VRK primena: kaip reitinguoti kandidatus ir kaip vyksta balsavimas vokais?

Palangos tiltas, 2023-02-21
Peržiūrėta
1384
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

VRK primena: kaip reitinguoti kandidatus ir kaip vyksta balsavimas vokais?

Rinkėjai, planuojantys atvykti balsuoti savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose išankstinio balsavimo dienomis, domisi, kokia tvarka vyksta balsavimo iki rinkimų dienos procesas. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja apie tai, kaip vyksta balsavimo vokais procedūra. Taip pat pateikia papildomą išaiškinimą rinkėjams, kaip reitinguoti kandidatus.

Kiekvienoje savivaldybėje rinkėjams bus išduodami skirtingi balsavimo biuleteniai. Atvykęs rinkėjas gaus tik tos savivaldybės, kurioje yra deklaravęs savo gyvenamąją vietą, balsavimo biuletenius ir galės balsuoti tik už savo savivaldybėje išsikėlusius kandidatus.

Pirmojo rinkimų turo metu visi rinkėjai gaus po du biuletenius. 

Vienas biuletenis skirtas balsuoti už kandidatus į merus. Jame – bus įrašyti kandidatai į merus toje konkrečioje savivaldybėje, kurioje rinkėjas gyvena, pagal kandidatų pavardes abėcėlės tvarka. Šiame biuletenyje prie kiekvieno kandidato bus nurodytas jį iškėlusios politinės organizacijos pavadinimas arba pažymėta, kad jis išsikėlė pats.

Rinkdami savo savivaldybės merą, rinkėjai biuletenyje turi pažymėti vieną kandidatą. Jei pažymima daugiau kandidatų arba nepažymimas nė vienas, biuletenis laikomas negaliojančiu.

Antrajame biuletenyje rinkėjas ras kandidatų sąrašų, keliančių kandidatus į tos konkrečios savivaldybės tarybą, pavadinimus. Jie bus išdėstyti numerių didėjimo tvarka pagal rinkimų numerius, kuriuos politinės partijos ir politiniai komitetai ištraukė burtų keliu. 

Biuletenyje rinkėjai turėtų pasirinkti vieną kandidatų sąrašą. To paties biuletenio apačioje bus penki langeliai. Juose rinkėjas turi teisę reitinguoti to kandidatų sąrašo, kurį jau pažymėjo, kandidatus. 

Į penkis langelius rinkėjas gali įrašyti penkis skirtingus numerius tų kandidatų, kuriuos rinkėjas norėtų matyti dirbančius savo savivaldybės taryboje. Visų kandidatų sąrašus su kandidatų numeriais bus galima rasti kiekvienoje balsavimo kabinoje. 

Vienas įrašytas kandidato numeris yra lygus vienam pirmumo balsui. Pirmumo balsus galima skirti ir mažiau nei penkiems kandidatams, arba neskirti nė vienam. Jei to paties kandidato numerį įrašysite į keletą langelių, bus įskaitytas tik vienas pirmumo balsas.

Reitinguodami kandidatus rinkėjai suteikia jiems didesnę galimybę būti išrinktiems į savivaldybės tarybos narius. Tačiau reitinguoti kandidatus nėra privaloma. Jeigu kandidatų sąrašų biuletenyje pažymėtas vienas kandidatų sąrašas, tačiau reitingavimo langeliai palikti tušti, toks biuletenis bus laikomas galiojančiu.

Jei rinkėjas netyčia pastebi padaręs klaidą ir pageidauja ją ištaisyti, jis gali informuoti rinkimų komisijos narį, atiduoti jam sugadintą biuletenį ir gauti naują. Rinkimų komisijos narys sugadintą biuletenį įveda į atskirą apskaitą, o netyčia rinkėjo sugadintas biuletenis rinkimuose nieko nebelemia. 

Balsuojant iš anksto, kai abu biuletenius rinkėjas užpildo taip, kaip norėjo, juos reikėtų perlenkti ir įdėti į mažąjį voką. Tada mažasis vokas yra užklijuojamas ir įdedamas į didįjį voką kartu pridedant ir rinkėjo informacinį lapelį, kurį atėjus balsuoti rinkėjui išdavė rinkimų komisijos narys. 

Užklijuotą didįjį voką reikia paduoti rinkimų komisijos nariui, kuris užklijuoja ant voko specialų ženklą ir išduoda rinkėjui balsavimo voko priėmimo kvitą. Tik po to balsavimo voką rinkėjas gali įmesti į balsadėžę. 

Balsavimas iki rinkimų dienos bus organizuojamas vasario 28, kovo 1 ir kovo 2 dienomis nuo 7 valandos ryto iki 20 valandos vakaro. Visas balsavimo iš anksto vietų sąrašas skelbiamas VRK svetainėje. 

VRK taip pat pataria rinkėjams prieš einant balsuoti pasidomėti jų savivaldybės kandidatais į merus ir savivaldybės tarybos narius. 

Išsami ir patikima informacija apie kandidatus skelbiama VRK svetainėje.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuvoje tik 0,65 proc. įmonių yra sukūrusios po daugiau kaip 250 darbo vietų, tačiau būtent jos sugeneruoja daugiau kaip trečdalį metinės apyvartos, rodo kredito biuro „Creditinfo Lietuva“ atlikta analizė. 


Kasmet pasirodančios stintos masina ne tik norinčius jų paskanauti, bet ir žvejybos mylėtojus. „Patikėkite, kai linksi ir šokčioja visų trijų ar keturių meškerėlių sargeliai yra gražiausias reginys žvejo širdžiai“, – sako žvejys mėgėjas Žilvinas.


Rinkėjai, planuojantys atvykti balsuoti savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose išankstinio balsavimo dienomis, domisi, kokia tvarka vyksta balsavimo iki rinkimų dienos procesas.


Šventės, atostogos – tai puiki proga visai šeimai pabūti kartu, pabendrauti, kurti šeimos tradicijas, dalintis pakilia nuotaika. Tačiau labai svarbu šventiniame šurmulyje nepamiršti saugumo ir dėmesio vaikui. 


Ukrainai reikia įsivesti eurą, kaip valiutą, apeinant pasipriešinimą ir užtikrinant, kad žinia yra aiški – Ukrainos ateitis yra  ES ir NATO ir laisvame Vakarų pasaulyje. Euras, kaip valiuta, tai visiems labai aiškiai parodo – ir prancūzams, ir rusams, ir visiems ukrainiečiams. 


21-erių metų Marius Žostautas, prekybos centro „Maxima“ Palangos centre kasininkas-pardavėjas, pateko į didžiausio šalies maisto prekybos tinklo sausio herojų vienuoliktuką – už paslaugumą ir dėmesį klientams. Viena palangiškė nepatingėjo apie jai patikusį „Maxima“ darbuotoją parašyti jam padėką ir nusiųsti ją „Maxima“ vadovybei į...


Net keturias dienas - nuo pirmadienio iki penktadienio - vyksta išankstinis balsavimas Seimo rinkimuose. Palangoje jis vyksta atremontuotose patalpose Savivaldybės vidiniame kieme, viešbučio "Žydroji liepsna" (Gintaro gatvė) kieme. (PILDOMA).


Sukaupta ilgametė profesinė patirtis, stažuotės Lietuvoje ir užsienyje, domėjimasis medicinos naujovėmis – tokia yra ilgametės Palangos reabilitacijos ligoninės neurologijos vyriausiosios gydytojos reabilitologės, o šiuo metu – Palangos reabilitacijos ligoninės direktoriaus pavaduotojos medicinai, Juditos Daratienės kasdienybė.


Artėjant rinkimams, vis dažniau išgirstame kalbų apie politiką – peikiamas ar palaikomas partijas, kandidatus į Seimą. Kalbinti palangiškiai piktinosi, kad politikai prisimena eilinius žmones tik artėjant rinkimams ir svarstė, kad kol kas Palangoje „nėra už ką balsuoti“ ir kad partijos, užuot siūliusios palangiškius kandidatus, juos...


Lipdamas savivaldybės laiptais, šnopuoja kaip šernas, pavalgęs pietus „Pas Feliksą“, gadina orą kaip šeškas, bet... apskritai – visai neblogas žmogus, nors tinkamas tik bokso kriaušei daužyti. Spėkite kas toks? Ogi Palangos vicemeras Saulius Simė. Kas dar nori „pavaryt“ ant kurorto vicemero?


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius