Palangoje – intensyvūs gatvių bei šaligatvių tvarkymo darbai

"Palangos tilto" redakcija, 2019-10-25
Peržiūrėta
2125
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Rudenį Palanga sužimba visai kitomis spalvomis – mieste vyksta intensyvūs gatvių, aplinkos tvarkymo darbai: šiuo metu tvarkomas Tylos takas, S. Daukanto gatvės šaligatvis, naujomis trinkelėmis bus išgrįsta Gėlių aikštė, Ramybės gatvė. Vyksta ir daugiau miesto gatvių ir šaligatvių tvarkymo darbų.

Tvarkomi šaligatviai
Naujai išasfaltuotos gatvės, atnaujinti pėsčiųjų, dviračių takai yra esminiai objektai, kurie formuoja pirmą įspūdį apie kurortą, kuria miesto veidą, o taip pat Palangą daro patogesnę ir jaukesnę ne tik kurorto svečiams, bet ir vietos gyventojams. Tad pasibaigus aktyviajam kurortiniam sezonui mieste aktyviai imtasi gyvenamosios aplinkos, gatvių bei šaligatvių tvarkymo darbų.
Šiuo metu darbai vyksta daugelyje miesto vietų. Šaligatvis tvarkomas S. Daukanto gatvės atkarpoje nuo S. Dariaus ir S. Girėno g. iki Kęstučio g. Pėstiesiems skirtoje S. Daukanto gatvės dalyje klojama klinkerio danga, šaligatvis bus pritaikytas žmonėms su regėjimo negalia, atnaujintos automobilių statymo vietos.
O štai Medvalakio gatvės bei šios miesto dalies gyventojai jau gali džiaugtis atnaujintu šaligatviu atkarpoje nuo Pavėsio tako iki Bangų gatvės – senos, susidėvėjusios šaligatvio plytelės čia jau pakeistos naujomis.
Pėsčiųjų patogumu rūpinamasi ir Šventojoje – siekiant užtikrinti didesnį eismo dalyvių saugumą, Šviesos gatvėje įrengti du greitį ribojantys kalneliai. Mokyklos gatvėje dviejose vietose – ties Vilties taku bei ties Pušyno ir Mokyklos gatvių sankryža – įrengtos iškiliosios pėsčiųjų perėjos.

Keičiamos dangos
Miesto tvarkymo darbų vyksta ir daugiau – lapkričio pradžioje bus baigtas įrengti apšvietimas Naglio alėjos atkarpoje nuo Naglio kalno iki Lino tako, o Gėlių aikštėje bei Tylos take šiuo metu vyksta dangos keitimo darbai.
Ramybės gatvėje taip pat jau matomi pokyčiai – 380 metrų ilgio gatvėje senoji betoninių plytelių danga keičiame nauja trinkelių danga, taip pat įrengiami kelio bortai, senieji gatvės šviestuvai bus pakeisti į „LED“ tipo šviestuvus.

Atnaujinamos gatvės
Viena iš tvarkomų gatvių – Kalgraužių. Čia vykdomo atkarpos nuo Liepojos pl. iki „Darbos“ sodų remonto metu bus sukeltas kelias, padidinta Darbos upelio pralaida, įrengtas visos gatvės apšvietimas, o kitąmet ši Kalgraužių gatvės dalis bus išasfaltuota.
Valteriškės gatvėje taip pat vyksta intensyvūs darbai. Pirmuoju gatvės statybos darbų etapu tvarkoma atkarpa nuo Kretingos g. iki Molyno g. Atkarpoje iki Vėžių g. jau paklotas pirmas asfaltbetonio sluoksnis, dar šiais metais pirmasis asfalto pagrindo sluoksnis bus paklotas ir iki Molyno g. Taip pat šiemet tvarkomoje atkarpoje bus įrengtas apšvietimas, išasfaltuoti dviračių takai. Kitąmet rangovai imsis likusio Valteriškės g. ruožo. Atnaujinta gatvė bus sujungta su naujai rekonstruota Kretingos gatve bei jos šaligatviais.

Darbai S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje
S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje taip pat vyksta intensyvūs darbai – pirmiausia buvo pradėti automobilių stovėjimo aikštelės, esančios ties Sporto arena, lietaus nuotekų, gatvės drenažo, gatvės apšvietimo bei vandentiekio tinklų įrengimo darbai. Čia dar šiais metais bus pakeista danga bei įrengta elektromobilių įkrovimo stotelė. Statybos darbai „verda“ ir gatvės atkarpoje nuo Klaipėdos pl. iki Sporto g. – šiais metais čia bus įrengtos požeminės komunikacijos – gatvės drenažas, paklota 400 metrų naujų lietaus nuotekų tinklų, UAB „Palangos vandenys“ paraleliai atnaujins ir 450 metrų ilgio vandentiekio tinklą. O kitąmet bus vykdomi antžeminiai gatvės statybos darbai: bus ne tik atnaujinta važiuojamoji danga, bet ir įrengtas ir naujas, modernus gatvės apšvietimas, nauji pėsčiųjų ir dviračių takai, gyventojų patogumui – nauji suolai ir šiukšlių dėžės. Bus pasirūpinta ir želdiniais. Siekiant užtikrinti pėsčiųjų ir automobilių eismo saugumą, S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje, ties sankirta su Sporto gatve, kitąmet bus įrengta žiedinė sankryža. Ties šia sankryža atsiras trys saugios pėsčiųjų perėjos. Visų eismo dalyvių patogumui jos bus papildomai apšviestos. S. Dariaus ir S. Girėno gatvės aplinka bus pritaikyta ir neįgaliesiems

Darbai Kastyčio gatvėje
Kastyčio gatvėje rekonstrukcijos darbai šiuo metu vyksta atkarpoje nuo Vytauto g., iki Smilčių g. Šios atkarpos atnaujinimas bus tęsiamas iki vėlyvo rudens, o užbaigti visus likusius darbus planuojama pavasarį. Rekonstrukcijos metu bus ne tik įrengta nauja važiuojamosios dalies danga bei šaligatviai, bet ir atnaujintas gatvės apšvietimas, pakeisti vandentiekio ir lietaus nuotekų tinklai, panaikintos orinės elektros linijos ir sukabeliuotos į požemines elektros linijas. Atnaujinant šią gatvę atsižvelgiama ir į neįgaliųjų poreikius – šaligatviuose įrengiama vedimo linija regos negalią turintiems pėstiesiems, turinčiųjų judėjimo negalią patogumui šaligatviuose įrengiami nužeminti kelio bortai

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Mieste intensyviai vyksta gatvių tvarkymo ar pasirengimo gatvių remontui darbai. Dėl to kurį laiką gyventojai gali patirti laikinų nepatogumų, tačiau jau neilgai trukus galės džiaugtis geresnėmis eismo sąlygomis.


Pradėti Būtingės gatvės tvarkymo darbai. Per maždaug dvi savaites šios 800 metrų ilgio gatvės paviršius bus naujai suformuotas, sutankintas ir sutvirtintas skalda bei žvyru.


Net ir besibaigiant rudeniui Palangoje ir Šventojoje intensyviai vyksta gatvių statybos bei rekonstrukcijos darbai. 


Šylant orams mieste įsibėgėja gatvių tvarkymo darbai, pokyčiai laukia ir daugiabučių gyvenamųjų namų kiemuose. Planuojant ateities darbus, rengiami ir dalies miesto gatvių sutvarkymo techniniai projektai. Mieste vyksta ir daugiau infrastruktūros plėtros darbų. 


Jei turite jums priklausančią aplinką, tai tokiu atveju, turite pasirūpinti ir jos tvarka bei švara. Taigi, aplinkos tvarkymo darbai taps reguliariai atliekamu veiksmu. Na, o, kad aplinkos tvarkymo darbus atliktumėte patogiai, paprastai bei greitai, yra būtinas atsakingas planavimas bei tam tikros priemonės. Taigi, kaip elgtis, kaip planuoti, ir kokias priemones verta įsigyti, kad aplinkos...


Iki metų pabaigos likus vos kelioms savaitėms, dvejose gatvėse – Gintaro ir Simpsono – dar burzgia sunkioji technika, zuja darbininkai.


Gintaro gatvėje intensyviai vyksta rekonstrukcijos darbai – čia visu pajėgumu dirba sunkiasvorė technika ir kelio darbininkai, tad buvusi sulopyta, duobėta, išsiklaipiusiais šaligatviais, pasenusiais gatvės šviestuvais gatvė taps gražesnė bei patogesnė vairuotojams, taip pat – ir pėstiesiems. Remonto darbai verda ir kitose miesto gatvėse.


Rudenį Palanga sužimba visai kitomis spalvomis – mieste vyksta intensyvūs gatvių, aplinkos tvarkymo darbai: šiuo metu tvarkomas Tylos takas, S. Daukanto gatvės šaligatvis, naujomis trinkelėmis bus išgrįsta Gėlių aikštė, Ramybės gatvė. Vyksta ir daugiau miesto gatvių ir šaligatvių tvarkymo darbų.


Palangoje pradedami kasmetinai asfaltbetonio gatvių remonto darbai – šią savaitę pradėtos frezuoti atokesnių miesto gatvių duobės, vėliau palaipsniui darbai kelsis link daugiabučių namų gyvenamųjų rajonų, tuomet – į centrines kurorto gatves bei Šventąją. Savivaldybė atsiprašo gyventojų už keletą savaičių truksiančius nepatogumus. 


Vienoje iš populiariausių kurorto gatvių – Jūratės g. – užvirė rekonstrukcijos darbai. Iki vasaros planuojama iš pagrindų sutvarkyti atkarpas nuo Sinagogos g. iki Vytauto g. bei nuo Smilčių g. iki dviračių tako, dar šiais metais bus rekonstruota ir aikštė.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius