Ar Palangoje 2023 metais suplevėsuos gėjų vėliava? Laisvės partijos Palangos skyriaus pirmininkas Tadas Baršketis: „Aš palaikau tos pačios lyties santuokas bei kanapių dekriminalizavimą“

Linas JEGELEVIČIUS, 2021-03-07
Peržiūrėta
3081
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Tadas Baršketis yra partijos „Laisvė“ Palangos skyriaus pirmininkas
Tadas Baršketis yra partijos „Laisvė“ Palangos skyriaus pirmininkas

Vasario 16-ąją Laisvės partija nuotolinių steigiamųjų susirinkimų metu įsteigė skyrius Palangoje ir Berlyne. Palangos skyriaus pirmininku išrinktas Tadas Baršketis. „Esu jaunas palangiškis. Bet esu kilęs iš mažo miestelio. Pabaigęs mokslus Vilniuje, grįžau dirbti į Klaipėdą, kur susipažinau su savo būsima žmona. Sutuoktinė jau gyveno Palangoje, tad atvykau ir aš čia. Šį miestą įsimylėjome iškart abu ir nusprendėme čia kurti šeimą bei sieti savo ateitį su šiuo nuostabiu miestu.
T. Baršketis neslepia, kad Laisvės partijos Palangos skyriaus pirmininku norėjo tapti pats, tad ėmėsi iniciatyvos sukurti Palangoje skyrių. „Dalyvavau pirmininko rinkimuose ir juose nugalėjau,“ – lakoniškai sakė jaunas vyras. T. Baršketis mielai atsakė ir į „Palangos tilto“ klausimus.
–Palangoje „karaliauja“ Tėvynės Sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), kurie turi 15 mandatų 21 narių Taryboje. Nebaugu, kad milžinę suerzinsite?
–Suerzinti milžinų nebijome. Jei būtų baisu, Laisvės partijos nebūtų. Gerbiame TD-LKD ir kaip politinius oponentus, ir kaip partnerius, tačiau manome, kad Palangos miesto taryboje reikia didesnio atstovavimo aiškiai išreikštoms liberalioms vertybėms ir pačių žmonių gerbūviui.
–Su kuo Palangoje kalbėjotės, konsultavotės prieš įsteigdami Laisvės skyrių kurorte? Ar kalbėjotės apie kurorto politikos aplinką su kitų partijų kurorto skyrių vadovais?
–Iki įsteigiant Laisvės partijos Palangos skyrių pokalbiai vyko tarp Laisvės partijos narių, suinteresuotų steigti Palangos skyrių, kuriuos konsultavo partijos administraciniai organai. Su Palangoje veikiančiais kitų partijų skyriais Laisvės Partija savo veiksmų iki šiol niekaip nederino.
–Jūsų skyriaus įsteigimas vyko nuotoliniu būdu. Kiek šiandien jau turite Laisvės partijos narių Palangos skyriuje? Prašau, pasakykite, kas bus jūsų pavaduotojai? Kokie žmonės įeis į skyriaus Tarybą?
–Palangos skyrių sudaro 8 asmenys. Mano paavaduotojas yra Tomas Bučmys. Turime ir valdybą. Kol kas informacija apie skyriaus struktūrą ir kontaktinius duomenis yra ruošiama ir bus skelbiama pagal partijoje galiojančią praktiką.
–Ar Laisvės partijos Palangos skyriuje bus praeity įvairioms liberalų partijoms atstovavę žinomi palangiškiai? Kokie? Ar jūsų skyriaus nariai jau yra Eimutis Židanavičius ir Raimundas Palaitis?
–Teikti paraiškas stoti į Laisvės partiją galima visiems, tačiau dėl tų kandidatų, kurie per pastaruosius keturis metus dalyvavo rinkimuose arba buvo kitos partijos nariai, sprendžia Laisvės partijos valdyba. Jūsų minimi asmenys nėra Laisvės partijos Palangos skyriaus nariai ir nėra susiję su skyriaus steigimu.
–Kokie yra jūsų skyriaus uždaviniai ir tikslai trumpoje ir ilgoje perspektyvoje?
–Dar nespėjome pasitvirtinti skyriaus tikslų, tačiau preliminariai sieksime Palangoje skleisti Laisvės idėjas, telkti liberalių palangiškių bendruomenę, skatinti bendraminčius jungtis prie Laisvės partijos ir Palangos skyriaus bei dalyvauti miesto savivaldybės Tarybos rinkimuose 2023 metais.
–Po dvejų metų vyks savivaldybių Tarybų rinkimai. Ar du mandatai naujoje miesto Taryboje Laisvės partijos Palangos skyriui bus labai geras rezultatas?
–Kol kas dar nesame atlikę tokio vertinimo, o paprastai atsakyti į tokį klausimą yra sunku, nes partijų populiarumą lemia daugybė veiksnių ir darbų, kurie laikui bėgant kinta. Tiksliau atsakyti galėsime likus trumpesniam laikui iki rinkimų.
–Ką jūs matote Laisvės rinkėju Palangoje?
–Kiekvieną asmenį, kuriam artimos Laisvės idėjos.
–Ką dabar matote taisytina Palangoje?
–Dabartinė kurorto valdžia yra nuveikusi nemažai gerų darbų, kuriuos verta tęsti. Tačiau matome vietų, kur reiktų veikti ryžtingiau. Kadangi skyrius susikūrė tik prieš kelias dienas, politinės programos dar nesame oficialiai patvirtinę. Skyriui nusprendus, kad turime galutinį pasiūlymų sąrašą Palangai, būtinai pasidalinsiu juo su jūsų redakcija.
–Kur dirbate jūs?
–Darbuojuosi pagal specialybę UAB „OrtoPro“ (rekvizitai.lt taip rašo apie šią įmonę: UAB „OrtoPro“ gamina ir pritaiko individualius ortopedinius gaminius visoje Lietuvoje bei eksportuoja į kitas šalis, siuva individualią ortopedinę avalynę tiek vaikams, tiek suaugusiems. Įmonėje konsultuoja ilgametę patirtį turintys kvalifikuoti specialistai: gydytojai traumatologai, chirurgai, neurochirurgai ir neurologai – PT), esu ortopedas-technikas. Labiau patinka padėti žmonėms, juos šviesti, kartais net ir išklausyti.
–Laisvės partija pasisako už tos pačios lyties santuokas, kanapių dekriminalizavimą. O jūs?
–Laisvės Partija pasisako už visų Lietuvos žmonių lygias teises ir privataus gyvenimo apsaugą. Aš palaikau tos pačios lyties santuokas bei kanapių dekriminalizavimą ir kitus programoje numatytus punktus, kurie yra ne mažiau svarbesni.
-Esate vedęs?
–Taip, esu vedęs ir turiu 9 mėnesių sūnų.
–Gyvenate bute ar nuosavame name?
–Gyvename bute.
–Beje, puikiai suprantate, kad, kaip Laisvės partijos Palangos skyriaus pirmininkas, būsite vietos žiniasklaidos dėmesy – būsite viešas žmogus. Nebijote?
–Natūralu yra šiek tiek bijoti visuomenės dėmesio, tačiau esame drąsūs žmonės, kuriems nuveikti darbai svarbesni už asmenines baimes.
 

Jūsų komentaras:

Sekmes! 2021-02-22 06:27 (IP: 197.234.242.61)
Sekmes, Tadai, jei nebusi Vaitkaus seselis ir kisenine , isigalejusios plutokratijos Plangoje, dalimi, o tai reiskia tikra opozicija! Politine ateitis - garantuota! Sekmes!

Barškals 2021-02-20 14:24 (IP: 141.101.76.29)
Barkals barškies Polonguo nuo žodžia baršinties, laisvie :):):):):):):) barškalioks.

Taip pat skaitykite

Nuo 2022 m. birželio 7 d. Antano Mončio namų-muziejaus prieigose veikia lauko paroda "Lenkija ir Lietuva - kartu vardan laisvės". Paroda  veiks iki liepos 18 d.


Palangos miesto politikos veteranei, miesto Tarybos narei ir Lietuvos Socialdemokratų Darbo partijos (LSDDP) Palangos skyriaus pirmininkei Elenai Kuznecovai nekandidatuojant naujai partijos skyriaus pirmininko kadencijai, kurorto politikoje atsirado naujas veidas – LSDDP Palangos skyriaus pirmininku buvo išrinktas Jonas Kubilius.  Jis pernai dalyvavo rinkimuose į Seimą vienmandatėje...


Jono Pirožniko, Palangos paplūdimio gelbėtojų vado, telefonas ir racija mūsų 15 minučių pokalbio metu vis pypsėdavo, skambėdavo. "Taip dirbu visą vasarą," - šyptelėjo J. Pirožnikas. "Jūs - Palangos, Lietuvos vasaros sostinės, premjeras," - jam atsakiau. Pagyręs visus savo gelbėtojus, Jonas "Palangos tiltui" prisipažino: "Vis tik labiausiai pasitikiu...


Palangos TS-LKD skyrius gegužės pabaigoje kreipimesi į partijos Prezidiumą primena, kad TS-LKD Palangos skyrius – vienas iš stipriausių skyrių Palangoje, o skyriaus pirmininkas ir miesto meras Šarūnas Vaitkus yra išrinktas meru trečiai kadencijai, o konservatoriai turi absoliučią daugumą miesto Taryboje.


Nuo 2020 m. birželio 3 d. Palangos kurorto muziejuje pradedama eksponuoti grafikės, kūrybinės grupės "Mostas" narės, Palangos miesto Garbės pilietės Gražinos Oškinytės-Eimanavičienės paroda "Kalbuosi su žeme".


Jau šį penktadienį miestas taps dar gyvesnis - bus įjungtas muzikinis fontanas, fontanas miesto aikštėje prie parduotuvės "Maxima" ir fontanas Kastyčio ir Jūratės skvere. "Gegužės vidurys sutampa su kurorto sezono atidarymo švente. Nors jos šiemet dėl koronaviruso nebus, tačiau veikiantys fontanai yra miesto aktyviojo sezono ženklas ir...


Praėjusį penktadienį naujajai Lietuvos Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) Palangos skyriaus pirmininko kadencijai kurorto liberalcentristai perrinko dabartinį pirmininką, Palangos miesto vicemerą Saulių Simę.


Startuoja nauja palangos miesto laikraščio "Palangos tiltas" rubrika: Skundų dėžutė.


Startuoja nauja palangos miesto laikraščio "Palangos tiltas" rubrika: Politikų, bendruomenės lyderių žodis.


 Buvęs Darbo partijos Palangos skyriaus pirmininkas Vygantas Žylė, mėginęs pirkti buvusio lopšelio-darželio „Saulutė“ pastatą, savivaldybės aukciono komisijai nutarus privatizuojamą objektą laikyti neparduotu, apskundė tokį sprendimą Klaipėdos apygardos teismui, kuris vyro ieškinį atmetė. V. Žylė tuomet šio teismo sprendimą apskundė Lietuvos Apeliaciniam Teismui. Bet V. Žylė liko...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius