Prasideda tarptautinis pučiamųjų orkestrų festivalis „AmberWind 2018”

Palangos tiltas, 2018-05-17
Peržiūrėta
1419
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Prasideda tarptautinis pučiamųjų orkestrų festivalis „AmberWind 2018”

Šiandien prie Palangos kurhauzo bus atidarytas antrasis Tarptautinis pučiamųjų muzikos festivalis „AmberWind“. Pirmajame festivalio koncerte pasirodys Lietuvos muzikos ir teatro akademijos brass ansamblis bei svečiai iš Vengrijos – „InMediasBrass“.
Ansamblis „InMediasBrass“ susikūrė 2010-aisiais. Visi jo nariai – RichárdKresz, TamásPálfalvi, JánosBenyus, AttilaSztán, JózsefBazsinka, Jr. – FranzLiszt Muzikos Akademijos absolventai.
Jau per pirmus trejus gyvavimo metus kolektyvas buvo pastebėtas ir apdovanotas reikšminguose tarptautiniuose konkursuose Pietų Korėjoje, Vokietijoje, Slovėnijoje, Japonijoje, Italijoje, Prancūzijoje bei Jungtinėse Amerikos Valstijose. Dėl savo meniškumo ir techniškumo, kvinteto pasirodymai tuo pačiu ir virtuoziški, ir be galo intymūs.
Koncertą pradėsLMTA Brass, susikūręs 2013 m. ir yra nuolat kintantis darinys. Ansamblyje groja Lietuvos muzikos ir teatro akademijos vyresnieji bakalauro ir magistro studijų studentai, tad kasmet absolventus keičia studijuojantys.
Kiekvienais metais LMTA Brass ansamblis dalyvauja Brass Akademijoje, organizuojamoje tarp Helsinkio, Talino, Rygos ir Vilniaus akademijų. 2015 m. kolektyvas laimėjo I vietą Tarptautiniame konkurse – festivalyje Liepojoje (Latvija). Atidarymo koncerto pradžia – 19 val.
Festivalio penktadienis dedikuotas visų trijų Baltijos šalių Nepriklausomybių atkūrimo šimtmečiams. Švenčiant šią sukaktį specialų pasirodymą Centrinėje miesto aikštėje Palangos miesto gyventojams ir svečiams dovanos Lietuvos, Latvijos ir Estijos kariuomenių orkestrai. Koncertas prasidės 16 val.
19 val. šis galingas jungtinis Baltijos šalių orkestras pasirodys Palangos koncertų salėje su programa „Garsų spalvos“. Prie orkestro prisijungs solistas Lito Fontana. Pastaraisiais metais Lito Fontanatapo vienu labiausiai vertinamų trombonininkųbrass muzikos pasaulyje. Jo sugebėjimą derinti tobulą techniką, puikų skambesį ir neeilinę interpretaciją jau įvertino ne tik publika, bet ir kolegos. Gimęs Argentinoje Lito studijavo prestižinėje „Rossini“ konservatorijoje Italijoje ir muzikavo su tokiais atlikėjais kaip ChetBaker ar BillyCobham, dalyvavo įvairių ansamblių veikloje ir apkeliavo pasaulį kaip solistas. 2015-aisiais Lito išrinktas Italijos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacijos prezidentu. Svarbią vietą Lito veikloje užima ir edukacija, tad Palangoje jis taip pat surengs meistriškumo dirbtuves.
Tą patį vakarą muzikos klube „Vandenis“ kompozitorius StanNieuwenhuis ir kornetininkasHarmenVanhoorne iš Belgijos pristatys brassband, elektroninės ir džiazo muzikos įtakose užaugintą eksperimentinės muzikos albumą „EllisIsland“.
Šeštadienį, kaip ir pernai, pučiamųjų garsuose maudysis visas miestas. Palangos gatvėse, aikštėse ir Birutės parke girdėsite Valstybinį pučiamųjų instrumentų orkestrą „Trimitas“, pučiamųjų instrumentų orkestrą „Kybartai“, Šiaulių pučiamųjų orkestrą, Panevėžio rajono orkestrą „Aukštyn“ ir šventės šeimininkus – „Palangos orkestrą“.
Jau tradiciškai antrus metus iš eilės savo unikalia darbo su vaikais metodika kūrybinėse dirbtuvėse – pamokose dalinsis britas edukatoriusStevenLegge.
Šeštadienį vakare, 20 val., festivalį uždarys iškilmingas Gala koncertas su dirigento FransViolet vadovaujamais daugkartiniais nacionalinių ir Europos čempionatų nugalėtojais, dabartiniais pasaulio čempionais „BrassbandWillebroek“. Specialiai šio festivalio didiesiems koncertams Palangos koncertų salėje organizatoriai iš Italijos atsigabeno specialią akustinę kriauklę.
Ištvermingiausių festivalio gerbėjų lauks „AmberWind“ jam session vakarėliai resto-pub „Oldman“, kur du vakarus iš eilės šventinę atmosferą kurs Klaipėdos džiazo scenos atstovai.
Festivalį iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Palangos miesto savivaldybė.

Daugiau informacijos: www.awf.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius