Palangos autobusų stotis duris atvers gruodžio pradžioje

"Palangos tilto" informacija, 2014-11-10
Peržiūrėta
2281
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos autobusų stotis duris atvers gruodžio pradžioje

Vasario 21-ąją prasidėję ilgai laukti naujos Palangos autobusų stoties statybų darbai artėja prie finišo. Naujasis kompleksas – moderni autobusų stotis bei prekybos centras – lankytojus nustebinsiantis ne tik patogumu, bet ir neįprastais sprendimais, tokiais kaip „bangomis“ puoštas fasadas ir išskirtinis pastato apšvietimas, duris atvers gruodžio 5 dieną.

Kiek daugiau nei per pusmetį iškilęs naujasis pastatas visiškai nepanašus į senąją stotį – tai modernus kompleksas, kurį sudaro tarpusavyje sujungti stoties ir prekybos centro pastatai.
Autobusų stotyje įrengta moderni laukimo salė, bilietų kasos, sanitariniai mazgai, kurorto svečių patogumui čia veiks ir informacinis centras. Perone yra 16 autobusų stovėjimo aikštelių, taip pat bus įrengtos atskiros keleivių informavimo, bagažo bei smulkių siuntų tarnybos. Laukimo salėje bei lauko erdvėse bus sumontuotos vaizdo stebėjimo kameros, padėsiančios užtikrinti keleivių saugumą. Greta stoties iškilsiančiame prekybos centre jau netrukus įsikurs maisto prekių parduotuvė, kavinė, vaistinė, banko skyrius bei kiti paslaugų teikėjai.
Naujoji kurorto autobusų stotis per parą galės priimti iki 300 autobusų. Dabartinės pajėgumai gerokai mažesni – per parą čia galima priimti iki 200 autobusų.
Naujajam pastatui – tiek funkcionalumui, tiek fasado išvaizdai – buvo keliami išskirtiniai reikalavimai. Bene labiausiai visiems pastebimas – neįprastos formos pastato fasadas, puoštas „bangomis“, bei itin modernus pastato apšvietimas.
Autobusų stotis – laukimo peronai, išlaipinimo aikštelė – taip pat prekybos centras bus apšviesti visą parą, o apšvietimas, jo intensyvumas, spalvinės gamos bei šviesų koncentracija bus reguliuojami pasitelkus specialią kompiuterinę programą iš prekybos centre įrengto apsaugos pulto. Apšvietimas „pulsuos“, nuolat kis apšvietimo spalvos.
Naujasis pastatų kompleksas įsikūrė Klaipėdos plente, ties „Statoil“ degaline – visai šalia Klaipėdos plento ir Kretingos gatvės sankirtos.
Palangos meras Šarūnas Vaitkus nekart akcentavo, jog, autobusų stotį iškėlus iš miesto centro – kurortinės dalies, kur ilsisi daug Palangos svečių, patogumą netruks pajusti tiek poilsiautojai, tiek ir miesto gyventojai.
„Vasaros dienomis į miesto centre esančią stotį atvyksta maždaug 200 autobusų kasdien, taigi šioje miesto dalyje gyvenantys bei besiilsintys žmonės susiduria su nemenka transporto priemonių keliamo triukšmo bei didelių automobilių srautų problema. Dar svarbesnis klausimas – oro tarša, kuri kurorto centre gerokai sumažės, autobusų stotį perkėlus į naująją vietą. Tad įgyvendinus projektą, kurortinė Palangos dalis taps ne tik švaresnė, bet ir saugesnė. Tai kurortui yra labai svarbu“, – pabrėžė Š. Vaitkus.

 

Jūsų komentaras:

kai kairė nežino, ką daro dešinė... 2014-11-11 06:48 (. / IP: 86.100.63.40)
Iš strp.:"autobusų stotį iškėlus iš miesto centro – kurortinės dalies, kur ilsisi daug Palangos svečių, patogumą netruks pajusti tiek poilsiautojai, tiek ir gyventojai...P.s. -Dar daugiau pajustų, jei būtų panaikintas niekinis pastats centre buv. "Aerouosto kasos" ,kurio statybai šitaip priešinosi miestelėnai... -Kodėl Aut.Stotis nebuvo įkurta vietoj turgaus? ir pan., o ne už miesto...? Deja,nesąmonių daug...(pvz. Basanavičiuas g.,iškirsti istoriniai kaštonai, dabar, baisūs sergantys...už milijonus! ...Kas atsakys?, nes tai už mūsų visų pinigus !!!

Taip pat skaitykite

Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius