Merui kertant iš peties pašaipūnui primintas ir besislapstantis buvęs direktorius

Linas JEGELEVIČIUS, 2014-10-30
Peržiūrėta
1568
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Merui kertant iš peties pašaipūnui primintas ir besislapstantis buvęs direktorius

Vakar įvykęs miesto savivaldybės Tarybos posėdis prasidėjo sveikinimais: centristui Tarybos nariui Nerijui Stasiuliui sukako 40 – jis susilaukė gėlių puokštės iš mero Šarūno Vaitkaus.
Socialdemokratė Elena Kuznecova įteikė paklausimą merui dėl iki 80 procentų Laidojimo namų prekėms taikomo prekybinio antkainio, net tuomet, kai nesinaudojama Laidojimo namų salėmis.
Buvęs liberalsąjūdiečių lyderis, savivaldos Tarybos rinkimams buriantis visuomeninį judėjimą Eimutis Židanavičius, kreipdamasis sarkastiškai į merą, prašė jo atsakyti, ar miestas spės iki spalio 31-osios (tai yra šiandien!) pastatyti biokuro katilinę ir klausė, ar meras pakvies „juostelę perkirpti“ visuomenę.
Prisipažinęs, kad tokio klausimo laukęs, miesto konservatorių lyderis Š. Vaitkus E. Židanavičiui rėžė iš peties. „Sprendimas statyti biokuro katilus buvo priimtas dar 2012-aisiais, savivaldybė praėjo ilgą kelią, kol ministerija sutiko finansuoto biokuro katilų statybas Palangoje ir Šventojoje. Miestui maža paslaptis, kad buvęs UAB „Palangos šilumos tinklų“ direktorius Rimantas Gliožeris, beje, nuo kai kurių institucijų ir, pavyzdžiui, bankų dabar besislapstantis užsienyje (Vokietijoje – aut. past.), buvo E. Židanavičiaus bendrapartietis ir bičiulis. Nebijau pasakyti, kad jis tiek „nusivadovavo“ ne be vieno Tarybos nario „pagalbos“ (E. Židanavičiaus – aut. past.), kuris šiandien pateikė užklausimą dėl biokuro katilo atidarymo, perskaitęs savo raštelį. Kaip ir anksčiau turguje, E. Židanavičiaus ranka buvo gerai pastebima ir „Palangos šilumos tinkluose“. Vadovaujant R. Gliožeriui buvo užsakytas ir padarytas biokuro katilų statybos techninis projektas, bet, deja, jo vėliau nederino UAB „Litesko“, nes, anot „Litesko“, jis neatitiko tam tikrų reikalavimų. Buvo dar kartą projektas suderintas, buvo išsiimtas statybų leidimas, bet savivaldybės Taryba buvo priversta sustabdyti statybos darbų pirkimus, nes Vyriausioji viešųjų pirkimų tarnyba nustatė, kad toks pirkimo būdas, kurį pasirinko R. Gliožeris – neteisėtas. Savivaldybei būtų tekę „kuopti“ labai svarias pasekmes, jeigu nebūtų laiku sustabdžiusi tų pirkimų. Ačiū savivaldybės administracijai, kuri tai numatė ir sustabdė viešųjų pirkimų procedūras. Antras projektas darbams atlikti taip pat padarytas nekokybiškai, bendrovei dar vadovavo tas pats R. Gliožeris. Išvardijama net 19 punktų, kodėl antrasis techninis projektas yra nekokybiškas. Noriu atsakingai pasakyti, kad biokuro katilinės, kad ir kaip kas pagalius į ratus norėtų mums kaišioti, bus pastatytos. Ministras yra pratęsęs projekto įgyvendinimo terminą – statybos vyksta. Tokia tiesa, o kai kurie politikai, kaip E. Židanavičius, ieško „kabliukų“, kaip kaltę suversti savivaldybei. Projektui buvo trukdoma specialiai, tam buvo ruošiamasi“, – sakė meras.
Bet netrukus po emocingo mero pasisakymo politikai skeryčiojosi, erzeliavo, o E. Židanavičius ir Danas Paluckas net šokinėjo iš savo vietų ir skuodė link durų, svarstydami klausimą dėl UAB „Palangos autobusų stotis“ panaikinimo.
Netrukus duris atversiant naujajai autobusų stočiai, jos administravimą numatyta patikėti savivaldybės įmonei „Palangos komunalinis ūkis“, dėl to, uždarant senąją stotį, naikinama ir ją administruojanti bendrovė.
Teigiama, kad tokiu būdu bus galima sutaupyti – naujosios autobusų stoties buhalteriją, pavyzdžiui, tvarkytų UAB „Palangos komunalinis ūkis“ buhalteriai. Beje, naujasis stoties pastatas priklauso „Palangos komunaliniam ūkiui“. Kad naująją stotį administruotų „Palangos komunalinis ūkis“, pritarė ir pastarosios stebėtojų taryba, kuriai vadovauja Remigijus Kirstukas.
„Aš esu už tai, kad mes, pavyzdžiui, likviduotume ir kitus savivaldybės „uabus“, pavyzdžiui, UAB „Klevas“ (administruoja turgų – aut. past.), UAB „Palangos vandenys“, ir pavesti juos administruoti naujai bendrovei, pavyzdžiui, UAB „Palanga“. Tokiu būdu gerokai sutaupytumėme mokos fondo pinigų, ypač buhalterijai, – sakė liberalsąjūdietis vicemeras Saulius Simė. – Ruoškimės tokiai ateičiai“.
E. Kuznecova nuogąstavo, kad einant tokiu įmonių stambinimo keliu, Palangoje netrukus liks tiks kelios savivaldybės įmonės.
E. Židanavičius sakė, kad nežinąs kuo sumanymas likviduoti „Palangos autobusų stotį“ „kvepiąs“ ir prisipažino, kad jam „baisu“ dėl to, nors neįvardijo, kame slypį „baisumai“.
Socialdemokratas Aleksandras Jokūbauskas sakė, jog klausimas dėl to, kad naująją stotį administruotų „Palangos komunalinis ūkis“ yra „neparuoštas“, todėl siūlė jo svarstymą atidėti. „Mūsų frakcija ir opozicija nedalyvaus balsavime“, – pranešė jis.
Centristas Albinas Stankus visų teiravosi, kur visi buvę anksčiau, kodėl visiems įdomus įmonių skaičius, o ne teikiamų paslaugų gyventojams kokybė ar galimybė sutaupyti.
„Nuo pat savo darbo Taryboje pradžios esu šimtus kartų kartojęs, kad stotis – miesto veidas – būtų tinkamai sutvarkyta, kad būtų įrengtos tinkamos, apšviestos išlaipinimo aikštelės. Dirbo 11 žmonių stotyje ir nieko nepadarė, o dabar visi sakote, kad reikia palikti senąją įmonę ir nieko nedaryti. Atsipeikėkite“, – siūlė A. Stankus.
Konservatorius Tomas Julius Žulkus stebėjosi, kad „didieji“ Tarybos „ekonomistai“ nesidomėjo, kiek būtų galima sutaupyti tokiu būdu.
Kad sprendimas būtų priimtas, reikėjo, kad už jį balsuojant, balsavime dalyvautų ne mažiau nei 11 Tarybos narių. Opozicijai artistiškai pareiškus, kad balsavime nedalyvaus, ir posėdyje nedalyvaujant dviem Tarybos nariams, o dar keliems nusišalinus nuo klausimo svarstymo, jog nebūtų pažeistos viešųjų ir privačių interesų derinimo nuostatos, iškilo kvorumo klausimas.
Balsus skaičiavęs E. Židanavičius pirmiausia pranešė, kad balsavime dalyvauja 10 Tarybos narių, bet netrukus – tai byloja įrašas žurnalisto diktofone – pasitaisė, kad balsavime dalyvauja 11 politikų, t.y tiek, kiek reikalinga užtikrinti mažiausiam kvorumui.
Bet kitiems suskaičiavus tik 10 Tarybos narių salėje, kilo erzelis. Kad būtų išvengta dviprasmybių ir galimų teisinių ginčų, jau po posėdžio buvo nuspręsta klausimą dėl UAB „Palangos autobusų stotis“ likvidavimo įrašyti į Tarybos posėdžio, įvyksiančio kitą ketvirtadienį, darbotvarkę.
Vakar Taryba patvirtino lopšelio-darželio „Žilvinas“ naująją direktorę – klaipėdietę Rasą Jurgutienę.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Trečiadienį, balandžio 26 dieną, Konkurencijos taryba paskelbė sprendimą „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos priimto sprendimo perduoti viešajai įstaigai „Palangos investicijų valdymas“ patikėjimo teise valdyti savivaldybei priklausantį baseiną. Deja, žinios iš Vilniaus atėjo liūdnos – iš Savivaldybės pavaldumo baseinas išbraukiamas. Baseinas, kurį Palangos savivaldybė pastatė savo...


Būtent taip pavadino pirmadienį, gruodžio 5 d., Palangos savivaldybės administracijoje įvykusią spaudos konferenciją Palangos meras Šarūnas Vaitkus.


 Trečiadienį, gruodžio 15 d., TS-LKD partijos Palangos skyriaus taryba vienbalsiai pašalino Veroniką Skeberdytę iš TS-LKD. Skyriaus tarybos narys sakė „Palangos tiltui: „Nuo komentarų susilaikysiu, kadangi tai yra partijos vidaus klausimas. Tik galiu konstatuoti, kad tai nėra susiję vien tik su nevienareikšmiškai vertinama informacija apie Veroniką, kuri tapo žinoma net plačiai Lietuvos...


Palangos savivaldybės taryba posėdyje ketvirtadienį, balandžio 29 d. priėmė sprendimą, kuriuo apmokestino automobilių stovėjimą Nemirsetoje.


Konkurencijos taryba pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės sprendimo perduoti baseino valdymą savivaldybės įmonei „Palangos investicijų valdymas“. Taryba nagrinės, ar savivaldybė galėjo privilegijuoti savo įmonę, diskriminuoti kitus rinkos žaidėjus ir taip sukurti skirtingas konkurencijos sąlygas, pranešė Konkurencijos taryba.


Siekiant įgyvendinant bendruomeninių organizacijų plėtros politiką Savivaldybėje, stiprinti bendradarbiavimą tarp Savivaldybės institucijų, įstaigų ir bendruomeninių organizacijų, Savivaldybės tarybos sprendimu trejų metų kadencijai sudaryta bendruomeninių organizacijų taryba.


Šiandien, antradienį, balandžio 16 d., į pirmąjį posėdį rinkosi 9-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės taryba. Iškilmingas posėdis vyko Kurhauzo salėje, posėdžio metu iš pareigų, pasibaigus kadencijai, atleistos Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė bei pavaduotoja Violeta Staskonienė, jai laikinai pavestos administracijos direktoriaus...


Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) taryba šeštadienį, spalio 14 dieną, pašalino iš partijos parlamentarą Antaną Vinkų, į Seimą išrinktą Kretingos ir Palangos rinkimų apygardoje. Jis buvo tarp parlamentarų, nusprendusių priešgyniauti partijos vadovybės ir skyrių valiai – pasirašė už socialdemokratų ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų...


Šventosios seniūnui patarinės skaitlingesnė taryba

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 04 18 | Rubrika: Miestas

  Praėjusį penktadienį į visuotinį Šventosios seniūnijos gyventojų susirinkimą atėję per 60 miestelio gyventojų, dauguma jų – pernai įkurtos Šventosios seniūnijos bendruomenės nariai, – po gan audringų debatų išrinko naują prie seniūnijos veikiančią ir seniūno patariamuoju balsu įvardijamą tarybą. Ateinančius ketverius metus šioje taryboje...


Ar bus Palangoje Kultūros ir meno taryba?

Rasa GEDVILAITĖ, 2011 01 11 | Rubrika: Miestas

Praėjusių metų paskutiniajame Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje buvo numatyta svarstyti Palangos miesto savivaldybės kultūros ir meno tarybos nuostatus bei juos patvirtinti, tačiau šis klausimas buvo išbrauktas iš tarybos posėdžio darbotvarkės, nes buvo pateiktas dar vienas siūlymas – įsteigti Kultūros ir turizmo tarybą. Kaip teigė Kultūros ir meno tarybos idėjos iniciatorius...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius