Proto mūšis „Baltijos” pagrindinėje mokykloje

Palangos tiltas, 2016-11-28
Peržiūrėta
1502
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Proto mūšis „Baltijos” pagrindinėje mokykloje

Lapkričio 23 d. „Baltijos” pagrindinėje mokykloje rinkosi Palangos miesto mokyklų – Šventosios, Senosios gimnazijos ir „Baltijos“ – 8-9 kl. mokiniai. Susibūrę į 6 komandas – „Braškytės ir šokoladukas”, „Mafija”, „Šventosios panelės”, „Zigmo silkės”, „Sėskis, du” ir „Alfa” – jie rungėsi penkiuose „Proto mūšio” turuose, demonstruodami ne tik savo loginį mąstymą ir žinias, bet ir kūrybiškumą, humoro jausmą.
Šis renginys mokykloje vyksta jau antrus metus ir pelnė tiek dalyvių, tiek žiūrovų susidomėjimą. Jis skiriasi nuo tradicinių viktorinų tuo, kad jame nėra tikrinamas faktų, datų, įvykių žinojimas. Vienas žaidimo turas yra skiriamas iš anksto nurodytai temai (pernai tema buvo „Palanga”, šiemet – „Pagoniškoji Lietuva”), tačiau dalyviams tikrai netenka ruoštis kaip kontroliniam darbui. Kiekvieno klausimo atsakymas slypi pačiame klausime arba jo iliustracijoje, tik reikia spėti jį „pričiupti” per vieną minutę. Vienos minutės, skirtos atsakymui, limitas kuria tam tikrą įtampą, todėl geriau sekasi tiems, kurie sugeba sukaupti dėmesį, susikoncentruoti ties galimais atsakymų variantais.
Be to, tai komandinis žaidimas, labai svarbu, kad kažkuris iš dalyvių prisiimtų lyderio poziciją ir nuspręstų, kurį atsakymo variantą komanda pateiks kaip tinkamą.
Šiais metais geriausiai susidoroti su šiais uždaviniais sekėsi Senosios gimnazijos devintokų komandai „Alfa”, tad jie laimėjo pagrindinį renginio prizą – „Proto bokštą”. Bet smagūs skirstėsi ir kiti dalyviai – visi buvo apdovanoti saldumynais ir paguodos prizais bei žadėjo po metų vėl sugrįžti ir „susiremti” su šių metų nugalėtojais.
Renginio organizatoriai – istorijos mokytoja A. Liustrovienė, geografijos mokytojas D. Navickas, informacinių technologijų mokytojas R. Kapica ir lietuvių kalbos mokytoja S. Matkevičienė – džiaugiasi, kad jų įdėtas darbas atsipirko su kaupu: visi dalyviai smagiai ir turiningai praleido laiką, sužinojo daug įdomios informacijos apie Lietuvą ir „pamankštino” protą.

Palangos „Baltijos” mokyklos inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas