Tirpsta socialinių būstų eilės

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-10-13
Peržiūrėta
1820
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Savivaldybės socialinis būstas – vienintelis neturinčių stogo virš galvos ir sunkiai besiverčiančių palangiškių išsigelbėjimas. Miesto savivaldybės sudarytose pretenduojančių į socialinį būstą eilėse įrašyta per šimtas dvidešimt palangiškių.

 

Prioritetas – našlaičiai

Kaip „Palangos tiltui“ sakė savivaldybės Komunalinio ūkio skyriaus vyriausioji specialistė Danutė Staniulienė, atsakinga už butų bei eilių sąrašų ir dokumentų tvarkymą, miesto Tarybos sprendimu patvirtinta nauja socialinio būsto suteikimo tvarka. Pagal patvirtintą naujos tvarkos aprašą, Savivaldybės socialiniam būstui išsinuomoti pirmenybė teikiama šeimoms ir asmenims, įrašytiems į buvusių našlaičių ar be tėvų globos likusių asmenų sąrašą. Toliau nustatyta, kad suteikiamas būstas neįgaliesiems, po to daugiavaikėms, jaunoms šeimoms ir asmenims, esantiems bendrajame sąraše bei turintiems teisę nuomininkams pagerinti būsto sąlygas.

 

Šeši laisvi butai

Pasak vyriausiosios specialistės, šiuo metu yra laisvi šeši butai. Vienas trijų, vienas dviejų, vienas vieno kambario butas bei dviejų ir vieno kambario butai su bendro naudojimo patalpomis ir vienas butas be patogumų. Norintiems išsinuomoti socialinį būstą privalu, kad jų deklaruota gyvenamoji vieta būtų Palangos miestas.

 

Eilės trumpėja

Anot D.Staniulienės, Savivaldybės socialinis būstas išnuomojamas pagal sudarytus šešis sąrašus. Specialistės teigimu, jaunų  šeimų sąraše būsto laukė 46 šeimos, tačiau neseniai šis sąrašas sutrumpėjo, nes aštuonios šeimos buvo išbrauktos. Taip pat sumažėjo bendroji eilė. Jei sąraše buvo 43 norintys išsinuomoti būstą, tai dabar liko tik 40.  „Teko juos išbraukti, nes dauguma nurodė, kad įsigijo turto arba išvyko gyventi į užsienį. Kiti, kad turi kur gyventi“, - nurodė eilių sutrumpėjimo priežastis D.Staniulienė. Sąraše šeimų, auginančių tris ar daugiau vaikų, laukia vienuolika, buvusių našlaičių – 14, neįgalių asmenų – 18, bendrajame sąraše – 40, o pagerinti socialinio būsto sąlygas laukia 2 nuomininkai. 

 

Vieni sutinka, kiti ne

Vadovaujantis naująja tvarka, laisvi butai ar patalpos išnuomojamos eiliškumo tvarka pagal sudarytą sąrašą. Anot specialistės, apklausos būdu išsiaiškinama, ar asmuo sutinka nuomotis siūlomą būstą. „Vieni sutinka, ir šiuo metu tvarkomi vieno kambario buto skyrimo dokumentai. Tačiau yra atvejų, kai asmuo nesutinka, nurodydamas, kad netenkina sąlygos arba išvardijamos kitos priežastys. Tuomet tuščias būstas siūlomas išsinuomoti kitai šeimai ar asmeniui, kurio eilės numeris yra paskesnis, su sąlyga, kad būsto naudingas plotas atitinka šeimos narių skaičiui. Pagal Vyriausybės nutarimą, buto naudingas plotas vienam asmeniui turi būti ne daugiau kaip 14 kv. m vienam asmeniui, o neįgaliajam – ne mažiau nei 14 kv. m.

Savivaldybės Komunalinio ūkio skyriaus vyriausiosios specialistės teigimu, buvo pasiūlytas laisvas trijų kambarių butas pirmai eilėje pagal sąrašą įtrauktai daugiavaikei šeimai. Tačiau moteris atsisakė, motyvuodama, kad šiuo metu dėl šeimyninių aplinkybių jai nenaudinga nuomotis socialinį būstą.

 

Rodiklis – pajamos ir turtas

Pasak D.Staniulienės, prieš skiriant būstą sudaryta komisija išnagrinėja pateiktus dokumentus. Šeima ar asmuo turi pateikti deklaracijas apie turimą turtą ir pajamas. Vienam asmeniui metinės pajamos neturi viršyti 13 tūkst. 200 litų, o turtas 32 tūkst. 500 litų. Dviejų asmenų šeimai atitinkamai 26 tūkst. 400 litų, o turtas – 58 tūkst. 500 litų, o keturių asmenų šeimai vieno asmens pajamos neturi viršyti 7 tūkst. 700 litų, o turtas 26 tūkst. litų. Pajamų ir turto deklaracijos turi būti pateiktos ne dažniau kaip kartą per 3 metus nuomos sutartyje nurodytu terminu.

 

Gali būti nutraukta

Komentuodama apie  nuomos sutarties nutraukimą, D.Staniulienė sakė, kad pastaroji gali būti nutraukta arba nepratęsta, jei paaiškėja, kad nuomininkas šiose patalpose negyvena pusmetį, arba nustatomi faktai, kad būstas subnuomojamas ar turtas ir pajamos viršija nustatytus dydžius. Tarkime, jei nuomininkas nuosavybės teise įsigijo nekilnojamojo turto, jis privalo raštu pranešti Savivaldybei. Be to, galima iškeldinti ir prasiskolinusius tiek už nuomą, tiek už komunalinius patarnavimus. „Be abejo, dirbame ir tiesiogine to žodžio prasme šniukštinėjame, ar nuomininkai paiso nustatytos tvarkos ir į kiekvieną faktą reaguojame, nes dažniausiai skundžia kaimynai“, - teigė D.Staniulienė, pridūrusi, kad šie nuomininkai perspėjami, jog nesilaikant nuomos sutartyje nustatytos tvarkos jie gali netekti būsto.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės gyventojai, patiriantys socialinių sunkumų, kviečiami kreiptis į Palangos miesto socialinių paslaugų centrą – čia dirbančių specialistų dėka sulauksite reikiamos pagalbos, neabejotinai pagerinsiančios jūsų gyvenimo kokybę.


Palangos „Olimpas“ (11-1) tęsia dominavimą „7bet-NKL“ sezone. Sandžio Buškevičso kariauna namuose 73:57 (12:7, 17:21, 22:10, 22:19) lapkričio 11 dieną išrašė didžiausią šio sezono nesėkmę „Jurbarkui-Kariui“ (7-5) ir iškovojo 8 pergalę iš eilės.


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 17 straipsnio 9 ir 12 dalimis, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 29 d. sprendimo Nr. T2-41 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ 1 punktu, 47.1 ir 48.1 punktais, sušaukiu 10-ojo šaukimo Palangos miesto...
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 13 straipsnio 6 dalimi, 20 straipsnio 2 dalies 1 punktu, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2020 m. lapkričio 4 d. sprendimo Nr. T2-217 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento tvirtinimo“ 1 punktu (su vėlesniais pakeitimais), 34 ir 116.1...


 Nuo 2015 m. sausio 1 d. įsigaliojus Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymui, asmenims ir šeimoms, įrašytiems į savivaldybėse sudarytus asmenų ir šeimų, turinčių teisę į paramą būstui išsinuomoti, sąrašus bei savivaldybės socialinio būsto nuomininkams numatyta pareiga Gyventojų turto deklaravimo įstatyme nustatyta tvarka kasmet iki gegužės...


  Trečiadienį kelininkų poilsio namai priešais miesto savivaldybę tapo miesto savivaldybės nuosavybe. Pastato perdavimo sutartį pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ir valstybinės įmonės „Klaipėdos regiono keliai“ direktorius Petras Kaučikas. Tikimasi, kad savivaldybės jėgomis parengus pastato renovacijos projektą ir...


Kovo pabaigoje Savivaldybės socialinio būsto skyrimo gyventojams klausimams nagrinėti komisija išnuomojo trijų kambarių 64,47 kv. m bendrojo ploto socialinį būstą, esantį Medvalakio g. 13-30, daugiavaikei mamai Gitanai Gadeikytei.


Tirpsta socialinių būstų eilės

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 10 13 | Rubrika: Miestas

Savivaldybės socialinis būstas – vienintelis neturinčių stogo virš galvos ir sunkiai besiverčiančių palangiškių išsigelbėjimas. Miesto savivaldybės sudarytose pretenduojančių į socialinį būstą eilėse įrašyta per šimtas dvidešimt palangiškių.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius