Valdžia ruošia staigmeną nuomojantiems būstą su verslo liudijimu: du butai – du liudijimai

"Palangos tilto" informacija, 2019-10-14
Peržiūrėta
1583
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Finansų ministerija pateikė žinių ne tik auklėms, automobilius remontuojantiems ar statybose dirbantiems žmonėms. Pokyčius valdžia planuoja ir tiems, kurie nuomoja butus. Finansų ministerija pateikė Vyriausybės nutarimo projektą, kuriuo siūloma, kad su verslo liudijimu būtų nuomojamas tik vienas butas. Jei tokia tvarka bus priimta, nuomotojai sako kelsiantys kainas arba keis mokesčių mokėjimo būdą. Finansų ministerija siūlo leisti naudoti vieną verslo liudijimą vieno gyvenamosios paskirties nekilnojamo turto nuomai.

„Atskiras fiksuoto dydžio pajamų mokestis įsigyjant verslo liudijimą gyvenamosios paskirties patalpų nuomai mokamas už kiekvieną gyvenamosios paskirties objektą, įregistruotą Nekilnojamojo turto registre, t.y., pavyzdžiui, nuomojant du nekilnojamojo turto objektus, reikės įsigyti du verslo liudijimus“, – rašoma Vyriausybei pateiktame nutarimo projekte.

Teigiama, kad šiuo pakeitimu siekiama adekvatesnio pajamų apmokestinimo lygio. Jei gyventojas turi kelis turto vienetus, kuriuos nuomoja, dėl kiekvieno reikės įsigyti po atskirą verslo liudijimą. 

Du butus nuomojanti Vaiva 15min teigė neigiamai vertinanti tokius pasiūlymus bei mano, kad greičiausiai padidėjusias sąnaudas perkeltų ant nuomininkų pečių. „Viename bute gyvena pažįstami asmenys, todėl jiems greičiausiai nekelčiau nuomos. Tačiau dabar kasmet turiu sumokėti apie 600 eurų už verslo liudijimą, todėl jei tektų dvigubinti šią sumą, tai atsilieptų antrojo buto nuomininkams. Tikrai didinčiau jiems nuomą“, – aiškino ji.

Tiesa, ji pažymėjo, kad yra daugiavaikė motina, todėl jai priklauso 50 proc. lengvata verslo liudijimui. „Jei ir šios lengvatos neliktų, tuomet tikrai pasijustų“, – kalbėjo ji. Kitas 15min kalbintas vyras, nuomojantis 2 butus, nustebo išgirdęs apie tokius planus. „Na, tektų tuomet ne verslo liudijimą pirkti, o mokėti GPM. Tačiau man tai didelė naujiena, nieko negirdėjau apie tokius planus“, – sakė jis.

Trumpalaikės nuomos agentūros „Houseys“ bendraturtė Agota Lukšaitė mano, kad smulkesni nuomos taškų valdytojai tokią tvarką tikrai pajus. „Mano nuomone, padidės šešėlis, bus daugiau tokių, kurie neims verslo liudijimų apskritai. Gali būti, kad dalis turtą nuomojančių žmonių pasirinks mokėti 15 proc. GPM. Bet, kad tai apsimokėtų, pajamos turi neviršyti apie 320 eurų per mėnesį, todėl tikėtina, kad atsiras tokių, kurie už garažus ar pan. neims verslo liudijimų, o susimokės privalomą GPM“, – mano ji.

Pagal 15min.lt

Jūsų komentaras:

NEDEJUOJAM 2019-10-23 16:48 (IP: 86.100.102.56)
STOVI DARBO BIRZOI PATENTAS NEKAINUOJA. UZ PIRMA PATENTA SUSIMOKI SODRA SVEIKATA,ANTRAS PATENTAS KAINUOJA 10 EURU.KO DEJUOTI? TOKE YSTATYMAI.

Nedejuokit 2019-10-14 07:26 (IP: 84.15.189.203)
Kokia čia staigmena, taip ir turi būti, du atskiri turto vienetai. Tai or su patentai

Taip pat skaitykite

Palangoje, Vanagupės g. 22B, pradėtos naujų apartamentų „Santjago“ statybos. Keturių aukštų pastate bus įrengti 79 vieno–trijų kambarių butai, kurių plotas 27–72 kv. m. Projektą vystanti bendrovė „Inžinerinė grupė“ skaičiuoja, kad projekto vertė sieks apie 16 mln. eurų.


Šeštadienį, rugpjūčio 28-ąją, į Palangą atvyksta Zita Kelmickaitė ir Free Finga. Nuo 11 valandos aikštėje prie Palangos Kurhauzo duetas palangiškiams ir miesto svečiams ruošia išskirtinę programą su Vytauto Didžiojo universiteto kameriniu orkestru.


Finansų ministerija pokyčius planuoja ir tiems, kurie nuomoja butus. Finansų ministerija pateikė Vyriausybės nutarimo projektą, kuriuo siūloma, kad su verslo liudijimu būtų nuomojamas tik vienas butas. Jd


Neįgalieji ar vaikus su sunkia negalia auginančios šeimos, jei reikia pagal specialiuosius poreikius pritaikyti būstą ar gyvenamąją aplinką, dėl paramos su prašymais gali kreiptis į Savivaldybę.  


Nusivylę mažomis bankų palūkanomis ir su netikrumu laukdami euro Lietuvoje įvedimo, net mažiau santaupų turintys lietuviai linkę nusiimti indėlius ir jį investuoti į nekilnojamą turtą (NT) – būstą Palangoje. Anot kalbintų NT žinovų, 80 procentų pirkėjų ieško naujos statybos, nedidelių ir palyginti nebrangių butų. Neabejojama, kad dėl minėtų priežasčių ir sparčiau vystantis...


Verslo liudijimai populiaresni nei pajamų deklaravimas

Alvydas ZIABKUS, "Lietuvos rytas", 2013 05 23 | Rubrika: Verslas pinigai

Nors šiomis dienomis pajūryje dar yra žvarbu, o reti poilsiautojai neišlenda iš striukių, gyvenamųjų patalpų nuomos paslaugas teikiantys palangiškiai jau iš anksto rūpinasi verslo liudijimais.


Netrukus ateis kalendorinis pavasaris. Ilgės dienos, daugės saulės spindulių. Politinis pavasaris, prasidėjęs su dešiniųjų partijų valdančiosios koalicijos sudarymu, jos programos įgyvendinimu, nežiūrint į kartais valdžios dvaro padangę užtraukiančius tamsius smulkių intrigų ar korupcijos debesis, tęsiasi ir tęsis toliau. Bet šį kartą ne apie tai.


VšĮ Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras Kurorto verslo skyrius surengė konkursą-parodą „Su gintarinėm Šv. Kalėdom, Palanga!“


Verslo liudijimai Palangoje yra populiarūs, ypatingai vasaros sezono metu. Kaip teigė Palangos biudžeto skyriaus vedėja Regina Garadauskienė, šiais metais minimalus verslo liudijimo mokestis už metus buvo 1440 litų. „Kaina priklauso nuo to, kokią veiklą nori vykdyti žmogus. Jei tai nuoma, tuomet žmogaus pajamos yra didesnės, todėl automatiškai ir verslo liudijimas kainuoja brangiau, jei...


Kitąmet mokesčiai dar labiau patuštins smulkiųjų verslininkų kišenes, nes minimalus fiksuoto pajamų mokesčio dydis verslo liudijimus įsigijusiems gyventojams Palangos miesto savivaldybės teritorijoje negali būti mažesnis kaip 1440 litų. Šis mokestis bus tvirtinamas artimiausiame Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius