Valdančiųjų prioritetas – suremontuota „patrono“ R.Palaičio gatvė

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-05-27
Peržiūrėta
1768
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Sovietmetis kurorte dar labai gajus. Šį pavasarį Susisiekimo ministerija Palangos miesto savivaldybei skyrė  daugiau kaip per pusantro milijono litų vietinės reikšmės keliams ir gatvėms suremontuoti. Miesto valdančiųjų balsų dauguma, net už 1 mln.300 tūkst.litų bus rekonstruota Maironio gatvė, kurioje, anot opozicijos, įsikūręs liberalcentristų „patronas“, Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis.

 

Remontuos gatves

Kokias gatves numatoma remontuoti pristatęs miesto savivaldybės Komunalinio ūkio skyriaus vedėjas Kostas Jakubauskas sakė, jog iš šių lėšų numatyta tęsti Rudens ir Žaros gatvių statybą, pradėti Maironio nuo Jūratės g. iki Vytauto g. rekonstrukciją bei atlikti Žvejų ir Kastyčio gatvių techninių darbo projektų korektūrą bei planuojama ženklinti Šventosios gatves.

 

Lydekai paliepus – man panorėjus

Opozicijai atstovaujantys miesto politikai teiravosi, kokiais kriterijais vadovaujantis norima rekonstruoti Maironio gatvę, nes kurorto strateginiame plane tai nenumatyta. Statybos ir miesto ūkio komiteto pirmininko Vaido Šimaičio nuomone, klausimas aiškus. Anot pirmininko, yra patvirtintas miesto strateginis planas, kuriame konkrečiai numatyta kokias gatves rekonstruoti bei remontuoti. Kodėl nepaisoma šio dokumento, kuriam parengti gaištas ne tik laikas, bet ir išleisti pinigai. Beje, anot V.Šimaičio, strateginiame plane Maironio gatvės rekonstrukcija net nebuvo numatyta. Šiuo atveju, valdančiųjų veiksmus galima apibūdinti kaip toje pasakoje – „Lydekai paliepus – man panorėjus“,- neslėpė ironijos politikas.

 

Šventoji vėl pamiršta

Pasak V.Šimaičio, jau nesinori tikėti valdančiųjų deklaracijomis, esą jei bus papildomų lėšų, pastarosios bus skiriamos Šventajai. „Buvo numatyta suremontuoti Jūros gatvę ir Mokyklos gatvės šaligatvius, taip pat rimta bėda su taku neįgaliesiems ir Ošupio tako šaligatviais. Deja, pinigų, kurie galėtų būti skirti projektinei dokumentacijai parengti, nebus. Tuo tarpu, Maironio gatvės asfalto danga palopyta, o ir šaligatviai dar pakenčiami“, - konstatavo Statybos ir miesto ūkio komiteto pirmininkas, pasiūlęs sprendimą atidėti.

Komunalinio ūkio skyriaus vedėjas K.Jakubauskas teisinosi, esą tų gatvių, kurias buvo numatyta remontuoti, techniniai projektai paseno, nes nebuvo finansavimo ir jie liko neįgyvendinti, tad šiuo metu yra galimybė rekonstruoti Maironio gatvę.

 

Prioritetas – Maironio gatvė

Miesto tarybos nario Dainiaus Želvio tvirtinimu, argumentai neįtikinantys. „Padėtis keistoka. Pinigai gatvėms projektuoti išleisti ir kažkokiu stebuklingu būdu šie projektai paseno. Manau, kad vedėjas paprasčiausiai nežino kaip „suvalgyti“ gautus pinigus ir suskato remontuoti gatvę, kurioje įsikūręs jo „patronas“. Sovietmečio tradicijos niekaip neatsikratoma, nes būtent, tvarkomos tos vietos, kur apsigyvena viena ar kita persona“, - nuomonę, kad svarbiausias šiuo metu dalykas suremontuoti Maironio gatvę, išsakė D.Želvys.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Į mūsų kurortą atvykstantys svečiai miesto biudžetą kasmet papildo lėšomis, kurios skiriamos tam, kad Palanga taptų gražesnė, patrauklesnė, o jos vardas kuo garsiau skambėtų Lietuvoje ir už jos ribų. Per tris vasaros mėnesius surinkta kiek per pusę milijono litų vadinamojo „pagalvės“ mokesčio, o „ratuoti“ poilsiautojai nuo gegužės 15 iki rugsėjo 15 sumokėjo per...


Penktadienį Šventosios seniūnijos vietos bendruomenės tarybos posėdyje paskirstytos Vietos bendruomenių savivaldos programai iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skiriamos lėšos. Į beveik 17 tūkst. litų pretendavo penkios programos, kurioms įgyvendinti prašyta per 24 tūkst. Lt. Posėdžio metu nuspręsta visiškai patenkinti trijų programų poreikius...


Jau nuo šio savaitgalio – Kurorto šventės „Myliu Palangą“ – gatvė bus prikelta naujam gyvenimui. Su atnaujintais pėsčiųjų ir dviračių takais, naujais žibintais ir artimoje ateityje iškilsiančiu „muzikiniu“ fontanu ji vilios tiek palangiškius, tiek ir miesto svečius. Dar daugiau – tikimasi, kad rekordiškai greitai...


Už neteisėtą buvusio Valstybės tarnybos departamento (VTD) direktoriaus Osvaldo Šarmavičiaus atleidimą iš pareigų iš buvusio vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio siekiama valstybės naudai priteisti per 200 tūkst. litų.


Kurhauzo restauracijai – papildomi 500 tūkst. litų

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 11 04 | Rubrika: Miestas

Palangos Kurhauzo restauracijos ir vidaus pritaikymo darbams Kultūros ministerija papildomai skyrė pusę milijono litų – tokią  žinią kultūros ministras Šarūnas Birutis telefonu pranešė Palangos merui Šarūnui Vaitkui. „Tai – puiki žinia Palangai ir palangiškiams“, – sakė kurorto vadovas.


Vilniaus miesto I-as apylinkės teismas atmetė R. Palaičio skundą prieš „Palangos tiltą“. Ieškinyje jau už politikos užribio likęs R. Palaitis prašė teismo priteisti 40 tūkst. litų iš „Alfa Media“ ir „Palangos tilto“ už patirtą moralinę ir turtinę žalą.


Praėjusios savaitės pabaigoje Palangą pasiekė džiugi žinia: ūkio ministras Rimantas Žylius pasirašė įsakymą, kuriuo pirmajam darbų etapui Vasaros koncertų salei Palangoje rekonstruoti ir daugiafunkciniam kultūros pastatui įrengti skiriami du milijonai litų.


Gintaro muziejui restauruoti – 4,5 milijono litų  1

"Palangos tilto" informacija, 2012 09 24 | Rubrika: Miestas

Praėjusios savaitės pabaigoje Palangą pasiekė džiugi žinia – Ūkio ministerija iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų skyrė finansavimą – 4 mln. 558 tūkst. Lt projektui „Palangos Gintaro muziejaus reprezentacinių rūmų restauracija ir pritaikymas šiuolaikiniams kultūrinio turizmo poreikiams“.


Sovietmetis kurorte dar labai gajus. Šį pavasarį Susisiekimo ministerija Palangos miesto savivaldybei skyrė  daugiau kaip per pusantro milijono litų vietinės reikšmės keliams ir gatvėms suremontuoti. Miesto valdančiųjų balsų dauguma, net už 1 mln.300 tūkst.litų bus rekonstruota Maironio gatvė, kurioje, anot opozicijos, įsikūręs liberalcentristų „patronas“, Vidaus reikalų ministras...


Šiemet Savivaldybės biudžete miestelėnų sveikatinimo programai finansuoti numatyta skirti 857,8 tūkst. litų. Svarstant biudžeto projektą, programą pristačiusi Savivaldybės gydytoja Lina Riaubaitė teigė, kad numatomi finansavimo šaltiniai bus Savivaldybės biudžeto lėšos – 258 tūkst. litų,  Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios lėšos – 69,9 tūkst. litų, Visuomenės sveikatos rėmimo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius