NAUJIENŲ PABIROS

Palangos tiltas, 2014-08-28
Peržiūrėta
259
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Į V. Jurgučio pagrindinę mokyklą šiemet atėjo daugiau moksleivių nei tikėtasi.
Į V. Jurgučio pagrindinę mokyklą šiemet atėjo daugiau moksleivių nei tikėtasi.

Klasių komplektai: artėjant Rugsėjo 1-ajai, Palangos ugdymo įstaigų steigėja savivaldybės Taryba patikslino klasių komplektų skaičių miesto bendrojo ugdymo mokyklose, kuris buvo preliminariai nustatytas šių metų vasarį. „Baltijos“ pagrindinė mokykla, kaip ir buvo nustatyta, sukomplektavo 23 klasių komplektus. 1-4 klasių mokinių skaičiaus vidurkis klasėse – 21,67, 5-10 klasėse – 25,64, specialiose klasėse – 9. Tiek komplektų, kiek buvo nustatyta, sukomplektuota ir Pradinėje mokykloje – 8, mokinių vidurkis klasėse – 22,75. Šventosios pagrindinėje mokykloje, kaip ir planuota, bus 12 klasių komplektų. Sanatorinė mokykla regiono moksleiviams komplektuoja 12 klasių komplektų.

Mažiau nei planuota klasių komplektų – 20 vietoj 21 – sukomplektuota Senojoje gimnazijoje – atvykus 142 mokiniams, sumažėjo vienu trečiosios gimnazijos klasės komplektu. Mokinių skaičiaus vidurkis 1-4 gimnazijos klasėse – 26,30.

Numatytus planus viršijo V. Jurgučio pagrindinė mokykla: į penktąsias klases atvykus 66 mokiniams, sukomplektuota vienu šių klasių komplektu daugiau, tad vietoj 18 numatytų klasių komplektų mokykloje šiais mokslo metais bus 19. 1-4 klasių mokinių skaičiaus vidurkis klasėse 23,4, 5-10 klasių mokinių skaičiaus vidurkis – 25,64.

 

Euro įvedimas: ketvirtadienį posėdžiavę Palangos miesto savivaldybės tarybos nariai vienbalsiai patvirtino sprendimą, jog Palangos miesto savivaldybė prisijungia prie Geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumo. Tuo pačiu Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė įgaliota pateikti prašymą įrašyti Palangos savivaldybę į subjektų, prisijungusių prie Geros verslo praktikos memorandumo, sąrašą.

Liepos 23 d. ES Taryba priėmė galutinį sprendimą dėl Lietuvos dalyvavimo Ekonominėje ir pinigų sąjungoje nuo 2015 m. sausio 1 d. Kartu buvo patvirtintas ir neatšaukiamas litų perskaičiavimo į eurus kursas – 3,4528 lito už 1 eurą. Respublikos ūkio ministerijos parengtu Geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumu siekiama sukurti abipusiu pasitikėjimu grindžiamą aplinką, apsaugoti Lietuvos vartotojų interesus ir užtikrinti sąžiningą paslaugų bei prekių kainų perskaičiavimą.

 

Smėlio skulptūrų festivalis: pirmą kartą Lietuvos istorijoje Palangoje vykstančio Tarptautinio smėlio skulptūrų festivalio nugalėtoju paskelbtas menininkas iš Vengrijos Ferencas Monostori. Skulptoriai iš Danijos, Vengrijos, Lenkijos, Latvijos bei Lietuvos dar birželio mėnesį sukūrė milžiniškas smėlio skulptūras po atviru dangumi. Nors prieš surengiant festivalį buvo planuota, kad nugalėtoją lems vertinimo komisijos sprendimas, tačiau, pasitarę su kūrėjais, organizatoriai nusprendė vertinimą patikėti festivalio lankytojams. 1 tūkst. 71 balsas iš 4 tūkst. 839 teko F. Monostori sukurtai kompozicijai „Pabaiga“. Už Lietuvos menininko Andriaus Petkaus skulptūrą „Lito pabaiga“ balsavo 733 lankytojai. Trečia pagal populiarumą buvo to paties F. Monostori „Pradžia“ – 610 balsų.

Festivalio nugalėtoju tapęs 35 metų amžiaus F. Monostori yra baigęs Budapešto menų mokyklą. Pirmą kartą iš smėlio skulptūras kūrė 2003 metais Portugalijoje ir nuo to laiko kasmet dalyvauja festivaliuose.

Daugiau nei 1000 kvadratinių metrų užimančioje festivalio teritorijoje iškilusios 8 konkursinės skulptūros su žeme bus sulygintos jau kitą savaitę. Per du mėnesius festivalį aplankė beveik 18 tūkst. žmonių. Pasak organizatorių Francio Van Mecheleno bei Erikos Ališkevičiūtės, 2015 metais festivalis sugrįš į Palangą su dar didesne menininkų grupe, bus sukurta iki 15 skulptūrų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Plėšikai: sekmadienį Palangoje du plėšikai per langą pateko į Žemdirbių gatvėje esantį namą, kuriame gyvena 1937 m. gimusi moteris G. R. Nepažįstami vyrai moterį mušė ir reikalavo pinigų, vėliau iš nusikaltimo vietos pabėgo. Garbaus amžiaus palangiškė po šio įvykio gydoma reanimacijos skyriuje.  


Naujienų pabiros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 14 | Rubrika: Miestas

Vizitas: penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko Jaltos (Ukraina) meras Sergej Ilaš bei Jaltos savivaldybės administracijos specialistai. Šios viešnagės tikslas – užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Palanga.


Sėkmingas palangiškės startas Korėjoje

Romualdas RIMA, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Senosios gimnazijos dešimtokė Emilija Rukšėnaitė vis dar gyvena įspūdžių, kuriuos parsivežė iš Pietų Korėjos, nuotaikomis. Praėjusių metų gruodžio pradžioje mergina dalyvavo  Pietų Korėjoje  Changwon mieste vykusioje 5 – ojoje tarptautinėje jaunimo mokslo olimpiadoje. Palangiškė buvo viena iš šešių šalies moksleivių, atstovavusių Lietuvą.


Kainų spyris keliaujantiems

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Iš po Naujametinių kaukių į dienos šviesą išlindo mūsų naujos valdžios sprendimai. Abejotini ar ne, po sausio pirmosios jie tapo realūs. Kainos kandžiojasi, šokinėja ir gąsdina.


Valdžia pamalonino didžiausias kurorto įmonės

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Paskutiniosiomis praėjusių metų dienomis posėdžiavusi kurorto valdžia, nepaisant sudėtingos ekonominės situacijos, nusprendė suteikti mokesčių lengvatas, kurių prašė savivaldybės teritorijoje registruotos įmonės.


Kasmet  Savivaldybės biudžetinių įstaigų ir organizacijų vadovai skatinami personaliniais priedais prie atlyginimų. 50 proc. dydžio priedai buvo skiriami Palangos ir Šventosios kultūros, Socialinių paslaugų centrų, Sporto mokyklos, Viešosios bibliotekos, Botanikos parko, Globos namų direktoriams, kurių nustatytas tarnybinis atlyginimo koeficientas skirtingas.


Palangiškiai – už santuoką ir lietuviškumą

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Pirmosios Naujų metų dienos – ne tik žvilgsniui į ateitį, bet ir senųjų metų apžvalgai. Palangos miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje „Palangos tiltas“ kalbėjosi su skyriaus vedėja Vida Buivydiene apie praėjusius metus – vedėja jau kone tris dešimtmečius yra palangiškių gyvenimo pokyčių liudininkė.


Paskutiniajame praėjusių metų miesto Tarybos posėdyje patvirtintas kurorto Savivaldybės trejų metų strateginis veiklos planas. Tai detalus institucijos darbo planavimo dokumentas, kuriame, išanalizavus situaciją, suformuluoti Savivaldybės strateginiai tikslai, uždaviniai ir priemonės bei numatyti vykdomų programų finansavimo šaltiniai.


Kas saugos mirusiųjų palaikus?

„Palangos tilto“ informacija, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Šiandien 11 val. Klaipėdos apskrities viršininkas Arūnas Burkšas organizuoja pasitarimą dėl mirusiųjų saugojimo ir mirties priežasties nustatymo, kai ikiteisminio tyrimo institucijos tyrimo nepradeda, o mirties priežastis šeimos gydytojui neaiški ir todėl jis negali išduoti mirties liudijimo, problemų.


Būtų tikslinga, kad Kuršių nerijos bendrąjį planą įvertintų UNESCO ekspertai. Apie tai antradienį kalbėta aplinkos ministro Gedimino Kazlausko susitikime su atstovybės prie UNESCO ambasadore Ina Marčiulionyte.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius