TS-LKD suvažiavime apdovanojimus už nuopelnus partijai gavo ir būrys palangiškių

Linas JEGELEVIČIUS, 2017-03-09
Peržiūrėta
115
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vaidas Šimaitis, TS-LKD Klaipėdos regiono koordinatorėRasa Petrauskienė, Donatas Elijošius ir Dainius Želvys.
Vaidas Šimaitis, TS-LKD Klaipėdos regiono koordinatorėRasa Petrauskienė, Donatas Elijošius ir Dainius Želvys.

Daug šviesios ir pozityvios energijos suvažiavime, toli siekiantys perrinkto partijos pirmininko Gabrieliaus Landsbergio tikslai, numatantys visos partijos ir valstybės modernizavimą, ir garbingi apdovanojimai daug gero dėl partijos padariusiems palangiškiams – tokios buvo pagrindinės iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) suvažiavimo praėjusį šeštadienį Vilniuje sugrįžtančių Palangos skyriaus delegatų pokalbio temos.
„Suvažiavimas, įvairiomis prasmėmis, buvo išskirtinis: ir dėl aptariamų klausimų, ir dėl nuotaikos, ir, pavyzdžiui, taip pat dėl to, kad perrinktą pirmininką G. Landsbergį patvirtino ne dviejų, kaip anksčiau, o keturių metų, kadencijai“, – „Palangos tiltui“ sakė renginyje dalyvavęs TS-LKD Palangos skyriaus narysDainius Želvys.
Be jo suvažiavime iš Palangos dalyvavo Donatas Elijošius ir Vaidas Šimaitis.
Dėl asmeninių priežasčių suvažiavime Vilniuje nedalyvavo TS-LKD Palangos skyriaus pirmininkas Šarūnas Vaitkus ir Mindaugas Skritulskas.
Partijos Palangos skyriaus ilgametės narės AugenijaBieliauskienė, Vida Galdikienė ir Onutė Veličkaitė suvažiavime sulaukė partijos išskirtinio dėmesio – jos buvo apdovanotos už tiesos liudijimą „Lietuvos ąžuolų“ auksiniu ženklu.
Tiesa, garbingą apdovanojimą iš TS-LKD pirmininko G. Landsbergio bei jo pavaduotojos Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės rankų gavo tik O. Veličkaitė ir V. Galdikienė, o poniai Augenijai bei taip pat Sidabriniu ženklu apdovanotam Petrui Neverauskui, negalėjusiems atvykti į Vilnių, jie bus įteikti vėliau.
Narzicas Rasimas, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, sulaukė apdovanojimo „Už nuopelnus Lietuvos Respublikos konstitucijai“ auksiniu ženklu.
„Malonu, kad iš devynių Klaipėdos regiono apdovanotųjų net penki yra iš Palangos. Tai labai džiugina“, – pastebėjo D. Želvys.
Konservatorius pasveikino šalies premjeras Saulius Skvernelis, ir kaip kažkas taikliai pastebėjo, jis buvo sutiktas dalykiškai. Tarp kitų sveikintojų buvo europarlamentaras, Liberalų sąjūdžio atstovas Petras Auštrevičius, teletiltu pasveikino Vytautas Landsbergis, o Vokietijos kanclerė AngelaMerkel atsiuntė sveikinimą raštu.
Suvažiavime dalyvavo rekordiškai daug delegatų – virš 600.
Kaip pasakojo D. Želvys, konservatorių suvažiavimas priėmė tris svarbias rezoliucijas: dėl Lietuvos nacionalinio saugumo ir gynybos politikos, dėl Pagrindinių darbų švietimo srityje ir dėl Strateginės valstybės laikysenos.
„Ypač daug dėmesio suvažiavime buvo skirta reformos švietimo sistemoje būtinybei. Mūsų partija šiuo klausimu paramą pažadėjo ir valdančiajai koalicijai, žinoma, jeigu atsiras sąlyčio taškų. Įsitikinęs, kad jų bus“, – sakė D. Želvys.
Nors kai kurie politikai jau linkę manyti, kad atominės elektrinės statybos Astrave, Baltarusijoje, jau neišvengiamas dalykas, tačiau į Vilniaus „Compensa“ areną susirinkę šalies konservatoriai įpareigojo partijos vadovybę dėti visas pastangas, kad pavojingas, vos už 50 kilometrų nuo Lietuvos pasienio vykdomas projektas būtų sustabdytas.
Suvažiavime buvo pabrėžta ir būtinybė didinti išlaidas krašto gynybai.
Suvažiavimo dalyviai suformavo ir patvirtino Tėvynės sąjungos- Lietuvos krikščionių demokratų valdymo organus.
G. Landsbergio pavaduotojais nuo praėjusios kadencijos išliko Irena Degutienė, Dainius Kreivys bei Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, o naujais pavaduotojais jis pasirinko Mantą Adomėną, Moniką Navickienę ir Adomą Bužinską.
Andrius Kubilius liko toliau vadovauti Politikos komitetui. Suvažiavime buvo renkamas ir Priežiūros komitetas. Nors daugiausia balsų surinko Stasys Šedbaras, G. Landsbergis komiteto pirmininku pasirinko Valdą Benkunską. Jis šias pareigas ėjo ir iki šiol.
„Pastebėtina, kad kai kurie partijos pirmininko pavaduotojai, kaip pavyzdžiui, A. Bužinskas, taip pat nemaža dalis Tarybos ir Prezidiumo narių, yra jauni žmonės“, – sakė D. Želvys.
Į TS-LKD Tarybą įeis Šarūnas Vaitkus.
„Partijos Palangos skyrius yra vertinamas labai gerai – tai rodo ir apdovanotųjų ženklaisskaičius, tačiau mums siekti daugiau vietų partijos valdymo organuose trukdo atstumas – nėra paprasta dažnai vykti į Vilnių bei atgal“, – pabrėžė pašnekovas.
Suvažiavime konservatoriai pasiryžo revoliucijai ir pritarė atviriems partijos pirmininko ir kandidatų į prezidentus, merus, Europos Parlamento narius bei Seimą vienmandatėse apygardose rinkimams. Tai reiškia, kad rinkti šios partijos pirmininką ar kandidatus į įvairias pareigas galės partijai nepriklausantys žmonės.
„Palangos skyrius tokius pasiūlymus remia. Nė viena partija Lietuvoje tokios sistemos dar nėra išbandžiusi, mes –pirmieji, tačiau tokiu keliu yra nuėjusios kitos konservatorių partijos, pavyzdžiui Vokietijoje. Siekimas į rinkimų procesą įtraukti didesnį ratą žmonių yra geras dalykas“, – įsitikinęs D. Želvys.
Suvažiavime buvo diskutuojama dėl partijos pavadinimo trumpinimo – palikti tik du žodžius „Tėvynės sąjunga“.
„Manau, kad toks sprendimas būtų teisingas, kadangi jau seniai esame vienos šeimos nariai, bet dėl to bus pasisakyta plebiscito – visuotinės partijos narių apklausos – būdu“, – sakė redakcijos svečias.
Prieš TS-LKD suvažiavimą įvykęs G. Landsbergio ir premjero S. Skvernelio susitikimas įžiebė įvairias spėliones – net apie tai, kad konservatoriai neva gali pakeisti socialdemokratus valdančiojoje koalicijoje, – bet vienas Palangos konservatorių skyriaus veteranų nelinkęs tokias kalbas sureikšminti.
„Mes norime būti konstruktyvioje opozicijoje, paremti Vyriausybę svarbiausiais klausimais, o kaip bus ateityje, matysime“, – sakė D. Želvys.
Suvažiavime buvo pasiūlyta stiprinti įvairias bendruomenes partijos skyriuose.
„Ypač jaunimo. Juk, pavyzdžiui, Bronius Vaitkus, Veronika Skeberdytė, Vilija Gečaitė atėjo pas mus iš kurorto jaunimo konservatorių bendruomenės. Turime ir daugiau labai aktyvių narių“, – sakė pašnekovas.
Šiuo metu TS-LKD Palangos skyriuje yra 138 nariai.
„Esame nusprendę kaskart peržiūrėti skyriaus narių sąrašą. Siekiame, kad jame būtų tik aktyvūs, norintys dirbti žmonės“, – sakė D. Želvys.
Įstoti į TS-LKD po partijos suvažiavimo tapo paprasčiau – nuo šiol nebereikės rekomendacijos, pakaks pateikti prašymą įstoti į partiją skyriaus tarybai.
„Mūsų skyrius nesiveržia į narių kiekybę, svarbiau yra kokybė ir optimalus balansas“, – įsitikinęs konservatorius.
Per paskutinius kelis metus skyrių, anot D. Želvio, papildė apie 30 narių. Vasarį įvykusiame TS-LKD Palangos skyriaus ataskaitiniame rinkiminiame susirinkime pirmininku dviejų metų kadencijai buvo vienbalsiai patvirtintas iki šiol skyriui vadovavęs Š. Vaitkus.
Nors kiti rinkimai – tik 2019-aisiais, bet tais metais jų bus net trys: į savivaldybių tarybas, Europos Parlamentą ir įvyks prezidento rinkimai.
„Atrodo, kad dar tolokai. Bet partiniame gyvenime ir politikoje nieko nėra toli. Netrukus ir jiems teks pradėti ruoštis. TS-LKD skyrius turi itin stiprią komandą, tad dirbsime Palangai ir miestelėnų labui kaip iki šiol“, – sakė D. Želvys.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Darbo įvertinimas visada suteikia motyvacijos, – įsitikinęs daugelis, tarp jų ir Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyriausiasis patrulis Saulius Macius, apdovanotas pirmojo laipsnio pasižymėjimo ženklu „Už nuopelnus“. Su pašnekovu kalbėjomės apie policijos pareigūnų darbą, su juo gaunamas...


Praėjusį šeštadienį Kaune, karininkų ramovėje, vykusiame Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) suvažiavime dalyvavo 191 delegatas. LŠS sudaro 10 rinktinių, veikiančių teritoriniu principu visose Lietuvos apskrityse. Šiandien rinktines sudaro daugiau nei 100 kuopų, įkurtų visuose Lietuvos rajonuose. Ir Šaulių sąjungai priklauso per 10 tūkst. narių....


Daug šviesios ir pozityvios energijos suvažiavime, toli siekiantys perrinkto partijos pirmininko Gabrieliaus Landsbergio tikslai, numatantys visos partijos ir valstybės modernizavimą, ir garbingi apdovanojimai daug gero dėl partijos padariusiems palangiškiams – tokios buvo pagrindinės iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) suvažiavimo...


Konfucijus yra pasakęs, jog pasirink mėgstamą darbą ir tau gyvenime nė vienos dienos nereikės dirbti. Tokį darbą pasirinko ir žinoma Palangos menininkė Gražina Oškinytė-Eimanavičienė, kuriai netrukus už nuopelnus Palangai bus įteiktos ir Palangos miesto Garbės pilietės regalijos. Apie mėgstamą veiklą, gyvenimo pasirinkimus kalbėjomės su pačia grafike, beje, jos gimtadienio...


Praėjusį sekmadienį Vilniaus universitete šv. Jonų bažnyčioje buvo iškilmingai įteikti apdovanojimai „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“. Jau septintą kartą vykusios ceremonijos metu iškilioms asmenybėms už jų išskirtinius nuopelnus Lietuvai ir Vilniaus miestui įteikti I-ojo ir II-ojo laipsnio medaliai. Tarp apdovanotųjų – ir Antanas Vinkus...


Mažiausiai 2 metus Darbo partijos Palangos skyriui 1 procento mokesčių dalies paramą skyrė ir žmonės, nieko apie tai nežinoję. Jų parašai buvo suklastoti.


Praėjusį šeštadienį visoje Lietuvoje vyko švarinimosi akcija „Darom 2011“, kurios metu plušėjo visi neabejingi gamtai, aplinkai, kurioje visi drauge gyvenam. Ši akcija sėkmingai įgyvendinama jau ne vienerius metus ir kaskart susilaukiama vis didesnio būrio žmonių. Šiemet buvo skatinama ne vien susitvarkyti, bet tuo pačiu ir rūšiuoti atliekas.


Ketvirtadienį įvykusiame miesto valdžios posėdyje aktyvioji kurorto bendruomenės dalis iš tribūnos pažėrė valdančiųjų ir mero adresu kaltinimus dėl mitingo, dėl sąmoningai sugalvotų kliūčių vykdant gyventojų apklausą, dėl  šilumos tiekėjo UAB „Litesko“ savivalės bei dėl miestiečių ignoravimo.


Akcijoje „Darom 2010“ – būrys palangiškių

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 04 21 | Rubrika: Miestas

Praėjusį šeštadienį visoje šalyje vykusioje švaros akcijoje „Darom“ palangiškiai tvarkė miesto paplūdimius, miškelius bei šiukšlinas teritorijas. Akcija prasidėjo iš anksto numatytose vietose.


Atestatus gavo paskutiniai abiturientai

Romualdas RIMA, 2009 07 19 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį Vlado Jurgučio vidurinėje mokykloje vyko iškilminga šventė, kurioje abiturientams buvo įteikti brandos atestatai. Šiuos svarbius vidurinį išsilavinimą patvirtinančius dokumentus gavo 51 paskutinės, 32 – osios laidos, auklėtinis. Nuo šių metų rugsėjo mokykla taps pagrindine, kurioje vaikai mokysis iki 10 klasės.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius