Valstybės diena Palangoje – su ryškiu karališku prieskoniu ir riterių išbandymais

Palangos tiltas, 2024-07-05
Peržiūrėta
703
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Valstybės diena Palangoje – su ryškiu karališku prieskoniu ir riterių išbandymais

Minint Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo ir Tautiškos giesmės dieną, šeštadienį, Palanga siūlo puokštę renginių visai šeimai – nuo arbatos gėrimo karališkos ceremonijos iki įspūdingų cheminių eksperimentų. O vakare, vienijantį su viso pasaulio lietuviais, himną giedoti kviečiama net keliose kurorto vietose.

Karališkas piknikas

Šventinis šurmulys su karališku prieskoniu prasidės jau vidurdienį – Grafų Tiškevičių alėjoje, prie Kurhauzo. Čia karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos proga Palanga pakvies miesto gyventojus ir svečius į jau tradiciniu tapusią šventę-pikniką „Pozityviai“. Lietuvos valstybės kūrėjo Mindaugo tapimas karaliumi buvo savotiškas kelias į Europos karalysčių šeimą. Šiemet šventės dalyviai pievelėje šalia Kurhauzo įsitrauks į interaktyvias veiklas ir žaidimus, kartu su karaliumi Mindaugu apsilankys įvairiuose pasaulio miestuose.

Iš šalia Palangos įsikūrusių „Babilono sodų“ atvyks karališkas arbatos meistras su visu karališku servizu ir pamokys kilmingai – karališkai – degustuoti arbatą. Bus galima pauostyti ir paragauti „Babilono soduose“ užaugintų žolelių arbatos. Jau žinoma, kad alėja pakvips ir citrine pipirmėte, ir šokoladine mėta, o kitus kvapus atpažinti kviečiame piknike šeštadienį.

Mažuosius šventės dalyvius pradžiugins ir karalaičių augintinis dinozauriukas Dino, pakviesiantis kartu pažaisti ir sukurti dinozaurų šalį – piešti ant akmenėlių, iš ekologiško modelino lipdyti dinozauro fosilijas.

O karaliaus burtininkas sušuks „Eureka!“, kai jam ir vėl pavyks nustebinti mažuosius karalaičius savo eksperimentais, į kuriuos įsitraukti pakvies ir šventės dalyvius. Taigi, kartu su burtininku mažieji šventės dalyviai lipdys dramblio pastą, stebės vulkano išsiveržimą ir įmins dar daugiau burtų paslapčių.

Riterių iššūkiai

Karaliaus Mindaugo sode bus galima ir kitas riterių pramogas išbandyti. Pavyzdžiui, drąsiausieji bus pakviesti išbandyti save stovėjimo ant vinių iššūkyje. Išbandymas truks viso labo 15 sekundžių, bet išstovėti ant vinimis iškaišyto pagrindo leis tik riteriška ištvermė. Beje, šis iššūkis ne tik leis pasitikrinti, kiek karališko kraujo teka jūsų gyslomis, bet ir suaktyvins kraujotaką, leis pasitikrinti ištvermę, valią, kūno stiprumą. Nauda – neabejotina.

Karaliams ir riteriams reikalinga ne tik fizinė jėga, bet ir išmintis. Mąstyti, laviruoti, konstruoti, pataikyti į taikinius didelius ir mažus pakvies edukatoriai iš „Medinių lauko žaidimų“.

Karališkasis piknikas Liepos 6-ąją suplanuotas nuo 12 iki 15 val.

Vakare, prieš vieningą himno giedojimą, nuo 20.30 val. visi kviečiami į Jūratės ir Kastyčio skverą prasidainuoti ir prisiminti gražiausias lietuviškas dainas kartu su Gabriele ir Simu – jausmingu ir teatrališku duetu.

Šventojoje – oro balionu po Lietuvą

Šventojoje „Teatras kišenėje“ 16 val. pakvies į edukacinį užsiėmimą „Oro balionu po Lietuvą“ Pėsčiųjų aikštėje, Topolių g. 4. Susitikime bus verčiama rankomis siūta knyga „Vaikams apie Lietuvą“, kalbama apie valstybės simboliką, mūsų šalies žymias vietas, miestus, istoriją, gamtą, žmonių gyvenimo būdą. Edukacijos dalyviai spalvins jau paruoštus šablonus – personažus ir oro balionus, įspūdžiais ir piešiniais užpildys Lietuvos žemėlapius, atliks smagias užduotis. Vėliau vaikų kūriniai galės papuošti ugdymo įstaigos erdves arba namus.

Ši pusantros valandos vyksianti edukacija – tai smagi patriotiškumo pamoka, kai vaikai taps dailininkais ir aktoriais, istorikais ir keliautojais. Edukacinis užsiėmimas skirtas 5–10 metų vaikams. Registracija telefonu +370 606 37 967.

Prieš himno giedojimą, 20.30 val., šeimos kviečiamos į vaikų dainavimo studijos „Spalvos” muzikinę programą Pėsčiųjų aikštėje.

Tautiška giesmė

Vakare, 21 val., palangiškiai ir šventojiškiai, kurorto svečiai vieningai kartu su lietuviais visame pasaulyje giedos Tautišką giesmę. Palangoje – Jūratės ir Kastyčio skvere su Gabriele ir Simu, ant Birutės kalno su folkloro ansambliu „Mėguva“, Kurhauze – su Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos orkestru, džiazo muzikantu Petru Vyšniausku ir pianiste Aleksandra Žvirblyte (apsilankiusieji M. K. Čiurlionio muzikinio festivalio atidarymo koncerte), Šventojoje – Pėsčiųjų aikštėje su dainavimo studija „Spalvos“.

Vienintelis Lietuvos karalius

Tautišką giesmę liepos 6-ąją viso pasaulio lietuviai vieningai gieda nuo 2009-ųjų, kuomet buvo minima 1000 metų sukaktis nuo pirmojo Lietuvos vardo paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose. Nuo tada ši diena minima ne tik kaip Lietuvos karaliaus Mindaugo, bet ir Tautiškos giesmės diena.

Karalius Mindaugas buvo karūnuotas 1253 m. liepos 6-ąją, praėjus porai metų nuo jo krikšto, nes karalyste galėjo vadintis tik krikščioniška šalis.

Lietuvos karalystė, kurią valdė karalius Mindaugas, egzistavo 10 metų. Mindaugas – pirmasis ir vienintelis Lietuvos valdovas, turėjęs oficialų karaliaus titulą“.

 

Palangos miesto sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Minint Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo ir Tautiškos giesmės dieną, šeštadienį, Palanga siūlo puokštę renginių visai šeimai – nuo arbatos gėrimo karališkos ceremonijos iki įspūdingų cheminių eksperimentų. 


Kovo 11-oji yra ir visuomet išliks nenumaldomo tautos ryžto, susitelkimo bei kilnių idėjų simbolis.  Tebūna Kovo 11-oji džiugi ir viltinga, skatinanti džiaugtis mūsų šalies pasiekimais bei didžiuotis savo Valstybe.  Te kiekvienam iš mūsų Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena suteikia optimizmo bei naujų jėgų kurti savo miesto ir šalies gerovę. Su meile kurkime ateities...


Mielieji, Vasario 16-oji – valstybės atkūrimo diena – primena mums, kad laisvės kūrimas – tęstinis procesas, sujungiantis praeitį, dabartį, ateitį.


Vasario 16-ąją palangiškiai ir miesto svečiai kviečiami dalyvauti Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimo renginiuose skirtingose miesto erdvėse, kur netrūks muzikos ir originalių meninių akcentų. 


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palangoje vis labiau kvepia stintomis – su kiekviena diena artėja garsioji šventė „Palangos stinta“, kasmet vasarį į kurortą priviliojanti gausesnį būrį svečių nei karštą vasaros dieną. Vasario 8-10 dienomis šurmuliuosianti Stintų šventė šiais metais bus kaip niekad žemaitiška.


Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius primena miesto gyventojams vieno svarbiausių kiekvienos suverenios valstybės atributų – valstybės vėliavos – iškėlimo tvarką. Valstybės vėliava – oficialus Lietuvos valstybės simbolis. Valstybinės vėliavos naudojimą reglamentuoja įstatymas.


Kitaip nei kitos miesto aukšto sportinio meistriškumo komandos, kurorto ledo ritulio komanda Palangos „Riteris“, kovojanti Žemaitijos ledo ritulio lygoje, kol kas „baltųjų rūmų“ durų nevarstys. „Pirmiausia norime šį bei tą pasiekti, kad ko nors drįstumėme prašyti ar rodytis“, – sako komandos įkūrėjas Eugenijus Mažeika.


Jūros diena, Baltų vienybės diena, šventojiškių sueiga


Paminėta valstybės atkūrimo diena

„Palangos tilto“ informacija, 2009 02 17 | Rubrika: Miestas

Užvakar palangiškiai paminėjo Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius