LSDP Palangos skyriaus lyderė Svetlana Grigorian: „Tikimės būti kitos miesto Tarybos valdančiojoje koalicijoje, planas minimum – 5 mandatai”

Linas JEGELEVIČIUS, 2021-04-13
Peržiūrėta
2642
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Svetlana Grigorian
Svetlana Grigorian

Palangos socialdemokratų lyderė Svetlana Grigorian interviu „Palangos tiltui“ sakė, kad į žmonių prašymus dažnu atveju žiūrima pro biurokratinius „pirštus“. „Iš štai čia aš matau LSDP kaip partijos ir skyriaus nišą,“ – sakė ji. Tačiau apie minimum penkis mandatus 2023-2027 metų miesto Taryboje svajojančiai S. Grigorian pirmiausia teks pasitikrinti skyriaus bičiulių pasitikėjimą ja – šį mėnesį ji dėl LSDP Palangos skyriaus pirmininko kėdės varžysis su vaikų gydytoju ortopedu Mindaug Gružausku.
–Kodėl sutikote dalyvauti LSDP Palangos skyriaus pirmininko rinkimuose?
–Žmonių nepasitikėjimas politikais – gajus reiškinys visuomenėje. Ir prieš savivaldos rinkimus, ir po jų beldžiausi į ne vieno gyventojo duris, išklausiau, kuo jie gyvena, kas jiems guli ant širdies ir kokių sprendimų vietiniai tikisi iš savo išrinktų atstovų. Apie problemas kalbu garsiai – tiek miesto Tarybos formatuose, tiek spaudoje. Natūralu, kad nuoseklus darbo rezultatas – išaugęs miesto gyventojų pasitikėjimas. O kai jauti pasitikėjimą, vadinasi – žengi teisingu keliu. Juo eiti ketinu ir toliau, jeigu tik, žinoma, kolegos Palangos socialdemokratai suteiks man mandatą.
–Prašau, pasidalinkite trumpai, kokią matote ateities Lietuvos socialdemokratų partiją, jos Palangos skyrių?
–Kasdieniame darbe susiduriu su gausybe piliečių prašymų. Kartais pati negaliu patikėti institucijų ir juose dirbančių specialistų abejingumu žmogaus problemai išspręsti. O atlikus detalią teisės aktų analizę, darau išvadas, kad į žmonių prašymus dažnu atveju žiūrima pro biurokratinius „pirštus“. Iš štai būtent čia matau LSDP, kaip partijos, ir kaip skyriaus, nišą. LSDP yra ta partija, kuri gali susikalbėti su kiekvienu suprantama kiekvienam žmogui kalba, žingsniuoti kartu į rytdieną, kurioje daugiau pasitikėjimo teisingumu, profesionalumu, kompetencijomis.
–Kokie yra jūsų, kaip kandidatės į LSDP Palangos skyriaus pirmininkus, privalumai? O minusai?
–Gebu telkti žmones, juos motyvuoti, paskatinti nebijoti iššūkių ar galimybių, kurių gyvenimas mums pateikia. Ir visada palaikau juos tobulėjimo kelyje patarimais, padrąsinančiu žodžiu. Maksimaliai tariuosi su komanda ir sprendimus priimame kolegialiai, atvirai. Dėl to mūsuose nėra intrigų ar apkalbų.
Esu už ambicingus žmones. Dažnai ambicingų žmonių politikoje bijo, bet baimė tėra asmens nepasitikėjimo savimi ir silpnumo požymis. Gero lyderio viena pagrindinių savybių – skatinti ambicijų turinčius asmenis, padėti jiems būti matomiems. Manau, kad dėl to LSDP Palangos skyriaus gretos ir didėja. Be to, esu reikli sau ir kitiems.
O mano minusai? Kantrybės stoka. Kartais (šypsosi).
–O kas jums imponuoja jūsų varžove? Kalbu apie Mindaugą Gružauską? O kas ne itin?
–Mindaugas yra mano kolega, ne varžovas. Matydama gerąsias jo savybes, dar prieš dvejus metus pakviečiau jį kartu dirbti vienoje komandoje: mano kvietimu jis tapo ir pavaduotoju ir nacionalinės LSDP Tarybos nariu.
–Ar Renatos Surblytės pasitraukimo iš LSDP ir frakcijos miesto Taryboje buvo galima išvengti? Kaip?
–Kiekvienas žmogus turi teisę nevaržomai priimti asmeninius, individualius sprendimus, tačiau rinkimuose dalyvaujame kaip organizacija, kurios narius vienija vertybės ir konkreti programa. Netolimoje ateityje tvirtindami kandidatų parinkimo kriterijus artėjantiems savivaldos rinkimams, sutarsime dėl bendrų, kolektyvinių nuostatų, kuriomis tokie individualūs sprendimai organizacijos darbui įtakos neturėtų.
–Kiek mandatų LSDP Palangos skyriui naujoje, 2023-2027 jums būtų labai geras pasiekimas?
–Tikimės būti pozicijoje, planas minimum – 5 mandatai.
–Ko trūko LSDP jai vadovaujant Gintautui Paluckui?
–Ekspertų vertinimu, turėjome bene geriausią rinkimų programą ir kompetentingų, žinomų ir gerbiamų kandidatų komandą, tačiau paprasčiausiai, pritrūkome sėkmės.
Kurį kandidatą – Juozą Oleką ar Viliiją Blinkevičiūtę – labiau palaikote LSDP pirmininko rinkimuose?
–LSDP Palangos skyriaus Taryba slapto balsavimo metu iškėlė Juozo Oleko kandidatūrą. Už J.Oleką balsavo 7 tarybos nariai, už V.Blinkevičiūtę – 5 tarybos nariai.
–Kaip save apibūdinate trimis žodžiais?
–Darbšti, veikli, empatiška.
–Kokias tris Palangos problemas įvardijate kaip didžiausias šiuo metu? Ir kokį jų sprendimo būdą siūlote?
–Sezoniškumas. Ne kartą gvildenta, ir išties, sudėtinga tema. Mano įsitikinimu, kad mums reikia investuoti į projektus, kurie būtų tiek patrauklūs už Palangos ribų gyvenantiems žmonėms, kad pastarieji jaustų motyvaciją atvykti į kurortą ir sausio ar vasario mėnesį. „Palanga-žiemos sostinė“ – tokį devizą ir tikslą turėtų išsikelti Palanga ir pagal jį planuoti projektus, finansavimą ir apskritai miesto kryptį. Palangos atgavimo šimtmečio proga norisi palinkėti mums nebijoti ieškoti nestandartinių sprendimų. Visos jos prasideda nuo vizijos, tikslo. Turime užduoti toną, kartu su Palangos ir Šventosios bendruomene generuoti idėjas, telkti žmones idėjų įgyvendinimui. Pandeminis laikotarpis dėkingas koncepcijos vystymui.
Palangoje nedarbo lygis nuo bendro Lietuvos lygio skiriasi vienu procentu ir yra 17,1%, o per mėnesį mažėjo tris kartus lėčiau nei vidutiniškai visoje šalyje. Didelis nedarbas neatsiejamas nuo didėjančio skurdo, augančios pajamų nelygybės, galiausiai, mažėjančios žmogaus savivertės ar psichologinių problemų, kurių sprendimui dažnai prireikia daugiau lėšų nei ją sukeliančiai problemai. Akivaizdu, kaip ir Lietuvoje, taip ir Palangoje, gyvename dviejų, skirtingų greičių gyvenimą. Vienas – kurortinė, turistams išgražinta Palanga, kitas – likusi Palangos savivaldybės dalis, su kai kuriomis, ilgai nesprendžiamomis ir užleistomis problemomis.
Darbo rinka Palangoje taip pat padalinta į dvi dalis. Vieni žmonės turintys nuolatinį darbą, kito – dirbantys šiltojo sezono metu arba net ilgalaikiai bedarbiai, pagal savo išsilavinimą ir kompetencijas negalintys susirasti tinkamo darbo.
Žinoma, valstybė nepalieka šių žmonių likimo valiai, bet, kaip jau minėjau, gyventi nuo pašalpos iki pašalpos – žmogiškumą žlugdantis reikalas.
Reikia ne tik idėjų, tačiau ir investicijų į pridėtinę vertę kuriančius projektus.
Kalbant apie infrastruktūrines Palangos bėdas, didžiausia jų – automobilių stovėjimo aikštelių/stovėjimo vietų trūkumas. Sezono metu esame vyraujančio parkavimo chaoso ir paliktų automobilių šalikelėse ar ant žolės liudininkai. Stovėjimo aikštelių trūkumas yra didžiulė problema tiek poilsiautojams, tiek vietos gyventojams savivaldybės teritorijoje.
–Ar matote Lietuvos socialdemokratinės darbo partijos (LSDDP) ir Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) susijungimo galimybes?
–Susijungimo galimybių nematau. Jei bus norinčių grįžti į LSDP, individualia tvarka skyriaus taryboje svarstysime kiekvieną tokį prašymą.
–Ar jau pasiskiepijote nuo koronaviruso?
–Kvietimo pasiskiepyti nesu sulaukusi.


 

Jūsų komentaras:

Raupsuotas 2021-04-02 20:02 (IP: 162.158.202.245)
laikraštėli, laikraštėli, atveriu visų piniginę, tu mano mano, girk mane, o tai susirgsiu. Juokdariai, raupsuoti

PikPik 2021-04-02 09:57 (IP: 172.69.194.9)
Svetlana, o kaip dažnai iš Vilniaus į Palangą grįžtate? Palaikome Mindaugą Gružauską, bet labiausiai socialdemokratą Šarūną Vaitkų.

Palangiskis 2021-04-02 09:15 (IP: 172.69.194.45)
Kad nematyti darbų, siūlymų ir pastangų šitos panelės... Neaktivi ir nematyti, kad kovutu dėl Palangos... Kažkokia eilinė ir tiek... Neaišku ar ką sugeba be pezalu?

Nuo gaisro nukentėjusi mama 2021-04-01 14:43 (IP: 141.101.76.35)
Demagogė kalbanti melą ! Palangoje kaip niekur kitur meras reaguoja į žmonių problemas žaibiškai. Viskas sprendžiama akimirksniu ir žmūniškai.

Taip pat skaitykite

Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius