„Tikiu, kad Europos Sąjunga ir ateityje prisidės prie Palangos miesto modernizavimo“

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011-08-11
Peržiūrėta
2071
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Tikiu, kad Europos Sąjunga ir ateityje prisidės prie Palangos miesto modernizavimo“

 

Europos Sąjungos (ES) Sanglaudos skatinimo veiksmų programa Palangos miestui davė didelės naudos: rekonstruojama Meilės alėja, restauruojama Botanikos parko istorinė dalis, vykdoma Turizmo informacijos centro plėtra, plečiamas tarptautinis Palangos oro uostas, atnaujinta „Baltijos“ mokykla, gerinama Rąžės, Ošupio ir Žiogupio upių ekologinė būklė. Tai – tik dalis projektų, kurie yra atlikti ar vis dar yra vykdomi gavus ES 2007-2013 metų struktūrinių fondų finansinę paramą. Ekonominės plėtros skyriaus vedėja Irena Šatkauskienė tiki, jog Europos Sąjunga ir ateityje prisidės prie Palangos miesto modernizavimo.

 

 

Savivaldybė nepajėgi finansuoti tokio masto projektus

 

 

Anot I. Šatkauskienės, miesto savivaldybė prie europinių projektų finansavimo prisideda nuo penkių iki penkiolikos procentų. Tačiau jeigu projekto vertė viršija skirtą paramą, savivaldybė skiria daugiau lėšų.

 

„Kokį finansavimą skirs savivaldybė, priklauso ir nuo paties projekto. Įgyvendinant ekologinio turizmo projektus ar renovuojant kultūros objektus, savivaldybė skiria didesnį finansavimą“, - „Palangos tiltui“ sakė I. Šatkauskienė.

 

Kiek Europos Sąjungos lėšų pasiekė Palangą, vedėja atsakyti negalėjo.

 

„Savivaldybei nėra skirtumo, kokiam fondui yra skirti pinigai, bei kaip jie padalijami. Sanglaudos skatinimo veiksmų programai, žmoniškųjų išteklių plėtros veiksmų programai ar ekonomikos augimo veiksmų programai – mums svarbiausia, kad gauname finansavimą“, - kalbėjo I. Šatkauskienė.

 

 

Visi įgyvendinami projektai Palangai yra svarbūs

 

 

Kadangi Europos Sąjungos finansuojami projektai yra įvairūs, dėl to vieni labiau pastebimi, o kiti mažiau, taigi ir miestiečiai juos vertina skirtingai.

 

 „Mokyklų, lopšelių-darželių renovacija rūpi tėvams bei vaikams. Botanikos parko, Meilės alėjos rekonstrukcija  didesnę pridėtinę vertę  kuria pačiam miestui, reprezentuoja jį. Vadinasi, ir miesto gyventojų bei kurorto svečių labiau pastebimi ir atidžiau vertinami. Tačiau visi projektai yra svarbūs bei reikalingi“, - teigė I. Šatkauskienė.

 

 

Prisidėjo prie infrastruktūros vystymo

 

 

„Visi Sanglaudos skatinimo veiksmų programoje nustatyti projektai yra prioritetiniai. Miestas vystosi kompleksiškai, negaliu išskirti vieno projekto, kuris yra svarbesnis. Visi europiniai projektai labai prisidėjo prie miesto infrastruktūros vystymo“, - sakė vedėja.

 

Nors jau netrukus baigsis ES 2007-2013 metų laikotarpiui skirtas finansavimas, I. Šatkauskienė sakė, kad Palanga numatytas šiam finansiniam laikotarpiui lėšas įsisavins bei iki 2015 metų pabaigs numatytus darbus.

 

„Visi vykdomi projektai yra planiniai, tačiau jeigu liks Europos Sąjungos lėšų, vertinsime ir naujai pateiktus projektus“, - teigė I. Šatkauskienė. Ji pasidžiaugė, jog netrukus bus pradėtas tiesti pėsčiųjų takas „Labrytys“.

 

 

Lietuvos mastu – Palanga viduryje

 

 

„Skaičiuojant visos Lietuvos mastu, Palanga yra vertinama vidutiniškai. Vertinant regiono lygiu, mano manymu, Palangai turėtų būti skiriama daugiau lėšų, kadangi esame Lietuvos kurortas. Skirstant paramą pagal regioną, yra atsižvelgiama, kiek gyventojų toje savivaldybėje gyvena nuolat. Deramės, kad būtų atsižvelgiama į vasaros gyventojų padidėjimą Palangoje“, - kalbėjo vedėja.

 

 „Sanglaudos veiksmų parama yra orientuota į stambias įmones, fondas finansuoja didelius projektus, privatūs asmenys negali disponuoti tokio dydžio lėšomis“, – sakė vedėja.

 

 

ES ir toliau rems Lietuvą

 

 

2007-2013 metų periodu, Lietuvą pasieks 23 milijardai litų lėšų iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų. Ekonominės plėtros skyriaus vedėja tikisi, kad ir pasibaigus finansiniam laikotarpiui, Palanga susilauks Europos Sąjungos paramos.

„Antrasis Europos Sąjungos paramos etapas turėtų prasidėti 2014 metais“, - laikraščiui sakė I. Šatkauskienė, kurios nuomone, pasirengimas antrajam etapui turėtų prasidėti anksčiau.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ateinančią savaitę vyksiančiame savivaldybės Tarybos posėdyje bus teikiamas sprendimo projektas padidinti Vietinę rinkliavą už naudojimąsi Palangos miesto viešąja turizmo ir poilsio infrastruktūra, dar kitaip vadinamą pagalvės mokestį, kurio dydis nesikeitė jau septynerius metus. 


Šį mėnesį garbingą 75-erių metų sukaktį atšventęs Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto vyriausiasis mokslo darbuotojas, Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys, Palangos miesto Garbės pilietis, prof. habil. dr. Vladas Žulkus su vieninteliu Palangos laikraščiu, „Palangos tiltu“ mielai kalbėjo apie ieškojimus...


UAB „Palangos šilumos tinklai“ informuoja, kad š. m. rugsėjo 23 – spalio 13 dienomis žemės sklypuose Gintaro g. 34, Vytauto g. 112, 116, Palangoje, bus vykdomi „Centralizuotų šilumos tiekimo tinklų modernizavimo UAB „Palangos šilumos tinklai“ I etapas“ darbai. Atlikus šilumos tinklų rekonstrukciją, visos...


Lopšelyje-darželyje „Žilvinas“ triūsia statybininkai – čia vyksta pastato modernizavimo darbai.


Šiuo metu Lietuvos Respublikos kultūros vertybių registre yra įregistruota 111 kultūros vertybių, esančių Palangoje. Didžiausias ir sudėtingiausias jų – Palangos miesto istorinė dalis, į kurią patenka ir Palangos senojo miesto vieta. Be to, kad Palangos miesto istorinė dalis pati yra 1993 m. birželio 4 d. įrašyta kaip atskira vertybė, joje yra 61 kultūros paveldo...


Šiuo metu Lietuvos Respublikos kultūros vertybių registre yra įregistruota 111 kultūros vertybių, esančių Palangoje. Didžiausias ir sudėtingiausias jų – Palangos miesto istorinė dalis, į kurią patenka ir Palangos senojo miesto vieta. Be to, kad Palangos miesto istorinė dalis pati yra 1993 m. birželio 4 d. įrašyta kaip atskira vertybė, joje yra 61 kultūros paveldo...


Šiuo metu Lietuvos Respublikos kultūros vertybių registre yra įregistruota 111 kultūros vertybių, esančių Palangoje. Didžiausias ir sudėtingiausias jų – Palangos miesto istorinė dalis, į kurią patenka ir Palangos senojo miesto vieta. Be to, kad Palangos miesto istorinė dalis pati yra 1993 m. birželio 4 d. įrašyta kaip atskira vertybė, joje yra 61 kultūros paveldo objektas....


Europos Sąjungos (ES) Sanglaudos skatinimo veiksmų programa Palangos miestui davė didelės naudos: rekonstruojama Meilės alėja, restauruojama Botanikos parko istorinė dalis, vykdoma Turizmo informacijos centro plėtra, plečiamas tarptautinis Palangos oro uostas, atnaujinta „Baltijos“ mokykla, gerinama Rąžės, Ošupio ir Žiogupio upių ekologinė būklė. Tai – tik dalis...


Palangoje pradėtas įgyvendinti Europos Sąjungos Struktūrinių fondų finansuojamas projektas „Poilsio namų rekonstrukcija pritaikant turizmo poreikiams“, kuriuo siekiama sukurti ekonomiškai stiprų ir konkurencingą visus metus veikiantį turizmo objektą, teikiantį kompleksines apgyvendinimo, maitinimo ir kitas paslaugas bei kuriantį aukštą pridedamąją vertę.


Pagal Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programą Palangoje jau yra užbaigtas ES projektas „Palangos turizmo informacijos centro infrastruktūros plėtra“, kurio bendra vertė siekė 285 325 litų, o Europos Sąjungos paramos suma buvo 242 526 litų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius