Turizmo informacijos centre – ir vyrų klausimai apie nudistų pliažą

Simona POCYTĖ, 2012-07-12
Peržiūrėta
2092
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Atsiranda įvairiausių klausimų ir į visus mes turime būti pasiruošę atsakyti“,  – tikino A. Valužienė.
„Atsiranda įvairiausių klausimų ir į visus mes turime būti pasiruošę atsakyti“, – tikino A. Valužienė.

„Poilsiautojų pagausėjimas jaučiamas nuo liepos pradžios“, – Palangos turizmo informacijos centre (TIC) sakė jo vadybininkė Ilona Česnaitė.

Jos teigimu, prastas oras apsunkina poilsiautojų laisvalaikio galimybes, tada dažniausiai sulaukiama klausimų, ką veikti Palangoje. Dėl prastų oro sąlygų itin išaugo ekskursijų į Klaipėdą ir Neringą paklausa.

 

Klausimai metai iš metų – tie patys

Turizmo informacijos centro vadybininkė tarp dažniausiai pasitaikančių klausimų įvardijo, ką būtų galima pamatyti Palangoje ir Šventojoje, bei kur išsikeisti pinigus, ypač savaitgaliais, kai nedirba bankai.

Centro direktorė Alla Valužienė pastebėjo, kad per tiek jos darbo metų turistų klausimai iš esmės nesikeičia: „Žmogus atvažiuoja į nežinomą vietą, jis nori, kad jam būtų suteikta visa informacija, o ją jis gauna iš mūsų pasakojimų, leidinių, taip pat internetinio puslapio. Žmonės teiraujasi, kur yra interneto kavinės arba nemokamos WiFi prieigos, kur galima rasti lietuvišką virtuvę, muziejus, gintaro dirbtuves“.

A. Valužienė taip pat sakė, kad dabar į Palangą atvažiuoja turistai, kurie iš anksto yra užsisakę apgyvendinimo vietas.

Paklausta, iš kokių šalių sulaukia Palanga turistų, TIC direktorė teigė, jog daugiausiai atvyksta poilsiautojų iš kaimyninių šalių: Vokietijos, Rusijos, Baltarusijos, Lenkijos, Skandinavijos.

„Šiais metais padaugėjo poilsiautojų iš Čekijos. Buvo pas mus turistų ir iš Izraelio, Australijos, Naujosios Zelandijos, Pietų Afrikos, jau net nekalbant apie Pietų šalis – Ispaniją, Italiją“, – sakė ji.

 

Tikėjosi pamatyti gyvus šunis

Turistų amžius taip pat labai įvairus: iš Čekijos – daugiausia jaunimas, iš Lenkijos – vidutinio amžiaus žmonės, iš Vokietijos atvažiuoja daugiau vyresnio amžiaus, o iš Rusijos – skirtingo amžiaus žmonės.

Nuo amžiaus priklauso ir poilsiautojų laisvalaikis – jaunesni renkasi aktyvų, o vyresni – pasyvų poilsį.

A. Valužienė pasakojo, kad pas juos žmonės dažniausiai perka atvirukus su Palangos vaizdais, ten pat parašo trumpą laiškutį ir išsiunčia paštu.

Žemėlapiai yra pačios perkamiausios prekės. Juose nurodyta, kur naktiniai klubai, kavinės, restoranai, viešbučiai, kokių atrakcijų galima surasti J. Basanavičiaus gatvėje.

Turizmo centro direktorė taip pat pasakojo, kad pasitaiko įvairių kuriozų dėl informacijos trūkumo, pavyzdžiui, viena moteris manė, kad Šunų muziejuje ji pamatys gyvus grynaveislius šunis, o ne suvenyrus.

Labai daug poilsiautojų bankomatuose užmiršta savo korteles, paskui susijaudinę ateina į Turizmo informacijos centrą ir klausia, kaip ką toliau daryti.

Turistai vyrai klausia apie nudistų pliažus, ką ten galima pamatyti.

„Atsiranda įvairiausių klausimų ir į visus mes turime būti pasiruošę atsakyti“, – tikino A. Valužienė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos turizmo informacijos centras palangiškius ir kurorto svečius kviečia į įdomias ekskursijas, kurių metu ekskursantai turės galimybę pamatyti kitokią, dar neatrastą Palangą.


Rugsėjo 27-ąją visame pasaulyje minima Pasaulinė turizmo diena. Šių metų Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos paskelbta Pasaulinės turizmo dienos tema – „Turizmas – pokyčių ir augimo veiksnys“.


„Surink Lietuvą“ kartu su Palangos turizmo ir informacijos centru pristato jau trečiąjį „Surink Lietuvą“ proginį magnetuką. O proga, šįkart, išties įdomi, daugeliui gal net negirdėta: Šiais metais Palanga švenčia 100 metų prijungimo prie Lietuvos jubiliejų.


Rugsėjo 27 dieną Lietuvoje švenčiama pasaulinė turizmo darbuotojų diena. Ši diena ypač ypatinga Palangos Turizmo Informacijos centrui, kuris šią savaitę švenčia centro įkūrimo dvidešimtemtį. Palangos TIC direktorė Rasa Kmitienė dėkojo visiems atvykusiems į šventę ir visiems linkėjo kantrybės, ištvermės ir sugebėjimo nuspėti turistų...


Palangos turizmo informacijos centras kviečia naudingai ir įdomiai praleisti Pasaulinę turizmo dieną. Šia proga rugsėjo 27-28 dienomis kurorte vyks nemažai renginių, ir visi jie - nemokami.    


Vakarų Lietuvos turizmo informacijos centrai kartu su kolegomis iš Kaliningrado srities bei Pamario ir Varmijos Mozūrų vaivadijų baigia vykdyti Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos Federacijos bendradarbiavimo per sieną programos dalinai finansuojamą projektą „TourInfoNet“.


„Poilsiautojų pagausėjimas jaučiamas nuo liepos pradžios“, – Palangos turizmo informacijos centre (TIC) sakė jo vadybininkė Ilona Česnaitė. Jos teigimu, prastas oras apsunkina poilsiautojų laisvalaikio galimybes, tada dažniausiai sulaukiama klausimų, ką veikti Palangoje. Dėl prastų oro sąlygų itin išaugo ekskursijų į Klaipėdą ir Neringą paklausa.


Praėjęs šeštadienis buvo ypatingai dosnus Palangos turizmo informacijos centrui. Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos tradiciškai apdovanojo šių metų turizmo projektus Lietuvoje, o Palangos turizmo informacijos centras už nuveiktus darbus gavo nominaciją kaip sėkmingiausiai 2010 metais dirbęs turizmo informacijos centras. Apdovanojimus taip pat gavo „Palangos linas“...


Palangos turizmo informacijos centras pagaliau taip pat sulaukė geresnių darbo sąlygų. Pagal ES vykdomą projektą „Palangos Turizmo informacijos centro infrastruktūros plėtra“ buvo padidintos turizmo informacijos centro patalpos ir padarytas remontas. „Anksčiau dirbdavome 40 kvadratinių metrų patalpose ir vietos buvo labai mažai, ypač vasaros metu, kuomet į centrą sugužėdavo daug turistų....


Palangos miesto savivaldybės kontrolierių tarnyba, atlikusi VšĮ „Palangos turizmo informacijos centras“ finansinį auditą, reikšmingų pažeidimų įstaigos veikloje nenustatė. Konstatuota, kad 2009 metais, lyginant su 2008 metais pajamų gauta 50,2 tūkst. litų mažiau. Sumenko pajamos už teikiamas apgyvendinimo paslaugas, už ekskursijų aptarnavimą bei už reklamą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius