V. Šimaitis ir Š. Vaitkus nuo šiol irkluos valdžios valtį kartu?

Linas JEGELEVIČIUS, 2013-10-03
Peržiūrėta
308
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusį ketvirtadienį, per Tarybos posėdį, V. Šimaitis buvo oficialiai paskelbtas TS-LKD frakcijos nariu.
Praėjusį ketvirtadienį, per Tarybos posėdį, V. Šimaitis buvo oficialiai paskelbtas TS-LKD frakcijos nariu.

Ar karo kirviai tarp konservatorių lyderio Šarūno Vaitkaus bei krikščionių demokratų vado ir vieno didžiausių Palangos verslininkų Vaido Šimaičio yra jau užkasti?
Kas laiko ranką ant kurorto politikos pulso, tam nepraslydo pro akis, kad Anapilin Giedrių Šatkauską išėjusį Taryboje pakeitęs Vaidas Šimaitis neskubėjo prašytis į didžiausią Tarybos Tėvynės Sąjungos-LKD frakciją, bet viešai skelbė, kad galįs prisijungti ir prie kitų, net opozicinių frakcijų.
Dar daugiau: jau senokai meilės Š. Vaitkui nerodąs „Elijos“ „krikštatėtėvis“, atėjęs į Tarybą, ėmė mieliau bičiuliautis su opozicija. Buvo kalbama, kad V. Šimaitis, susitikęs asmeniškai beveik su kievienu Tarybos nariu, bandė juos vilioti į galimai naują valdžios koaliciją.
„Na, gal viską nemažai sutirštinate. Tiesa paprastesnė: aš turiu savo nuomonę visais klausimais ir aš nebijau ginti jos, net kai visi kiti linkę linksėti galvomis, – šyptelėjo V. Šimaitis. – Bet praėjusios savaitės pradžioje TS-LKD frakcijos Taryboje pirmininkas Dainius Želvys pasikvietė mane pasikalbėti ir aš nusprendžiau įteikti prašymą priimti mane į frakciją (praėjusį ketvirtadienį, per Tarybos posėdį, V. Šimaitis buvo oficialiai paskelbtas TS-LKD frakcijos nariu – aut.)“.
Narystės pradžia, anot jo, buvo pažymėta gražiu TS-LKD Palangos skyriaus pirmininko ir mero Š. Vaitkaus gestu – Š. Vaitkus pakvietė Tarybos narį V. Šimaitį kartu pasižvalgyti po Palangą ir Šventąją.
„Važinėjome kartu apie tris valandas. Mane džiugina, kad su meru sutarėme daugeliu požiūrių, kaip turėtų toliau būti tvarkomas kurortas ir Šventoji“, – sakė V. Šimaitis.
Bet politikos užkulisiuose šnekama, kad V.Šimaitis palankumą konservatoriams ir jų lyderiui ėmė rodyti verčiamas realijų – pavargęs nuo užsitęsusių „Elijos“ teismų ir nepavykus „pučui“ Taryboje, verslininkas-politikas tikisi, kad tapęs įtakingiausios Tarybos frakcijos nariu, susilauks ir miesto valdžios paramos „Elijai“.
Meras neneigia, kad šis infrastruktūros projektas yra labai svarbus Palangai ir Šventajai.
„Kaip ir bet kuris kitas, kuomet į Palangą ar Šventąją ateina investicijos ir gaunama jų pridėtinė vertė“, – diplomatiškai „Palangos tiltui“ teigė populiarus miesto vadovas.
Po kokias kurorto ir Šventosios vietas žvalgėsi du įtakingi TS-LKD Palangos skyriaus vyrai?
„Per tris valandas pasižiūrėjome kartu, kaip vyksta universalios sporto salės statyba, kitų objektų statyba. Žinoma, man svarbiausia buvo iš paties mero lūpų išgirsti ir suprasti mero požiūrį į Šventąją, nes visada sakiau ir sakau, kad man jos reikalai – labai svarbūs. Žinoma, ne vien tik dėl mano verslo joje“, – sakė V. Šimaitis.
Pašnekovas teigė, kad jam buvo džiugu išgirsti iš mero, kad baigiamas rengti Jūros gatvės Šventojoje techninis projektas. „Jos rekonstrukcija numatyta kitiems metams ir bus skirtas tiems darbams finansavimas“, – sakė V. Šimaitis.
Sekant Palangos pavyzdžiu, abu politikai sutarė, kad jau kitais metais Šventojoje, prie ambulatorijos, atsiras vaikų žaidimo mini parkas. „Kažkas panašaus kaip Palangoje“, – sakė pašnekovas.
Š. Vaitkus ir V. Šimaitis taip pat kalbėjo apie maždaug 50 laisvo žemės sklypo miestelio centre suformavimą. „Pasiūliau, kad į jį galėtų būti perkelta dalis dabar automobilių stovėjimo aikštelėje įsikūrusių atrakcionų. Meras tokiai minčiai pritarė“, – pasakojo vienas didžiausių Klaipėdos regiono verslininkų. Anot jo, meras neprieštaravo ir minčiai, kad atrakcionai būtų kur nors iškelti prie Šventosios uosto. „Svarbiausia, kad meras pasisako už jų iškėlimą iš dabartinės vietos“, – pabrėžė V.Šimaitis.
Jis atkreipė mero dėmesį, kad dalyje Mokyklos gatvės atkarpos, prie neįgaliųjų sanatorijos, nėra šviestuvų. „Pasiūliau tą visą atkarpą apšviesti, kad apšvietimas įsilietų į mūsų lėšomis gatvės atkarpoje prie „Elijos“ įrengrą apšvietimą, ir meras taip pat pritarė tokiai nuomonei“, – sakė V. Šimaitis.
Vyrai pastebėjo, kad būtina sutvarkyti ir šaligatvius prie neįgaliųjų sanatorijos, kad likimo nuskriaustiems žmonėms būtų lengva naudotis neįgaliųjų vežimėliais.
V. Šimaitis prašė Š. Vaitkaus rasti Palangos biudžete lėšų jau kitais metais sutvarkyti – ar pakeisti naujais – takus, vedančius į paplūdimį, įrengti naujus tualetus dideliuose poilsiautojų srautų vietose.
„Aš eilinį kartą mero primygtinai prašiau pagalvoti apie įvažiavimo į Šventąją apmokestinimą“, – pastebėjo Šventosios vystytojas, kuris viliasi, kad Palangos valdžia atkreips didesnį dėmesį į „Elijos“ vystymo perspektyvas.
„Aš iki šiol puoselėju mintį, kad prie „Elijos“ turėtų iškilti vadens parkas. Jis jau būtų, neabejoju, pastatytas, jeigu Palangos miestas būtų suvokęs „Elijos“ investicijos visai Palangai reikšmę. Žiūrėkite, gera idėja nemirė: kažkas panašaus, ką aš palanavau – SPA, vandens parkas – kyla prie HBH‘ašo, – pastebėjo V. Šimaitis. – Viliuosi, kad pagaliau visi supras, kad vandens parkas reikalingas ne Vaidui, Jonui ar Onutei, o visai Palangai ir Šventajai“.
Kalbant apie įvažiavimo apmokestinimą, anot V. Šimaičio, meras Š. Vaitkus pažadėjo sudaryti darbo grupę pasiūlymui dėl apmokestinimo į Šventąją ir Palangą išnagrinėti.
„Mano siūlymu, įvažiavimo į Šventąją mokestis turėtų būti dešimt litų. Žinoma, juos rinktų automatai keturiuose įvažiavimuose į Šventąją“, – dalijosi savo mintimis Tarybos narys.
Jo įsitikinimu, tokiu būdu surinkti pinigai turėtų tekti išskirtinai Šventajai.
„Meras pabrėžė, kad šis klausimas turėtų būti svarstomas kompleksiškai – kartu ir dėl įvažiavimo į Palangą, ir į Šventąją“, – sakė V. Šimaitis.
Politikas teigė, kad jis kalbąs tiesmukai ir ginąs nuolat savo nuomonę. „Nemėgstu tuščiai aušinti burnos. Jeigu meras užmirš duotus pažadus, jis paves ne mane, o visus šventojiškius ir visus rinkėjus. Tikiuosi, kad nuo šiol vieningai dirbsime“, – tikino V. Šimaitis.

Jūsų komentaras:

To jonas 2013-10-13 19:07 (Hjjkk / IP: 47.16.247.115)
Ponas jonai, as esu rimtai susirupines jusu psichine sveikata. Jums viskas gerai? Jus nusiraminkit, giliai pakvepuokit, iseikit pasivaikscioti, zinoma, jei galit.. Pasikvieskit savo drauga Sime.. Isgerkit kartu po taurele gero konijako su arbata.. Zodziu, viskas bus gerai..

VAITKKUI IR KITIEMS VALDANTIEMS 2013-10-06 10:39 (l / IP: 212.122.93.162)
paziurekit ,,KRIKSTATEVI;; 3 serijas ir suprasit, kas daroma su NEVYKELIAIS PERVERSMINIKAIS/ kito kelio paprasciausiai neeera/ baisiausia, kas yra siam sviete, tai ISDAVYSTE

jonas 2013-10-06 10:27 (p / IP: 212.122.93.162)
va, va neislaike Simaitis, katrybes pritruko/ be jos plitikas lygus o+o/ HBH savo projektu rupinoso 6 metus, neimanomas delykas Palangoj....piinuspropiusas nepralys vie del vietos ir per didelio APETITO.. BRAVO SIME

Taip pat skaitykite

2019-ųjų metų lapkričio 12-18 dienomis draugijos „Veikiam.Lt“ nariai, tarp kurių yra ir palangiškių, dalyvavo jaunimo mainų projekte „X and Y Equality“, finansuotame pagal „Erasmus +“ programą. Komanda iš Lietuvos keliavo į Urfos mistą, kuris yra ties Turkijos Sirijos sienos riba. Tolima kelionė, kultūriniai skirtumai, pažintis su karo paveiktų...


Į redakciją užsukęs kraštietis Mečislovas Šerkšnys atkreipė dėmesį, jog Palangos Birutės parke, Birutės kalno papėdėje augantis Tautos vado ąžuolas, pasodintas 1934 metais prezidento Antano Smetonos garbei, neturi jokios nuorodos. „Jeigu žinai, kurioj vietoj yra šis ąžuolas, tai gerai, bet atvykę iš svetur žmonės nelabai atrastų, nėra jokios...


Tarp šešių naujo TS-LKD lyderio pavaduotojų - ir Š. Vaitkus

"Palangos tilto" informacija, 2015 05 11 | Rubrika: Miestas

Naujuoju opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininku tapęs europarlamentaras Gabrielius Landsbergis praėjusį šeštadienį įvykusiame partijos suvažiavime pasirinko šešis savo pavaduotojus


  Liaudies išmintis sako: ankstyva varna dantis krapšto, o vėlyva – akis.  Nežinia, kiek politinių partijų skyrių ir jų lyderių Palangoje gali prilygti varnoms – neabejotinai, tarp jų yra ir labiau kilmingų paukščių ar visai nušepusių žvirbliukų, bet savivaldybės Tarybos rinkimais Palangoje kol kas nekvepia, nors iki jų teliko tik pusantro...


Palangos reabilitacijos ligoninėje su pacientais dirbama trimis pagrindinėmis kryptimis. Aktyvioji reabilitacija padeda žmonėms su negalia integruotis į gyvenimą. Prieš porą metų savo veiklą ligoninėje pradėjo nauja aktyviosios reabilitacijos centro dalis – valčių prieplauka spinaliniams pacientams. Šioje prieplaukoje yra sumontuotas specialus keltuvas, kurio pagalba...


Prieš keletą dienų prasidėję 2014-ieji metai atnešė nemažai naujovių. Viena jų – nuo sausio pirmosios įsigaliojo naujas Teritorijų planavimo įstatymas. Kokios naujovės, kokie priimti pakeitimai bus patys aktualiausi žmonėms, norintiems ką nors statyti mūsų mieste ir žengsiantiems pirmuosius žingsnius link tų norų įgyvendinimo – pradėsiantiems rengti savo sklypo...


Ar karo kirviai tarp konservatorių lyderio Šarūno Vaitkaus bei krikščionių demokratų vado ir vieno didžiausių Palangos verslininkų Vaido Šimaičio yra jau užkasti?


Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos pareiškimas miesto tarybai  5

TS–LKD frakcijos nariai: Dainius Želvys Mindaugas Skritulskas Elena Kuznecova Antanas Sebeckas Gediminas Valinevičius Šarūnas Vaitkus, 2013 06 06 | Rubrika: Miestas

Pastaruoju metu miesto spaudoje skelbiami tarybos opozicijos atstovų objektyviais faktais neparemti kaltinimai valdančiosios daugumos koalicijai, nepagrįsti priekaištai dėl Palangoje vykdomų projektų kelia ne tik Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nuostabą bei pasipiktinimą.


Nauji mokslo metai – ant nosies galo, bet dvi miesto mokyklos švaistosi karo kirviais. Į jį įtraukti ir Tarybą, ir tuo pačiu pamėginti išklibinti valdančiosios daugumos pamatus pasiryžusi ir pedagogė, Tarybos narė Genoveita Krasauskienė. Kai kurie valdančiosios koalicijos nariai atsargiai priekaištauja jau ir Tarybos vadovams: „Sprendimus reikėjo priimti...


Jau beveik dvidešimtmetį kolekcionuojantis suvenyrinius šunis Vytautas Kusas pernai Palangoje įkūrė šunų muziejų. Tai vienintelis toks muziejus Pabaltijo šalyse. Šis muziejus anksčiau buvo V. Kuso dirbtuvės ir joje eksponuojami paveikslai bei miniatiūros, tačiau dalį studijos jis paaukojo įkurti šunų muziejui.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius