Meras Šarūnas Vaitkus: „Būsimam Seimo nariui ar narei formuoju aiškius prašymus“

Linas JEGELEVIČIUS, 2020-09-18
Peržiūrėta
322
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Meras Šarūnas Vaitkus: „Būsimam Seimo nariui ar narei formuoju aiškius prašymus“

Naujasis Seimo narys, ar narė, Mėguvos vienmandatinėje rinkimų apygardoje jau paaiškės kitą mėnesį. Visi palangiškiai savo atstovui ar atstovei Seimei pageidavimų ir palinkėjimų. O ko jo ar jos prašytų didžiausio šalies kurorto, Palangos, meras Šarūnas Vaitkus?

"Pirmiausia, norėčiau, kad būtų aiškiau reglamentuotas – ir sugriežtintas – Statybų įstatymas bei jo poįstatyminiai aktai. Tai padarius, būtų užkardytas kai kurių Palangoje statomų vienbučių ar dvibučių virsmas į daugiabučius statinius. Dabartiniuose teisės aktuose net nėra aiškiai pasakyta, kas yra gyvenamoji statyba. Tai buvo aiškiau reglamentuota iki 2015 metų.

Antra, prašyčiau rodyti įstatymleidystės iniciatyvas, skatinančias savivaldybių savarankiškumą. Apie tai jau nekart buvo kalbėta Savivaldybių asociacijoje.
Švietimo sistema, kaip sakau, neturėtų būti valdoma iš Vilniaus. Savivaldybės pačios turėtų spręsti, kaip vietos švietimo sistema turi būti finansuojama, kokių mokytojų savivaldybei reikia ir panašiai. Šį klausimą taip pat keliame Savivaldybių asociacijos lygmenyje. Su Asociacijos siūlymais tuo klausimu sutiko ir didžiausios Lietuvos politinės partijos.

Atkreipčiau naujojo, ar naujosios, Seimo nario, ar narės, dėmesį į savivaldybių sunkumus, susijusius su skolinimosi limitais.
Šiui metu skolinimasis yra labai sugriežtintas. Finansine prasme, pavyzdingai dirbančioms savivaldybėms, kaip sakau, skolinimosi „varžtai“ turi būti laisvesni.
Be kita ko, prašyčiau ir pagalbos šeimoms, kurios, išauginusios daug našlaičių vaikų savo gyvenime tam reikalui valstybės skirtame būste, vėliau, vaikams palikus šeimyną, susiduria su sunkumais tokį būstą išlaikydamos. Mes tokį pavyzdį turime ir Palangos miesto savivaldybėje.
Kilnią misiją įvykdžiusios tokios šeimynos turi teisę toliau gyventi joms suteiktame būste. Turėtų būti sudarytos lengvatinės sąlygos arba jį įsigyti, arba tokiomis pat sąlygomis jį neribotai nuomoti," - "Palangos tiltui" sakė Š. Vaitkus.

Jūsų komentaras:

zodziu 2020-09-21 08:51 (IP: 172.69.94.51)
prasymas paprastas,- duokite vietos kunigaikstukams daugiau galiu ir laisviu!! Ir zibes Lietuva- kaip izymiojo Kisos Varobjanino plike "12 kedziu" filme. Suteikti daugiau laisviu ir galimybiu tokiems besaikiskai ambicingiems veikejams, kaip Palangos meras, butu savotiska savizudybe.. As tikrai nenustebciau, jei sis ar pan. veikejai (kokiu Lietuvos padangej netruksta, o gaila)- labai dziaugtusi, jei dar sekanciu zingsniu galetu kontroliuoti ir teismus!! Zodziu, jei pasiliks Skvernelis/ Karbauskis- palengva mes prie to ir prieisim..

Taip pat skaitykite

Jono Pirožniko, Palangos paplūdimio gelbėtojų vado, telefonas ir racija mūsų 15 minučių pokalbio metu vis pypsėdavo, skambėdavo. "Taip dirbu visą vasarą," - šyptelėjo J. Pirožnikas. "Jūs - Palangos, Lietuvos vasaros sostinės, premjeras," - jam atsakiau. Pagyręs visus savo gelbėtojus, Jonas "Palangos tiltui" prisipažino: "Vis tik labiausiai pasitikiu...


Palangos galerijoje "Ramybė" atidarytos dvi parodos: Šiuolaikinės autorinės juvelyrikos paroda "Simbiozė" ir tapybos paroda "Multivitaminai".


Nuo 2020 m. birželio 3 d. Palangos kurorto muziejuje pradedama eksponuoti grafikės, kūrybinės grupės "Mostas" narės, Palangos miesto Garbės pilietės Gražinos Oškinytės-Eimanavičienės paroda "Kalbuosi su žeme".


Jau šį penktadienį miestas taps dar gyvesnis - bus įjungtas muzikinis fontanas, fontanas miesto aikštėje prie parduotuvės "Maxima" ir fontanas Kastyčio ir Jūratės skvere. "Gegužės vidurys sutampa su kurorto sezono atidarymo švente. Nors jos šiemet dėl koronaviruso nebus, tačiau veikiantys fontanai yra miesto aktyviojo sezono ženklas ir...


Ką reiškia būti žymiausio Palangoje žmogaus, mero Šarūno Vaitkaus mama? Ko ponia Elena Vaitkienė mokė savo tris vaikus? Koks Šarūnas, jos pirmagimis, buvo vaikystėje ir jaunystėje? Ir be ko Elena Vaitkienė neįsivaizduoja Motinos dienos šventės? "Aš esu paprastas žmogus," - interviu nekart pabrėžė Elena Vaitkienė. Interviu skaitykite naujajame...


Meras Šarūnas Vaitkus penktadienį savo paskyroje Facebook paliko įrašą: "Manau, kad šiandieninis sprendimas pasiteisino miestą uždaryti 14.00 val."


Ketvirtadienį, balandžio 9 d., nuotoliniu būdu įvykusiame miesto savivaldybės Tarybos posėdyje Tarybos valdančiųjų konservatorių balsais Rima Narkienė, nebuvo patvirtinta Palangos lopšelio-darželio "Gintarėlis" direktore, nors anksčiau visi Tarybos komitetai balsavo už jos kandidatūrą. R. Narkienė "Palangos tiltui" sakė, kad toks Palangos Tarybos balsavimas dėl...


Laiškanešiai karantino metu turi labiau suktis: siuntų padaugėjo, be to, laiškanešiai į namus atneša ne tik mėgstamą leidinį, tačiau ir socialines išmokas, kai kam - ir pensijas. "Palangos tiltas" kalbėjosi su "Lietuvos pašto" Palangos skyriaus vadove Modesta Mėliūniene.


A futbolo lygoje rungtyniaujanti Palangos "Palanga" šeštadienį, spalio 26 d., Klaipėdoje 1-0 įveikė vietos "Atlantą."


Žygimantas Šeštokas, "Palangos kuršiai" direktorius: "Komanda pradeda NKL sezoną gerai nusiteikusi" (visą interviu skaitykite laikraštyje "Palangos tiltas" kitą penktadienį).


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius