Šventoji kviečia švęsti Jonines, Palanga – pasimėgauti pirtimis

Palangos tiltas, 2018-06-21
Peržiūrėta
2366
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šventoji kviečia švęsti Jonines, Palanga – pasimėgauti pirtimis

Šventoji šį savaitgalį tradiciškai visus kviečia švęsti Jonines. Ne tik Joninių laužais mėgausimės, bet ir „Vikingų“ laivų varžybomis bei Rasos švente ant Žemaičių Alkos, siekiant paminėti Žemaičių Alkos 20-metį. Palangoje taip pat netrūks veiksmo – čia vyks tradicinis Pirties ir SPA festivalis.

Daug renginių
Šventoji kasmet kviečia švęsti Jonines prie jūros – su Joninių laužu, fejerverkais, koncertais ir tradiciniais žaidimais.
Šiandien, birželio 22-ąją, visus į šventę pakvies Žemaičių kultūros draugijos Palangos skyriaus nariai, priminsiantys, jog Žemaičių Alkai – 20 metų. Būtent šioje vietoje prieš tiek laiko buvo pradėta švęsti Rasos šventė.
O šeštadienį, Joninių išvakarėse, nuo ryto suskubs į treniruotes „Vikingų“ laivų varžybų dalyviai. Nuo 13 iki 15 val. prie Beždžionių tilto vyks jų varžybos. 15 val. Jūros gatvėje bus atidaryta šventinė mugė. O 16 val. vėl visus suburs „Vikingų“ laivų dalyviai – bus apdovanoti geriausieji.
Vakare, 19 val. koncerto pasiklausyti pakvies meno mėgėjų kolektyvai, taip pat bus organizuojami tradiciniai Joninių žaidimai Jūros gatvėje.
22 val. lauks dar vienas koncertas – pasirodymą surengs grupė „Amberlife“, vėlgi toje pačioje Jūros gatvėje.
Na, o prieš vidurnaktį Šventosios upe nuo Beždžionių tilto iki Šventosios upės žiočių bus plukdoma ugnis. Vidurnaktį liepsnos Joninių laužas bei dangų ties upės žiotimis nušvies fejerverkai.

Šurmuliuos Jūros gatvėje
Kaip pasakojo UAB „Palangos renginiai“ kultūrinės veiklos vadybininkas Nerijus Stasiulis, šiemet per Jonines bus bandoma apjungti Jonines ir senąsias Rasos šventės tradicijas. Žemaičių Alkos jubiliejiniai metai tam suteiks puikią progą.
„Šiais metais Joninės bus kitokios ir dėl prieš keletą metų atnaujintos Jūros gatvės įtraukimo, kadangi būtent šioje gatvėje sutelkėme dalį šventės. Stengiamės įveiklinti pėsčiųjų gatvę – Jūros gatvę, toje zonoje organizuosime visą šventę. Bus galima ir atsipūsti su bičiuliais, ir paragauti gardumynų bei sulaukti koncertų. O prieš vidurnaktį, žinoma, visi tradiciškai patrauks prie jūros, į vadinamąją „ubago terbą“, kur bus kūrenamas laužas ir poškės fejerverkai“, – pasakojo N. Stasiulis.
Šios Joninės Žemaičių kultūros draugijos Palangos skyriaus nariams taip pat išskirtinės, kadangi jie minės Žemaičių Alkos 20-tąjį jubiliejų.
„Rasos šventė yra pati seniausia mūsų šventė, jai jau 4000 metų. Žolynų rinkimas, kupoliavimas yra svarbiausi šios šventės akcentai. Sukursim aukurą, aukosim žoleles ugniai, nuleisim saulę. Tą dieną pradeda trumpėti diena, o mes galime tapti šio reiškinio liudininkais. Aišku, šiek tiek liūdna, jog vėl pradeda dienos tamsėti, tačiau toks jau laiko ratas“, – pasakojo Žemaičių kultūros draugijos Palangos skyriaus pirmininkas Augustas Narmontas.

Laivų varžybos populiarumo nestokoja
Žmonės yra pamėgę ir tradicines „Vikingų“ laivų lažybas, kurios pajūryje organizuojamos jau aštuntus metus. Kaip pasakojo sporto klubo „Birštono Nemunas“, organizuojančio šias varžybas vadybininkas, garbės prezidentas Arvydas Stašaitis, varžybose turėtų dalyvauti nuo 8 iki 10 komandų, tikslus komandų skaičius paaiškės į Šventąją atvykus visoms komandoms.
„Penktadienį jau prasideda komandų treniruotės, tuomet jau bus ir aišku. Šventojoje šias varžybas organizuojame ne vienerius metus. Tai, kad žmonės nori tokių varžybų, parodo aktyvus dalyvavimas. O organizuojame šias varžybas labai įvairiu metu – kartais būna, kad per Jonines, kartais – kitų švenčių metu. Šventojoje yra buvęs uostas, tad ši vieta labai tinkama organizuoti tokias varžybas“, – šypsojosi A. Stašaitis.

Tradicinis pirties festivalis
Šį savaitgalį Palangoje taip pat netrūks veiksmo. Visus į pramogas įsuks tradicinis, jau šeštus metus organizuojamas Pirties ir SPA festivalis „Gintarinė Baltija“. Festivalis prasidės jau penktadienį ir tęsis visą savaitgalį.
Renginiai vyks centriniame paplūdimyje prie tilto, J. Basanavičiaus gatvėje, Jūratės ir Kastyčio skvere bei „Atostogų parke“.
Renginį organizuoja Palangos miesto savivaldybė drauge su Lietuvos pirties-SPA federacija. Tris dienas truksiančioje šventėje žiūrovų laukia patys įvairiausi pirties ir SPA malonumai. Ant jūros kranto įrengtame mobiliame pirčių miestelyje bus galima pasikaitinti, pasivanoti, išbandyti sveikatinančias pirties procedūras. SPA miestelis vilios masažais, veido kaukėmis, grožio terapija, kvapų miestelis – kvapų terapija, aromaterapijos procedūromis, bus galima susipažinti su gintaro panaudojimu grožio ir sveikatos puoselėjimui, čia pat išbandyti jo poveikį. Veiks grožio ir sveikatinimo priemonių mugė, kurioje bus galima įsigyti pirties reikmenų, tautodailininkų dirbinių, ekologiškų arbatų, muilų ir kt.
Pernai festivalyje pasirodė apie 300 pirtininkų, masažuotojų, SPA meistrų, o šiemet svečių būrio laukiama dar gausesnio. Greta jau tradicinių pirties ir SPA procedūrų pristatymų bei septintą kartą vykstančio Lietuvos vanojimo čempionato, šiemet festivalis nudžiugins naujove – antrąkart organizuojama tarptautine pirties meistrų fiesta bei birželio 24 d. vakare rengiama apeigine Rasų-Joninių švente su saulės palydėjimu, laužais, pirtynomis bei maudynėmis.

Palangos miesto savivaldybės inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos literatų klubo „Takai per kopas“ kūrybinio dešimtmečio renginys vyko spalio 20 d. Palangos viešojoje bibliotekoje. 


Palanga jau netrukus pasidabins miesto vėliavomis ir pakvies švęsti – ketvirtadienį, kovo 30 d., kurorte prasideda savaitę truksiantis renginių ciklas „Palangos dienos“. 


Šių metų pavasarį Šventojoje startavęs renginių ciklas „Šventoji - vėjų žemė“ baigia savo kelionę šventėje per Baltų vienybės dieną.


Šiemet gegužės 7 d. Palangoje organizuojamos Europos dienos tikslas – skatinti Palangos miesto gyventojus ir svečius domėtis Europos Sąjunga, aktyviai švęsti Europos dieną, prisimenant Europos raidą, vertybes ir kultūrą.


Palanga kviečia vieną iš gražiausių pavasario švenčių – Šv. Velykas – pasitikti didžiausiame šalies kurorte bei žada pažerti smagių atrakcijų. Jau šeštadienį populiariausia kurorte J. Basanavičiaus gatvė pasidabino įspūdinga Margučių alėja. Tradicine tapusi alėja šiais metais iki pat Atvelykio kviečia susipažinti su Žemaitijos...


Šventoji šį savaitgalį tradiciškai visus kviečia švęsti Jonines. Ne tik Joninių laužais mėgausimės, bet ir „Vikingų“ laivų varžybomis bei Rasos švente ant Žemaičių Alkos, siekiant paminėti Žemaičių Alkos 20-metį. Palangoje taip pat netrūks veiksmo – čia vyks tradicinis Pirties ir SPA festivalis. 


Šventojoje tradiciškai bus švenčiamos Jūros ir Baltų vienybės dienos. Šios šventės idėja – vietinės bendruomenės iniciatyva, kilusi prieš keletą metų. Iki šiol minėjimas išliko kaip simboliškas vasaros uždarymo renginys ir Šventojiškių sueiga.


Šventoji kasmet kviečia linksmai ir įsimintinai švęsti Jonines. Šiemet šventėje taip pat netrūks įvairių pramogų – veiklos atras įvairaus amžiaus žmonės. Joninės dvi dienas bus švenčiamos smagiai ir ne visai tradiciškai, žinoma, nepamirštant svarbiausių šventės dalyvių – Jonų ir Janinų.


Palanga kviečia švęsti – gegužės 20-22 dienomis mieste šurmuliuos Kurorto šventė, skelbianti aktyviojo poilsio sezono pradžią.


Palangoje tęsiasi tradicinis, jau devintasis tarptautinis festivalis „Palangos vasara“, dovanojantis nepamirštamas akimirkas tiek teatro meno, tiek klasikinės muzikos gerbėjams. Festivalis vyks rugpjūčio 7-11 dienomis.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius