„Palangiškio kortelė“ – 2020 m. „Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų“ nacionalinės atrankos nugalėtoja

***, 2020-07-01
Peržiūrėta
4784
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Palangiškio kortelė“ – 2020 m. „Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų“ nacionalinės atrankos nugalėtoja

Palangos miesto savivaldybės bendradarbiavimo ir socialinės iniciatyvos projektas „Palangiškio kortelė“ šiais metais tapo „Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų“ nacionalinės atrankos nugalėtoju „Atsakingo verslo“ kategorijoje. Šią atranką vykdė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos paskirti šių apdovanojimų nacionaliniai koordinatoriai.

„Palangiškio kortelės“ kaip socialinės iniciatyvos ir bendradarbiavimo projektas toliau dalyvauja Europinėje atrankoje. Paraišką tapti Europos verslininkystės apdovanojimų nugalėtojais vertins Europos komisijos nariai.

Europos Komisijos organizuojamų Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų tikslas – pripažinti ir apdovanoti išskirtines viešojo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimo iniciatyvas, kuriomis skatinamas verslumas. Apdovanojimai pradėti teikti 2005 m. Tai ne tik konkursas – juo taip pat siekiama išplėsti verslumo sampratą, skatinti palankių verslo sąlygų kūrimo politiką ir jos įgyvendinimą bei akcentuoti verslo sėkmės istorijas.

Pagrindiniai apdovanojimų teikimo tikslai: nustatyti ir pripažinti sėkmingą veiklą ir iniciatyvas, kurių imamasi skatinant verslumą ir bendradarbiavimą; pristatyti ir pasidalyti geriausiais bendradarbiavimo pavyzdžiais ir sėkmės istorijomis; dar labiau pabrėžti bendradarbiavimo vaidmens visuomenėje svarbą; paskatinti ir įkvėpti bendradarbiauti.

2020 metais nacionalinės atrankos nugalėtojais kartu su Palangos miesto savivaldybės projektu „Palangiškio kortelė“ (kategorija – „Atsakingas verslas“) tapo ir VšĮ Kaunas IN projektas „Kauno startuoliai“ (kategorija – „Investicijos į verslumo įgūdžius“). Šios iniciatyvos kartu su kitų Europos šalių projektais dalyvaus Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų konkurso finaliniame etape, kuris lapkričio 16-17 d. vyks Berlyne

Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų konkurso nugalėtojai renkami iš 32 Europos valstybių pasiūlytų nacionalinių atrankų laimėtojų nominacijose: „Verslumo dvasios skatinimas“, „Investicijos į įgūdžius“, „Verslo aplinkos gerinimas“, „Verslo tarptautinės plėtros skatinimas“, „Žaliųjų rinkų plėtros ir išteklių panaudojimo efektyvumo skatinimas“ ir „Atsakingas verslas“. Taip pat specialus prizas įteikiamas už kūrybiškiausią ir labiausiai įkvepiančią verslo iniciatyvą.

„Palangiškio kortelė“ yra sėkmingas Palangos miesto savivaldybės bendradarbiavimo projektas, jungiantis vietos savivaldą su gyventojais ir verslo atstovais. Dalyvaudami šiame projekte verslininkai turi galimybę parodyti savo socialinę atsakomybę kurorto gyventojams, suteikiant ne tik galimybę naudotis paslaugomis su nuolaidomis, bet ir gerinti Palangos miesto gyventojų gyvenimo kokybę.

„Palangiškio kortelės“ išdavimo ir naudojimo tvarkos aprašas yra patvirtintas Palangos miesto savivaldybės tarybos 2017 m. lapkričio 2 d. sprendimu Nr. T2-228. Šiuo metu jau išduota per 10400 palangiškio kortelių (Palangos mieste 2020-01-01 d. duomenimis deklaravę gyvenamąją vietą yra 17819 gyventojų). „Palangiškio kortelės“ išduodamos Palangos turizmo informacijos centre (Vytauto g. 94, Palanga).

Daugiau informacijos apie apdovanojimus teikia Ekonomikos ir inovacijų ministerija: https://bit.ly/3igCFaF.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kviečiame į jaukų klasikinės muzikos vakarą bibliotekoje, kurį Palangos gyventojams bei svečiams skiria nuostabus mamos ir dukros duetas.


Klaipėdos universiteto ligoninės medikai pirmieji Baltijos šalyse pradėjo naudotis itin moderniu kompiuteriniu tomografu. 


Rugsėjo 1-oji – visuomet išskirtinė kiekvienam mūsų, nepaisant to, ar žengi pro ugdymo įstaigos duris pirmą kartą, ar lydi jauną žmogų mokslo ir žinių takais, ar jau esi pro šias duris išėjęs prieš daugelį metų. Bet kokiu atveju tai – daug teigiamų emocijų ir vilties kelianti diena, kuri pradeda dar vieną mokslo ir žinių metų ciklą.


Per parą iš antradienio į trečiadienį Lietuvoje užregsitruoti 337 nauji koronaviruso atvejai, mirčių nefiksuota, skiepų sulaukė beveik 15 tūkstančių asmenų. Koronaviruso atvejų pastebimai padaugėjo ir Palngoje: trečiadienį kurorte užfiksuoti 5 nauji atvejai, šiuo metu juo serga 38 palangiškiai. O nuo pandemijos pradžios koronavirusu Palangoje iš viso susirgo 1240 žmonių.


Praėjusią savaitę, ketvirtadienį, kovo 12 d., Palanga sulaukė liūdnos žinios iš Europos varinių pučiamųjų orkestrų asociacijos (EBBA) - varinių pučiamųjų orkestrų čempionatas Palangoje, turėjęs vykti balandžio pabaigoje ir gegužę, yra atšaukiamas.


Palangos pulsas

2018 01 18 | Rubrika: Miestas

Užgesino ne ugniagesiai, o barmenė Antradienio vakarą, apie 19 val., reti keleiviai pastebėjo smilkstančią šiukšliadėžę autobusų stotyje. Kažkuris iš jų iškvietė gelbėtojus ugniagesius. Tačiau juos aplenkė kavinės „CancanPizza“, įsikūrusios autobusų stotyje, darbuotoja, kuri atsinešusi kibirą vandens, jį šliūkštelėjo į...


Nauji metai Lietuvai prasidėjo ne pačiais džiugiausiais įvykiais. Girdėjome apie Kėdainiuose sumestus į šulinį du mažamečius vaikus, netrukus šalį sukrėtė žinia apie Šiauliuose sudegusius tris mažamečius vaikus, ir tokios žinios pastarosiomis dienomis veja viena kitą. Ar įvykiai, sukrėtę Lietuvą, palietė Palangos valdininkų širdis, kad vaikais kurorte būtų labiau...


„Lai sušildo jus muzika...“

Audronė Levickytė, 2013 11 07 | Rubrika: Kultūra

Spalio 31 d. nuskambėjo paskutinis koncertas „Lai sušildo jus muzika...“ iš ciklo „Palangiškiai – Palangai“, kurio rėmėjas yra ir Palangos miesto savivaldybė. Jis buvo skirtas Palangos globos namų gyventojams.


N uo 2012 metų gegužės 1 dienos Gariūnų ir visų kitų turgaviečių prekybininkai, prekiaujantys dengtose patalpose, Vyriausybės sprendimu, privalės naudoti kasos aparatus. Tokį ryžtingą žingsnį Vyriausybė žengė po kratų Gariūnuose, kuomet buvo išaiškinti milijonai turgaus prekeivių neapskaitytų pajamų. Toks sprendimas sujaudino ir Palangos turgaus „Klevas“...


Penktadienį po įvykusio konkurso Valstybinėje saugomų teritorijų tarnyboje (VSTT) paaiškėjo, kad Kuršių nerijos nacionalinio parko (KNNP) direktorės kėdė patikėta teisininkei Jolantai Bernotaitei.


Renginių kalendorius