VMI laukia 300 tūkst. gyventojų: praleidus terminą gresia delspinigiai

Palangos tiltas, 2024-11-11
Peržiūrėta
858
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pievos. FOTO: DELFI / LAIMONAS JANKAUSKAS
Pievos. FOTO: DELFI / LAIMONAS JANKAUSKAS

Šimtai tūkstančių gyventojų iki lapkričio 15 dienos privalo sumokėti žemės mokestį. Tai jau padarė 60 proc. turinčių šią prievolę. Nesusimokėjusiems grės pasekmės – bus imti skaičiuoti delspinigiai.

Žemės mokestis šiemet buvo priskaičiuotas 787 tūkst. žemės savininkų. Iš jų – 770 tūkst. gyventojų, kurie turi susimokėti 50,3 mln. eurų, ir 17 tūkst. įmonių – šios turi atseikėti 10,4 mln. eurų. 

Šią pareigą iki šiol jau atliko 474 tūkst. žemės savininkų, „Delfi“ patvirtino Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) vadovės pavaduotojas Martynas Endrijaitis.

Iš viso iki šiol sumokėti 32 mln. eurų – iš jų 28,5 mln. eurų sumokėjo 467 tūkst. gyventojų, dar 3,7 mln. eurų sumokėjo 7 tūkst. įmonių.

Nesumokėjus – delspinigiai 

Žemės mokesčio deklaracijų papildomai pildyti nereikia, nes VMI jas suformuoja ir išsiunčia gyventojams, o tikslią mokesčių sumą visada patogiausia pasitikrinti ir sumokėti prisijungus prie „Mano VMI“, patarė M. Endrijaitis.

Jo teigimu, didžioji dalis žemės savininkų mokestį sumoka laiku. 

Praleidus žemės mokesčio terminą, nuo kitos dienos pradedami skaičiuoti delspinigiai – 0,03 proc. per dieną, todėl rekomenduojama nelaukti paskutinės dienos.

„VMI nuolat informuoja gyventojus apie naujai atsiradusius ir nesumokėtus mokesčius, siųsdama pranešimus per „Mano VMI“, o ne „Mano VMI“ naudotojams – klasikiniu paštu. Jei gyventojas ar įmonė turi finansinių sunkumų, dėl nepriemokos, kuri viršija 125 eurų, jie gali kreiptis į VMI ir išdėstyti skolą dalimis patogiu grafiku“, – teigė VMI atstovas. 

Jei asmuo po pranešimo ir toliau nesumoka ir nesikreipia į VMI dėl mokestinės paskolos sudarymo, VMI, vadovaudamasi teisės aktais, inicijuoja išieškojimo veiksmus.

Nemoka bažnyčios, Lietuvos bankas, nedarbingi žmonės 

Žemės mokesčio tarifą, kuris siekia nuo 0,01 proc. iki 4 proc. žemės vertės, nustato kiekviena savivaldybės taryba individualiai. 

Nauji žemės savininkai mokestį turi mokėti už visus metus, jei žemė įsigyta pirmąjį pusmetį, jei antrąjį – nuo kitų kalendorinių metų.

Egzistuoja ir išimčių sąrašas, kai šio mokesčio mokėti nereikia. 

Pavyzdžiui, juo neapmokestinama žemė, kuri yra užimta bendro naudojimo kelių ar yra mėgėjiško sodo teritorijoje, taip pat valstybinių parkų, kraštovaizdžio, kultūrinių, geologinių, geomorfologinių, botaninių, zoologinių, botaninių–zoologinių, hidrografinių ir pedologinių draustinių teritorijų ir jų apsaugos zonų žemė.

Neapmokestinama ir paviršinių vandens telkinių pakrančių apsaugos juostų bei gamtos paminklų žemė, į Kultūros vertybių registrą įrašytų archeologinių (išskyrus senamiesčių kultūrinius sluoksnius) ir memorialinių (neveikiančių kapinių ir laidojimo vietų) nekilnojamojo kultūros paveldo objektų teritorijų žemė. 

Į Kultūros vertybių registrą įrašytų istorinių, architektūrinių ir dailės nekilnojamojo kultūros paveldo objektų teritorijų žemė kaimo vietovėse ir etnografinių kaimų teritorijose esančių etnografinių sodybų žemė taip pat nėra šio mokesčio objektas. 

Žemės mokesčio nereikia mokėti ir už ūkininko ūkiui steigti įgytą žemę tris mokesčio mokestinius laikotarpius nuo nuosavybės teisės įsigijimo bei už žemę, kuri nuosavybės teise priklauso tradicinėms ir kitoms valstybės pripažintoms religinėms bendruomenėms, bendrijoms ir centrams.

 

Kornelija Mykolaitytė

DELFI

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šimtai tūkstančių gyventojų iki lapkričio 15 dienos privalo sumokėti žemės mokestį. Tai jau padarė 60 proc. turinčių šią prievolę. Nesusimokėjusiems grės pasekmės – bus imti skaičiuoti delspinigiai.


Seimo Aplinkos apsaugos komitetas, pradėjęs svarstyti siūlymą griežtinti reikalavimus nesudėtingo statinio statybai kurortuose, iki lapkričio 11 d. laukia gyventojų pasiūlymų šiuo klausimu.


Seimas svarstys siūlymą nuo 6 mėnesių iki metų pailginti nelegalių statybų apskundimo terminą.


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, kad Palangos m. gyventojams iš viso jau grąžinta per 470 tūkst. eurų  gyventojų pajamų mokesčio (GPM) permokų, jos pervestos apie 1,2 tūkst. palangiškių. 


Klaipėdos apskrities paramos gavėjams šiemet gyventojai skyrė per 2,3 mln. eurų ir tai yra didžiausia iki šiol skirta paramos suma.


Atsižvelgdamas į dalyvių pageidavimus, lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ pratęsia paraiškų, savo vykdomai iniciatyvai „Mes – bendruomenė“, teikimo terminą. Aštuntus metus vykstančio projekto fondą, skirtą įvairių bendruomenių iniciatyvų įgyvendinimui, sudaro didžiausia per visą iniciatyvos istoriją suma – 130 tūkst. eurų. Paraiškos bus priimamos iki balandžio 17 d.


Mokesčių nepriemoką, kuriai buvo taikoma mokestinė pagalba ir tik nuo lapkričio 1 d. pradėti skaičiuoti delspinigiai, turi per 70 Palangos m. savivaldybės įmonių (per 210 tūkst. eurų), taip pat apie 100 savarankiškai dirbančių (per 60 tūkst. eurų) ir apie 600 jokios veiklos nevykdančių (per 90 tūkst. eurų) savivaldybės gyventojų. Pastarųjų didžiausia dalis turi nepriemoką iki 20 eurų.


119 tūkst. 520 eurų per metus, arba 9 tūkst. 960 eurų per mėnesį – tiek pinigų už buvusios sovietmečio nomenklatūros vilos „Auska“ nuomą norėtų gauti pernai lapkritį iš Turto banko savo nuosavybėn ją nusprendusi perimti Palangos miesto savivaldybė. Vakar posėdžiavusi kurorto Savivaldybės taryba priėmė sprendimą išnuomoti šį turtą viešojo konkurso...


Iki kovo 1 d. imtinai Palangoje dviejų arba vienos vakcinos nuo COVID-19 ligos sulaukė 1 tūkst. 301 gyventojas. Dvi vakcinos dozes jau yra gavę 477 gyventojai, vieną kartą vakcina paskiepyti 824 palangiškiai, iš jų – 283 senjorai.


Šiemet Savivaldybės biudžete miestelėnų sveikatinimo programai finansuoti numatyta skirti 857,8 tūkst. litų. Svarstant biudžeto projektą, programą pristačiusi Savivaldybės gydytoja Lina Riaubaitė teigė, kad numatomi finansavimo šaltiniai bus Savivaldybės biudžeto lėšos – 258 tūkst. litų,  Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios lėšos – 69,9 tūkst. litų, Visuomenės sveikatos rėmimo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius