“Palangos gintaro” sanatorijoje vyko konferencija „Vaikų psichinė sveikata ir reabilitacija. Šių dienų aktualijos“
Rugsėjo 30 – spalio 1 dienomis “Palangos gintaro” sanatorijoje vyko konferencija „Vaikų psichinė sveikata ir reabilitacija. Šių dienų aktualijos“. Maždaug du šimtai dalyvių klausėsi aštuoniolikos lektorių iš visos Lietuvos paruoštų pranešimų ir turėjo galimybę užduoti rūpimus klausimus bei padiskutuoti aktualiomis temomis.
Penktadienį pirmos konferencijos sesijos metu, po sanatorijos direktoriaus Sauliaus Deveikio sveikinimo žodžio, buvo skaitomi pranešimai, ką svarbu žinoti apie vaikus, turinčius specialiųjų poreikių. VUL Santaros klinikų Vaikų ligoninės Vaiko raidos centro Ankstyvosios reabilitacijos skyriaus vedėja vaikų neurologė – socialinė pediatrė L. Mikulėnaitė pasitelkdama pavyzdžius labai įdomiai pristatė, kaip mes galime padėti raidos sutrikimus turinčiam vaikui ir kokie pokyčiai mūsų laukia, stebint šiandienines ateities prognozes. VUL Santaros klinikų Vaikų ligoninės dietologė J. Parnarauskienė kalbėjo apie tokių vaikų valgymo ypatumus, o vaikų kineziterapeutė, docentė, mokslų daktarė L. Žalienė, apie jų fizinio aktyvumo galimybes, grįstas atliktais tyrimais.
Antroje sesijoje dėmesys buvo skirtas vaikų ir paauglių esamai psichinės sveikatos būklei aptarti. Sesiją pradėjo Jaunimo linijos atstovė, savanorė L. Preikšaitienė, papasakojusi, kaip pasikeitė šios pagalbos linijos veiklos principai (nuo pokalbių telefonu pereita į mišrų – pokalbių ir susirašinėjimo žinutėmis – būdą, kuris artimesnis šių dienų jaunuoliams), kokių pagalbos skambučių jie sulaukė ir kaip kito besikreipiančiųjų kiekis Covid -19 pandemijos metu bei paskelbus karą Ukrainoje. Toliau Respublikinės Klaipėdos ligoninės Vaikų psichiatrijos skyriaus vaikų ir paauglių psichiatrė E. Bulanovaitė ir Vaikų ligų klinikos vadovas profesorius R.Kėvalas savo pranešimuose kalbėjo, kokį poveikį pastarųjų metų įvykiai įnešė į jų darbo praktiką. O psichoterapeutė S. Vizgaudienė pateikė informaciją apie panikos priepuolius iš kito požiūrio kampo – juos pristatydama kaip galimybę geriau pažinti save. Šią sesiją užbaigė VUL Santaros klinikų Vaikų ligoninės vaikų gastroenterologo profesoriaus V. Urbono pranešimas apie maistą, įtakojantį smegenų veiklą.
Daugumai gydytojų ir pačiai „Palangos gintaro“ sanatorijai buvo labai svarbūs trečios sesijos metu skaityti pranešimai apie medicininės reabilitacijos tvarkos ir apmokėjimo naujoves. Šią informaciją pateikė SAM Asmens departamento Pirminės sveikatos priežiūros ir slaugos skyriaus Vyr. specialistė E.Radkevič bei VLK paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus vyr. specialistė R. Venclovienė. Apie alternatyviosios medicinos integraciją į klasikines gydymo metodikas papasakojo SAM Visuomenės sveikatos departamento direktoriaus patarėja A. Kandratavičienė, o pačios „Palangos gintaro“ sanatorijos taikomas naujoves pristatė FMR gydytoja D. Zelenienė ir rinkodaros specialistė V. Paulauskė.
Antroji konferencijos diena buvo emociškai pozityvi, nes konferencijos dalyvių gretas papildė ir du kaniterapiniai šunys: Grantas ir Liuka. Jų darbą su vaikais puikiai pristatė psichologės N. Zukhbaya ir L. Brazdeikienė iš Klaipėdos pedagoginės psichologinės tarnybos. Apie mokslinį gyvūnų terapijos pagrįstumą kalbėjo KU Sveikatos mokslų fakulteto, Holistinės medicinos ir reabilitacijos katedros vedėja, profesorė D. Mockevičienė. Šeštadienį su praktinėmis užduotimis taip pat buvo pristatyti dailės saviraiškos užsiėmimai. Juos pristatė „Palangos gintaro“ socialinė darbuotoja A. Serbentienė ir I. Balčiūnaitė.
Konferencija praėjo sklandžiai, dalyvių veiduose netrūko šypsenų, o pertraukų metu visi turėjo galimybę pabendrauti su seniai nematytais kolegomis bei užmegzti naujas pažintis. Tikimės, kad konferencijos dalyviai gavo naudingų žinių ir informacijos, kurią galės panaudoti savo darbo metu.
„Palangos tilto“ redakcija