Šventojoje šurmuliuos Jūros ir žvejų šventė

Palangos tiltas, 2022-07-28
Peržiūrėta
1856
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šventojoje šurmuliuos Jūros ir žvejų šventė

Kitą savaitgalį, rugpjūčio 5-7 dienomis, Šventojoje šurmuliuos Jūros ir žvejų šventė. Organizatoriai žada – daugybę gerų emocijų patirsite dalyvaudami edukaciniuose užsiėmimuose, stebėdami vikingų laivų varžybas, klausydamiesi smagaus koncerto ar skanaudami šventojiškių išvirtos žuvienės. 

Šurmuliuos mugė

Šventė prasidės rugpjūčio 5 d., penktadienį, Jūros gatvėje – čia įsikurs Jūros alėjos mugė, kurioje dalyvaus daugiau nei pusantro šimto dalyvių. O nuo vidurdienio Šventosios upėje prie Energetiko tiltelio vyks „Vikingų laivų“ varžybų dalyvių treniruotės. 

„Vikingų laivų“ varžybos yra skirtos ne profesionalams, o mėgėjams. Jos pirmą kartą Šventojoje buvo surengtos 2015 m. per Jonines, ir šis renginys labai pasiteisino. Norintys kitą savaitgalį išmėginti savo jėgas šiose atraktyviose varžybose dar gali spėti užregistruoti savo komandą (ją sudaryti turi 10 žmonių: 8 irkluotojai, vairininkas ir būgnininkas) – registracija vykdoma iki rugpjūčio 3 d.

„Jau turime keturias komandas, užsiregistravusias dalyvauti „Vikingų laivų“ varžybose, – viena iš jų bus mūsų, Palangos kultūros ir jaunimo centro (PKJC)“, –  sakė Indrė Žvikaitė, PKJC kultūrinės veiklos vadybininkė.

Edukacinės veiklos

Šeštadienis, rugpjūčio 6 d., prasidės dėmesiu žuvusiems jūroje – 11 val. Būtingės evangelikų liuteronų bažnyčioje už juos bus aukojamos šv. Mišios. 

Šventinės atrakcijos prasidės vidurdienį – nuo 12 val. iki 17 val. Pėsčiųjų aikštėje (Topolių g. 4) šventės dalyvių lauks įvairios edukacijos ir mokymai ekologijos tema „Gamta – tai mes“. Šiuose renginiuose dalyvaus specialiųjų tarnybų – Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir policijos – pareigūnai, taip pat ­ Palangos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai, kurie visus norinčius pamokys, kaip suteikti pirmąją pagalbą. Tai – labai reikalingos žinios, ypač laiką leidžiant prie jūros, esant dideliam karščiui. Įvairių veiklų šventės metu pasiūlys Palangos atviros jaunimo erdvės „Be Stogo“, „Carito“ atstovai ir kt.

Po pietų, 14 val., Šventosios upėje prasidės linksmiausia šventės atrakcija – „Vikingų laivų“ varžybos. Dalyviai per kuo trumpesnį laiką turės įveikti 500 metrų atkarpą, plaudami pasroviui Šventosios upe nuo Beždžionių tilto iki vadinamojo „Energetiko“ tiltelio. Tarpusavy vienu metu rungsis dvi komandos. Rungtis, neabejojama, neprailgs nei sportininkams, nei žiūrovams, kadangi paprastai ši trasa įveikiama per keliolika minučių. Neabejojama, kad šios varžybos suteiks daug azarto visiems – tiek besivaržantiems „vikingams“, tiek ir stebintiems šią kovą nuo kranto. 

Pasibaigus varžyboms, 16 val., Alėjos miškelyje (Jūros g. 2) visi kviečiami paskanauti žuvienės, kurią virs Šventosios bendruomenės atstovai.

Vakare, nuo 18.30 val., Pėsčiųjų aikštėje laukia nuotaikinga koncertinė programa „Banguojantys ritmai“, kurioje dalyvaus įvairios jaunimo grupės, o nuo 21 val. pagrindiniame koncerte visus džiugins muzikos grupė Arina ir „Veto Bank“. 

Pagerbs žuvusius jūroje

Paskutinę šventės dieną, rugpjūčio 7 d., 11 val. Šventosios Švč. Mergelės Marijos Jūrų Žvaigždės bažnyčioje bus aukojamos šv. Mišios už žuvusius jūroje, o 12.30 val. prie Šventosios gelbėjimo stoties į Baltiją bus nuleidžiami gėlių vainikai, taip pagerbiant ir prisimenant žuvusiuosius jūroje. 

Pirmą kartą jūros šventė Šventojoje surengta prieš 88 metus.

 

Palangos miesto sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šventė „Palangos stinta“ prasideda. O atvykti į Palangą šį savaitgalį išties verta, nes garsioji „Palangos stinta“ nepalieka abejingų. J. Basanavičiaus gatvėje pakvips stinta, kurią tiesiog po atviru dangumi, šventės svečių akivaizdoje, įvairiais būdais ruoš patyrę meistrai.  Pasak vieno iš šventės „Palangos stinta“ organizatoriaus Nerijaus Stasiulio, atvykus į šventę tiesiog neįmanoma...


„Ar mėgstate stintas? Nesvarbu, kokia – kepta marinuota, rūkyta ar paruošta kitais būdais, bet  skaniausia stinta yra būtent Palangoje. Kodėl?“ – retoriškai klausia Palangos meras Šarūnas Vaitkus ir vienas iš Stintų šventės Palangoje organizatorių, Nerijus Stasiulis.  


Jūros dienos šventė Šventojoje pirmą kartą surengta prieš 89 metus. Tęsiant šią tradiciją, Palangos kultūros ir jaunimo centras pajūrio gyventojus ir svečius kviečia į tris dienas – rugpjūčio 4-6 dienomis – truksiančią šventę.Kitą savaitgalį, rugpjūčio 5-7 dienomis, Šventojoje šurmuliuos Jūros ir žvejų šventė. 


Jau kitą savaitgalį, liepos 30 – rugpjūčio 1 dienomis, Šventoji tradiciškai pakvies į Jūros ir žvejų dieną. Šventės programa sudaryta atsižvelgiant į SAM rekomendacijas ir numatomus žmonių susibūrimo ribojimus, todėl esant būtinybei organizatoriai pasilieka teisę keisti renginių programą.


Pirmą kartą Jūros dienos šventė Šventojoje surengta 1934 metais. Tuo metu šventė buvusi itin didelė pramoga vietiniams ir kurorto svečiams. Pagrindinis jos tikslas - pagerbti žvejus, nelengvą ir kartais labai pavojingą jų amatą.


Palanga kviečia švęsti – gegužės 20-22 dienomis mieste šurmuliuos Kurorto šventė, skelbianti aktyviojo poilsio sezono pradžią.


Savaitgalį Šventoji šurmuliuos šventiniu ritmu – į pirmą kartą miestelio istorijoje rengiamą bendruomenės sambūrį kviečiantys aktyvūs vietos gyventojai žada įdomių renginių ir jaukių akimirkų draugiškoje aplinkoje. Renginiuose laukiami ne tik šventojiškiai, bet ir visi, mylintys bei mėgstantys šį miestelį, poilsiautojai.


Praėjusį penktadienį Šventojoje buvo smagiai atšvęsta tradicinė Žvejų šventė. Ir šįkart nebuvo pamirštos žvejiškos tradicijos, kurias išbandyti ryžosi patys aktyviausi šventės dalyviai. Kokia gi Žvejų šventė be pačių žvejų, žuvies traukimo, nebijant iššūkių, o ir jėgos išbandymo, tad aktyvių pramogų netrūko.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius