaikui?“. Atsižvelgiant į tai, šiemet sveiko maisto šventė bus skiriama patiems...


Daugeliui mūsų posakis – „Sveikata – brangiausias turtas“ yra ne tik girdėta frazė, bet ir gyvenimo būdas. Tą puikiai įrodė antradienį Pasaulinės sveikatos dienos minėjime dalyvavę palangiškiai, kurie mokėsi šiaurietiškojo ėjimo.


Nors oro sąlygos šiandien labiau primena rudenį ar net ankstyvą pavasarį, visgi dabar žiema. Kokius maisto produktus rinktis šaltuoju metų laiku, kad visuomet jaustumėmės žvalūs, energingi bei sveiki? Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistė Aiva Dabašinskienė, atsakinga už vaikų ir jaunimo bei bendruomenės sveikatos stiprinimą Palangos miesto ir Kretingos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius