Vasaros sostinės taksistas įžūlumu pralenkė net vilniečius

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-02-17
Peržiūrėta
841
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vasaros sostinės taksistas įžūlumu pralenkė net vilniečius

Kad Vilniuje taksi vairuotojai įžūliai lupa pinigus iš sostinės svečių, ypač tų, kurie atskrenda į Gedimino miestą lėktuvais ir iš oro uosto važiuoja į centrą, seniai niekam ne paslaptis. Tačiau, pasirodo, ir kai kurie palangiškiai kolegos neatsilieka nuo vilniečių. Antai vienas taksi vairuotojas už kelių kilometrų kelionę nuo Palangos oro uosto iki viešbučio „Medūza“ nuplėšė... 100 litų.

4 kilometrai – 100 litų...
Nuo Palangos oro uosto iki viešbučio „Medūza“ – apie keturis kilometrus. Regis, atstumas niekingai menkas, ir išties neturėtų būti brangu nuvažiuoti jį taksi. Tačiau vienam viešbučio svečiui už tokį pasivažinėjimą teko sumokėti neįtikėtinai didelę sumą.
Ant pinigų priėmimo kvito, beje, be numerio ir datos, kurį taksi vairuotojas įteikė jo paslaugomis pasinaudojusiam klientui, sunkiai įskaitomai parašyta pavardė ir vežėjo adresas: Lenktoji g. 5. Kelionės maršruto pradžia ir pabaiga užrašyta: „Palanga – Palanga“. Nurodytas ir taksi valstybins numeris, suraitytas parašas. Ir juodu ant balto užrašyta, kad už taksi paslaugas sumokėta 100 Lt.
„Šį kvitą mums parodė nuolatinis viešbučio svečias iš Anglijos, – sakė viešbučio „Medūza“ direktorė Živilė Antropikienė. – Ne vieną kartą pas mus apsistojantis klientas, kuris ne kartą iš oro uosto važiavo taksi, buvo apstulbęs, kai vieną pavakarę, apie 18 valandą jam teko pasinaudoti, jo žodžiais, „brangiausio pasaulyje taksi“ paslaugomis“.
Pasak direktorės, paprastai už tokią kelionę taksi vežėjai „ima“ apie 35 Lt. „Būčiau dar nieko nesakiusi, jei klientas būtų važiavęs naktį ir mokėjęs kokius 50 Lt. Bet 100 litų už keturių kilometrų kelionę – jau neregėtas įžūlumas“, – tvirtino Ž. Antropikienė.
Tiek ji, tiek toli gražu ne vienas į redakciją skambinęs palangiškis skundėsi ir tuo, kad itin sunku Palangos taksistus prisikviesti naktį.
„Jei nori važiuoti, tarkim, į oro uostą naktį, turi taksi išsikviesti iš vakaro. Ir mažiau nei už 60 litų palangiškiai nevažiuoja. Pigiau yra išsikviesti automobilį iš Kretingos, o ir vairuotojai kretingiškiai yra malonesni bei mandagesni“, – tvirtino tiek „Medūzos“ direktorė, tiek kiti kalbėję Palangos gyventojai.

Visokių pasitaiko
Palangos taksi, vairuotojų garbei reikia pripažinti, jog didžioji dauguma jų – kiek teko įsitikinti „Palangos tilto“ redakcijos darbuotojams – savo automobiliuose skelbia visus įkainius: nuo „įsodinimo“ kainos (5 Lt) iki to, kiek reikia mokėti už nuvažiuotą kilometrą dieną bei naktį, lengvatinio tarifo bei įkainio, kiek mokama už vadinamąją prastovą. Ir bent jau mūsų nei karto nuskriaudę nebuvo.
Paklausti, ar normalu už kelionę iš oro uosto iki „Medūzos“ paimti iš kliento 100 Lt, prie Autobusų stoties įsikūrę taksistai iš pradžių pajuokavo: „Jeigu klientas tiek moka, kodėl nepaimti“. Tačiau sužinoję, kad vienas kolega išties įvardijo tokią kelionės kainą, kaip mat surimtėjo. Iš pradžių paspėlioję, gal kolega ne iš Palangos, o, pavyzdžiui, iš Klaipėdos buvęs, pamatę mokėjimo kvitą vyrai susižvalgė: „A, čia tas...“. Ir pridėjo kelis epitetus, kurių nespausdinsime.
Pasak vežėjų, bent jau jie visada už kelionę ima tokį užmokestį, kokį „išmuša“ skaitiklis. Iki oro uosto jis „pritiksi“ apie 35 litus.
„Taip, naktį tarifas kiek didesnis, tačiau tikrai ne 60 litų. Nors negalime pasakyti, kiek ima kiti kolegos“, – sakė vežėjai, nei kiek nesiginčiję dėl to, kad kartais su kretingiškiais kelionė gali būti pigesnė: jie ir už licenciją pigiau mokantys.
Dar kartą pavartę rankose kvitą ir nusistebėję, kaip gudriai įvardintas maršrutas, vyrai paminėjo, jog jų identifikuotasis taksistas „malasi“ būtent prie oro uosto. O oro uostas esą yra sudaręs tam tikras sutartis su vežėjais.
Beje, po pokalbio su taksi vairuotojais, kitą dieną, prie šių eilučių autorės priėjo vienas iš minėtąjį kvitą mačiusių vyriškių. Jis sakė, jog svečią iš užsienio taksistas iš pradžių nuo oro uosto vežęs į Palangos centrą iki bankomato, o tik paskui į „Medūzą“. Neva skaitiklis „išmušęs“ 116 Lt, bet keleivis tiek neturėjęs, ir sumokėjęs už pasivažinėjimą tik 100 Lt.

Oro uostas nereguliuoja

Kaip „Palangos tiltui“ sakė laikinai einanti VĮ Tarptautinis Palangos oro uostas direktorės pareigas Vaida Gendrolytė, oro uostas yra sudaręs sutartis su keliomis vežėjų įmonėmis bei „privatininkais“ dėl automobilių aikštelės, kurioje gali sustoti taksi automobiliai, nuomos. Tačiau, jos žiniomis, į ją atvažiuoja, sustoja bei keleivius veža ir tie taksistai, kurie nėra pasirašę nuomos sutarties.
„Mes tiesiog sudarėme sutartį, o kiti niuansai jau pačių vežėjų reikalas“, – sakė V. Gendrolytė.
Laikinai einančios direktorės pareigas žodžius patvirtino ir Aviacijos saugumo bei klientų aptarnavimo skyriaus viršininkas Stanislovas Jomantas.
„Oro uostas neužsiima kainų bei įkainių reguliavimu. Kiek žinome, šiuos klausimus derina atitinkamas Palangos miesto savivaldybės skyrius, tad į jį ir derėtų kreiptis“, – sakė viršininkas.  

Tarifai nustatyti, tačiau kontrolės nebuvo

Palangos miesto savivaldybės Rinkliavų skyriaus vedėja Žaneta Žulkuvienė, kurios vadovaujamas skyrius nuo 2012-ųjų metų išduoda leidimus vežėjams teikti taksi paslaugas, sakė, jog leidimai išduodami tada, kai turima laisvų vietų, ir kai besikreipiantysis turi visus reikalingus dokumentus bei atitinka keliamas sąlygas. Pagal miesto Tarybos nustatytą kvotą, Palangoje gali dirbti 65 taksi paslaugų teikėjai.
Pasiteiravus apie tarifus – kas nustato vieno kilometro kelionės „kainą“, Ž. Žulkuvienė sakė, jog tarifą nustato patys vežėjai ir suderina jį su Rinkliavų skyriumi.
„Tarifai svyruoja, tačiau labai nežymiai, – sakė Ž. Žulkuvienė. – Dieną vieno kilometro „kaina“ svyruoja apie 3 Lt, naktį – nuo 3,5 iki 4,5 Lt. Vasarą tarifas kiek didesnis“.
Pasak Ž. Žulkuvienės, iki šiol praktiškai niekas nekontroliavo, ar Palangos taksistai laikosi savo pačių nustatytų įkainių, ir, kaip rodo mūsų minėtas pavyzdys, jie galėjo daryti ką norėjo. Į tokią nelabai normalią situaciją atkreipė dėmesį ir Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje. Jos teikimu, praėjusių metų pabaigoje Palangos miesto taryba įpareigojo Palangos rinkliavų centrą vykdyti vežėjų kontrolę, kuri turėjo būti pradėta gruodžio mėnesį.

Mokosi kontroliuoti

„Nieko sau įkainiai. O jūs ir kvitą turite? Kreipkitės į mus, rašykite pretenziją, ir mes perduosime medžiagą Viešosios tvarkos skyriui, kuris skirs atitinkamą nuobaudą“, – išgirdęs 100 litų už 4 kilometrus istoriją sakė Palangos miesto rinkliavų centro direktoriaus pavaduotojas Eugenijus Simutis, nusistebėjęs, kad tokią kainą nuo svečio nuplėšė Palangos taksistas. Mat daugiausia nusiskundimų gaunama dėl prie oro uosto besisukiojančių vežėjų iš Klaipėdos.
Kaip paaiškino E. Simutis, kol kas taksi vežėjų kontrolės funkcija Rinkliavų centrui esanti nauja. Šiuo metu yra sudaryta dviejų mėnesių trukmės sutartis su patirties šioje srityje turinčia klaipėdiečių įmone, ir centro darbuotojai kartu su kolegomis vykdo reidus bei mokosi gaudyti pažeidėjus.
„Tikriname leidimus, ar vairuotojai turi visą reikalingą dokumentaciją, ar automobiliai teisingai paženklinti ir ar vairuotojai dirba įjungę skaitiklius, – vardijo E. Simutis. – Jau esame nustatę pažeidimų ir perdavę pažeidėjus Viešosios tvarkos skyriui. Tačiau patys savarankiškai kol kas nedirbame“.
Pasak direktoriaus pavaduotojo, kai baigsis mokymai, patys palangiškiai perims kontrolę ir išties rimtai imsis nesąžiningų vežėjų.

Gali netekti licencijos
Kaip „Palangos tiltui“ patvirtino Viešosios tvarkos skyriaus vyriausioji specialistė Inga Šileikienė, jų skyrius išties baudžia prasižengusius taksi paslaugų teikėjus.
„Yra keli ATPK straipsniai, kuriais vadovaujantis skiriamos baudos. Pirmą kartą nustačius pažeidimą, baudos nėra didelės – nuo 25 iki 100 Lt priklausomai nuo to, koks pažeidimas buvo padarytas“, – sakė specialistė.
Antrą kartą įkliuvęs pažeidėjas baudžiamas daug skaudžiau.
Kaip paaiškino I. Šileikienė, jeigu lengvojo automobilio taksi vairuotojas pažeidžia Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro įsakymu 2011-12-09 Nr. 3-768 patvirtintų ,,Leidimų vežti keleivius lengvaisiais automobiliais taksi išdavimo taisyklių“ 2 ir 16 punktus, sprendžiamas klausimas dėl leidimo vežti keleivius lengvaisiais automobiliais taksi sustabdymo.

Jūsų komentaras:

Nejuokinkit, 2014-02-19 18:40 (. / IP: 86.100.63.40)
daugiau tokių ubagų-kaip taxistai Palangoje!Per 10 min= 100 Lt ! Tiek jų priviso, kad net prie BAŽNYČIOS - nebegalima privažiuoti.. prie Stoties- dešimtys lūkuriuoja ir >,... prie Turgaus irgi dešimtys ir > stovi, laukia ,bet už normalią kainą pasiūlytą -NEVEŽA!...Žvengia, aploja, tyčiojasi...

Palangoj taxi-"palaida bala"... 2014-02-18 12:35 (. / IP: 86.100.63.40)
Plėšikavimas taxistų Palangoje -vyksta baisu! Kai reikia nusigauti senam ar invalidui iki "Globa ir rūp."-kitaip neįmanoma-kaip taxi! Tai,nuo turgaus- taxi iki "Atgirio" 1(vienas) km =10 !Lt!, jei atgal vėl tiek!..jei iki Realibitacinės lig."Palanga" =30 Lt !Iš kur gauti tokius pinigus? -Seniai norėjosi paklausti_ Ar yra kokie Saviv.nustatyti įkainiai už taxi vieno km ? Ar čia šita situacija nevaldoma ir vyksta plėšikavimas? Klaipėdoj nuo Autob. st.- iki Akropolio-11 LT!!! Tai, jei Vilniuj, Klaipėdoj,Druskininkuose-taxi nebe prabanga,nustatyti normalūs įkainiai/km; tai kas dedasi Palangoj? Už tai jų tiek daug?... Keikiasi,rūko, spjaudosi, išvaizda baisi...

Taip pat skaitykite

Kai Antano („Palangos tiltui“ vyro pavardė yra žinoma, Antanas yra laikraščio bičiulis – L. J.) marti susapnavo ryškų sapną, kuriame jo prieš kelis metus mirusi žmona, sapne vilkėjusi ryškią šviesią suknelę, sode šypsodamasi raškė didelius obuolius, ne tik ji, bet ir Antanas laužė galvą: „Ką toks sapnas galėtų...


Naujienų portalo tv3.lt žiniomis, Palangoje, Vytauto gatvėje, praėjusį sekmadienį, apie 10 val. 50 min. taksi auromobilis kliudė dviratininką.


Sakoma, kad trečias kartas nemeluoja, tačiau uždara akcinė bendrovė „Pajūrio infrastruktūra“, kuri Palangos koncertų salės koncesijos (valdymo) konkurse dalyvavo ir anksčiau, rankas trina tik po ketvirtojo konkurso – „Švyturio“ arenos ir baseino Klaipėdoje bei Girstučio baseino Kaune valdytojai savo portfelį papildys ir Palangos koncertų salės valdymo...


Vasaros sostinė Palanga Lietuvos savivaldybių reitinge šiemet užėmė 3 vietą 54 mažųjų savivaldybių indekse. Kurorto savivaldybės reitingas pakilo 3 pozicijomis – pernai savivaldybė buvo 6. Tai labiausiai nulėmė didelis investicijų kiekis bei aktyvus verslas.


Palangos kultūros ir jaunimo centrui aštuonis mėnesius vadovavęs Artūras Butkus vasario 1-ąją baigė savo darbą Palangoje ir su šeima patraukė į Vilnių. Jau buvęs Kultūros ir jaunimo centro direktorius patikino, jog išvyksta dėl šeimos gerovės, tačiau jis neslėpė, kad kultūrininkų gyvenime Palangoje nebuvo viskas gerai. Jis atsakė į „Palangos tilto“...


Birželį iš sostinės grįžusių studentų Palangoje – vos keletas. Juk universitetuose ir kolegijose šis laikotarpis toli gražu nėra vasaros atostogų pradžia, prieš akis – įtempta sesija. Taigi, nenuostabu, jog studijų miestu laikomoje sostinėje Palangos jaunimo vis dar gausu. Nepaisant varginančių egzaminų keletas studentų sutiko pasidalinti savo mintimis apie...


Kad Vilniuje taksi vairuotojai įžūliai lupa pinigus iš sostinės svečių, ypač tų, kurie atskrenda į Gedimino miestą lėktuvais ir iš oro uosto važiuoja į centrą, seniai niekam ne paslaptis. Tačiau, pasirodo, ir kai kurie palangiškiai kolegos neatsilieka nuo vilniečių. Antai vienas taksi vairuotojas už kelių kilometrų kelionę nuo Palangos oro uosto iki viešbučio...


Kultūros sostinės metai dar nesibaigė  4

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 09 19 | Rubrika: Miestas

Antradienio rytą į „Palangos tilto“ redakciją prie tradicinio puodelio kavos į redakciją susirinkę kultūrai ir miesto kultūriniam gyvenimui neabejingi mūsų skaitytojai turėjo progą užduoti jiems rūpimus klausimus, pateikti savo pasiūlymus, padiskutuoti bei tiesiog pabendrauti su Palangos kultūros centro direktoriumi Žilvinu Kažiu bei jo pavaduotoju, miesto Tarybos nariu...


Apie šalies kultūros sostinės Palangos renginius – specialiame tinklapyje

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 01 21 | Rubrika: Miestas

www.palanga2013.lt – tokiu adresu Lietuvos kultūros sostinės Palangos interneto svetainė jau laukia lankytojų. Joje besidomintieji kultūra bei Palangoje šiais metais vyksiančiais renginiais ras visą juos dominančią informaciją lietuvių ir anglų kalbomis.


Kultūros sostinės titulą perėmusi Palanga žada nustebinti

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 12 10 | Rubrika: Miestas

Pasitikdama 2013-uosius Palanga iš Anykščių perėmė Lietuvos kultūros sostinės titulą. Anykščiuose vykusio teatralizuoto renginio metu didžiausio šalies kurorto mero pavaduotojui Sauliui Simei kartu su Lietuvos kultūros sostinės titulu perduota ir didžiulė skrynia su vietos bendruomenės linkėjimais palangiškiams.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius