„Palangiškio kortelė“ – 2020 m. „Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų“ nacionalinės atrankos nugalėtoja

***, 2020-07-01
Peržiūrėta
4782
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Palangiškio kortelė“ – 2020 m. „Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų“ nacionalinės atrankos nugalėtoja

Palangos miesto savivaldybės bendradarbiavimo ir socialinės iniciatyvos projektas „Palangiškio kortelė“ šiais metais tapo „Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų“ nacionalinės atrankos nugalėtoju „Atsakingo verslo“ kategorijoje. Šią atranką vykdė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos paskirti šių apdovanojimų nacionaliniai koordinatoriai.

„Palangiškio kortelės“ kaip socialinės iniciatyvos ir bendradarbiavimo projektas toliau dalyvauja Europinėje atrankoje. Paraišką tapti Europos verslininkystės apdovanojimų nugalėtojais vertins Europos komisijos nariai.

Europos Komisijos organizuojamų Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų tikslas – pripažinti ir apdovanoti išskirtines viešojo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimo iniciatyvas, kuriomis skatinamas verslumas. Apdovanojimai pradėti teikti 2005 m. Tai ne tik konkursas – juo taip pat siekiama išplėsti verslumo sampratą, skatinti palankių verslo sąlygų kūrimo politiką ir jos įgyvendinimą bei akcentuoti verslo sėkmės istorijas.

Pagrindiniai apdovanojimų teikimo tikslai: nustatyti ir pripažinti sėkmingą veiklą ir iniciatyvas, kurių imamasi skatinant verslumą ir bendradarbiavimą; pristatyti ir pasidalyti geriausiais bendradarbiavimo pavyzdžiais ir sėkmės istorijomis; dar labiau pabrėžti bendradarbiavimo vaidmens visuomenėje svarbą; paskatinti ir įkvėpti bendradarbiauti.

2020 metais nacionalinės atrankos nugalėtojais kartu su Palangos miesto savivaldybės projektu „Palangiškio kortelė“ (kategorija – „Atsakingas verslas“) tapo ir VšĮ Kaunas IN projektas „Kauno startuoliai“ (kategorija – „Investicijos į verslumo įgūdžius“). Šios iniciatyvos kartu su kitų Europos šalių projektais dalyvaus Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų konkurso finaliniame etape, kuris lapkričio 16-17 d. vyks Berlyne

Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų konkurso nugalėtojai renkami iš 32 Europos valstybių pasiūlytų nacionalinių atrankų laimėtojų nominacijose: „Verslumo dvasios skatinimas“, „Investicijos į įgūdžius“, „Verslo aplinkos gerinimas“, „Verslo tarptautinės plėtros skatinimas“, „Žaliųjų rinkų plėtros ir išteklių panaudojimo efektyvumo skatinimas“ ir „Atsakingas verslas“. Taip pat specialus prizas įteikiamas už kūrybiškiausią ir labiausiai įkvepiančią verslo iniciatyvą.

„Palangiškio kortelė“ yra sėkmingas Palangos miesto savivaldybės bendradarbiavimo projektas, jungiantis vietos savivaldą su gyventojais ir verslo atstovais. Dalyvaudami šiame projekte verslininkai turi galimybę parodyti savo socialinę atsakomybę kurorto gyventojams, suteikiant ne tik galimybę naudotis paslaugomis su nuolaidomis, bet ir gerinti Palangos miesto gyventojų gyvenimo kokybę.

„Palangiškio kortelės“ išdavimo ir naudojimo tvarkos aprašas yra patvirtintas Palangos miesto savivaldybės tarybos 2017 m. lapkričio 2 d. sprendimu Nr. T2-228. Šiuo metu jau išduota per 10400 palangiškio kortelių (Palangos mieste 2020-01-01 d. duomenimis deklaravę gyvenamąją vietą yra 17819 gyventojų). „Palangiškio kortelės“ išduodamos Palangos turizmo informacijos centre (Vytauto g. 94, Palanga).

Daugiau informacijos apie apdovanojimus teikia Ekonomikos ir inovacijų ministerija: https://bit.ly/3igCFaF.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuo vestuvių pliaže iki orlaivio užvaldymo. Nuo cepelinų su žuvies įdaru iki vietos paieškos lietuviškam restoranui Zanzibare. 


Tarp jubiliejinėse „Aurum 1006 km powered by Hankook” lenktynėse moterų ralyje dalyvavusių 108 ekipažų vienas Palangai buvo ypatingas – Palangos „PadelRaketos“ komanda iš keturių palangiškių – Ingos Daukšaitės, Astos Mordvinukienės, Redos Valinskienės ir Monikos Motijauskienės, kurios bendroje įskaitoje tarp pirmą kartą lenktynėse dalyvaujančių moterų ekipažų liko trečios.


Pastarąją savaitę Lietuvoje tvyrojantys karščiai Klaipėdos universiteto ligoninės filiale „Klaipėdos ligoninė“ ir „Jūrininkų ligoninė“ darbo ritmo nesujaukė.


Šiandieniai įvykiai, susiję su „Perlas energijos“ veiklos stabdymu bei elektros rinkos liberalizavimu Lietuvoje, privertė prisiminti „Drugelio efektu“ vadinamą chaoso teorijos metaforą.


Kaip praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, Palangoje koronavirusu šį trečiadienį, liepos 14 dieną, dar sirgo 6 asmenys, nuo pandemijos pradžios juo susirgo 1193 palangiškiai, 13 mirė. Vyriausybė trečiadienį nutarė, kad privalomai testuotis dėl COVID-19 turės vežėjai, maitinimo įstaigų, pramogų, mažmeninės prekybos darbuotojai.


Šventosios pajūrio juostoje ir šalia esančiuose pušynuose stovi apie 260 poilsinių namukų. Vasarą nakvynė tokiame namuke asmeniui kainuodavo vos nuo kelių eurų, tačiau svarstoma juos nugriauti arba išgabenti. Tokiu atveju Vyriausybė jų savininkams už namuką galėtų skirti po 4–12 tūkst. eurų.


Užvakar susirinkę Lietuvai pagražinti draugijos Palangos skyriaus nariai pagerbė gražiausiai tvarkomų sodybų bei teritorijų šeimininkus ir įteikė jiems padėkas bei lenteles, kurios nuo šiol žymės labiausiai puoselėjamas erdves. Palangos skyriaus pirmininkė Nijolė Steponavičiūtė džiaugėsi, jog prašymas pagerbti tokiu būdu tikrai daug darbo įdedančius palangiškius bei...


Šventosios pagrindinės mokyklos vyresniųjų klasių mokiniai buvo pakviesti į mokyklos skaityklą, kur vyko advento renginys –pasidalijimo eilėraščiais popietė „Laukiant Kalėdų“. Pačių pasirinktus, savarankiškai išmoktus lietuvių poetų kūrinius panoro deklamuoti17 mokinių. SkambėjoJustino Marcinkevičiaus, Ramutės Skučaitės, Maironio, Henriko...


Penktadienį neįprastai atgijusiame Darbo biržos pastate į Palangos mokinių savivaldų forumą susirinkę per 70 aktyvių kurorto moksleivių visą popietę aktyviai dirbo įvairiose grupėse, išklausė Palangos mokinių savivaldų informavimo centro (MSIC) laikinojo pirmininko Žygimanto Mitkaus pristatytą Lietuvos moksleivių sąjungos Palangos skyriaus metinės ataskaitą bei išsirinko naują...


Tarptautinės mokytojų dienos proga pedagogams gražiausius žodžius skyrė ne tik auklėtiniai, bet ir miesto savivaldybės atstovai. Vicemeras Saulius Simė kartu su mero patarėja Karolina Kubeldziene lankėsi miesto mokyklose bei pedagogams dovanojo po tortą.


Renginių kalendorius