Visi kviečiami į jaukias žiemos popietes Advento dirbtuvėse Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje

Palangos tiltas, 2021-11-20
Peržiūrėta
537
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Visi kviečiami į jaukias žiemos popietes Advento dirbtuvėse Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje

Kviečiame visus – šeimomis ir po vieną, mažus ir didelius – į jaukias žiemos popietes Advento  dirbtuvėse, įsikūrusiose Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje. Jose Kalėdų laukimą galėsime paversti stebuklingu!

Sparčiais žingsniais keliaujančios paskutinės rudens dienos netrukus atves mus į Adventą – Kalėdų laukimo laiką. O kad jis neprailgtų, kviečiame patirti kūrybos ir laukimo džiaugsmą drauge. Padovanokime sau ir vaikams įsimintinas valandas, kartu kurdami Advento vainikus, šiaudinius papuošalus Kalėdų eglutei, kvepiančias bičių vaško žvakes, karpinius iš popieriaus. Savo rankomis sušildytus kūrinėlius galėsime panaudoti namų papuošimui ar mažai dovanėlei. 

Lapkričio 26 d. 16 val. kartu su meistre Jurgita Treinyte kiekvienas susirišime Advento vainiką. O kurdami šnekučiuosimės apie jo kilmę, rišimo tradicijas bei reikšmes, apie žvakių Advento vainike simboliką Lietuvoje ir kitose šalyse. 

Meistrė Jurgita Treinytė yra tautodailininkė, sertifikuota tradicinio paveldo amatininkė.

Laukiame Jūsų. Vainikui reikalingų kvapnių miško samanų, kankorėžių, giliukų, džiovintų uogų, gėlių ir kitų gamtos medžiagų bus; meistrė atsineš ir keletą karštų klijų pistoletų. Jeigu namie turite savo, ateidami atsineškite, kad nereiktų laukti, kol galėsite pasinaudoti meistrės atneštaisiais.

Renginys nemokamas 

Būtina registracija tel. nr. 8 460 54559, el. p j.[email protected]

Susitikimas vyks Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje, Vytauto g. 23A, Palanga

 

Nijolė Laužikienė  

Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejaus vedėja

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kviečiame visus – į jaukias žiemos popietes Advento dirbtuvėse, įsikūrusiose Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje. Jose Kalėdų laukimą galėsime paversti stebuklingu!


Kviečiame visus – šeimomis ir po vieną, mažus ir didelius – į jaukias žiemos popietes Advento  dirbtuvėse, įsikūrusiose Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje. Jose Kalėdų laukimą galėsime paversti stebuklingu!


Kviečiame visus – šeimomis ir po vieną, mažus ir didelius – į jaukias žiemos popietes Advento  dirbtuvėse, įsikūrusiose Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje. Jose Kalėdų laukimą galėsime paversti stebuklingu!


Pasibaigus vasaros šurmuliui Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia palangiškius ir miesto svečius į jaukias rudens  popietes burmistro namuose. 


Pasibaigus vasaros šurmuliui, Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus ir vėl kviečia palangiškius ir miesto svečius į jaukius rudens vakarus burmistro namuose. Rugsėjo 22 d. 18 val. susitiksime su teatrologe, menotyrininke ir eseiste Audrone Girdzijauskaite. Viešnia dalysis prisiminimais apie tarpukario Palangą, kurioje ji mėgdavo atostogauti, sugrįš į savo memuarus, publikuotus knygose ...


Birželio 25 d., penktadienį, 17 val. palangiškius ir miesto svečius į jaukią vakaronę kviečia Jono Šliūpo muziejus. Čia etnologė, tautosakininkė ir žurnalistė Gražina Kadžytė papasakos apie Joninių šventimo  tradicijas Pirmosios Lietuvos Respublikos (1918–1940)  metais, Latvijos Kuršo Lyguo šventes, to meto vasarų trauką link pajūrio ir apskritai vardines.


Netrukus Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje karaliaus jaunieji palangiškiai ir jų šeimos nariai – gegužės 29 d. 12 val. į nuotaikingą popietę kviečia knygų vaikams autorė Daiva Molytė-Lukauskienė.


Balandžio 10 d. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje pradeda veikti Lietuvos nacionalinės premijos laureato Petro Repšio grafikos darbų paroda „Pasikalbėjimai su savimi“. Tai pirmoji asmeninė autoriaus paroda šiame pajūrio mieste.


Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus pasiilgusius bendravimo kviečia pasinerti į popieriaus magiją ir kartu su tautodailininke liaudies meistre Odeta Tumėnaite-Bražėniene pasidaryti kalėdinių puošmenų. Advento laikotarpiu dažniausiai prisimenami karpiniai. Juose ryškūs etnokultūros motyvai, lietuvių liaudies ornamentika ir populiarusis gyvybės medžio siužetas, kuris...


Unikali beveik dviejų šimtų eksponatų paroda „Pajūrio akmens amžius“ Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje netrukus bus uždaryta. Kviečiame suskubti tuos, kurie nespėjo joje apsilankyti, o apsilankiusius – sugrįžti į parodos uždarymo renginius.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius