Gimnazistų vasara: nauji iššūkiai ir puikūs pasiekimai

Palangos tiltas, 2022-07-28
Peržiūrėta
894
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Geografijos mokytojo metodininko Nerijaus Vaišvilo ugdytiniai Tomas Jakubauskas ir Mūza Svetickaitė pasiekė labai gerų rezultatų.
Geografijos mokytojo metodininko Nerijaus Vaišvilo ugdytiniai Tomas Jakubauskas ir Mūza Svetickaitė pasiekė labai gerų rezultatų.

Birželio 27 – liepos 1 dienomis Kaune vyko 8-oji Baltijos šalių geografijos olimpiada, kurioje dalyvavo Estijos, Latvijos, Lietuvos ir Lenkijos komandos. Jos garbę gynė ir du palangiškiai, Palangos senosios gimnazijos mokiniai: Tomas Jakubauskas (IA) ir Mūza Svetickaitė (IIIB). Dalyviai iš pradžių atliko teorines užduotis skirtingomis temomis (apie pasaulinį vandenyną, Lioso plynaukštę, prekybos centrų geografiją Europoje, turizmo kaitą, greitųjų traukinių geografiją), vėliau - aplinkos tyrimus, kurių bendra trukmė sudarė net aštuonias valandas. Mokiniams teko kartografuoti teritoriją, sudaryti profilius, atlikti stebėjimus, skaičiavimus, matavimus, prognozuoti, sukurti viziją ir kt.   Dalyviai turėjo įveikti ir vaizdinę užduotį, sudarytą iš 40 įvairaus sudėtingumo klausimų su pasirenkamaisiais atsakymais.   Vėliau mokiniai ir mokytojai  aplankė Pažaislio vienuolyną, Rumšiškių etnografijos muziejų, Birštoną, grožėjosi Kauno marių vaizdais, stebėjo Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės infrastruktūrą. Palangos senosios gimnazijos geografijos mokytojo metodininko Nerijaus Vaišvilo ugdytiniai pasiekė labai gerų rezultatų. Bronzos medalį laimėjęs Tomas Jakubauskas teigia, kad įspūdį paliko aplinkos tyrimų užduotys (,,Lakstymas po Kauną, laipiojimas po kalnelius, atodangas, bridimas į Nemuną privertė įvertinti ramaus gyvenimo patogumus’’) ir draugystė su mokiniais ir Latvijos , Estijos ir Lenkijos.  Mūza Svetickaitė parodė gerą rezultatą ir liko prie medalių ribos.

Tačiau Mūzos Svetickaitės geografinė vasara tęsėsi ir toliau. Ji kartu su Lietuvos mokinių komanda liepos mėnesio viduryje nuotoliniu būdu dalyvavo XVIII tarptautinėje geografijos olimpiadoje, kuri šiemet sulaukė rekordinio dalyvių skaičiaus - daugiau kaip 200 moksleivių iš 54 pasaulio valstybių. Dalyviai varžėsi trijose rungtyse: jų laukė teorinės užduotys (mokiniams reikėjo gvildenti transporto ir šiltnamio dujų ryšį, Pietų Ramiojo vandenyno problematiką, Mekongo baseino žemupio ypatumus, miškų gaisrų, grimztančių miestų ir darnaus vystymosi iššūkius, žaliosios revoliucijos ir gyventojų skaičiaus kaitos sąsajas), sudėtinga rungtis - aplinkos tyrimų užduotys, kurias atlikusi Lietuvos komanda parodė geriausią rezultatą pasaulyje, ir multimedia testas -  40 sudėtingų klausimų su pasirenkamaisiais atsakymais. Susumavus visų olimpiados dalyvių rezultatus, tapo aišku, kad Lietuvos komanda parodė geriausią rezultatą tarp visų Europos šalių dalyvių bei tapo antrąja pasaulyje ( I vieta atiteko Singapūrui) - du Lietuvos komandos dalyviai laimėjo aukso medalius, du sidabro (Mūza viena iš jų). ,,Sidabro medalis individualioje įskaitoje yra tai, į ką įdėta labai daug darbo, bet tikėtasi tik slapčiausiose svajonėse. Kosmosas! Bet dar didesnis kosmosas tai, kad komandinėje įskaitoje Lietuvos rinktinė užėmė I vietą Europoje ir II vietą Pasaulyje. Nenusakomas jausmas, kai gali prisidėti prie to, kad Lietuvos vardas skamba pasaulyje“, - įspūdinga patirtimi dalijosi Mūza. Kaip teigia Lietuvos komandos vadovai: geografas Rytas Šalna, olimpiadų alumnė Gabija Vasiliauskaitė ir geografijos mokytoja ekspertė Angelė Pakamorienė, ,,laimėti medalius tarptautinėje olimpiadoje yra aukštas pasiekimas, bet kelis metus išlaikyti itin aukštus pasiekimus – tai kryptingo, nuoseklaus, labai daug laiko reikalaujančio, o neretai net alinančio mokinių, mokytojų ir komandos trenerių darbo rezultatas”.

Palangos senoji gimnazija didžiuojasi gimnazistais Mūza Svetickaite ir Tomu Jakubausku, kurie solidžiai atstovavo gimnazijai, Palangai ir Lietuvai. 

Palangos senosios gimnazijos informacija

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Birželio 27 – liepos 1 dienomis Kaune vyko 8-oji Baltijos šalių geografijos olimpiada, kurioje dalyvavo Estijos, Latvijos, Lietuvos ir Lenkijos komandos.


Per parą iš antradienio į trečiadienį Lietuvoje užregsitruoti 337 nauji koronaviruso atvejai, mirčių nefiksuota, skiepų sulaukė beveik 15 tūkstančių asmenų. Koronaviruso atvejų pastebimai padaugėjo ir Palngoje: trečiadienį kurorte užfiksuoti 5 nauji atvejai, šiuo metu juo serga 38 palangiškiai. O nuo pandemijos pradžios koronavirusu Palangoje iš viso susirgo 1240 žmonių.


Kovo mėnesį Palangos senąją gimnaziją pasiekė džiugios žinios apie gimnazistų pasiekimus respublikinėse chemijos ir biologijos olimpiadose.


Pirmadienį Palangoje buvo patvirtinti 6 nauji koronaviruso atvejai

"Palangos tilto" informacija, 2021 02 23 | Rubrika: Miestas

Pirmadienį Lietuvoje patvirtinti 482 nauji koronaviruso atvejai, mirė 7 žmonės, 6 nauji koronaviruso atvejai buvo patvirtinti Palangoje. Antradienį mūsų kurorte šia liga sirgo 26 palangiškiai, antradienį pranešė Statistikos departamentas.


Ilgėjantys vakarai ir vėstantis oras pramogas ir poilsį perkelia į namus. Pasitelkę tinkamus išmaniuosius įrenginius ir sprendimus ne tik paįvairinsite šias veiklas, bet ir sutaupysite. „Tele2“ pasirūpino naujais pasiūlymais, kuriais jau dabar galite pasinaudoti operatoriaus salonuose ir internetinėje parduotuvėje www.tele2.lt. „Mūsų klientai vertina patogumą...


Palangos moksleivių klubas ir Švietimo pagalbos tarnyba š. m. rugpjūčio 20 dieną organizavo Respublikinę konferenciją „Neformaliojo vaikų ugdymo galimybės ir iššūkiai“.


Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ bendruomenė, kaip ir visos Lietuvos mokyklos, priėmė 2020 metų nelauktus koronaviruso pandemijos iššūkius: nuotolinio ugdymo organizavimą ir kovos su COVID-19 priemones.


Vasara, kuri šiemet savo gerais orais džiugino tiek poilsiautojus, tiek ir verslininkus, jau suskaičiavo paskutines savo dienas. Jau daug metų tokios vasaros nebūta, – džiaugėsi visi, ir teliko ja tik mėgautis. Beje, puikūs orai lepina iki šiol. Ir nors vasara oficialiai jau baigėsi, palangiškiai pastebi, jog būtent prasidėjus rudeniui poilsiauti mėgsta mūsų...


Su visais atsisveikinanti vasara nedžiugino gerais, saulėtais orais nei Palangos verslininkų, nei poilsiautojų. Liepa ir rugpjūtis buvo drėgni ir lietingi. Tik ir tebuvo girdėti: „Tokios šaltos vasaros dar nėra buvę!“ Bet ar yra pagrindo taip dūsauti? Meteorologai sako, kad ši vasara kuo nors kitokia nebuvo. „Ji buvo normali, tipiškai lietuviška...


Septintus metus savaitraščio „Veidas“ sudaromose savivaldybių reitingų lentelėse Palanga pastaruosius metus užima stabiliai aukštą vietą – pernai tarp 60 Lietuvos savivaldybių buvo 9-ta, ir nors šiemet smuktelėjo dviem pozicijomis žemiau – į 11-tą vietą, reitingo balų šiais metais surinko net daugiau nei pernai. Aukšto įvertinimo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius