Palangos,,Grubusis’’ teatras lietuvių bendruomenėms Osle ir Dramene pristatė spektaklį ,,Laikykis, Vydūne!’’

"Palangos tilto" redakcija, 2019-11-04
Peržiūrėta
2412
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Minint pasaulio lietuvių bendruomenės metus Palangos kultūros ir jaunimo centro „Grubusis“ teatras spalio 24 – 29 d. išvyko į Norvegijos Karalystę su spektakliu „Laikykis, Vydūne!“. Norvegijos lietuvių bendruomenės kvietimu spalio paskutinįjį savaitgalį ,,Grubusis’’ teatras pasirodė Dramene ir Osle.

Publicistinis spektaklis sukurtas 2018 m. ir skirtas Vydūno 150 – osioms metinėms, Lietuvos valstybingumo atkūrimo 100 – mečiui ir Dainų šventės Teatro dienai. Spektaklio ritmo, šokio, dainos stilistika interpretuojamas ne tik filosofo Vydūno gyvenimo ir kūrybos moto: „Gyvename, kad žmoniškėtume“, bet ir J.A. Greimo, V. Landsbergio refleksijos apie žmogaus bei tautos situaciją šiuolaikiniame pasaulyje.


Spalio 26 ir 27 dienomis parodytas spektalis „Laikykis, Vydūne!“ Drameno ir Oslo lietuvius labai sujaudino, nes po spektaklio žiūrovai nenorėjo išeiti, uždavė režisieriui ir aktoriams klausimus, pasidalino mintimis apie spektaklį ir sukeltas emocijas, įsiamžino su visa teatro komanda. Sutikome ir palangiškių, kurie didžiavosi mūsų pasirodymu. Sulaukėme kvietimų suvaidinti spektaklį dar kituose Norvegijos miestuose, tai labai visus pamalonino, bet deja suplanuotas teatro gastrolių laikas neleido likti ilgiau šioje nuostabioje šalyje. Po spektaklio Osle sulaukėme daug gražių atsiliepimų – „palietė visus jausmus...“, „vaizdas, garsas, emocija....“, „spektaklį turėtų pamatyti kiekvienas emigrantas....“, „lygis daug aukštesnis nei mėgėjų...“, tokiais atsiliepimais pasidalino lietuvių bendruomenių Norvegijoje atstovai Karolis Papeika ir Aušra Lapėnaitė.


Lietuvių bendruomenė labai mus globojo, skyrė laiko ir aprodė Oslo ir Drameno miestus, papasakojo apie jų organizuojamas veiklas ir renginius. „Grubusis” teatras apsilankė ir Lietuvos ambasadoje Osle, susipažino su antruoju sekretoriumi Dariu Budriu ir renginių koordinatore Ieva. Ambasados darbuotojai labai svetingai priėmė Palangos teatralus, domėjosi Palangos kurortu, „Grubiojo“ teatro istorija, repertuaru. Sekretorius Darius Budrys pakvietė dar kartą apsilankyti Norvegijos Karalystėje ir kituose miestuose parodyti savo spektaklius. Palangos aktoriai taip pat nepamiršo pakviesti ambasados atstovus ir lietuvių bendruomenę aplankyti Palangos kurortą.


„Grubusis“ teatras sugrįžo į Palangą ir toliau tęsią savo veiklą, intensyviai repetuoja. Lapkričio pabaigoje palangiškiai ir kurorto svečiai kviečiami į premjerą „Tanato viešbutis“, kuri bus rodoma lapkričio 29 d., 18 val., gruodžio 1d., 8d., 15 d. ir 29 d. – 18 val. ir gruodžio 7 d., 14 d. – 16 val.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius