Mindaugas Skritulskas laimėjo Seimo nario mandatą vienmandatėje Mėguvos rinkimų apygardoje

„Palangos tilto“ informacija, 2020-10-25
Peržiūrėta
2319
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Mindaugas Skritulskas laimėjo Seimo nario mandatą vienmandatėje Mėguvos rinkimų apygardoje

Sekmadienį, spalio 25 d., visoje šalyje, ir Palangoje, vyko rinkimų į Seimą antrasis turas. Mėguvos rinkimų apygardoje, į kurią įeina visa Palanga, varžėsi Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatas Mindaugas Skritulskas ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) kandidatas Romandas Žiubrys. 

Dar prieš 23.00 val. paaiškėjo, kad mandatą į Seimą laimėjo Mindaugas Skritulskas. Jis surinko 55,88 proc. visų balsų, R. Žiubrys - 40.71 proc.

Kaip sakė "Palangos tiltui" Virgilijus Beržanskis, Mėguvos rinkimų apygardos komisijos pirmininkas, 19 val.  apygardoje buvo balsavę 38.6 procento rinkėjų. "Jeigu atmestume visus balsavusius paštu - o tokių buvo 11.6 procento, arba 3791 rinkėjas, tai 19 val. jau balsavo 27 procentai Mėguvos rinkimų apygardoje registruotų rinkėjų. Rinkėjų aktyvumas yra mažesnis nei prieš dvi savaites ir taipogi mažesnis nei Seimo rinkimų antrajame ture prieš keturis metus," - sakė V. Beržanskis.

"Nuotaika - tikrai gera," - 20 val. "Palangos tiltui" sakė Šarūnas Vaitkus, Palangos meras ir TS-LKD Palangos skyriaus pirmininkas. Š. Vaitkus su M. Skritulsku rezultatų laukė M. Skritulsko namuose.

Balsuoti Mėguvos rinkimų apygardoje teisę turi  32 676 rinkėjai, apygardoje yra iš viso 18 apylikių. Kadangi bereikės suskaičiuoti tik balsavimo biuletenius vienmandatėje rinkimų apygardoje, rezultatai joje turėtų paaiškėti gerokai anksčiai nei prie dvi savaites.

20 val. duomenimis, Mėguvos rinkimų apygardoje šiandien prie balsadėžių atėjo 39,41 ,proc. rinkėjų, Lietuvoje iš viso 27,36 proc. Aktyviausi apygardoje buvo Aikštės apylinkės rinkėjai, čia šiandien balsavo 42,73 proc. rinkėjų, iš viso joje 4622 balsuotojai.

Papildyta 20:40 val.Jau pasirodė pirmųjų dviejų Mėguvos rinkimų apygardos apylinkių rezultatai – Kretingos rajono Lazdininkų ir Laukžemės. Kol kas pirmauja R.Žiubrys, už jį minėtose dviejose apylinkėse balsavo 59,57 proc. rinkėjų, už M.Skritulską – 35,65 proc. Tiesa, tai yra pačios mažiausios Mėguvos rinkimų apygardos apylinkės.

Lazdininkų apylinkėje yra 345 rinkėjai, dalyvavo 120. Laukžemės apylinkėje atitinkamai 378 ir 110.

Papildyta 20.53 val. Kaip sužinojo "Palangos tiltas", nebaigus skaičiuoti visų balsavimo biuletenių, Aikštės rinkimų apylinkėje 162 balsais pirmauja M. Skritulskas.

Papildyta. 21.00 val. duomenimis, Palangos Aikštės apygardoje už M.Skritulską balsavo 794 rinkėjai, už R.Žiubrį – 470. Antroje pagal dydį Slengių apylinkėje už M.Skritulską atiduoti 602 balsai, už R.Žiubrį – balsai. Šie duomenys yra be balsavimo paštu rezultatų.

21. 12 min. Pasibaigus 2020-ųjų metų Seimo rinkimų antrajam turui, pirmosios apylinkės skelbia rezultatus vienmandatėse apygardose. Suskaičiavus pirmuosius rezultatus laimi 23 Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų atstovai, 16 valstiečių, 7 socialdemokratai, rodo 21.45 val. Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenys.

Papildyta 21:15 val. Žinomi dar 6 rinkimų apylinkių rezultatai Mėguvos rinkimų apygardoje; jose pirmauja R.Žiubrys su 52,27 proc., už M.Skritulską 47,73 proc. nuo galiojančių biuletenių.

Tiesa, dar laukiama didžiausių apylinkių – Aikštės ir Slengių – rezultatų. Jose kol kas pranašesnis yra M.Skritulskas.

Paskelbti Lazdininkų, Laukžemės, Girkalių, Plikių, Rūdaičių ir Jakų apylinkių rezultatai, M.Skritulskas laimėjo Girkaliuose ir Jakuose, kitur – R.Žiubrys.

Papildyta 21:25 val.

Paskelbti dar dvejų (iš viso 8)apylinkų rezutatai, kandidatai žengia koja kojon. Už R.Žiubrį – 50,10, už M.Skritulską – 49,90 proc. nuo galiojančių balsų. Vydmantuose už valstietį balsavo 57,63 proc. rinkėjų, už konservatorių – 38,50 proc. Ginduliuose – labai didelė M.Skritulsko persvara, už jį balsavo 65,03 proc., už R.Žiubrį – 34,97 proc.

Papildyta 21. 36 val.Papildyta 21:31 val. Jau gauti duomenys iš 10 apylinkių: kol kas už R.Žiubrį – 51,52 proc., už M.Skritulską – 48,48 proc. nuo galiojančių biuletenių.

Papildyta 22.00 val. Suskaičiavus rezultatus 12 iš 18 apylinkių, M. Skritulskas išsiveržė į priekį su  37,99 proc.

Kova žada būti dar aršesnė, nors šansai kol kas atrodo geresni M. Skritulsko.

Itin arši kova vyksta ir kitose rinkimų apygardose. 22.00 val Pasaulio lietuvių apygardoje Aušrinę Armonaitę (Laisvės partija) ir Dalią Asanavičiūtę (TS-LKD) skiria vos kelios dešimtys balsų. Gargždų apygardoje Petras Gražulis (išsikėlė pats) lenkia Rasą Petrauskienę (TS-LKD). Pilaitės-Karoliniškių apygardoje premjeras Saulius Skvernelis (LVŽS) neprilygsta Radvilei Morkūnaitei-Mikulėnienei (TS-LKD). Radviliškio–Tytuvėnų apygardoje Radviliškio meras Antanas Čepononis (TS-LKD) kol kas nusileidžia Aurimui Gaidžiūnui (LVŽS). Raudondvario apygardoje dabartinis Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis (LRLS) nedaug lenkia Ramintą Popovienę (LSDP). Pirmajame rinkimų ture prieš dvi savaites daugiamandatėje apygardoje partijos išsidalijo 70 vietų naujajame Seime. Tuo tarpu vienmandatėse apygardose per pirmąjį turą Seimo nario kėdę užsitikrino trys politikai.

Papildyta 21:44 val. Mėguvos rinkimų apygardoje duomenys jau paskelbti  iš 12 apylinkių. Kol kas  M.Skritulskas išlaiko persvarą – 51,24 proc., "valstietis" R.Žiubrys – 48,76 proc.

Atėjo duomenys iš Šventosios - Jūros apylinkėje  55,88 proc. pasirinko konservatorių, o 44,12 proc. - "valstietį."

Ar tokia tendencija išliks ir kitose apylinkėse?

Papildyta 22.07. Dar laukiame rezultatų iš  6 apylinkių rezultatų, tarp jų - iš 4 Palangos apylinkių.

 Panašu, kad M. Skritulskas papildys TS-LKD "bangą", kuri susišlavė daugumą mandatų antrajame rinkimų į Seimą ture.

Papildyta 22.05. Kalbėdamas per LRT televiziją, Gabrielius Landsbergis, TS-LKD pirmininkas, sako, kad laimėję rinkimus, konservatoriai tikrintų COVID duomenis. . „Labai stebina, kad būtent ta diena, kai Lietuva nesugebėjo suskaičiuoti atvejų, yra antrojo turo rinkimų diena. Toks sutapimas daugiau, ko gero, negu apmaudus. Ir aišku jau dabar žmonės, kurie socialiniuose tinkluose kelia hipotezę, ar nebuvo nuo žmonių mėginama nuslėpti tikrąją padėtį, šiek tiek ją pašvelninant, nesumažinant žmonių galimybių eiti į rinkimus“, – televizijai sakė G. Landsbergis. G. Landsbergis teigė, kad daug klausimų kelia visas pandemijos antrosios bangos valdymas, o būnant opozicijoje konservatoriams buvo sudėtinga žinoti tikrąją padėtį. „Paprasčiausiai mes negauname informacijos, ji pateikiama arba labai formali, arba labai ribota. Jei rinkėjų pasirinkimas kryptų į pokyčius, pirmiausia, tie pokyčiai prasidėtų nuo informacijos susirinkimo, kokia yra reali padėtis Lietuvoje, ką mes skaičiuojame ir kiek mes galime pasitikėti tais skaičiais, norėtumėme, kad ir mes, ir visuomenė žinotumėme tikrąją tiesą“, – sakė jis.

 Papildyta 22.15 val. Suskaičiavus balsus iš pusės apylinkių Vilniuje, Pilaitės-Karoliniškių apygardoje, užtikrintai prieš Saulių Skvernelį pirmauja Morkūnaitė-Mikulėnienė, kol kas surinkusi 60 proc. 

Bet grįžkime į Palangą. 22. 20 val. "Palangos tiltas" paskambino Mindaugui Skritulskui.

"Tendencija tokia, kad aš turėčiau laimėti likusiose 5 apylinėse. Slengiuose- arti 400 balsų, ir Kalotėje turėtų būti mano pergalė, ir visose trejose  likusiose Palangos rinkimų apylinkėse," - pabrėžė M. Skritulskas. 

Į "Palangos tilto" pastabą, kad jo balse kol kas nesijaučia pergalės džiaugsmo, S. Skritulskas atsakė trumpai: "Esu santūrus."

Pagaliau atėjo rezultatai iš Kaštonų apylinkės Palangoje: už M. Skritulską balsavo 64,61 proc., už R.Žiubrį – 35,39 proc.

Dar liko 3 Palangos ir Kalotės bei Slengių rezultatai. 

Papildyta 22.35 val. O kokios naujienos iš Vilniaus?

Susumavus pirmojo ir antrojo turo rezultatus, paaiškėjo, kad daugiausia mandatų 2020-2024 Seimo kandencijoje turės konservatoriai. Antri – valstiečiai, treti – Lietuvos socialdemokratai. Preliminariai, iš viso Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai surinks 50 mandatų. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga surinks 32 mandatus, Lietuvos socialdemokratai 15 mandatų, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis – 12 mandatų, Laisvės partija ir Darbo partija po 10 mandatų, Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga – 3 mandatai, Lietuvos socialdemokratų darbo partija 3 mandatai, partija „Laisvė ir teisingumas“ ir Lietuvos žaliųjų partija – po 1 mandatą. Save išsikėlę laimėjo 4 kandidatai. Antrojo turo rezultatai Ilgai pirmavę valstiečiai kol kas turi tik 16 apygardų su savo pirmaujančiais kandidatais. Socialdemokratai kol kas skaičiuoja 7 apygardas, kuriose pirmauja jų kandidatai, Liberalų sąjūdis - 6, socialdarbiečiai 3 apygardas, Laisvės partija ir Lenkų rinkimų akcija - po 2, partija Laisvės ir teisingumas, Darbo partija, Lietuvos žaliųjų partija - po 1, o keturiose apygardose pirmauja save išsikėlę kandidatai.

Vėl grįžkime į Palangą.  Sulaukta rezultatų iš Ateities apylinkės. Kaip praneša "Palangos tilto" šaltinis, M. Skritulskas joje sulaukė 60 proc. palaikymi, o jo varžovas– 40 proc. 

Dar liko sulaukti rezultatų iš dvejų apylinkių Palangoje. Kaip pranešė redakcijos šaltiniai jose, M. Skritulskas jose turi akivaizdžią persvarą. Tad Seimo narys vienmandatėje Mėguvos rinkimų apygardoje aiškus - Mindaugas Skritulskas.

Vieninteliam Palangos laikraščiui "Palangos tiltas" ir jo svetainei www.palangostiltas.lt jis pažadėjo duoti pirmąjį interviu pirmadienio rytą.

Šarūnas Vaitkus, Palangos konservatorių lyderis, prieš 23.00 val. paskelbė tokį įrašą savo Facebook: „Mėguvos“ apygardoje balsavimo rezultatai jau aiškūs – rinkėjai pasirinko Mindaugą Skritulską. Mieli palangiškiai, nuoširdžiai dėkoju už jūsų parodytą pasitikėjimą Mindaugu. Džiaugiuosi, kad jūsų pasirinkimo dėka Seime turėsime patyrusį ir kompetentingą, savivaldos aktualijas bei pajūrio regionui svarbius klausimus puikiai išmanantį savo atstovą. Šiuose rinkimuose palangiškiai parodė išskirtinį pasitikėjimą Mindaugu – būtent mūsų kurorto ir Klaipėdos rajono rinkėjų balsai lėmė Mindaugo pergalę šįvakar. Nuoširdus ačiū už tai. Neabejoju, kad Mindaugas puikiai atstovaus ne tik palangiškių, bet ir viso pajūrio regiono interesams."

Papildyta 23.05 val. Aiškėja būsimieji Seimo nariai, išrinkti vienmandatėse Danės rinkimų apygardoje suskaičiavus visus balsus laimėjo Arvydas Pocius (TS-LKD) – 54,68 proc., Saulius Budinas (LRLS) – 45,32 proc. Mažeikiuose laimėjo Laima Nagienė (LVŽS) – 68,86 proc., Lina Rimkienė (TS-LKD) – 31,14 proc. Duomenys 15 iš 17 apylinkių. Vilniaus Žirmūnų apygardoje laimėjo Paulė Kuzmickienė (Tėvynės Sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai), surinkusi 64,34 proc. balsų, rezultatus pateikė visos apylinkės. Antra liko Monika Ošmianskienė (Laisvės partija), su 35,66 proc. balsų. Paulius Saudargas (Tėvynės Sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai) laimėjo Vilniaus Justiniškių–Viršuliškių apygardoje, surinkęs 58,12 proc. balsų. Antra liko Brigita Guobė (Laisvės partija), surinkusi 41,88 proc. Nevėžio apygardoje suskaičiavus visus rezultatus laimėjo Bronislovas Matelis (TS-LKD) – 53,77 proc., Kęstutis Lukoševičius (LVŽS) – 46,23 proc. Šilainių apygardoje laimi Jurgita Šiugždinienė iš TS-LKD (56,73 proc.). Antroje vietoje – Ligita Valalytė iš LVŽS su 43,22 proc. Duomenis iš 11 apylinkių pateikė 4. Kalniečių apygardoje iš 12 apylinkių duomenis pateikė 8. Laimi Arvydas Anušauskas iš TS-LKD su 57,05 proc. Antroje vietoje – LVŽS atstovė Aušra Papirtienė su 42,95 proc. Petrašiūnų – Gričiupio apygardoje laimi TS-LKD atstovas Kazys Starkevičius su 57,52 proc. Antroje vietoje – Gediminas Vasiliauskas iš LVŽS. Jis surinko 42,48 proc. Duomenis iš 14 apylinkių pateikė 7. Panemunės apygardoje laimi Gintarė Skaistė iš TS-LKD – 60,85 proc. Antroje vietoje – Aurelijus Veryga iš LVŽS su 39,15 proc. Iš 13 apylinkių duomenis pateikė 8. Aleksoto – Vilijampolės apygardoje laimi TS-LKD atstovas Vytautas Juozapaitis su 58,54 proc. Antroje vietoje – Karolina Žekaitė iš LVŽS su 41,76 proc. Iš 13 apylinkių duomenis pateikė 9. Centro – Žaliakalnio apygardoje laimi TS-LKD atstovas Gabrielius Landsbegis (59,97 proc.). Nuo jo atsilieka LVŽS atstovė Audronė Jankuvienė – 40,03 proc. Iš 15 apylinkių duomenis pateikė 7. Alytuje laimėjo Vytautas Bakas (išsikėlė pats) – 59,42 proc., Povilas Labukas (TS-LKD) – 40,58 proc. Duomenys 18 iš 19 apylinkių. Žemaitijos šiaurinėjė apygardoje suskaičiavus visų apylinkių rezultatus laimėjo Valius Ąžuolas (LVŽS) – 64,25 proc., Tomas Martinaitis (LSDP) – 35,75 proc. Kuršo apygardoje laimėjo Antanas Vinkus (LVŽS) – 61,59 proc., Juozas Mažeika (TS-LKD) – 38,41 proc. Duomenys 42 iš 45 apylinkių. Šiaulių Saulės apygardoje suskaičiavus visų apylinkių rezultatus laimėjo Domas Griškevičius (išsikėlė pats) – 61,11 proc., Valerijus Simulik (LVŽS) – 38,89 proc. Kelmės – Šilalės apygardoje laimėjo Remigius Žemaitaitis (Partija „Laisvė ir teisingumas“). Jis surinko 67,86 proc. Balsų. Antras – Jonas Gudauskas – TS-LKD (32,14 Proc.). Iš 54 apylinkių duomenis pateikė 48. Radviliškio – Tytuvėnų apygardos duomenis iš 36 apylinkių pateikė 36. Laimėjo TS-LKD atstovas Antanas Čepononis – 51,99 proc. Antras - Aurimas Gaidžiūnas iš LVŽS turi 48,01 proc. Nalšios pietinėje apygardoje laimi Gintautas Kindurys iš LVŽS (53,59 proc.). Antras – Šarūnas Birutis (LSDP). Jis surinko 46,41 proc. Iš 42 apylinkių duomenis pateikė 35. Trakų – Vievio apygardoje laimėjo LDSP atstovas Kęstutis Vilkauskas su 54,62 proc. Antra – Edita Rudelienė iš Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio (45,38 proc.). Iš 34 apylinkių duomenis pateikė 27. Kaišiadorių – Elektrėnų apygardoje laimėjo Silva Lengvinienė iš Laisvės partijos (56,08 proc.). Antroje vietoje – Audrinius Ažubalis (TS-LKD). Jis surinko 43,92 proc. Duomenis iš 35 apylinkių pateikė 29, skelbia Vyriausioji rinkimų komisija (VRK.)

Jūsų komentaras:

Palangiskis 2020-10-27 11:09 (IP: 172.69.190.64)
Tikiuosi nesedes nosį krapstydamas ir nieko neveikdamas kaip, kad sėdėjo jo kolega zeimys, ir palangiškiai pajaus jo tvirta, aktyvų atstovavimą Palangai

Palangiskis 2020-10-27 11:07 (IP: 172.69.190.64)
Tikiuosi nesedes nosį krapstydamas ir nieko neveikdamas kaip, kad sėdėjo jo kolega zeimys

Taip pat skaitykite

Šešiose Palangos rinkimų apylinkėse rinkėjai ir antrajame rinkimų ture labiausiai palaikė dabartinį prezidentą Gitaną Nausėdą – Palangoje  už jį balsavo 70.20 procentų rinkėjų, o už I. Šimonytę, TS-LKD kandidatę, – 28.57 procento.


Ruošdamasi kitų metų spalį vyksiantiems parlamento rinkimams, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) sudarė 71 vienmandatę Seimo rinkimų apygardą ir patvirtino jų ribas.  


Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, praėjusią savaitę vykusiuose savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose dalyvavo 48,93 procentai rinkėjų nuo visų teisę balsuoti šiuose rinkimuose turinčių rinkėjų skaičiaus. 


Prieš prasidedant balsavimui iš anksto savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) prašo rinkėjų nefotografuoti balsavimo biuletenių ir nepublikuoti nuotraukų socialiniuose tinkluose. 


Baigėsi rinkimų į 2020-2024 Seimą balsavimas jo pirmajame ture. Po rezultatų iš Mėguvos rinkimų apygardos Saulės rinkimų apylinkės Palangoje (jie paaiškėjo 23 val. 15 min.)  kurorto konservatorių pirmininkas ir miesto meras Š. Vaitkus sveikindamas apglėbė M. Skritulską: "Mes laimėjome. Mes - antrajame rinkimų ture." Paryčiais suskaičiavus balsavimo...


Ketvirtadienį, rugsėjo 10 d., Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) tvirtino galutinį kandidatų į Seimą vienmandatinėse apygardose sąrašą. Visi 12 kandidatų Mėguvos rinkimų apygardoje gali jau būti ramūs - jiems leista dalyvauti rinkimuose. „Palangos tiltas“ supažindina palangiškius su jais.


Prieš Seimo rinkimus 2020-aisiais vėl perbraižomas rinkimų apygardų žemėlapis. Pagal naująjį projektą, bus suformuota nauja rinkimų apygarda, kuris vadinsis Mėguvos. Mėguvos rinkimų apygardą turėtų sudaryti minėtos Klaipėdos rajono savivaldybės teritorijai priklausančios apylinkės su 11,9 tūkst. rinkėjų, visas Palangos miestas (14,6 tūkst. rinkėjų) ir dalis Kretingos rajono apylinkių...


Kokia žūtbūtinė kova laukia abejų kandidatų, Ingridos Šimonytės ir Gitano Nausėdos, į šalies prezidento postą antrame rinkimų ture kitą sekmadienį, rodo pirmojo turo rinkimų rezultatai Palangoje, kur trijų rinkimų apylinkių (Kaštonų, Vilniaus ir Kauno) gyventojai palaikė I. Šimonytę, o keturių (Ateities, Saulės, Aikštės ir Jūros) – G. Nausėdą.


Savivaldybės rinkimų komisijai jau pradėti teikti rinkėjų, remiančių partijas, 2015 m. kovo 1 d. kandidatuosiančias į Savivaldybės tarybą, bei kandidatus į Palangos merus, parašai. Pirmieji tai padaryti suskubo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyriaus nariai, pirmadienį Savivaldybės rinkimų komisijai įteikę 280 kurorto gyventojų...


Praėjusį penktadienį Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino Seimo rinkimų rezultatus. Palangiškiams labiausiai rūpėjo komisijos sprendimas dėl Pajūrio rinkimų apygardos, kurioje konservatoriaus Prano Žeimio pergalę vos 39 balsais „darbietė“ Genoveita Krasauskienė užginčijo, reikalaudama panaikinti rinkimų rezultatus ir skelbti naujus rinkimus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius