Miestas

Antano Virginijaus Krištopaičio tapybos darbų paroda ,,Tarp vandenų“

Palangos viešosios bibliotekos parodų salėje spalio 2 – 31 d. eksponuojama klaipėdiečio tapytojo Antano Virginijaus Krištopaičio darbų paroda ,,Tarp vandenų“.

Palangos verslininkai pastebi, kad lietuviai pradėjo taupyti: anksčiau valgydavo „steiką“, dabar – bulvinius blynus

Nors teigiama, kad ši vasara Palangos verslininkams buvo gera, patys verslininkai tikina, jog labai nepastovūs orai kartu su savimi atnešė ir itin nepastovų sezoną. 

Po poilsio Graikijoje džiugino ir Palanga: „Tai buvo pačios prasčiausios mūsų atostogos“

Atostogos yra atostogos ir ką čia be pridursi, bet mes mėgstame tą paprastą laimę skirstyti į Seimo, prezidento, mokytojų ir kitokias atostogas.

Atostogos yra atostogos ir ką čia be pridursi, bet mes mėgstame tą paprastą laimę skirstyti į Seimo, prezidento, mokytojų ir kitokias atostogas.


„Palangoje daug laiko išeina dejavimams. Kiekviena proga čia žmonės mėgsta padejuoti. Visas Palangos oras pilnas dejavimų, neįskaitant čia Meilės alėjos dūsavimų“, – tokia tema buvo gvildenama 1934 m. išspaudintame „Lietuvos aido“ numeryje.


Rugsėjo 29 d. Prezidentūroje vykusioje apdovanojimo ceremonijoje pagerbti geriausiai tvarkomi kultūros paveldo objektai, labiausiai šioje srityje pasižymėję žmonės ir sėkmingiausios iniciatyvos. 


Spalio 7 d. 9.30 val. Palangos miesto socialinių paslaugų centras (globos centras) organizuoja simbolinį 5 km žygį “Vaikai yra vaikai”, kuriuo siekiama viešinti vaikų globą šeimose, keisti neigiamas visuomenės nuostatos apie globą.


Palangoje šeštadienį, kaip įtariama, padegtas gyvenamas namas, pranešė policija.


Aršesni nesutarimai Lietuvos politikoje vis dažniau kelia pasipriešinimo, nepaklusnumo ar net atsiribojimo temas. Politinės poliarizacijos ir degradacijos procesas veda prie visiško neigimo. Kada prasideda ta riba, kai savivalda tampa savivaldžiavimu?


Kiekviena jūsų darbo diena kupina įtampos bei vis naujų iššūkių, tačiau, nepaisant kylančių sunkumų, kasdien skubate į pagalbą kiekvienam, kuriam jos prireikia. Jūsų tarnyba reikalauja ne tik ryžto, drąsios bei profesionalumo, bet ir žmogiškumo, supratimo, o svarbiausia – nuoširdaus noro padėti. 


Gal dažnai nepagalvojame, koks sunkus, reikalingas ir atsakingas yra Jūsų darbas. Šioje profesijoje svarbu ne tik drąsa, stiprybė, įstatymų išmanymas ar fizinis pasiruošimas, bet ir supratingumas, išmintis, gebėjimas derinti reiklumą ir atjautą.


Veido odos priežiūroje labai svarbios aktyviai veikiančios priemonės, atnešančios pastebimą poveikį ir sprendžiančios ramybės neduodančias problemas. Juk priemonės efektyvumas išties yra viena iš geidžiamiausių jos savybių.


Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga linkiu, kad visada su meile ir dėkingumu žvelgtumėte į save ir savo darbus, kad drąsiai imtumėtės to, ko dar nespėjote padaryti, kas galbūt liko dar tik mintyse.


„Palangos tilto“ 2024 metų prenumeratos akcija - TIK RUGSĖJĮ!

"Palangos tilto" informacija, 2023 10 01 | Rubrika: Miestas

Palangos tiltas“ – arčiausiai jūros,  vienintelis kurorto laikraštis! Užsisakykite „Palangos tiltą“ dabar!


Kai Širvintos savo mokyklose uždraudžia Gyvenimo įgūdžių programos dėstymą, o Belgijoje dėl jos buvo padegtos bent keturios mokyklos, Palangoje ji cunamio nesukėlė. Programoje lytiškumo temoms – ir apie įvairias seksualines orientacijas, gėjus, lesbietes ir transeksualus – skirta  apie 10 procentų jos turinio. Palangos progimnazijoje dviprasmiškai vertinamą programą ves...tikybos mokytoja.


Palangoje, prie „Vanagupės“ viešbučio, vyksta tarptautinis Baltijos jūros žvejų piketas. Juo norima parodyti, jog žvejai nepritaria Europos Komisijos (EK) žvejybos politikai.


Aštuonių prie Baltijos jūros esančių Europos Sąjungos šalių ministrai, viceministrai penktadienį, rugsėjo 29 d., dalyvavo Palangoje vykusioje konferencijoje „Mūsų Baltija.“ Joje dalyvavęs Danijos aplinkos apsaugos ministras, buvęs šios šalies sveikatos ministras Magnus Heunicke, atsisakęs pietų, nuskubėjo prie jūros ir joje išsimaudė.


Aštuonių prie Baltijos jūros esančių Europos Sąjungos šalių ministrai, viceministrai penktadienį, rugsėjo 29 d., dalyvavo Palangoje vykusioje konferencijoje „Mūsų Baltija.“


Prieš du metus Palangoje, Ganyklų g. 8, duris atvėrusį naują gėlių saloną ,,Čili Rožė Gėlių namai“ pastebėjo ir palangiškiai, ir kurorto svečiai, ir įmonės. „Jauku, didelis gėlių ir jų puokščių pasirinkimas, maloni aplinka ir toks pat aptarnavimas,“ – sako Vilma, viena iš salono klienčių. Kas jau lankėsi salone, įsitikino, kad čia galima rasti didelį pasirinkimą  skintų egzotinių gėlių...


Jei Palangą vis dar vadinate vasaros atostogų kurortu, galbūt pats metas apsilankyti čia ir kitais metų laikais – ištisus metus svečius pasitinkantis pajūrio miestas traukia ne tik poilsiautojus, bet ir verslo atstovus.


Penktadienį Palangoje antrą kartą vykusioje konferencijoje „Mūsų Baltija“ aštuonių prie Baltijos jūros esančių ES valstybių ministrai susibūrė spręsti neatidėliotinų Baltijos jūros problemų.2023 m. rugsėjo 20 d. vyko pirmasis Palangos miesto savivaldybės Neįgaliųjų reikalų komisijos, patvirtintos Palangos miesto savivaldybės tarybos 2023 m. birželio 27 d. sprendimu Nr. T2-185, posėdis. 


Seimas grąžino iki 2020 m. birželio galiojusią tvarką, kai, skiriant gyventojams šildymo ir vandens šildymo išlaidų kompensacijas ar socialinę pašalpą, vertinama gyventojų nuosavybės teise turimo turto vertė. 


Europos Komisijai (EK) svarstant mažinti šprotų ir strimelių kvotas 2024 metams Baltijos šalių žvejai penktadienį Palangoje rengia piketą.


Nuo spalio bus perskaičiuotos vadinamosios „Sodros“ išmokų „grindys“ ir „lubos“ – patys mažiausi ir patys didžiausi galimi išmokų dydžiai.


Tie, kurie domisi kurorto istorija, neabejotinai žino, jog čia daug jos esama susijusios su žydais. Apie jų aktyvų buvimą dabar primena tik nuotraukos, pavyzdžiui, pačiame centre stūksojusios sinagogos, o dabar šios tautos atstovų kurorte likę labai mažai. Bent jau tą pastebėjo juos draugėn ėmęs burti Palangos žydų bendruomenės, susikūrusios prieš dvejus su puse metų, pirmininkas Vilius...


Rugsėjo 27 dieną Palangos miesto savivaldybę pasiekė Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo neskundžiama nutartis, kuria darsyk patvirtinta – Palangos savivaldybės administracijos veiksmai netenkinant verslininkų pageidavimų čia ir dabar Kunigiškiuose, kopose, turėti poilsio paskirties pastatą, yra teisėti ir atitinka teisės aktus. Atmetus pareiškėjų apeliaciją, Teismas paliko...


Paskutinį ir ne tokį vėsų rugsėjo savaitgalį dalis gyventojų praleis pajūryje – vieni bėgs kilometrus pusmaratonyje, kiti – vaikščios po pušynus, galbūt braidys jūroje. 


Ar Palanga ras valios užrišti vieną pelningiausių kurorto „spenių“ – kitą sezoną riboti parkavimą Vytauto gatvėje? O gal visai jo joje atsisakyti? 


Palangos miesto savivaldybė dar kovo mėnesį nustatė mokykloms klasių komplektų skaičių.  Nuo to ir pradedamos dėlioti gairės ateinančiam rugsėjui. 


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 17 straipsnio 9 ir 12 dalimis, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 29 d. sprendimo Nr. T2-41 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ 1 punktu, 47.1 ir 48.1 punktais, sušaukiu 10-ojo šaukimo Palangos miesto...


Lietuvoje jau keletą metų vis labiau populiarėja Amerikoje sukurta šventė „Baby shower“, mūsų šalyje žinoma kaip vaikelio sutikimo šventė.


 Buvo sustabdytos ir patikrintos 105 transporto priemonės, kuriomis vyko 174 asmenys, nustatyti 8 pažeidimai.Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną Palangos senjorai raginami leisti aktyviai ir „skaniai“ – kaip ir kasmet, jiems siūloma įvairių pramogų bei vaišių. Raginame nepamiršti Pensininko pažymėjimo.


Trečiadienį, rugsėjo 27 dieną, Palangoje lankėsi Lietuvos Respublikos  Seimo vicepirmininkas Saudargas Paulius bei Ukrainos Aukščiausiosios Rados Tarpparlamentinių ryšių su Lietuvos Respublika parlamentinės grupės vadovas ir deputatas Ihoris Huzas.   


Visą savaitę darželyje šurmuliavo, judėjo vaikai. Rugsėjo 18- 22 dienomis vyko judumo savaitė.Rugsėjo 18–22 dienomis visa lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ bendruomenė dalyvavo jau tradicija tapusioje iniciatyvoje ,,Europos judumo savaitė“.


Verslo atstovai sako, kad ši vasara Lietuvos kurortams buvo darbinga, nes reikėjo stengtis pritraukti kuo daugiau poilsiautojų. 


Ligonių kasų lėtinėmis ligomis sergantys pacientai teiraujasi, ar jie kiekvieną kartą privalo gauti šeimos gydytojo siuntimą prieš eidami pas gydytoją specialistą. 


Sekmadienio vakarą Palangos kempinge „Compensa“ baigėsi tris dienas trukusios tarptautinės šunų parodos – vasaros parodų sezonas „uždarytas“.


Kviečiame teikti kandidatus Palangos miesto savivaldybės apdovanojimams – Garbės ženklui ir premijai – gauti. Siūlymai Apdovanojimų komisijai teikiami iki spalio 1 d.


Žodis konteineris dažnam asocijuojasi su dėže šiukšlėms išmesti. Šiandien šis terminas turi gerokai platesnę reikšmę. Tėvynės Sąjungos – Lietuvos Krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos skyriai baigė kelti kandidatus į ateinančiais metais vyksiančius šalies prezidento ir Europos parlamento rinkimus.


Palangos miesto savivaldybės bibliotekoje šiuo metu veikia ukrainiečių menininkės Natalijos Didenko „vytynankos“ – karpinių paroda.Pirmąją pergalę pasirengimo cikle iškovojo Sandžio Buškevico treniruojamas Palangos „Olimpas“, rezultatu 68:66 (13:24, 24:15, 13:16, 18:11) išvykoje nugalėjęs „BK Ventspils“ ekipą.


Tobulai sukurtais animaciniais filmais gėrisi ir džiaugiasi ne tik vaikai, bet ir suaugusieji, nes šie filmai padeda nusikelti į pasakiškus pasaulius, vaizduotėje susidraugauti su mielais ten gyvenančiais personažais.


Tinkamai parinktas kilimas, tai sprendimas, galintis labai nulemti jūsų gyvenamųjų patalpų komfortą ir pagražinti interjerą.


Ketvirtadienį, rugsėjo 21 dieną, įvykusiame Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyriaus susirinkime buvo pasiūlyti kandidatai į kitąmet įvyksiančius šalies prezidento ir Europos Parlamento narius. 


Prasidedant šaltajam sezonui Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena – savo imunitetu turime pasirūpinti kiekvienas, tad nuo spalio 5 d. visose gydymo įstaigose bus galima pasiskiepyti nuo labiausiai plintančių infekcinių susirgimų – gripo ir koronaviruso vieno vizito metu.


Savaitgalio akcija

2023 09 25 | Rubrika: Miestas


Saulėtas ruduo neleidžia pamiršti kelių ir takelių iki jūros. Poilsiautojai skuba į pajūrio kurortus pasidžiaugti šilto ir saulėto rugsėjo dienomis bei nepraleidžia suteiktų progų išsimaudyti, pasideginti ar tiesiog pasivaikščioti pajūriu. 


Viename Palangos gyvenamųjų namų kvartale, kur būstą turi ir NBA žvaigždė Jonas Valančiūnas, bandyta laužti automatinius kiemo vartus. Žala – beveik tūkstantis eurų. 


Vos mėnesiui praėjus po itin skaudžios, palangiškės dviratininkės gyvybę nusinešusios nelaimės Vytauto ir Kastyčio gatvių sankryžoje, ji praėjusį penktadienį, rugsėjo 22 dieną, vėl buvo pažymėta krauju.


Pastarosiomis savaitėmis savaitgaliai pajūrio kurortuose primena vasarą, o paskutinę minutę rasti vietą nakvynei gali būti nelengva, mat viešbučiai kone visiškai užpildyti. 


Klaipėdos universiteto ligoninės kraujagyslių chirurgai jau ketvirtus metus iš eilės kvietė vyresnio amžiaus žmones nemokamai ir greitai pilvo aortos patikrai. Jie ragino neprarasti budrumo, nes šios gyvybiškai svarbios kraujagyslės pažaida gali būti mirtina.


Palanga rengia naujus seniūnaičių rinkimus – naujieji darbuosis 2023-2027 metais. Kandidatus į seniūnaičius galima teikti rugsėjo 25–29 dienomis, o naujieji seniūnaičiai ir seniūnaitės paaiškės spalį. Tačiau jau dabar aišku, kad Palangoje (Kunigiškių, Nemirsetos, Palangos, Vilimiškės, Virbališkės – Medvalakio) bei Šventojoje (Būtingės, Monciškių ir Šventosios) pasikeis jų didžioji dalis....


Šaldytuvas staiga pradeda pypsėti. Tai ne tik erzina, bet ir gali reikšti galimą prietaiso problemą. Nors šaldytuvai technologiškai tobulėjo, šie garsiniai signalai tapo standartine funkcija, skirta informuoti naudotojus apie tam tikras sąlygas ar gedimus.


Mokytojų atlyginimai kitąmet augs vidutiniškai 21 proc.: nuo sausio 1 d. darbo užmokestis didės 10 proc., nuo rugsėjo 1 d. – likusia dalimi iki 21 proc. Bendrojo ugdymo mokytojų, dirbančių pagal atnaujintas programas, darbo užmokesčiui skiriama dar 3 proc. 


Šių metų pradžioje Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA) kartu su Darnios plėtros akademija paskelbė apie kasmet vykstančio konkurso „Už darnią plėtrą“ pradžią. Konkurso komisija jau pradėjo vizitus po jame dalyvaujančius NT projektus.


Tiems, kurie atėjus rudeniui mėgsta skųstis dėl trumpėjančių dienų ir gyvenimo kone nuolatinėje tamsoje, verta nuvažiuoti į Darbėnus. Šiemet čia įkurtas šviečiančių sūpynių parkas, kuriuo pasidžiaugti ir rekomenduojama būtent tamsiuoju paros metu. 


Vėliau kartu su Vlado Jurgučio progimnazijos istorijos mokytojos Daivos Lotožienės ir geografijos mokytojo Egidijaus Šalkauskio vadovaujamais 7-9 klasių moksleiviais apsilankė Birutės parke, prie Žydų žudynių atminimo akmens.


Kasmet apie šimtą jaunų Palangos gyventojų ne tik uždaro savo mokyklos duris, bet ir išvyksta kitur – mokytis, dirbti, ieškoti saves.
Krepšinis Palangoje verčia naują lapą. „Olimpo“ vardu „7Bet-NKL“ sezoną pasitinkantį klubą į priekį ves puikiai Lietuvos krepšinyje žinomi vardai.


Palangą pasiekė puiki žinia iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos –  Palangos senosios gimnazijos geografijos mokytojas ekspertas Nerijus Vaišvilas tapo Metų mokytojo premijos laureatu.


Miestų ir regionų atsparumas krizėms, inovatyvūs sprendimai bei viešųjų investicijų vaidmuo ekonominei ir socialinei plėtrai – apie tai rugsėjo 22 dieną Palangoje vyksiančiame Europos Regionų komiteto Ekonomikos politikos komisijos seminare diskutuos vietos politikai bei ekspertai iš Europos Sąjungos ir Lietuvos.


Rugsėjo 23 d., šeštadienį, 11 val. Šventosios Švč. Mergelės Marijos Jūrų Žvaigždės bažnyčioje – iškilmingas naujų vargonų šventinimas. Šv. Mišias aukos ir vargonus pašventins Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius.


Ugdytiniai dalyvavo edukacijoje „Kodėl laivas nepaklysta“, susipažino su įvairių laivų rūšimis ir svarbiausia laivo įranga, kuri padeda laivui nepaklysti ir saugiai grįžti į krantą.


Šiuolaikinės statybų technologijos ne tik plečia galimybes namų statyboje, bet ir suteikia daugiau pasirinkimo galimybių, galima rinktis iš daugybės stogo dangų.


2023-09-20 į Palangos m. PK kreipėsi 1957 m. gimusi moteris, kuri nurodė, kad tą pačią dieną per vieno socialinio tinklo bendravimo programėlę gavo pranešimą iš pažįstamos moters, kuri pasiūlė sudalyvauti loterijoje, nes jai neva pasisekė ir laimėjo pinigų. 


Daugeliui pažįstama Svetlana Tučkė (buvusi Grigorian – L.J.), Palangos miesto savivaldybės Tarybos narė, su vyru Luku, kurį ji vadina „vyro idealu“, sūpuoja judviejų meilės vaisių – dukrytę. Ingutę! Mergytė šiandien, rugsėjo  20 d., švenčia savo pirmąjį mėnesį Žemės planetoje.  „Kai tik sužinojau, kad laukiuosi, o ir lytis tapo aiški, natūraliai pajutau, kad norėsiu savo dukrytei...


Prasidėjus naujiems mokslo metams, gydymo įstaigos pastebi, kad mokinių tėvai vėl kreipiasi į gydytojus dėl pažymų praleistoms pamokoms pateisinti.Kiek teikė, tiek gavo! Visi Tėvynės Sąjungos – Lietuvos Krikščionių Demokratų (TS-LKD) Palangos skyriaus nariai, kurių pavardes partijos Palangos skyriaus pirmininkas Šarūnas Vaitkus teikė, gavo  partijos apdovanojimus.


Rugsėjo 26 d. (antradienį) 17 val. maloniai kviečiame į susitikimą Palangos viešosios bibliotekos parodų salėje , kur eksponuojama talentingos dailininkės iš Ukrainos Natalijos Didenko paroda ,,Atgimimas”. 


2023 m. rugsėjo 29 d. Palangos kurorto muziejuje – neeilinis koncertas, skirtas M. K. Čiurlionio gimtadieniui.Ar teko kada važiuoti naktį, kai prieš jus išdygo iš tamsos automobilis, kuris buvo be šviesų? Šis vaizdas kraupus ir nesaugus, todėl geriau tokio atvejo nesutikti savo gyvenime. 


Nuostabiomis saulėtomis dienomis lepinantis rugsėjis palangiškiams ir kurorto svečiams netrukus padovanos du įsimintinus renginius – rugsėjo 18–24 d. Palangos kurhauze (Grafų Tiškevičių al. 1) jau šeštąjį rudenį vyks menų festivalis vaikams „Kurhauzo nykštukas“.


Antrose draugiškose rungtynėse Palangos „Olimpas“ po atkaklios kovos išvykoje 72:74 (21:20, 17:22, 15:12, 19:20) nusileido latvių Uogrės „BK Ogre“ klubui.


Kasmet šimtai tūkstančių žmonių atvyksta į Palangą ne tik pasigrožėti paplūdimius skalaujančia jūra, išpuoselėta architektūra, bet ir pajausti šio kurorto kultūros pulsą.


„Viskas bus gerai“ – taip vadinsis naujausias, jau šį rudenį pasirodysiantis grupės „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ albumas. 


Kviečiame į renginį - seminarą apie galiojančius ir numatomus finansavimo kvietimus. 


Lietuvos ir Ukrainos jaunimo mainų tarybos lėšomis 2023 m. finansuojamas projektas „Stick to the point“ organizuoja online mokymus jaunimui, norinčiam pasidalinti šiandienos aktualijomis ir pasidalinti problemų sprendimo būdais, kokius jie mato iš savo perspektyvos. 


Šiais metais rugsėjo 8–17 d. vyko Europos paveldo dienos, kurios organizuojamos jau tris dešimtmečius. 


Miestų ir regionų atsparumas krizėms, inovatyvūs sprendimai bei viešųjų investicijų vaidmuo ekonominei ir socialinei plėtrai – apie tai rugsėjo 22 dieną Palangoje vyksiančiame Europos Regionų komiteto Ekonomikos politikos (ECON, angl. Commission for Economic Policy) komisijos seminare diskutuos vietos politikai bei ekspertai iš Europos Sąjungos (ES) ir Lietuvos.


Ansamblis „Lietuva“ ir „Prabudimo orkestras“ pristato premjerą – šokio ir muzikos spektaklį „Šokio simfonija iš Šiaurės Jeruzalės“. 


Palangos balandininkų klubo įkūrėjas ir pirmininkas Reinoldas Liaudanskas deda milžiniškas pastangas, kad būtų išsaugota ne tik Klaipėdos krašte išvesta Klaipėdos aukštaskraidžių balandžių veislė ir kitos balandžių veislės.
Nors rugsėjis perkopė į antrąją pusę, tačiau vienas iš didžiausių Palangos viešbučių turistų srautu džiaugiasi iki šiol. Viešbučio direktorius sako, kad pirmojo rudens mėnesio visi savaitgaliai užimti. Palangos miesto vietos veiklos grupė (toliau – VVG) gavo finansavimą Palangos miesto VVG 2023- 2029 m. vietos plėtros strategijai (toliu – VPS) parengti. 
Užsukę į naują kavinę „11B“ Basanavičiaus ir Daukanto gatvių sankryžoje, jos lankytojai ne paaikčioja – senos kavinės „Lietuvos rytas“ čia niekas neprimena.  Kiekvieną dabar pasitinka visiškai naujas, šviesus, minimalistinis skandinaviškas interjeras, žvilga baras, lauko terasa – itin erdvi, su naujais pintais baldais, tarp staliukų – tokie atstumai, tad jūsų pokalbis liks jūsų –...


Pagal seną tradiciją šauliai kasmet važiuoja į Šiluvos atlaidus, kurie vyksta rugsėjo 7–15 dienomis. Rugsėjo 12 d. atlaidai buvo skirti Lietuvos kariuomenei, šauliams, rezistencinės kovos dalyviams. 


Palangoje rugsėjo 22 - 24 dienomis gatves ir atviras erdves vėl užpildys neprofesionalaus sporto mėgėjai.  #BeActive sporto festivalio metu per 3 dienas įvyks daugiau nei 40 skirtingų fizinio aktyvumo užsiėmimų. 


2023 m. rugsėjo 11-17 d. Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai per vykdytas priemones nustatė 10 neblaivių vairuotojų.


Atostogaudamas pajūryje plaukų stilistas Karolis Murauskas (39 m.) pakliuvo į nemalonią situaciją. Su bičiuliu vaikščiodamas Palangoje, Jono Basanavičiaus gatvėje, vyras buvo užpultas, kaip pats sako, neadekvačiai besielgenčio žmogaus.


Trečiadienį Seimo Aplinkos apsaugos komiteto nariai vienbalsiai siūlė Ekonomikos komitetui pritarti Maisto įstatymo pokyčiams, kuriais siekiama Lietuvoje mažinti maisto švaistymą. 


Grafų Tiškevičių laikus menanti medinė vila „Romeo“ netrukus taps gražesnė – vyksta šios vilos išorės remonto darbai. Bus atnaujintas pastato fasadas – pakeistos susidėvėjusios medinės fasado detalės, langai, išorinės durys, fasadas bus perdažytas. 


Šiemet 110-ąjį jubiliejų švenčianti puošniausia Lietuvoje Kretingos II senųjų kapinių tvora su dviem aukščiausiais šalyje kapinių vartais iki šiol džiugina Vilniaus gatve einančius ar kapines lankančius žmones, ir tik retas žino, kad jų autorius – lenkų kilmės architektas statybos inžinierius ir pedagogas Juozapas Padlevskis (Jozef Padlewski, 1863–1943).


Rugsėjo 22 d. 18 val. Palangos viešosios bibliotekos renginių salėje Jonas Ramutis Smilgevičius – žinomas Lietuvos teisininkas, Advokato garbės ženklo kavalierius pristatys tikrais faktais paremtą istorinį trilerį „Marta fon Macer. 1922-1923m.“ 
Kviečiame teikti kandidatus Palangos miesto savivaldybės apdovanojimams – Garbės ženklui ir premijai – gauti. Siūlymai Apdovanojimų komisijai teikiami iki spalio 1 d.


Palangoje prasidėjo visą savaitgalį šurmuliuosiantis 7-tasis Tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely“, skirtas Palangos 770 metų minėjimui.59-erių kaunietis Algirdas Jakimavičius atviras – jei galėtų laiką atsukti atgal, į savo sveikatą žiūrėtų kitaip. 


Kieme keičiama automobilių stovėjimo aikštelės danga. Darbai truks apie mėnesį. 


Pranešus, jog Palanga neteko palangiškio Liudviko Narcizo Rasimo (Rasimavičiaus) – istorinės asmenybės, Nepriklausomybės atkūrimo akto signataro, vieno iš tų teisininkų, kurie kūrė pirmąją Nepriklausomos Lietuvos Konstituciją, Palangos meras Šarūnas Vaitkus pasidalijo įrašu, primenančiu a.a L. N. Rasimą (Rasimavičių).


Trečiadienį mirusio Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo akto signataro, teisininko ir visuomenininko Liudviko Narcizo Rasimo (Rasimavičiaus) laidotuvės vyks Palangoje, praneša Seimas.


Rugsėjo 16–22 dienomis Lietuvoje vyks tradicinė Europos judumo savaitė – didžiausia pasaulyje tvaraus judėjimo kampanija. Palangoje policijos darbuotoją iškoneveikusiam ir be saugos diržo vairavusiam vyrui skirta 25 eurų bauda.


Eidamas 85-uosius metus mirė Kovo 11-osios Akto signataras Liudvikas Narcizas Rasimas, pranešė lrt.lt, remdamasis artimųjų informacija.


Rugsėjo 18–24 d. Palangos kurhauze (Grafų Tiškevičių al. 1) jau šeštąjį rudenį vyks menų festivalis vaikams „Kurhauzo nykštukas“.


Pirmąją šių mokslo metų dieną, rugsėjo 4-ąją, visas Palangos senosios gimnazijos kolektyvas rinkosi Palangos pajūryje. 


Savaitgalio akcija

2023 09 14 | Rubrika: MiestasSavo laiku girdėjęs ir prisiklausęs begalę replikų, kad viešbutis Palangoje, veiksiantis pasaulinio viešbučių tinklo „Marriott“ franšizės pagrindu, girdi, yra tik mitas, akių dūmimas ir pasaka, Palangos meras Šarūnas Vaitkus sako, kad jis niekada neabejojo, kad viešbutis iškils.


Baigiama rekonstruoti Sermiesčio gatvė, šiuo metu jau klojamas asfaltas. 


Šį savaitgalį Palangoje skambės šokti kviečianti muzika, o miesto skveruose suksis tautiniais kostiumais pasipuošusios šokėjų poros. Nuo rugsėjo 15 dienos kurorte prasideda septintą kartą rengiamas tradicinis tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely“.


Kompozitorius Darius Žičkus naujausius savo fortepijoninių miniatiūrų ambient žanro muzikinius kūrinius bei specialų grojaraštį dovanoja Palangos kavinių ir restoranų savininkams, kurie pamiršo, kokią svarbią rolę turi muzika. 


Palangiškiai ir miesto svečiai, kviečiame į pikniką Palangoje ant jūros kranto! 


Antradienį Seime pateiktas grupės parlamentarų inicijuotas Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo projektas, kuriuo reglamentuojama, kur galėtų būti įrengiami stacionarūs ir vidutinio greičio matuokliai.


Moteriškos rankinės paskirtis gali būti pati įvairiausia. Tačiau pagrindinė jos užduotis yra paryškinti ją nešiojančios moters būdą, stilių ir socialinį statusą visuomenėje. 


Nuo šiol galima teigti, kad Lietuvoje yra ne vienas Klaipėdos, bet net keli jūrų uostai.


Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ vaikai tęsdami kiekvienų metų tradiciją rugsėjo 6-8 dienomis minėjo Baltijos jūros dieną, aptardami savo grupėse Baltijos jūros taršos pavojų, gyvūnijos ir augmenijos išsaugojimo svarbą. 


Sekmadienio popietę į pareigūnus kreipėsi vyras, nukentėjęs nuo sukčių ir praradęs nemenką pinigų sumą.


2023 m. vasarą, dėl poilsiautojų ir verslininku vertinimu ne ypač gerų orų, susitraukė atostogaujančių Palangoje srautai, taip pat pastebimas ir polinkis atostogauti trumpiau.


Prieš kitąmet vyksiančius Seimo rinkimus, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) siūlo naikinti šiaurės rytų Lietuvoje esančią Molėtų-Širvintų apygarda.


Rugsėjo 8-10 dienomis į Palangą Darbėnų keliu, Kretingos gatve ir Liepojos gatve į Palangą įvažiavo  31 969 transporto priemonės.


Žemės gelmių registre neregistruotų gręžinių įteisinimas labai svarbus ir reikšmingas valstybei projektas.


Palangos miesto savivaldybėje 2023 – 2024 mokslo metų brandos egzaminų bazine mokykla paskirta Palangos senoji gimnazija.


Gera žinia Palangos senosios gimnazijos bendruomenei – bus rekonstruojamas Palangos senosios gimnazijos stadionas.Po šeštadienį (rugsėjo 9 d.) Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) šventinio suvažiavimo, skirto paminėti partijos įkūrimo 30-metį, nusipelniusiems partijos nariams buvo įteikti „Lietuvos ąžuolų“ apdovanojimai – partijos Palangos skyriaus atstovai jų negavo. Tai papiktino Dainių Želvį, TS-LKD Palangos skyriaus veteraną, kuris po suvažiavimo sakė „Palangos tiltui“: „Aš kalbu...


Informuojame, kad rugsėjo 13-14 dienomis Karinės jūrų pajėgų Jūros ir pakrančių stebėjimo tarnyba organizuoja karines pratybas „Audros stebėtojas 2023“. 


Šeštadienį (rugsėjo 9 d.) Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) šventiniame suvažiavime, skirtame paminėti partijos įkūrimo 30-metį, nusipelniusiems partijos nariams buvo įteikti „Lietuvos ąžuolų“ apdovanojimai, tačiau į Palangą jie vėl neatkeliaus.  „Aš kalbu atvirai: man – skandalinga, baisus nonsensas, kad per keturis metus nuo jų įsteigimo nė vienas „ąžuolas“...


Apsilankymas viename Palangos naktinių barų privertė susimąstyti. Kaip ir daugelis lietuvių, nusprendžiau praleisti atostogas viename gražiausių mūsų šalies kurortų – Palangoje. 


Savaitgalio akcija

2023 09 10 | Rubrika: Miestas


Į LRT.lt kreipėsi sukrėsta palangiškė, kurios mama, keliaudama iš darbo namo vėlų rugpjūčio 14 dienos vakarą, žuvo nukritusi nuo „Rimi“ nuomojamų pagalbinių patalpų laiptų Palangoje.


Tęsiame kelionę, kurioje aktorius Dominykas Vaitiekūnas lankosi dešimtyje Lietuvos miestų. Vizitų metu susitinkame su tuose miestuose gyvenančiais talentingais jaunuoliais, galinčiais didžiuotis savo pasiekimais mokslo, meno ar sporto srityse. 


Šeštadienį Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) nariai rinksis į šventinį suvažiavimą, skirtą paminėti partijos įkūrimo 30-metį.


Seimo Sveikatos reikalų komitetas neeilinio posėdžio metu išklausė informaciją, kaip sekasi sveikatos priežiūros įstaigų reforma. Ją itin sukritikavo Lietuvos bendrosios praktikos (šeimos) gydytojų asociacijos prezidentas prof. Julius Kalibatas.


Politiko Petro Gražulio dukters mama, palangiškė Birutė Navickaitė džiaugiasi veidrodyje matomais pokyčiais – per šešis mėnesius moteris atsikratė net 16 kilogramų. Dabar ji tikisi numesti dar keletą kilogramų ir pasiekti savo svajonių svorį.


15min.lt paskelbus Palangos mero interviu „Palangos meras: apie iščiustytą kurortą, konservatorių perspektyvas ir Ingridos Šimonytės „vidinį pasaulį“, meras Šarūnas Vaitkus pakvietė visus jį perskaityti ir nepagailėjo pagyrų jį parengusiai žurnalistei. „Konkretūs labai konkrečios žurnalistės klausimai – apie Palangą, regioną, Vyriausybę ir... platesnius vandenis," – sako jis savo įraše Facebook.

Miške Palangoje rastas vyro kūnas. Įtariama savižudybė.Pasak Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakulteto Sveikatos mokslų instituto direktorės prof. dr. Nataljos Istominos, slaugytojai – tai sveikatos specialistai, su kuriais pacientai užmezga patį glaudžiausią santykį. 
„...žvalgykis nuo aukštų bokštų, tai kelią pajusiׅ“, – šia Mikalojaus Konstantino Čiurlionio citata ant Gimnazijos pastato sienos savo naujuosius mokslo metus pradeda Palangos senoji gimnazija. 


Palangai švenčiant 770 metų jubiliejų, čia rugsėjo 15–17 d. sugrįžta 7-ąjį kartą organizuojamas tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely”. Net 17 kolektyvų iš Lietuvos, Lenkijos ir Latvijos su gražiausiais tautiniais kostiumais, šokiais ir dainomis kvies į bendruomenišką šventę.


Per šalį nuskriejus žiniai, kad gargždiškis, aplinkotyros mokslų daktaras Algirdas Švanys nuo motinos pagrobė nė metukų neturinčią judviejų dukrelę ir gumine valtimi per Rusijos-Lietuvos pasieny tekančią upę spruko į Rusiją, vyro giminaičiai Palangoje vis dar negali atsitokėti. Laimei, antradienį mergaitė buvo sugrąžinta į Lietuvą. Skaitykite visą straipsnį naujame laikraščio „Palangos tiltas“...


Per policijos reidą Palangoje įkliuvęs vienas Žemaitijos gyventojas, kuriam pareigūnai nustatė lengvą girtumo laipsnį, liko nenubaustas, nes policijos tyrėjai nesugebėjo įrodyti jo kaltės.Grybų ir grybautojų galima atrasti ne tik miškuose, bet ir mūsų kaimų, gatvių, takų ar skersgatvių pavadinimuose.


Kitą vasarą dviratininkams ir pėstiesiems pajūryje atsivers dar viena nauja trasa. 


Kontininkų gatvėje pradedami rekonstrukcijos darbai. Šiais metais bus tvarkoma gatvės atkarpa nuo Klaipėdos pl. iki Paliepgirių g., kitąmet darbai bus tęsiami atkarpoje nuo Paliepgirių g. iki Užkanavės g.


Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) jau tradiciškai spalį skelbia „Olimpiniu mėnesiu“ – pradedama registracija į pradinukams skirtą projektą. 


Rugsėjo 15 d., 14 val. Palangos kurorto muziejuje Birutės al. 34A kviečiame į restauratoriaus, dailininko Bangučio Prapuolenio paskaitą „Meninių baldų restauravimas: istorija, paslaptys, atradimai".Pirmoji ir didžiausia licencijuota  pakuočių atliekų tvarkymo organizacija Lietuvoje „ Žaliasis taškas “ kviečia prisijungti prie NEMOKAMŲ nuotolinių edukacijų ciklo „Žaliasis raštingumas“.


Nuo rugsėjo 11 dienos keičiasi Palangoje esančios „Lidl“ parduotuvės darbo laikas. 


Klaipėdos pareigūnai Palangoje, paskutinį vasaros savaitgalį vykdė priemonę alkoholio kontrolės įstatymo reikalavimų pažeidimams užkardyti. Per ją nustatyta 20 pažeidimų.


Siekiant užtikrinti ryšius su sąjungininkų laivais, Krašto apsaugos ministerija (KAM) Palangos miesto teritorijoje kurs 13 ha ploto antenų lauką.


Klaipėdos universiteto ligoninės medikų komandą papildė gausus būrys kolegų. Vien vasaros pabaigoje ir rudens pradžioje įstaigoje pradėjo dirbti daugiau nei dvidešimt jaunųjų specialistų.


Palangai švenčiant 770 metų jubiliejų, čia rugsėjo 15-17 d. sugrįžta 7-ąjį kartą organizuojamas tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely”.


Ši paroda – tai žvilgsnis į 1933 m. rugpjūčio 14–17 d. Palangoje vykusį Lietuvos skautų sąskrydį.


Palangos miesto savivaldybės taryba papildė Palangos miesto savivaldybės mokinių skatinimo už mokymosi pasiekimus tvarką.


Kaip ir daugelis lietuvių, nusprendžiau praleisti atostogas viename gražiausių mūsų šalies kurortų – Palangoje. Palanga man reiškia labai daug. Nuo ankstyvos vaikystės čia patirta daug nuostabių akimirkų bei begalė smagių nuotykių.


Klaipėdos universiteto ligoninė pirmoji šalyje įdiegė naują gimdos (endometro) vėžio molekulinės patologijos žymenų tyrimą. Ligoninės genetikai atlieka naviko DNR tyrimą, tiriant specifinį pokytį – mutacijas POLE gene. 


Monciškėse planuojamos statybos kelia klausimų. Palangiškiams tvirtinama, kad už kelių šimtų metrų nuo Baltijos jūros bus statomas dvibutis gyvenamasis namas su poilsio patalpomis, bet iš tiesų objektas labiau primena kur kas daugiau butų turintį namą. 


Šiais laikais, ruošiantis naujiems mokslo metams, sąsiuvinių, rašiklių ir vadovėlių dažnai nepakanka, todėl moksleivių tėvai dairosi ir į išmaniųjų įrenginių lentynas.


Susisiekimo ministras Marius Skuodis nepritaria Darbo partijos inicijuojamam įstatymo projektui, kuris leistų numatyti tvarką, kur Lietuvoje būtų įrengiami greičio matuokliai. Pasak jo, tokius sprendimus turi nustatyti už saugų eismą atsakingos institucijos.


Palangos miesto taryba priėmė Palangos miesto želdynų ir želdinių apsaugos bei tvarkymo taisyklių pakeitimą, kuriame numatė naujus saugotinais paskelbtų želdinių atkuriamosios vertės įkainius. 


Grupės darbuotojų atleidimus lemia objektyvios ekonominės priežastys, tačiau apie tokius darbdavio planus išgirdusiam žmogui neretai prireikia pagalbos. Tai suprasdama, Užimtumo tarnyba šiems klientams skiria ypatingą dėmesį. 

Ketvirtadienį (rugpjūčio 31 d.) Palangos miesto savivaldybėje svečiams iš Briuselio buvo pristatyta Šventosios jūrų uosto rekonstrukcijos ir įveiklinimo raida.


Rugpjūčio 28-31 dienomis į Palangą Darbėnų keliu, Kretingos gatve ir Liepojos gatve į Palangą įvažiavo  37 120 transporto priemonės.


Anksčiau ar vėliau kiekvienas kompiuterio savininkas susiduria su tam tikromis problemomis. 


Rugsėjo 1-oji – svarbi diena ne tik mokiniams ir mokytojams, bet ir daugybei švietimo lauko darbuotojų bei čia vykdomų programų. Viena jų – švietimo pažangos programa „Tūkstantmečio mokyklos“ (TŪM), kuri įgauna vis didesnį pagreitį.  


Jau tradiciškai Palangos neformaliojo ugdymo bendruomenė kviečia visus moksleivius kartu su tėveliais ir kitais šeimos nariais, taip pat – pedagogus prasidedančius mokslo metus paminėti dalyvaujant piknike, kuriame netrūks įvairios veiklos.


Suskambus Rugsėjo 1-osios skambučiui, mokiniai visoje šalyje – ir Palangoje – sugužėjo į klases. „Palangos tiltas“ paprašė Nomedos Barauskienės, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Komunikacijos skyriaus vyriausiosios specialistės, atsakyti į šiuos klausimus.


Gerbiami pedagogai, mieli mokiniai, mokinių tėvai, kaip ir kasmet, atskubėjęs rugsėjis svetingai atveria ugdymo įstaigų duris ir pakviečia į nelengvą, tačiau labai prasmingą kelionę mokslo ir pažinimo keliu. Tebūna šis kelias platus ir šviesus, te naujieji mokslo metai būna įdomūs, kupini naujų žinių ir patirčių. 


Metų ratas atneša rugsėjo 1-ąją – gražią ir šviesią mokslo ir žinių šventę, nuo kurios prasideda dar vieni pažinimo, tobulėjimo ir ateities kūrimo metai.


Antradienį Palangos kurorto muziejuje vyko neeilinė šventė – atšvęstas muziejaus dešimtmetis. Kaip teigė Kurorto muziejaus direktorė Virginija Paluckienė, pirmasis dešimtmetis yra išties ypatingas – juk per tuos metus muziejus buvo sukurtas praktiškai nuo nulio iki modernios, įdomios ir turtingos Palangos kultūros įstaigos. 


2023 metai Lietuvos turizmui – net labai sėkmingi. Keliautojai gali džiaugtis atnaujintais pažintiniais takais, įspūdingais apžvalgos bokštais, lankytis išskirtiniuose muziejuose bei laiką leisti žmogaus rankos nepaliestose gamtos oazėse. 


Pajūrio verslininkai prabėgusia šiųmetine vasara nesiskundžia, tačiau teigia vis dar pasigendantys turistų iš Vakarų. Jų srautas anksčiau padėdavo kompensuoti lietuvių trūkumą lietingomis dienomis, tačiau dalis vakariečių baiminasi netoliese vykstančio karo ir Lietuvą aplenkia.


Valstybinė mokesčių inspekcija, siekdama ugdyti smulkiųjų verslininkų mokestinį sąmoningumą ir juos šviesti, kviečia susipažinti su reikalavimais prekybininkams, prekiaujantiems mugių, švenčių, renginių metu.Kviečiame aktyviai dalyvauti projekte „Didžiausių pokyčių miestas“ – balsuokite už Palangą bei įvertinkite ES fondų investicijų 2014-2020 m. inicijuotus pokyčius bei visų kurorto gyventojų bendras pastangas, kuriant patrauklų, jaukų ir išskirtinį miestą.


Šie mokslo metai į ugdymo procesą atnešė nemažai naujienų ir pokyčių. Nuo rugsėjo 1 d. 1, 3, 5 ir 7, 9 (I gimnazijos) ir III gimnazijos klasėse bus pradedama dirbti pagal atnaujintas Bendrąsias programas, 8 klasėse – atnaujintas fizikos ir chemijos bendrąsias programas.


Pristabdytoje Lietuvos būsto rinkoje išlieka sritis, kuri išlaiko beveik tokį patį tempą, kaip ir iki šiol – „Luminor“ banko duomenimis, Lietuvos kurortuose būsto įsigijimų sumažėjo visiškai nežymiai. 


Norėdami numesti svorio daugelis imasi griežtų priemonių, o viena populiariausių – atsisakyti angliavandenių, kurie, tikima, skatina augti svorį.


Vizija, kuri gali tapti realybe, neabejoja darbą pradėjęs asociacijos „Klaipėdos regionas“ prezidentas Bronius Markauskas, taip pat einantis ir Klaipėdos rajono mero pareigas. 


Rugsėjį naujuosius mokslo metus Palangos miesto savivaldybėje pradės 2118 mokinių. 


Savaitgalio akcija

2023 08 30 | Rubrika: Miestas


Rugsėjo 22 d. 18 val. Palangos viešosios bibliotekos renginių salėje Jonas Ramutis Smilgevičius – žinomas Lietuvos teisininkas, Advokato garbės ženklo kavalierius pristatys tikrais faktais paremtą istorinį trilerį „Marta fon Macer. 1922-1923m.“ 


Antradienį, rugpjūčio 29 d., Palangos kurorto muziejuje tvyrojo šventinės nuotaikos – gausiai susirinkę palangiškiai sveikino Kurorto muziejaus kolektyvą pirmojo muziejaus jubiliejaus – 10-mečio – proga.

Antradienio rytą Palangoje pastebėta, kad objekte apvogtas jūrinis konteineris.


Latvijos oro linijų bendrovė „airBaltic“ paskelbė kitų metų vasaros sezono skrydžių tvarkaraštį. Iš viso oro linijų bendrovė planuoja atidaryti 11 naujų maršrutų, įskaitant po vieną iš Vilniaus ir iš Palangos.


Valstybės duomenų agentūros duomenimis, antradienį Lietuvoje COVID-19 diagnozė patvirtinta 91 asmeniui, iš kurių 25 žmonės užsikrėtė antrą kartą, 5– trečią. Klaipėdoje praėjusią parą pirmą kartą susirgo du žmonės.


Rugpjūčio 25-27 dienomis į Palangą Darbėnų keliu, Kretingos gatve ir Liepojos gatve į Palangą įvažiavo  34 378 transporto priemonės.


„Lietuvos draudimas“ tęsia „Apsaugok mane“ akciją – jau 24-tus metus rugsėjį Palangos miesto savivaldybėje bus apdrausti visi moksleiviai.


Visuomenės sveikatos stiprinimą bendruomenėse ir šalies ugdymo įstaigose užtikrinančių biurų specialistai ruošiasi artėjantiems mokslo metams ir kviečia mokinių tėvelius bendradarbiauti su visuomenės sveikatos specialistais ugdymo įstaigose.


Prie savivaldybių, pinigais skatinančių moksleivius siekti geresnių rezultatų, jungiasi ir Vilniaus rajonas, kuris žada įvertinti ne tik abiturientus, bet ir stropiausius kitų klasių pirmūnus – už 10 balų metinį vidurkį mokėtų po 500 eurų.


Šį sezoną Palanga poilsiautojus pasitiko su naujiena – duris atvėrė pirmasis Lietuvoje ir Europoje „Močiučių restoranas“, kuriame darbuojasi keliolika senjorių.


Sekmadienį dviračių take Palanga–Karklė susidūrė 5 dviratininkai.


Praėjusią parą Klaipėdoje ir Palangoje pas asmenis rasta galimai narkotinių medžiagų, pranešė policija.


Rugpjūčio 30 d. 19 val. kurhauzo salėje nemokamą koncertą dovanos Nacionalinio Kijevo operos teatro solistė Ksenija Bachritdinova–Kravčiuk.


Žolinės dieną keturių Lietuvos Šaulių Sąjungos (LŠS) rinktinių – Vakarų-Jūros, šaulių 3- iosios rinktinės, LŠS generolo Povilo Plechavičiaus šaulių 6 – osios rinktinės, LDK Kęstučio šaulių 7- osios rinktinės ir Žemaitijos šaulių 8 – osios rinktinės – šauliai susirinko Palangoje.


Higienos instituto duomenimis, pernai Lietuvoje mirė 42 884 žmonės – tai 4 862 asmenimis mažiau negu 2021 m. dėl COVID-19 pandemijos pabaigos. 


Higiena itin svarbi atliekant grožio procedūras, siekiant išvengti infekcijų ir ligų. Iš tikrųjų grožio paslaugas galima teikti tik turint leidimą-higienos pasą, liudijantį, kad veiklos sąlygos atitinka visuomenės sveikatos saugos reikalavimus.


Mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ iki metų galo pratęsia specialius tarifus ir toliau kompensuoja patirtas tarptinklinio ryšio išlaidas į Ukrainą su misija vykstantiems žmonėms ir organizacijoms. 


Nereikia ir sakyti – priežasčių, kodėl mums yra svarbios ir reikalingos užsienio kalbos, labai daug.


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad paslaugos klientams Palangoje rugpjūčio 28 - rugsėjo 1 d. dėl įvykusios vandentiekio avarijos mieste uždarius pastatą bus teikiamos nuotoliniu būdu, aptarnavimas gyvai laikinai nevyks.


Sekmadienį Kretingos rajone tėvas pagrobė savo mažametę dukrą ir bėgdamas kirto Rusijos sieną.


Kasmet rugpjūčio 26-ąją minima Tarptautinė šuns diena. Tą dieną verta skirti daugiau dėmesio savo augintiniui: ilgiau pasivaikščioti, pasirūpinti jo sveikata ir pavaišinti skanėstu. 


Ligonių kasos primena, kad savarankiškai privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas mokantys gyventojai turėtų nepamiršti pagalvoti apie savo draudimo statusą.


Visame pasaulyje plinta „suverenų“ judėjimai. Jiems priklausantys asmenys atsisako pilietinių pareigų, nepaiso visuomenės normų, taisyklių, konfliktuoja su valstybinėmis ir privačiomis institucijomis, atsisako valstybės dokumentų. 


Gyventojams primename, kad būtina ne tik nuolat rūpintis tvarka savo privačiuose sklypuose, bet ir neteršti viešųjų erdvių, tad atliekas (taip pat – ir žaliąsias) rūšiuoti bei atsikratyti jomis reikia atsakingai, paisant nustatytų Palangos miesto savivaldybės atliekų tvarkymo taisyklių.


Rugsėjo 15 d. (penktadienį) 16 val. Palangos viešosios bibliotekos renginių salėje  kviečiame į  Jurgio Šaulio draugijos surengtos kilnojamosios nuotraukų parodos „Nepriklausomybės Akto signataras, pirmasis Lietuvos pasiuntinys dr. Jurgis Šaulys“ uždarymo renginį.


Šalies gyventojai vis labiau pasitiki profesinėmis sąjungomis, bet jų nariais tapti ryžtasi ne kiekvienas. „Mūsų tikslas – kad kiekvienas darbuotojas, kokį darbą jis dirbtų, jaustųsi oriai tiek dėl atlyginimo, tiek dėl požiūrio į jį.


Minint 90-ąsias skautų įkūrėjo Roberto Baden-Povelio vizito mūsų šalyje metines, Lietuvoje veikiančios skautų organizacijos prašo Palangos savivaldybės grąžinti sovietinės okupacijos metu pakeistos gatvės pavadinimą.
Kretingiškiai ir miesto svečiai vaikščiodami po Kretingą turėtų atkreipti dėmesį į išskirtinę lėlių instaliaciją Vilniaus gatvėje, šalia senųjų kapinių.Kasmetinį viso Lietuvoje esančio nekilnojamojo turto vertinimą valstybės reikmėms atliekantis Registrų centras kviečia visuomenę aktyviai dalyvauti viešame masinio vertinimo dokumentų svarstyme. 


Marijampolietės dailininkės Ievos Voroneckytės ir skuodiškės tautodailininkės- karpytojos Elvitos Šeputaitės kūrybinis tandemas palangiškius ir kurorto svečius vėl pradžiugino nuostabiu, akį glostančiu karpiniu ant sienos – šįkart jis gimsta ant Vytauto g. 81 namo sienos. Tenka pripažinti – visai netrukus su vasara teks atsisveikinti. Ir nors dauguma iš mūsų jau gyvena rudeniškomis nuotaikomis, dar liko laiko pasidžiaugti ir šiltuoju metų sezonu. O kur geriausia tą daryti? Žinoma, Palangoje!


Kai kurie poilsiautojai, nepastebėję kelio ženklų ar nepaisydami Kelių eismo taisyklių, automobilius pastato draudžiamose vietose, taip trukdo eismui ir kelia grėsmę kitiems eismo dalyviams.


Savaitgalio akcija

2023 08 23 | Rubrika: MiestasRugpjūčio 19 d. Palangos šauliai vyko į Šilalės rajoną, netoli Medvėgalio piliakalnio, į memorialinio paminklo Žemaitijos apygardos vadui Vladui Montvydui atidengimo iškilmes.


Lietuvoje rodomi filmai savo temomis yra artimi nūdienos aktualijoms arba leidžiantys dvasiškai atsipalaiduoti, todėl yra mėgstami žiūrovų.


Šakių regionas keliautojus kviečia prisiminti poniškas privilegijas.


Šią vasarą Klaipėdos universiteto mokslininkei-išradėjai, profesorei Tatjanai Paulauskienei Lietuvos Respublikos Prezidentūroje buvo įteikta Prezidento Valdo Adamkaus gamtosauginė premija. 2023 m. rugpjūčio 14-20 d. per Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnų vykdytas priemones iš viso nustatyti 808 įvairūs KET pažeidimai, tarp jų – net 18 neblaivių vairuotojų.Rugpjūčio 24 d. 11 val. Jūratės ir Kastyčio skvere bus minima Ukrainos Nepriklausomybės diena.


Vasarą jaunuosius palangiškius ir kurorto svečius Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia užbaigti pasineriant į smagias ir atradimų kupinas edukacijas. 


Įvairiuose miesto bei regiono renginiuose aktyviai dalyvaujantys bendrovės „Palangos vandenys“ darbuotojai šį savaitgalį maloniai nustebino sportiniais pasiekimais – šeštadienį įmonės  moterų irkluotojų komanda nugalėjo visas konkurentes ir tapo Plungės rajone vykusios Vandens sporto šventės Vikingų laivų varžybų nugalėtojomis. 


Audras, kaip sako Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Laura Taučiūtė, kurortas išgyveno gana gražiai, pajūris čia taip stipriai, kaip nukentėjo Nidoje, nebuvo pažeistas.


Kauno ir Palangos policijos pareigūnai aiškinasi du tarpusavyje nesusijusius incidentus, kuomet buvo sužaloti du vyrai.


Vasarą podiumu po atviru dangumi tampa ne tik Palangos J. Basanavičiaus gatvė.


Rugpjūčio 18-20 dienomis į Palangą Darbėnų keliu, Kretingos gatve ir Liepojos gatve į Palangą įvažiavo  41 929 transporto priemonės.


Rugpjūčio 28-30 dienomis 30-yje Lietuvos miestelių ir miestų Caritas rinks paramą labiausiai nukentėjusiems Ukrainos žmonėms.


Palangoje neblaivi vairuotoja trenkėsi į šiukšlių konteinerius.


Apie ekonominius iššūkius ir ūkio stagnaciją kalbama nuo metų pradžios, o dalis šalies įmonių patiria sunkumų, tačiau darbo rinkai tai kol kas didesnės įtakos neturi.


Penktadienio vakare apie 20 val. Kretingoje patruliavęs pareigūnų ekipažas pastebėjo, kad Klaipėdos g., mediniame dviejų aukštų name kilo gaisras.Ieškome kambarių tvarkytojų terminuotam darbui PALANGOJE, apartamentuose „AUSKA“, nuo rugpjūčio 18 iki rugsėjo 30 d.


Juodkrantiškiai piktinasi, kad daugeliui atvykėlių Kuršių nerija asocijuojasi su Nida ir Parnidžio kopa, o Juodkrantę jie pralekia nemažindami greičio. Gal tik vienas kitas sustoja prie Raganų kalno arba prie šalia kelio veikiančių rūkytų žuvų parduotuvėlių.


Penktadienį vakare, klausytojams renkantis į Palangos koncertų salę pamatyti dainininko Vaido Baumilos pasirodymą, surengta trans žmonių palaikymo akcija.


1933 m. rugpjūčio 17-oji, ne tik skautams, bet ir visai Lietuvos visuomenei, o ypač Palangos gyventojams, svarbi diena. 


Kaip informuoja Policijos departamentas, šeštadienio, rugpjūčio 19-osios, rytą, apie 10 val. 35 min., Palangoje, Vytauto gatvėje, dviračiu važiavusi 73 metų moteris atsitrenkė į ta pačia kryptimi važiavusį ir Kastyčio gatvę sukusį autobusą, kurį vairavo 61-erių metų vienos miesto autotransporto įmonės vairuotojas. Dviratininkė žuvo vietoje. „Palangos tilto“ ir...


Pastarąją savaitę Lietuvoje tvyrojantys karščiai Klaipėdos universiteto ligoninės filiale „Klaipėdos ligoninė“ ir „Jūrininkų ligoninė“ darbo ritmo nesujaukė.


Kol vieni už poilsį pajūryje gerokai tuština kišenes, kiti gali lengviau atsikvėpti. Delfi išsiaiškino, kad nemažai universitetų ir kitų švietimo įstaigų Palangoje valdo poilsiui skirto nekilnojamojo turto. Ir daugelį šį įstaigų jungia bendras vardiklis – turto prestižinėje vietoje neketinama atsisakyti.


Atostogauti į Palangą atvykusi šeima išgyveno tikrą siaubą – pro viešbučio apsaugos tvorelę, esančią trijų metrų aukštyje, iškrito ketverių metų mažylis.


XIX a. pabaigoje Palangą atradę Lenkijos dailininkai joje leisdavo vasaras, čia ilsėjosi ir kūrė, mums palikę įamžintus ne tik to meto Baltijos pajūrio vaizdus, bet ir realius įvykius.


Palangos miesto savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyrius kviečia kreiptis dėl socialinės paramoms mokiniams 2023-2024 mokslo metams.


Unikalia gamta ir išplėtota poilsio bei pramogų infrastruktūra išsiskirianti Palanga metai iš metų traukia kokybiško poilsio išsiilgusius poilsiautojus iš Lietuvos bei užsienio turistus. 


Rugsėjo 2 d., 13.00 val., Palangoje, Vytauto g. ir Basanavičiaus g. sankirtoje, prasidės Alytaus šunų mylėtojų klubo „CANIS” eisena į Jūratės ir Kastyčio skverą-fontaną. 


Prasidėjus grybavimo sezonui policija jau gauna apie grybauti išėjusius ir miške pasiklydusius asmenis. 2023-08-16 pareigūnams buvo pranešta, kad tądien Kretingos r., Rubulių k., į mišką išėjo ir negrįžo apie 80 metų moteris. 


Savaitgalio akcija

2023 08 16 | Rubrika: Miestas


Seimo salėje opozicija ir pozicija neretai – kaip dvi aikštingos katės, tačiau Seimo krepšinio komanda suburta iš valdančiosios daugumos – jai atstovauja ir klaipėdietis, Lietuvos liberalų sąjūdžio frakcijos narys Andrius Bagdonas – ir opozicijos parlamentarų, – tvirta.


Rugpjūčio 17–20 dienomis Šventojoje vyks VIII-asis tarptautinis, didžiausias Baltijos šalyse baikerių paplūdimio ir muzikos festivalis „Beach Bike Fest 2023“. 


Mieste intensyviai vyksta gatvių tvarkymo ar pasirengimo gatvių remontui darbai. Dėl to kurį laiką gyventojai gali patirti laikinų nepatogumų, tačiau jau neilgai trukus galės džiaugtis geresnėmis eismo sąlygomis.


Rugpjūčio 15 dieną visoje Lietuvoje švenčiama Žolinė. Bažnyčios rengia iškilmingus atlaidus ir mini Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų dieną. 


Lietuvos kurortų sostine vadinama Palanga skęsta nuo žmonių jūros – Žolines čia atvykę sutikti poilsiautojai iš pačių įvairiausių Lietuvos ir užsienio šalių kampelių negaili plačiai atverti ir piniginės. 


Klaipėdos apskrities VPK Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (KPONTV) pareigūnai nustatė ir sulaikė žmones, įtariamus narkotinių (psichotropinių) medžiagų platinimu Klaipėdoje ir Palangoje.


Santuokų Klaipėdoje mažėja. Nuo šių metų birželio iki spalio uostamiestyje bus užregistruota beveik pusšimčiu mažiau santuokų negu praėjusiais metais tokiu pat metu. 


Nuo senų laikų, vos audrai praėjus, Lietuvos pajūrio gyventojai ir poilsiautojai leisdavosi į lobių medžioklę – kas profesionaliai, nešini specialiais tinklais, o kas tiesiog rankomis ieškodavo jūros bangų į krantą išmestų gintarų.


Juozas Statkevičius piktinasi, kad Palangos meras kurorte leidžia statyti „šuns būdas“ ir pjauti berželius. Architektas Stasys Juška atkerta, kad jei žinomas dizaineris taip nori puošti Palangą, tai turėtų pradėti daryti nuo savęs. 


Rugpjūčio 17–20 dienomis Šventojoje vyks VIII-asis tarptautinis, didžiausias Baltijos šalyse baikerių paplūdimio ir muzikos festivalis „Beach Bike Fest 2023“. Šiemet renginys vyks Šventosios jūrų uoste.


Rugpjūčio 15 d. 16 val. Palangoje, S. Daukanto g. 33, atstatant istorinė teisingumą, bus iškilmingai atidengta atminimo lentelė broliams Plechavičiams.


Ligonių kasų specialistai dažnai sulaukia gyventojų klausimų dėl šeimos gydytojo skiriamų tyrimų, kurių atlikimo išlaidos kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis. 


„Įmonėje dirbu apie 10 metų, bet su tokia liūtimi Palangoje teko susidurti bene pirmą kartą,“ – „Palangos tiltui“ sakė Virgilijus Beržanskis, Palangos miesto savivaldybės įmonės UAB „Palangos vandenys“ direktorius. „Pagal meteorologinių stočių duomenis, per kelias valandas iškrito 63 milimetrai vandens. Tai – stichinė liūtis, viena didžiausių, kurią man teko matyti. Mažų „paskendimų“...


Kai žmogui likimas atseikėjo tik penkiasdešimt vienerius metus... Sekmadienio (rugpjūčio 13 d.) naktį tragiškai savo namuose žuvus žinomam Palangos ir Šventosios verslininkui ir politikui Vaidui Šimaičiui, jautria žinute socialiniame tinkle Facebook (Meta) sekmadienį popiet pasidalino ir Palangos meras Šarūnas Vaitkus.“  „Palangos tiltas“ ją skelbia visą.


Sekmadienio (rugpjūčio 13 d.) naktį tragiškai žuvusio Vaido Šimačio, žinomo Palangos ir Šventosios verslininko ir politiko, bendražygiai ir bičiuliai braukia ašarą. „Likimas būna įvairus. Kartais – ir žiaurus, ir netikėtas...“ – įrašą Facebook pradeda ilgametis Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys, dabar – Seimo narys Mindaugas Skritulskas.


Neseniai grįžau į savo namus Anglijoje po trumpų atostogų pajūryje.


Rugpjūčio 11-ąją, Kretingos muziejuje visuomenei pristatytas Palangos senovės gintaro rinkinys.


Namai yra ta vieta, kur galima pabėgti nuo viso pasaulio. Daugeliui - tai pati svarbiausia erdvė žemėje. Natūralu, kad dažnas skiria labai daug dėmesio smulkmenoms, formuoja tokią aplinką, kurioje kiekvienas akcentas yra išbaigtas, jaukus, harmoningas.


Klaipėdos universitete (KU) kuriamas jūrinis-pažintinis maršrutas, atveriantis Baltijos jūroje nuskendusių laivų istorijas.


Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus rugpjūčio 17 d., ketvirtadienį 15 val. šeimas su vaikais kviečia į perkusijos edukaciją.


Ketvirtadienį Palangoje įvyko antrus metus iš eilės surengtas Express Pizza picų valgymo čempionato finalas.


Muzikantas Dovydas Misiūnas antrus metus vasarą groja Palangoje. Jis sako, kad grojimą gatvėje dabar tenka derinti su darbu įrašų studijoje, kitais užsakymais, tačiau į kurortą jis kas savaitę grįžta bent 2–3 dienoms.


Geležis yra vienas iš svarbiausių mikroelementų, atliekančių nepakeičiamą vaidmenį žmogaus organizme.


Rugpjūčio 10 d. pateiktas registruoti Seimo nario Mindaugo Skritulsko kartu su Seimo narių grupe parengtas Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo projektas, kurio tikslas – reglamentuoti stacionarių eismo priežiūros priemonių – greičio matuoklių – įrengimą, praneša BNS.


Antradienio vakarą Palangoje susidūrė 2 BMW automobiliai. Po avarijos trys žmonės išgabenti į ligoninę.


Miegoti traukinyje ir nubusti prie pat jūros? Laisvai. O ir atsieis vos keliolika eurų.


Pietinė Klaipėdos uosto dalis – buvusi Tarptautinė jūrų perkėla – bus naudojama Lietuvos jūros vėjo jėgainių parkų statyboje, trečiadienį pristatė Klaipėdos valstybinis jūrų uostas.


Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (KPONTV) pareigūnai nustatė ir sulaikė asmenis, įtariamus narkotinių (psichotropinių) medžiagų platinimu Klaipėdoje ir Palangoje.


Migracijos informacijos centro „Renkuosi Lietuvą“ komanda Jūratės ir Kastyčio skvere Palangoje teikia konsultacijas čia atostogaujantiems ir sugrįžti į Lietuvą nuolat gyventi svarstantiems užsienio lietuviams.


Abu artėjantys savaitgaliai bus kupini įspūdžių tiems, kurie mėgsta ekstremalų sportą ir motociklus. 


Praėjusią vasarą Palanga susilaukė ypatingos viešnios, kuri, nors itin elegantiška, moteriška ir daili, poilsiui rinkosi ramybę atokiose kurorto vietose. Ją ir jos vaikus – keturmetę dukrytę ir 13-etį sūnų – brangiausia, ką ji turi tremtyje –– tarsi šešėliai visur lydėjo asmens sargybiniai. „Vaikams buvo vasaros atostogos, nenorėjome niekur į užsienį važiuoti, o ir ne viskas nuo mano norų...


Rugpjūčio 8 d., 21.43 val. Palangoje, Liepojos pl., 1989 m. gimęs vyras, kuriam nustatytas 2,39 promilės neblaivumas, vairuodamas automobilį BMW, atsitrenkė į ta pačia kryptimi važiavusį automobilį BMW, kurį vairavo 1992 m. gimęs blaivus vyras. 


Palangos aplinkkelyje kone kasmet nusinešama mažiausiai viena gyvybė, kas savaitę – eismo įvykis. Maždaug prieš metus palangiškis Seimo narys Mindaugas Skritulskas kreipėsi į Lietuvos automobilių kelių direkciją su prašymu įrengti sankryžose ties Šventąja, HBH žiedus. Tai ženkliai sumažintų avarijų skaičių šiame kelyje.  „Atsakyta painiai, bet esmė – kelio žiedams trūksta laiko ir...


Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus rugpjūčio 14 ir 16 dienomis, 15 val. kartu su „Stalo teatras“ įkūrėja bei režisiere, scenografe, aktore Saule Degutyte kviečia paklausyti lietuvių liaudies pasakų bei įsitraukti į išskirtines edukacines-kūrybines dirbtuves.Kurorte vykusio Pasaulio lietuvių bendruomenės lyderių suvažiavimo metu Palangai perduota Pasaulio lietuvių sporto žaidynių vėliava. 


Šį ketvirtadienį (rupjūčio 10 d.) 19:00 val. Palangoje įvyks Express Pizza picų valgymo čempionato finalas. Jame svečio teisėmis taip pat dalyvaus keliautojas Aurimas Valujavičius. 


Nuo liepos 1 d. įsigaliojo naujos redakcijos Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas bei pradėjo veikti apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje orderis.


Liūčių dalis Palangos gatvių sekmadienį neatlaikė ir kurį laiką liko po vandeniu, tačiau tai, anot gyventojų, jau nutinka ne pirmą kartą. Tad problema – ne tik gamtos stichijos.Ekstremalaus sporto varžybos Karramba okupuoja Palangos paplūdimyje esančią mini rampą ant kurios jėgas surems geriausi BMX ir SKATE atletai!


Palangos miesto savivaldybės administracija skelbia 2023 m. Palangos miesto savivaldybės mokyklose dirbančių mokytojų perkvalifikavimo studijų finansavimo atranką.  Rugpjūčio 11 – 13 d. Palangoje jau antrus metus iš eilės vyks ypatingas renginys – „Palangos parko festivalis“.


Rugpjūčio 18 d. ( penktadienį) ir 28 d. (pirmadienį) 16 val. Palangos viešosios bibliotekos renginių salėn į gilesnę savęs pažinimo kelionę kviečia sertifikuota neuroedukatorė, profesionali koučingo specialistė Inga Diržinskienė. 


Sveikatos apsaugos ministerijai patvirtinus slaugytojo konsultacijų teikimo tvarką, nuo kitų metų pradžios pacientai galės gauti ne tik šeimos gydytojo, bet ir slaugytojo konsultaciją. 


Palangoje ir Šventojoje, prasidėjus rugpjūčiui, renginiai veja vienas kitą, tad tiek vietos gyventojams, tiek poilsiautojams tikrai nebus ko liūdėti, net jei oras neleis lepintis saulės voniomis.


Penktadienį, rugpjūčio 4 d., Palanga, Birutės parko Skautų slėnyje, svetingai priėmė lietuvius iš viso pasaulio.


Palangos gintaro muziejus švenčia 60-ąjį jubiliejų

"Palangos tilto" informacija, 2023 08 05 | Rubrika: Miestas

Palangos gintaro muziejus, Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus (LNDM) dalis, šiemet mini 60-sias veiklos metines. Gražiu šventės akcentu tapo Tiškevičiams skirta mokslinė konferencija penktadienį, rugpjūčio 4 d.2023-08-04 Palangos m. PK pareigūnai, ties kurorto Vytauto ir J. Basanavičiaus gatvių sankirta vykdė priemonę, skirtą važiuojančiųjų dviračiais ir le. Nuo 2023 m. liepos 1 d. įsigaliojo Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatymo pataisos, kad prekių ir produktų pardavimo vietose yra draudžiama neatlygintinai dalyti pirkėjams labai lengvus plastikinius pirkinių maišelius. 


Praėjusį savaitgalį į Baltijos jūrą buvo paleisti dar šeši Lietuvos jūrų muziejaus Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centre išslaugyti ruoniukai.


Po Lietuvą šią vasarą keliaujantis DELFI Kelionių ambasadorius Orijus Gasanovas kaskart į draugiją pasikviečia žinomą šalies moterį. 


Trečiadienį Palangoje prasidėjo savaitę truksianti „Krepšinio Laboratorijos“ vaikų krepšinio stovykla, kurią remia Vilniaus „Wolves“ klubas, o tarp stovyklos trenerių – buvę krepšininkai Renaldas Seibutis, Rimantas Kaukėnas, Tomas Delininkaitis, Tanja Kostič ir kiti žymūs veidai iš krepšinio pasaulio.


Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamentas, siekdamas įvertinti gyventojų požiūrį į skiepijimąsi nuo vakcinomis valdomų užkrečiamųjų ligų, parengė anoniminę apklausą gyventojams.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius